tüp mide mucizesiyle 8 günde 8 kilo :)))

feridepy

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
19 Şubat 2012
3
4
merhaba arkadaşlar yaklaşık 8 gün önce tüp mide ameliyatı oldum. ameliyata 122 ile girdim şu an 114.2 kiloyum. verdiğim 8 kiloyu farkedemesemde mutluyum :) önümde uzun bi yol var daha.. zayıflamak isteyip bu yola baş koyan herkese rabbim yardım etsin...

canım hem geçmiş olsun hem de hayırlı olsun.nerde oldun ameliyatını ne kadara mal oldu birde canın çok acıyomu

canım ben pamukkale üniversitesi hastanesinde onur birsen hocaya ameliyat oldum. şuan hiç bi ağrım sorunum yok (yemek yiyememek dışında) :) 2 hafta sadece sıvı tüketiyosunuz çorba ayran süt falan.. sonrasında yavaş yavaş geçiyosunuz katılara. anlıycan turpp gibiyim :)

canım mesaj atamıyorum ama çektiğin sıkıntıları, işlemin ne kadar sürdüğünü, ücreti yani ameliyatla ilgili bildğin her şeyi bana aktarırsan çok memnun olurum bu aralar düşüüyorum da tüp mide ameliyatını:) bu arada hayırlı olsun sağlıcakla cıkmıssın hastaneden ustune 8 kilonu da vermıssıın ohhh :)

canım sadece amelyattan sonraki 2 3 saat sıkıntı onun dışında hiç bi sıkıntım olmadı şükür. ameliyat için 5 bin lira verdim ama hazirandan itibaren 7 bin oluyo diye duydum. ankaradan denizliye gittim ameliyat için.. ameliyattan sonra sadece dikiş yerlerimde hafif ağrılar oldu eğilip kalkarken. bide yemek yiyememek. eski yeme alışkanlığınıza by by diyosunuz mecburen. 122 ile çıktığım bu yolda 112 ile devam ediyorum 14. günümde. :)

Merhaba ben İstanbulda Doç.Dr.Hasan Altun' a tüp mide ameliyatı oldum. Şu an istanbul da liv hospitalde çalışıyor. Devletteyken olmuştum. Devletteyken bile o kadar memnundum ki gece gündüz cebinden direk kendisine ulaşır sıkıntımı iletirdim. asla söylenmez sabırlı ve yetenekli bir doktordur. Kontrole oraya gittim kuzenimi de ameliyat için götürdüm. Hasan beyden inanılmaz memnunum harika bir insan. Ailemizden 4 kişiyi ameliyat etti. Kuzenimin herşeyi liv de yapıldı. Ameliyatı da orada oldu. Herşey ve ilk 1. Ay kontrolü de dahil promosyon fiyatı 20.000 tl ye yapıldı. Aıbademden çok lüks ve harika bir hastane. Ekip çok kaliteli. Bu fiyata bu kalitede bir yerde olmak gerçekten ucuz diyebilirim. Kıytırık küçük özellerde bile bu fiyata yapıyorlar ameliyatları haberiniz olsun. Bu ameliyat küçük özellerde olmaz. Bu hastane yeni olduğu için ucuz bilginiz olsun. Saygılarımla obezite artık kaderimiz değil diyorum

konu çok eski...hortlatmış oldum ama....tecrübelerinizi ayrıntılı yazarsanız çok iyi olur..
özellikle ameliyat sonrası ilk günler....

ben ameliyat olalı 1 ay oldu 12 kilo verdim öyle aman aman bı sıkıntı yaşamadım tek sıkıntım sırt üstü yatmaktn sırt ağrısıydı 4 gün sonra yan yatmaya 1 hafta sonrada yüzü koyun yatmaya başlayınca sıkıntı kalmadı

ben ameliyat olalı 1 ay oldu 12 kilo verdim öyle aman aman bı sıkıntı yaşamadım tek sıkıntım sırt üstü yatmaktn sırt ağrısıydı 4 gün sonra yan yatmaya 1 hafta sonrada yüzü koyun yatmaya başlayınca sıkıntı kalmadı
Gecmis olsun, nasıl bir şey bu tüp mide ameliyatı tehlikesi var mı mideyi alıp plastik mide mi korkuyorum ama çok istiyorum Zayıflamak da :KK43:

Gecmis olsun, nasıl bir şey bu tüp mide ameliyatı tehlikesi var mı mideyi alıp plastik mide mi korkuyorum ama çok istiyorum Zayıflamak da :KK43:

yok hayır midenin bir kısmını alıyorlar kapalı ameliyatla tüp mide ameliyatı oldum ben yarım saat sürdü ameliyatım gayet iyiyim istersen face bunun için açılmış çok gurup var mesela [[[obezite cerrahisi dayanışma grubu]]] bu tarz grup çok ve orada bu ameliyatı olmuş binlerce kişi var

bende tüp mide ameliyatı oldum toplam 40 kılo verdım 10 ayda :)
Fatos merhaba tup mide ameliyatindan ne kadar sonra hamile kaldin? Ozel degilse tup bebekmi normalmi bunuda belirtirsen cok sevinirim. Tesekkur ederim. Bende yeni tup bebek denedim fakat kilolardan dolayi negatif sonuc aldim simdi once tup mide yaptirip kendimi toparlamak istiyorum.

Fatos merhaba tup mide ameliyatindan ne kadar sonra hamile kaldin? Ozel degilse tup bebekmi normalmi bunuda belirtirsen cok sevinirim. Tesekkur ederim. Bende yeni tup bebek denedim fakat kilolardan dolayi negatif sonuc aldim simdi once tup mide yaptirip kendimi toparlamak istiyorum.
merhaba canım ben amelıyattan 2 sene sonra hamile kaldım. tam edaviye başlıcaktık kı doktorum gerek yok hamılesın dedı :)

Kızlar merhaba, bende tüp mide ameliyatını düşünüyorum. 6 ay önce doğum yaptım ve 90 kiloyum şu anda. Kafamda iki soru var. 1.'si kapalı ameliyat mı oluyor ? 2.'si ameliyatı olunca yine diyet vs yapmak gerekiyor mu ? Yani operasyondan sonra nasıl beslenmek gerekli ?

Kızlar merhaba, bende tüp mide ameliyatını düşünüyorum. 6 ay önce doğum yaptım ve 90 kiloyum şu anda. Kafamda iki soru var. 1.'si kapalı ameliyat mı oluyor ? 2.'si ameliyatı olunca yine diyet vs yapmak gerekiyor mu ? Yani operasyondan sonra nasıl beslenmek gerekli ?

kapalı ameliyat oluyo 5 gün hastanede gözetim altında ameliyat olduğun günde yoğun bakımda kalıyorsun ameliyat sonrası ilk 15 gün sıvı besleniyorsun sonraki 15 gün püre dönemi sonra normale geçiyorsun tabi pilav makarna hamurişi ilk 6 ay yasak

Acaba bana bu ameliyatı olan kişiler özelden mesaj atabilirmi. Fiyat bilgisine çok ihtiyacı var.

fiyat hastaneye ve doktora göre değişiyo 10 bin tl ile 25 bin tl arasında değişiyo belki daha falasıda vardır bilmiyorum ama bunu ücretsiz yapan hastanelerde var üniversite hastaneleri ücretsiz yapıyo tabi talep çok oldugu için sırada oluyo araştır bi istersen ama unutma doktor seçimi çok önemli ben bir bucuk sene önce oldum ameliyat için 8 bin tl verdim tahliller için 500 tl verdim çok memnun kaldım hastane ve personel çok ilgilendi hiç bir sorun yaşaadım toplamd 51 kilo verdim 113 ile ameliyata girdim 62 kiloyum şuan 3 aydır 62 kiloyum

X