Tüp bebek hakkında bilgi

seyew19

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
7 Nisan 2024
15
2
33
Herkese merhaba 3.kürtajımı oldum 10 gün önce hamile kalabiliyorum , ama kalp atısı durdu kan pıhtılaşma iğnesi kullandım en son yaşadığım kürtaja girmeden bebek 6+5 de kaldı bir kaç doktor en son tüp bebek olucagıı söyledi , sağlıklı embriyo yerleşecek ama onunda garantisi yok dedi , aşılama ile tüp bebek aynı şeyler mi

Herkese merhaba 3.kürtajımı oldum 10 gün önce hamile kalabiliyorum , ama kalp atısı durdu kan pıhtılaşma iğnesi kullandım en son yaşadığım kürtaja girmeden bebek 6+5 de kaldı bir kaç doktor en son tüp bebek olucagıı söyledi , sağlıklı embriyo yerleşecek ama onunda garantisi yok dedi , aşılama ile tüp bebek aynı şeyler mi
Hayır değil. Aşılama erkekten alınan spermlerin en kaliteli olanları kadına enjekte edilir. Tubbebekte kadından yumurtayı toplayıp erkekten spermi alıp en kaliteli olanları laboratuvarda dolleyip embiro haline gelince kadına transfer etmesiyle olur.Asilamada tutma şansı yüzde 15 ile 20 arası. Tubbeğiin tutma şansı yüzde 50 ile 60 arası tabi kisinin yaşına durumuna göre değişir.

Genetiğinize baktırdınız mı

Hayır değil. Aşılama erkekten alınan spermlerin en kaliteli olanları kadına enjekte edilir. Tubbebekte kadından yumurtayı toplayıp erkekten spermi alıp en kaliteli olanları laboratuvarda dolleyip embiro haline gelince kadına transfer etmesiyle olur.Asilamada tutma şansı yüzde 15 ile 20 arası. Tubbeğiin tutma şansı yüzde 50 ile 60 arası tabi kisinin yaşına durumuna göre değişir.
Çok teşekkür edeirm

Aşılama sebepsiz kısırlıkta çok anlamsız geliyor bana açıkçası, spermler rahim ağzından veriliyor doğal gebelik gibi yani. Hali hazırda zaten gebe kalabiliyorsunuz. Benim çok yakın bir arkadaşım 2 yılda 2 kimyasal gebelik geçirdi artık beklemek istemediği için aşılama yaptırdı bu ay ve tutmadı. Doktorunuz doğru söylemiş, genetik olarak iyi embriyonun da tutmama ihtimali var. Bence başka bir doktordan da görüş almanızda fayda var. Gebe kalamamak çok zor fakat gebe kalıp sonrasında kaybetmek daha da zor bence. Umarım en kısa sürede bebeğinize sağlıkla kavuşursunuz.

X