Tuvalet sıkıntım

Oburella

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
15 Mayıs 2017
408
1.071
28
Herkese merhaba boyle bi konu acmak istemezdim bunu icin üzgünüm:)benim derdim gecen yıl peyda olan dışarı cikacagim zaman gelen tuvaletim gelirse ya tuvalete yetisemezsem ya altima kacirirsam korkusu.bu oyle boyutlara ulastı ki 1 saatlik otobus yolculuguna çıkamaz oldum derslere giremez oldum sanki derste tuvaletim gelecek ve ben cikamicam ya da gaz problemi yasiyacam korkusu gecen donem devamsizliktan kalmak uzereydim ki hocalarla konusup derdimi anlatmak zorunda kaldim sagolsunlar problem cikarmadilar.sonuc kısmına gelicek olursak arkadaslar ben bunun psikolojik olduğunu kendimi teskin etmeye çalışıyorum ama yinede korkumu yenemiyorum inanilmaz korkunc geliyo derse girmke yada tuvalet olmayan uzak biyerlere yurmek artik hasta bezi takmayi dusuncek kivama geldim cunku okulum olmasina ragmen evden zor cikiyorum.okula gidip okulun tuvaletinde aglamislaigim var sirf bu korku yuzunden derse giremedigim icin aranızda benzer korku yasayip atlatan var mı ? psikiyatra gitsem cozum sunabilir mi ? Tecrbe etmis birileri cikarsa mutlu olurum en azindan o nasil yol izlemis gorurum normalde yuksek lisans hayallerim var ama suan lisans bitsede kurtulsam diye dusunuyorum halbu ki hayatim herzamn herdoneminde bundan kacarak yasayamam simdiden tesekkurler kizlar uzunluk icinse üzgünüm:KK36::KK60:

Mutlaka terapi alin. Duzelecektir. Bununla ilgili kotu bir olay mi yasadiniz acaba?
Anksiyetem var bunun tetikledigini düşünüyorum ve bu dogrultuda kendimi rahatlatmaya calisyorum bu sadece kendi uydurdugun bi korku diye cunku surekli yeni ve sacma korkular ureten bi ruhum,
ve bi beynim var.anksiyete tedavisi gorsem problerm ortadan kalkarmi en kisa surede doktora gidecegim ama devlet hastanesine gidip fayda goren var mi ya da tecrube edinen bu konuyu reelde herkes le paylaşamiyorum

Mutlaka doktora git.
Gidene kadar da hasta bezi kullan.
Hem onu kullanırsan derse girersin ve korkun gerçekleşmediği için için rahatlar belki.

Psikologa gidin.
Psikiyatr ilaç yazma yetkisi olan doktor.
Önce terapiyi deneyin.
Suan psikologu karşılayabilecek ekonomiye sahip degilim canım devletin psikolog hizmetinden yararlandim anksiyetm icin ama bana surekli " ııı yaniii sey bunlari sen kafandan yapiyosun birdaz rahatla kafana takma "tarzim soylemler disinda biseyler söylemedi bende sadece icimden hadi canim dedim

Suan psikologu karşılayabilecek ekonomiye sahip degilim canım devletin psikolog hizmetinden yararlandim anksiyetm icin ama bana surekli " ııı yaniii sey bunlari sen kafandan yapiyosun birdaz rahatla kafana takma "tarzim soylemler disinda biseyler söylemedi bende sadece icimden hadi canim dedim

Anladım. Umarım ilaç tedavisi işe yarar o zaman. Geçmiş olsun.

aaa cidden mi ilginç, biz de burda deriz kafana takma diye, belki başka psikologlar denemelisin

Mutlaka doktora git.
Gidene kadar da hasta bezi kullan.
Hem onu kullanırsan derse girersin ve korkun gerçekleşmediği için için rahatlar belki.
Bende oyle dusunuyorum hem tedaviye baslamak hemde o surecte psikolojik olarak kendimi rahatlatabilmek ve hayattaki rolümü ve rolümün gorevlerinin yerine getirebilmek.yorumun icin tesekurler canim

E gerçekten hasta bezi veya kalın ped takın dışarı çıkarken, gerçekten idrar kaçırma probleminiz olsaydı aynen bu dediğimi yaparak günlük hayatınıza normal devam edecektiniz. Kaçırmaktan endişe duymak neden günlük hayatınızı kısıtlasın ki endişelendiğiniz durumu yaşayanların dahi çözümleri varken.

Valla psıkolaga psıkıyatr a gtsen sana ılac verecek olsa vucuduna zarar ılac vermeyecekse bunu kendı kendıne basaracaksın demek... bu yızden sen kendı doktorun ol kendını daha motıve et yenılme hastalıgına tparlan hersey sende bıtıyor psıkolojık rahatsızlıkların en kotu yanı sana kımse yardım edemıyor sen ıstemedıgın surece... Su an bı kac yrumuna baktım umudunu ılaca baglamıssın ılacsız ıyılesemem gıbı bı hısse kapılmıssın cok yanlıs. Yapabılırsın ılacsız da yaparsın kendı kendıne de yaparsın yeter kı guclu ol gıcunu tpla, ılaca sıgınma

Bağırsaklarim hic bi zaman bekledigim performansı göstermedi ama beni hic yariyolda birakmisligida yok.hic tecrübe etmedim ama korkum ya gelirse cok sacma degil mi ?
Evet saçma. Ya gelirse diye bir şey yok gelebilir bizimde geliyor ama tutuyoruz e sende de bir rahatsızlık yokmuş gelirse tutarsın ders bitinceye kadar

Seni çok iyi anlıyorum. Bir zamanlar buna benzer şeyler benimde başımdan geçmişti. Benim tavsiyem bir uzmana görün. Hoşuna gitmezse devam etmezsin. Çokda problem değil. Ama iyi bir uzmanla rahatlarsın.

sağlıklı bir insan en az yarım gün tuvaleti gelse bile tutabilir...
tüm insanlar tutuyorsa siz niye tutamayasınız ki...
böyle düşünün bence..
rahatlatacaksa hasta bezi takın bir süre, zaten gerek kalmadığını , ki gerek olmayacak, görünce bırakırsınız..

Herkese merhaba boyle bi konu acmak istemezdim bunu icin üzgünüm:)benim derdim gecen yıl peyda olan dışarı cikacagim zaman gelen tuvaletim gelirse ya tuvalete yetisemezsem ya altima kacirirsam korkusu.bu oyle boyutlara ulastı ki 1 saatlik otobus yolculuguna çıkamaz oldum derslere giremez oldum sanki derste tuvaletim gelecek ve ben cikamicam ya da gaz problemi yasiyacam korkusu gecen donem devamsizliktan kalmak uzereydim ki hocalarla konusup derdimi anlatmak zorunda kaldim sagolsunlar problem cikarmadilar.sonuc kısmına gelicek olursak arkadaslar ben bunun psikolojik olduğunu kendimi teskin etmeye çalışıyorum ama yinede korkumu yenemiyorum inanilmaz korkunc geliyo derse girmke yada tuvalet olmayan uzak biyerlere yurmek artik hasta bezi takmayi dusuncek kivama geldim cunku okulum olmasina ragmen evden zor cikiyorum.okula gidip okulun tuvaletinde aglamislaigim var sirf bu korku yuzunden derse giremedigim icin aranızda benzer korku yasayip atlatan var mı ? psikiyatra gitsem cozum sunabilir mi ? Tecrbe etmis birileri cikarsa mutlu olurum en azindan o nasil yol izlemis gorurum normalde yuksek lisans hayallerim var ama suan lisans bitsede kurtulsam diye dusunuyorum halbu ki hayatim herzamn herdoneminde bundan kacarak yasayamam simdiden tesekkurler kizlar uzunluk icinse üzgünüm:KK36::KK60:

Fobi ya da okb olabilir.
En iyisi uzman yardımı. Muhakkak faydası olacaktır.

E gerçekten hasta bezi veya kalın ped takın dışarı çıkarken, gerçekten idrar kaçırma probleminiz olsaydı aynen bu dediğimi yaparak günlük hayatınıza normal devam edecektiniz. Kaçırmaktan endişe duymak neden günlük hayatınızı kısıtlasın ki endişelendiğiniz durumu yaşayanların dahi çözümleri varken.
Mesajin icin gercekten tesekkur ederim insan bole sacma korkular yasarken, beynin en kolay çözüm yolunu bulmani engelliyo.ne kadar dogru bi dusunce gercekten .Bu problemi gercekten yasayip hayatina devam eden insanlar var hasta bezi takip cikiyolardir.bende ole yapabilirim ve budunceyide kafamda tutabilirim neden gercekten sahip olmadigim bi rahatsızligim icin kendime izole bi yasanti sunayim ki :) gercekten olsa bile cagresi var .cok tesekkur ederim bu beni motive eden ve gercekten korkumu biraz perdelememe neden olan bi mesaj oldu.:KK60:yalniz kucuk bir yanlis anlasilmyi da duzeltiyim sıkıntım buyuk tuvalet problemim sanki bianda ishal olucam dusuncesi :)Hoppa

X