tıp okumak için....

xoxzgrkz

CaDı
Kayıtlı Üye
7 Mayıs 2008
251
6
arkadaşalr acaba tıp okumak için hangi liseden mezun olmak gerekiyor??( mesela analodu lisesinden giriliyor mu)
bu konu hakkında bilgi verirseniz sevinirim.şimdiden teşekkürler:)

Tıp okumak için düz lise fen liseleri ve anadolu liselerinden
sayısal bölüm mezunu olmanız yeterli..

Son düzenleme:
her türlü liseden mezun olabilirsin. elbette rahat puanına katkı olması için sayısal bölümünden mezun olman gerekli. yine de öss de aldığın puana bakıyor bu durum. ancak ek puan getiren neresidir dersen sağlık meslek liseleri sanırım ek puan getiren lise türü.

meslek liseleri dışında düz lise ya da anadolu liselerinin sayısal alanından mezun olmak gerekir.
meslek liseleri tıp için ek puan vermez.ebelik,hemşirelik,anestezi vs gibi bölümlere ek puan verir.

canım ben tıp okuyorum anadolu lisesi mezunuydum.ama bizim sınıfta fen lisesinden düz lisedende gelenler var.çalışırsan kazanabilirsin :KK66:

ayrı bir konu açmak istemedim bende birşey sorucam insan kaynakları için hangi bölümü okumak lazım üniversitede ?

ayrı bir konu açmak istemedim bende birşey sorucam insan kaynakları için hangi bölümü okumak lazım üniversitede ?

eşit ağırlık mezunu olup halkla ilişkiler bölümünden mezun olman gerekiyor.eskiden bu bölüm sosyal bilimler yani sözelcilerindi eşit ağırlığa verdiler tüm alanları daraldı sözelcilerin bunu yapanlarıda kınıyorum üniversiteye girecek bölüm bırakmadılar yazıklar olsun...

eşit ağırlık mezunu olup halkla ilişkiler bölümünden mezun olman gerekiyor.eskiden bu bölüm sosyal bilimler yani sözelcilerindi eşit ağırlığa verdiler tüm alanları daraldı sözelcilerin bunu yapanlarıda kınıyorum üniversiteye girecek bölüm bırakmadılar yazıklar olsun...

teşekkür ederim cnm eşit ağırlık mevzunuyum ve şuandada halkal ilşikiler okuyodum saolll

X