Tırnak yemeye başladım

Cileklireceke

Üye
Kayıtlı Üye
21 Mart 2020
101
72
İyi geceler hanımlar. Ben uzun yıllar tırnak yemiş bir kızım. Gerçekten upuzun yıllar. Bırakmıştım yaklaşık 9 aydır falan upuzun tırnaklarım vardı. Bu ara evdeyim ve sınava hazırlanıyorum. Sanırım boşta kalınca yeniden yemeye başladım. Koparıp duruyorum. Rezalet halde değil ama kısaldı. Kısaldıkça daha çok yemek istiyorum. Tekrar başlamamalıyım napıcam ben ? Gerçekten eski haline dönmek istemiyorum artık parmaklarımın şekli bile bozulmuştu. Yeni yeni kendine gelmişken neden tekrar ki ? Ne önerirsiniz bana napmalıyım sizce ? Tecrübe eden var mı ?

Aynı sorun bende de vardı. Ramazan ayında lisede bıraktım. Sonra geçen yıl tekrar başladım. Yemeye başladığın an kendine hayır de, bırak.

Yemeye başladığın an düzelt ve oje sür ben öyle yapıyorum zaten şu aralar kökünden kesiyorum malum ödün kopıyor salgından

Bende de var aynı sıkıntı kendimi bildim bileli tırnak yerim bi ara 6 ay bıraktım tekrar basladim üniversite sınavına hazırlanıyorum stresten olabilir yememeye çalış

Ben liseye kadar tirnak yiyordum.sonra kendime soz verdim .
Yedigimde ilk basta farketmiyordum ama farkedince hemen biraktim .boyle boyle kurtuldum.
O zamandan beri de yemiyorum

İyi geceler hanımlar. Ben uzun yıllar tırnak yemiş bir kızım. Gerçekten upuzun yıllar. Bırakmıştım yaklaşık 9 aydır falan upuzun tırnaklarım vardı. Bu ara evdeyim ve sınava hazırlanıyorum. Sanırım boşta kalınca yeniden yemeye başladım. Koparıp duruyorum. Rezalet halde değil ama kısaldı. Kısaldıkça daha çok yemek istiyorum. Tekrar başlamamalıyım napıcam ben ? Gerçekten eski haline dönmek istemiyorum artık parmaklarımın şekli bile bozulmuştu. Yeni yeni kendine gelmişken neden tekrar ki ? Ne önerirsiniz bana napmalıyım sizce ? Tecrübe eden var mı ?
Ben jel tırnak uygulamasına sardım bu ara. Poly jel malzemesini aldım ama kalıpsiz beceremedim kalıp sipariş vericem. Araştırırken bunu tırnak yeme iicn yaptırıyorlarmis Bi dene istersen hem uğraşması da çok zevkli

Kendimi bildim bileli bende tırnak kesmem 1 hafta uzatsam dayanamayip koparıp avcuma koyuyorum farkında olmadan yapıyorum ama çok zevkli deliyor yememek için direnince dahada cazip geliyor :KK14:

Şimdi zamanı değil tabii ama, salgın geçince jel tırnak yaptırabilirsiniz belki. Tırnak yemeyi azalttığını okumuştum bir yerde.

tırnaklarınızı uzatmamayı denediniz mi ?

aşırı streste tekrar edebilir, sakin kalmaya çalışın. görüyorsunuz dünyanın durumunu, aslında insanın hiçbir şeyi kontrol altında tutması kendi elinde değil. mavala marka acı oje, içindeki kimyasallar sebebiyle bayağı etkiliymiş. ben namaz kılarken çıkarmak zor olacağından kullanmadım ama bilginiz olsun, diğer acı ojelerden çok iyiymiş

merhaba. aynı sıkıntı bende de vardı kendimi bildim bileli tırnak yedim. yakın zamanda bıraktım. inan tırnak yapım bozulmuş tırnaklarım uzadığında bile uçları havaya doğru uzuyor.zaten şekli gül olmuş çok çirkin. sana tavsiyem elini ağzına attığın anda hemen çek kafanda sanki ağzına götürürsen elektrik çarpacakmış gibi şartla kendini. mutlaka ağzına bişeyler götürmek istiyorsan bebeklerin diş çıkarırken çiğnedikleri şeyler varya silikon gibi onlardan çiğne. ayrıca tırnaklarının çok uzamasına asla izin verme. uzadıkça insanın gözüne batıyo. sıkıntı stres bu durumu gerçekten tetikliyor ama yememek iradene kalıyor. bence başarabilirsin ben yaptıysam herkes yapar

Ojesiz kaldıgım anda koparıyorum kısacık kalıyor. Düzgün manikürünü yapıp oje sürünce yemiyorum ama. Bir de uzattığım zaman yemiyorum kesinlikle. Kenarındaki derileri yolmaya ben de henüz bir çözüm bulamadım kendimi tutmak dışında

Hastalıkların zihinsel nedenleriyle ilgili olarak tırnak yemenin sebebi; aşırı stres, geleceğe karşı belirsizlik, gerginlik, duygusal iniş çıkışlar, hayal kırıklıkları...
Malumunuz son dönem yaşadıklarımız bunu tetiklemiş olabilir. Acı oje sürerek yemeyi engelleyebilirsiniz; benim tavsiyem bunun dışında kitap okumanız, olumlamalar yapmanız, yoga-pilates bir spora başlamanız (evde kendiniz de video açarak yapabilirsiniz.), uyku düzeninize dikkat edip, sizi nelerin etkilediğini bulmanız olacaktır. Sevgiler 🕉🤗

Ben de ciddi süreler tırnak yiyip bırakmış biriyim. İlkokuldan üniversiteye kadar falan yedim heralde. Daha sonra şöyle bir çözüm buldum. Takma tırnak kullanıyorum. Tabi o upuzun olan tiplerden falan değil. Biraz paraya kıyıp iyi bir ürünle başlamıştım. Takma tırnak varken yeme şansınız zaten yok. E bu süreçte zaten tırnaklar da güzel gözüküyo moral oluyor. Bi de doğal boyutlarda tercih ettiğim için çoğu insan anlamıyordu bile. Ama düzenli bakım şart tabi hem kendi hem de takma tırnağınıza. Aklınızın bi köşesinde bulunsun. Belki denemek istersiniz.

Sizi çok iyi anlıyorum, ben de 2015 yılında bırakmıştım hiç yemiyordum baya sertleşmiş ve şekilleri düzelmişti, şu aralar stresten dolayı yine yemeye başladım ve baya deforme ettim. 5 yıllık emeğim gitmesin diye şimdi yememeye çalışıyorum ama gerçekten bırakılmıyor bu şey ya :KK43: lütfen tamamen bırakabilen birisi varsa bana da yardım etsin :KK43:

Bende virüs korkusundan tırnak yemeyi bıraktım. 30 yıl sonra ellerime hayran oldum. Her gün değişik renk oje sürüyorum. Meğer ne güzel ellerim varmış :) size tavsiyem acilen bırakın. Bu virüs yüze temas etmeyle bile geçebiliyorken tırnak yerken nasıl bulaşır düşünün artık. Eliniz Her ağzınıza yaklaştığında korona aklınıza gelsin.

X