Ürtiker ( Kurdeşen)

dilek8381

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
15 Ağustos 2007
4
0
40
Arkadaşlar merhaba

Ürtiker yani halk dilinde kurdeşen adlı alerjik bir durumla uğraşıyorum Sanırım bu hastalığa ii gelen bir bitki mevcutmuş bilen arkadaşlardan yardımlarını rica ediyorum Teşekkürler şimdidenyerimseniben

canım merhaba,ben de senin gibi 6 haftadır bu rahatsızlıkla uğraşmaktayım.Cildiye uzmanına da gittim.Ama tahliller sonucu stersten kaynaklandığını söyledi.Derin bir araştırma içine girdim.Kendim sağlık sektöründe çalışıyorum.Ama alternatif tıp her zaman ilgimi çekti.Benim sana tavsiyem,sabah akşam 1 tatlı kaşığı çörek otu tohumu bal karışımından yiyorum ve çok kaşıntım olduğu zaman ardıç katranı yağından sürüyor ve rahatlıyorum.Bu tedaviye başlayalı 3 gün oldu.Faydasını görmeye başladım ALLAHA çok şükür.Ama en önemli tedavi takmamak gerekiyor.Tabii hatur hutur kaşınırken ve kabarırken takmamak ne mümkünse:))))Hayırlı şifalar

Geçmiş olsun arkadaşlar.

Ben yaklaşık yedi yıldır müzmin kurdeşen hastasıyım ve kim hangi doktoru tavsiye ettiyse gittim ama malesef hastalığımın nedeni ve tedavisi bulunamadı. Sürekli Zyrtech ya da muadili ilaçları kullanmak durumundayım ve bu beni endişelendiriyor . Her ne kadar yan etkisi olmadığı söylense de içim rahat etmiyor.

En son dermatit kontakt testlerine bağladım umudumu. Ankarada Gazi Ünv.Hastanesinde yapılıyormuş. Onu da deneyeceğim. Alt tarafı kaşıntı deseler bile krize girip ölen var bu hastalıktan

Umarım bu meret bende olduğu gibi sizde de yer etmez. Size tavsiyem doktorun önerdiği ilaçları düzenli kullanmanız.

Konuyu takipteyim inşallah bu derde deva bulan biri vardır. Çünkü ülkemizde ve dünyada sebebi bilinmeyen ve tedavi edilemeyen ürtiker hastaları çok.

akadaşalar ozaman hepimize çok geçmiş olsun herbela canım seninki kronikleşmiş sanırım allah yardımcın olsun en kısa sürede hepimizin kurtulması dileğiyle kendinize iyi bakın

canım hepinize gecmiş olsun.
bitki özleri formülü ile 4 ile 6 ay içinde dedavi eden biri varmış,
google kurdeşen diye yaz orda herbalist tıkla,o adamla iletişim kurun,bu kadar emin olmasa ilan vermez.
allah yardımcınız olsun

Stres ve sıkıntıdan dolayı genelde ürtiker ortaya çıkıyor.6 ay önce başıma gelmişti.O dönemde bayağı zor günler geçiriyordum sonunda ürtikere yakalandım.Hatırlamak bile istemiyorum.Kendime vücuduma bakmak bile istemiyordum.Psikolojim bozulmuştu.İğne ve serumlarla bikaç saat rahatlıyordum ama etkisi geçince tekrar başlıyordu kaşınmaya.özel bir doktora muayene oldum ve verdiği ilaçlar fayda etti bir haftada kurdeşenden eser kalmadı.İlaçın adını şu an hatırlayamadım.Eve gidince bakıp yazayım.Şu an işyerindeyim.

selam gulsenem kullandigin ilacin adini yazarmisin mumkunse.suan yeni dogum yapmis bi yakinima da kurdesen teshisi konuldu.onun icin lazim

Ben de gecen sene cok cektim bu hastaliktan,gunde 2 kere acile gidiyorduk, serum ve igen yapiyorlardi, 3 saatte ancak kendime geliyordum eve donunce oh bitti diye dusunurken tekrar basliyordu, ilk dr un verdigi ilac fayda etmedi, ben de ozel dr a gittim,onu verdigi ilaclarin isimleri asagida. siz doktora sormadan kullanmayin.hepinize gecmis olsun
isoderm adli solusyon, avil adli igne, feksine adli hap

merhabalar, bu benim bu sitede ilk mesajım oluyor, bu lanet olsaı hastalık benim hayatımı allak bullak etti,
Aralık ayında bir sabah uyandığımda bütün vücudum kızarmış kabarmış ve kaşınıyordu, o sıralarda yurtta kalıyorum (üniversite öğrencisiyim) hemen devlet hastanesindeki cildiyeciye gittim akut ürtiker dedi, iğneler ilaçlar vs...
bir hafta geçti kaşıntılar yavaş yavaş bitti
ama sonrası felaket, tekrar tekrar olmaya başladı, benim artık gitmediğim doktor kalmamıştı, ailem yanıma geldi, üniversite araştırma hastanesine gittik yapılmayan test, çekilmeyen film kalmadı, tabi ki artık akut olmaktan çıkmış kronik bir halde,
sonuç olarak şu an mayıs ayındayız ve bu hastalık benim okuldaki bir dönemime mal oldu, evet 2.dönem okulu dondurup şubat ayında eve döndük, çünkü yurtta kalmam imkansız hale geldi, okula gidemiyor insanlardan kaçıyordum, kimseye kaşınıyorum diyemiyorum, utanıyorum vücudumdan nefret ediyorum

şu an yine ilaç tedavisindeyiz, işte günde 3 tane antihistaminik, aşırı olduğu zamanlarda acil.de yapılan dekort.lar...

her sabah acaba yine nerelerim kabardı ve kaşınacak diye uyanıyorum ve bi kere bile yanılmıyorum,
zaten artık çıldırma noktasına geldim, bu ürtiker denen şeyi çok araştırdım , ve çok ilerledi dediğimiz tıbbın, ürtiker nedenini bulmada bile %70 yetersiz olması da çok üzücü,,

neyse ya daha fazla yazıp içimi karartmayayım yine

bende de bir yıldır var.sabah akşam antihistaminik alıyorum.kabarma olmuyo uzun zamandır.sadece kaşınıo akşamları kızarıo sadece.ben alternatif tıpla ilgilenen bir siteye mail attım.siyah turp suyu içmemi önerdiler.fakat bulamadım.sadece kışın oluyormuş.herkese geçmiş olsun.

ARKADAŞLAR KURDEŞEN TEDAVİSİ HAKKINDA SİZE BİR ÖNERİM VAR BİZZAT DENEDİM YILLAR ÖNCE VE ESKİDEN BERİ DE BİLDİĞİMİZ BİR YÖNTEMDİR HERKESE DE İYİ GELEBİLİYOR. MANTIKLI BULAMAYABİLİRSİNİZ BELKİ AMA BENDEN TAVSİYE SİZDEN DÜŞÜNÜP UYGULAMA;ŞİMDİ KURDEŞEN OLAN KİŞİNİN HABERİ OLMADAN SOĞUK SUYLA ISLATILMASI LAZIM BELKİ BİR DUŞTA YADA HERHANGİ BİR YERDE BİLEMEM YADA HASTA OLAN KİŞİ HABERLİ OLARAK GÖNÜLLÜ BİR YAKINI TARAFINDAN BANYODA ANİ BİR ŞOK SOĞUK SU İLE ISLATILACAK VE ISLANAN KİŞNİN ÇIĞLIK ATMASINA ALDIRMADAN 4 - 5 SANİYE ISLATACAK BU KADART BASİT AMA ANLIK BİR ZORLUĞU VAR NE KADAR UYGUN BULURSUNUZ İLGİLENİRSİNİZ BİLEME AMA BİZİM AİLEDE KURDEŞEN DENİLDİĞİ ZAMAN BU YÖNTEM UYGULANIR.İYİ ŞANSLAR ACİL ŞİFALAR....yerimseniben

canım ben 2senedir ürtiker oluyorum.demek kurdeşen oluyo diğer adı.bir sürü iğne yedim zor düzeldim.inşallah bidaha olmam.ayak parmağımdan saç köklerime kadar şişiyorum.aklımda olsun paylaşımın sağol

bende de 1 yıldır var bu illet.ben ahşap boyayla uğraştım geçen yıl sanırım ondan sonra başladı ve geçmior.sabah akşam antihistaminik alıyorum.doktorum arada ilaç değişimi yapıyor.şu an iyiyim.ama ilacı bıraktığımda düşünemiyorum.ömür boyu içecem gibi görünüyor.ben bir siteye yazmıştım şikayetimi.siyah turp suyu her gün rendeleyip.suyunu tülbentten geçir ve iç dediler.ama kışın oluyomuş siyah turp.ben de henüz deneyemedim.birde ısırgan yaprağı alacam sabah akşam içmeyi düşünüyorum.

Bende de 2 yıldan beri kaşıntı var ve kaşıdıkça kabarıyor böcek ısırığı gibi. İlk başladığı zaman dermotoloğa gitmiştim, mevsimsel alerji dedi bir ilaç verdi. 1 ay sonra tekrar kontrole gittim. İlaç gerçekten de işe yaramıştı. İlaç içiyorken kaşınma olmuyordu vücudumda. Doktora da aynısını söyledim tamam devam et ilaca dedi. Tekrar bir kontrol randevusu vermedi. Sonra ben kendi kendime bıraktım ilacı. Yine aynı dert başladı. Bu sefer sadece kaşınmaya başlayınca ilaç içiyorum.

Bana garip gelen şu; doktor bana hiçbir alerji testi vs. yapmadı. Sadece mevsimsel dedi geçti gitti. Ben de internette küçkü bi araştırma yapayım dedim, sanırım bende de ürtiker var. Sizde merak ettiğim, bu ürtiker tanısı konmadan önce ne gibi testlerden geçtiniz ya da geçtiniz mi? alerji testi yaptılar mı? Sigorta bu testleri karşılıyor mu? Benim sigortam daha yeni yapıldı, eylülden önce karnemi kullanamayacağım, bi yandan da terledikçe bu kaşıntılar iyice artıyor, eylüle kadar beklemek istemiyorum zaten 2 yıldır çekiyorum, yazın daha da beter oluyor. Bu tip testleri özelde yaptıran arkadaşlar varsa fiyat ortalamasını öğrenebilir miyim?

bu hastalık gıbı lanet bişi gormedım kardesım annemmm 2 yıl önce yasadı yuzu gozu heryerı sıstııı tedavı oldu gectı ama ya bu yılll ıkı sene önce yasanan seyy yenıdenn cıkktııı strestenn annem cokk hassaas anlatamam yanıı o kadar hassas benım annem bu sene yenıden yasadı her gece serumlarmı dersınn ıgnelermı dersınn hastanelerde gecırdıkk ama ıstanbuylda oturanlara söluorumm şişlide kı osmanoglu hastanesı mı ne oraya gıttıkkk butunnn testlerınıı yaptılarr dıerlerıde yaptı ama bu doktorr en ince ayroınatısına kadar baktııı vee de ılac verdı bı tane vurulmak uzerede ıgne ıgnesını ılk geldıgı gun vurdurduk ılaclarını kullanıoo hala ama aksamları fecı şişen n heryerı sımdıı cokk ii kasınması yokkk allaha sukur ama bu hastanee cokk pahalı bu hastalık sebebıyle gıdenlerr ona gore gıtsın bı muanesı 85 tahlıl kagıdınıda alın bı ssk hastanesıne goturun arkadaslr ılkacı da saglık ocagında bı doktora yazdırın hem masrafsız olsunn hemde bundan kurtulun derımm cokk illet bişidir buu annemm benımm nasılda kotuydu yaa ama allaaha sukur gectı ınsallah bu hastalıgı yasayanarında gecerrr

Dediğin hastanede tahliller ne kadar canım? Bir de ne tahlili yapıyorlar? Kan? alerji testi? Herşeye bakıolar mı yani?

Son düzenleme:
arkadaslar bende daha once bi defa yasadim o illeti ve butun tatilim berbat oldu.. gitmedigim dr kalmadi.. en son care olarak kafama takmamayi sectim hergun mutsuzdum kabariklardan kasintilardan uyanmak istemiyordum ve bi gun kendime boylede YASAYABILIRIM dedim. gece uyanip dr verdigi ilaclardan bi tane daha iciyordum (inanmistim gece icersem sabaha bidaha olmaz diye) ki olede oldu ... demek istedigim kafaniza takmayin bu hastaligi. urtiker icede vurabilir bogazin icinden cikip nefessiz birakabiliyor dikkatli olun..hepinize gecmis olsun arkadaslaryerimseniben

Geçen yıl ürtiker oldum sıkıntı ve stresten dolayı.Çok zor geçiyor iğne ve ilaçlarla 10 günde geçmişti.Bu yılda 1 aydır yine kaşınmaya başladım.Ama bu kez daha farklı sadece terleyince oluyor benimkisi ve kronikleşmiş.Antihistamin ilaç kullandım 2 ay kadar.Bu ara kullanmıyorum artık bıraktım.Seninkide terleyince ve yazın çıkıyor böcek ısırığı gibi diyorsun.Doktorum kolinerjik ürtiker olduğunu söyledi.Vücut ısınınca ortaya çıkıyor ve 15 dakika içinde kendiliğinden geçiyor.Ne yazıkki tedavisi yokmuş.Doktorum düzenli egzersizin ve ilaç kullanımının faydalı olabileceğini söyledi.Artık kafaya da takmıyorum.Takınca zaten hemen psikolojik olarak kaşınmaya başlıyor insan.bende kabullendim.Umarım birgün geçer.Ben sıcakta uzun süre yürüyüp terleyince ortaya çıkıyor.Onun haricinde olmuyor.Ama işin ilginç tarafı her zaman terlediğimde de olmuyor.Şaştım kaldım ya ben bu işe.Bazen çıkıyor terlediğimde sıcaktan bunladığımda bazende 2-3 hafta hiç çıkmıyor.Ürtikerin bir sürü çeşidi varmış.İnetrnetten biraz araştırırsanız bilgi edinebilirsiniz.Umarım birgün hepimizde bu hastalıktan kurtuluruz

Evet ya ben de internetten araştırınca şüphelendim kendimden. Gerçi genetik de olabiliyormuş, benim annemde de vardı, onun daha beterdi, yara bere yapıyordu heryerini kaşımaktan. Benim yara yapacak kaddar kaşınmıyor allahtan ama çok kötü bişi bu ya, kaşınmaya başladım mı tek bi yerim de kaşınmıyor, birkaç yer birden öle kaşınmaya başlıyor deli ediyor insanı. senağlama

Ben de o ürtikerin çeşitlerini okuyorken kolinerjik ürtikerden şüphelenmiştim kendimde. Canım sana alerji testi falan yapıp da mı bu teşhis kondu acaba?

oğlumun 3 hafta önce vücudunda kızarma kabartılar ve kaşıntı olmuştu alerjik diye düşündüm dr gidelim dedim istemedi geçtiğimiz hafta sonu dayanılamz hale gelince gittik dr kurdeşen dedi sınavlardan dolayı stres yapmıştı o yüzden oldu muhtemelen dr 2 tane ilaç verdi ertesi gün eşimle yazlığa tadilat işleri için gittiler eşimede o kadar söyledim denize girmesin güneşte kalmasın diye ama beni dinleyen beri gele ama iyiki dinlememişler buz gibi denize girmiş bide pancar gibi olana kadarda güneşte kalmış inanamadım ama ne kaşıntı kaldı ne kabarma artık soğuk denizmi yoksa güneşten yanması bilmem ama kaç gündür hiçbişeyi yok aynı derttten muzdarip olanlara belki faydası olur

ARKADAŞLAR KURDEŞEN TEDAVİSİ HAKKINDA SİZE BİR ÖNERİM VAR BİZZAT DENEDİM YILLAR ÖNCE VE ESKİDEN BERİ DE BİLDİĞİMİZ BİR YÖNTEMDİR HERKESE DE İYİ GELEBİLİYOR. MANTIKLI BULAMAYABİLİRSİNİZ BELKİ AMA BENDEN TAVSİYE SİZDEN DÜŞÜNÜP UYGULAMA;ŞİMDİ KURDEŞEN OLAN KİŞİNİN HABERİ OLMADAN SOĞUK SUYLA ISLATILMASI LAZIM BELKİ BİR DUŞTA YADA HERHANGİ BİR YERDE BİLEMEM YADA HASTA OLAN KİŞİ HABERLİ OLARAK GÖNÜLLÜ BİR YAKINI TARAFINDAN BANYODA ANİ BİR ŞOK SOĞUK SU İLE ISLATILACAK VE ISLANAN KİŞNİN ÇIĞLIK ATMASINA ALDIRMADAN 4 - 5 SANİYE ISLATACAK BU KADART BASİT AMA ANLIK BİR ZORLUĞU VAR NE KADAR UYGUN BULURSUNUZ İLGİLENİRSİNİZ BİLEME AMA BİZİM AİLEDE KURDEŞEN DENİLDİĞİ ZAMAN BU YÖNTEM UYGULANIR.İYİ ŞANSLAR ACİL ŞİFALAR....yerimseniben

slm ben bi kere yakalandım sadece ama çok korkunç bıseydı.bende baya surdu ben gun aşırı 2 3 defa soğuk suyla banyo yapıyyodum ve kaşınan yere kaşımaktan ziyade buzla ovuyodum bunu tekrar ettıkçe geçmeye başladı.ben öle yaptım bana iyi geldi bilmem size nasıl gelir hepinizin ALLAH yardımcısı olsun dıyorum ve şimdiden geçmiş olsun

X