tüp bebek için start verdik yaptıran arkadaşar deneyimlerinizi yazınız

slm arkadaşlar ben aranıza yeni katıldım.ismimden anlaşıldıgı gibi kendimi bu konuda yalnız hissediyorum.yardımınıza ihtiyacım var.tüp bebe yaptıran arkadaşlar acaba tedaviye başlamadan düzenleyici olarak herhangi biilaç kullandınızmı.bana hast neden cyclo progynova verdiler 2 ay kullan kasımda tüp bebek yapılacak dediler.2. kutu da bitti.5 gün oldu adet görmedim bu konuda bilgisi olan arkadaşlar bana yardımcı olurmusunuz.hepinize teşklr.inşllh hepimiz emegimizin mükafatını alırız.

ne yanlızı canım benim yav, burda bir dünya insan aynı kaderi paylaşıyo, e hepsi bu sitede olamıyacağına göre düşünki dışarıda nekadar çok var ama tabiki çevrendeki insanlara bu konulardan bahsedemiyosun çünkü ne dediğini anlamıyolar, mesela biri soruyo doktora gittinmi ne dedi, işte prolaktinim yüksekmiş diyorum örneğin, o neymiş diyo haydiii iki saat açıkla, burda herkes aynı dertten muzdarip olduğu için aynı dilden konuşuyoruz rahatlıyo insan valla, bende iyiki bulmuşum burayı yani, sende hoşgeldin a.s.

Karamel sen nasılsın canım?Pek anlamıyorum tüp bebek sohbetlerini ya inşallah da anlamama gerek kalmaz dimi :KK43:
Bende moladayım bu ay belki önümüzdeki ayda öyle olabilir.Sonra aşılama tekrar.Tüp raporu için 3 kez aşılama iğneylemi olmalı kızlar.Öyleymiş duyduğuma göre.Acaba hastaneden hastaneye değişir mi?
Ben aşılamaları üniversite hastanesinde yaptırdım ama biri iğneli biri haplı oldu?

iyiyim be canım işte bende pazar günü iğneye başlıycam allah hepimizin yardımcısı olsun raporu sormuşsun canım aşılamanın iğneli ve ya haplı olması önemli deil, aşılamanın yapıması önemli inş tüpe gerek kalmaz

canım ben doğum kontrol hapı kullanmıyom kullanmak mı gerekiyo ben lucrine 2 aralıkta başlıycam benim transferda bayramdan sonra yapılkcak galiba allah emeğimizi boş çıkarmasın kimsenin kucağını boş bırakmasın:emir_bebek:

Aynı işlemler aslında ama farklı ön yöntemlerle yapılıyor: açıkçası benim bu ay d. kontrol ilacı kullanmam çok anlamsız geldi zaten bi bebek için uğraşıyorum ama vardır drlarımızın bi bildiği. Sana katılıyorum şeker bende aklıma gelince nefesim daralıyor yumurta toplama işlemiyle ilgili her gün saatlerce site ve araştırma yapıyorum ama korkum geçmiyor. Açıkçası ben kan verirken bile her defasında bayılırım öyle korkağım. Aşılamalarda iğneyi kendim yapamadım ve her gün bir polikliniğe gittim şimdi bir sürü iğne var ne yapıcağımı bilmiyorum. Bu sitedede geçen gün biri o iğneler bi şeymi daha ne acılar yaşıycaksın demiş neler bekliyor bizi acaba.:bbo:
beyaz karamel yumurta toplamadan korkma hıc bısı hıssetmıyosun anestezıde acıtmıyo zaten ebrızm bende suan d kontrol hapı kullanıyom bıtınce gıdecem dr ozaman ılaca baslıycam d k hapımı kıst olusmasın varsada yok etsın dıye verılıyo korkma yanı

Arkadaşlar geçen hafta Cuma günü yumurta toplama işlemim genel anesteziyle yapıldı.Ne öncesinde ne de sonrasında adet sancısı kadar bile bir şey hissetmedim.Sakın korkmayın.Çekeceğiniz en büyük acı psikolojik acı.Hiçbir şey yok. Tabii anesteziyle olduğu için.İnanın Pazartesi yapılan transfer daha çok canımı yaktı.O rahmi açmak için kullanılan soğuk alet beni çok ürkütüyor.Zaten transferde de bir tek onun girerkenki acısını duyuyorsunuz.Size şunu söyleyebilirim ki bu işin en zor kısmı BEKLEMEEEKK.Şu an benim yaptığım gibi.

Arkadaşlar geçen hafta Cuma günü yumurta toplama işlemim genel anesteziyle yapıldı.Ne öncesinde ne de sonrasında adet sancısı kadar bile bir şey hissetmedim.Sakın korkmayın.Çekeceğiniz en büyük acı psikolojik acı.Hiçbir şey yok. Tabii anesteziyle olduğu için.İnanın Pazartesi yapılan transfer daha çok canımı yaktı.O rahmi açmak için kullanılan soğuk alet beni çok ürkütüyor.Zaten transferde de bir tek onun girerkenki acısını duyuyorsunuz.Size şunu söyleyebilirim ki bu işin en zor kısmı BEKLEMEEEKK.Şu an benim yaptığım gibi.

Rabbim bu emeklerinin karşılığını verirde bebeğine kavuşturur seni

geçmiş olsun canım

Karamelcim bol şanslar diliyorum sana.İyi ya sevindim haplı aşılama da sayılıyorsa tüp için.Hastaneden hastaneye deişiyo demkki..

arkadaşlar transferde de aşılamada olduğu gibi idrara sıkışık olarak yapılıyomuş acaba aşılamadaki gibi 20-25 dk yatılıyomu yoksa transferden sonra hemen kalkıyomusunuz

arkadaşlar transferde de aşılamada olduğu gibi idrara sıkışık olarak yapılıyomuş acaba aşılamadaki gibi 20-25 dk yatılıyomu yoksa transferden sonra hemen kalkıyomusunuz

Canım aşılamada bile hemen kaldırmıyorlar:Transfer daha önemli kaldırmazlar hemen.Hatta daha fazla kalıyorsun diye biliyorum ben.Ama kesin bi bilgim yok.
Hem benim aşılamamlarım sıkışık olmadı.Bana üstten değil alttan baktılar aşılama sırasında bile.Üstten bakacaklarsa sıkışık olmanı isterler heralde.Gittiğin merkezle ilgilidir saırım.

evet beyazkaramel idrara sıkışık oluyorsun.Üstten ultrason eşliğinde yerleştiriyorlar.Hiç birşey hissetmiyorsun sadece soğuk aletler....:bbo:
İşlemden sonra katateri kontrol ediyorlar embriyo kalmışmı diye.Ama çok komik biliyo musun hadii yerleştiriyoruz diyorlar sen bişiy anlamadan hadiiii hayırlı olsun diyorlar.Gözle görünen hiç bişiy yok ne derlerse inanıyoruz.Daha doğrusu inanamıyoruz :roflol:
Hiç kalkmadan 30 -40 dk yatıyorsun .Yani ilk denememde böyle yapılmıştı.Hatta hemen kalkınca idrara da çık diyorlar.Ayyy ben ''bebişler pıtır pıtır düşmez mi ? '' diye sormuştum hemşireye biraz sesli söylemişim galiba bayağı bi kahkaha patlamıştı labaratuarda :roflol: :roflol: :roflol:

Pazartesi transferim yapıldı.4/5 bardak su içirdiler öncesinde.Aşırı bir sıkışıklık gerekmediğini söylediler.Transferden sonra hemen yanıma sedye getirdiler.Sedyeye fazla kıpırdamadan yüzüstü yatırdılar.Tam karnımın ortasına da yastık konuldu.Sonra odama çıkardılar.Orada da yine karnımda yastıkla tam 4 saat yattım.Bir haftadır evde yatıyorum.Allah hepimize önce sabır versin.

yaaa sıkışık ben nasıl dayanıcam aşılamada 25 dk geçsin diye dua ediyodum hemen tuvalelete koşuyoıdum ben buna biraz zor dayanırım zaten aşılamalardan sonra idrarımı tutamaz hale geldim galiba pisikolojik allah yardımcımız olsun

Pazartesi transferim yapıldı.4/5 bardak su içirdiler öncesinde.Aşırı bir sıkışıklık gerekmediğini söylediler.Transferden sonra hemen yanıma sedye getirdiler.Sedyeye fazla kıpırdamadan yüzüstü yatırdılar.Tam karnımın ortasına da yastık konuldu.Sonra odama çıkardılar.Orada da yine karnımda yastıkla tam 4 saat yattım.Bir haftadır evde yatıyorum.Allah hepimize önce sabır versin.

ee sıkışıkken 4 saat mi yattın:1shok:ben yatamam kesin kaçırırım :eek:

ee sıkışıkken 4 saat mi yattın:1shok:ben yatamam kesin kaçırırım :eek:

Hayır canım sakın korkma çok sıkışık olmana gerek yok.ben daha yeni içmiştim suyu daha mesaneye bile inmemişti.Odaya çıktıktan sonra idrarımı gelirse tutmamam gerektiği söylendi.Sen kıpırdamıyorsun hemşireler sürgü getiriyor altına.İğrenç oluyor ama olsun idrarını tutma diyorlar zaten.Yatak yorgan batıyor mecburen

canım ısallah tutar da sevınclı haberlerını alırız.allah emekelerımızı bosa cıokartmasın hepımızın

ayy kızlar ben de inşallah ocakta başlayacağım tüpbebeğe

beni de heyecan sardı,,,

offf bir de mantar olmuş ben de o zamana geçer inşallah

Rabbim sizlerin dualarını kabul etsin inş.
ben başlarken iyi haberlerinizi duyarım umarım :)

mantar tedavini yaptır biran önce canım gebelikte tedavisi pek kolay olmuyomuş galiba.Dualarına katılıyorum ammmmiiiiiiiiiiiiiiiiiinnnnnnnnnnn

X