Üst üste sürekli düşük yapmak

Merhaba arkadaşlar,
Ne yapacağını bilmeyen bir kardeşinz olarak süreci bilen kişilerden bilgi rica ediyorum. Polisftik över sendromu olmama rağmen
3 yıllık evliyim 3 kez her yıl gebe kalıp düşük yaptım. Bu dusuklerim hep bebek yeni canlirken oluyor. Gebelik süresi daha uzun kese gelişimi embriyo 2 hafta daha geriden geliyor. 2. Düşükten sonra genetik test ve kan pıhtılaşma bakıldı. Kan pıhtılaşma yok eşimin genetk testi 9. Ve 10. Kromozom yer değişmiş tedavisi yok genetik tüp bebek önerildi her gebelik düşük olmayabilir fakat engelli riski de var diye bilgi verilmisti. yinede herşey allahtandir diyip normal yolla 3. Ye de gebe kaldim kendiliğinden düştü yine. Bunların dışında yaptırmam gereken testler var mı ? Annemde tiroid var ona henüz baktirmadm baktircam. 32 yasindaym inanın bu kadar yiprancagimi bilmiyordum her sefernde dünyam basima yıkılıyor. Doktor hastane ne varsa tüm önerilere açığım.
Merhaba, öncelikle geçmiş olsun yazınızı okuyunca az çok kendi başımdan geçenleri okumuş gibi oldum, benimde arda arda düşüklerim var hatta son düşüğüm de şu an 7 haftalık bebeğimin kalp durması sonucu kanama yoluyla atmaya çalışıyorum..benim de eşimin 3 ve 7 kromozomları yer değiştirmiş bundan kaynaklı düşüklerim oluyor dediler ama ben tüp bebek sürecinin olumsuz sonuçlanmasından korktuğum için cesaret edemeyim 4. hamileliğimde de risk alıp normal yolla deneme kararı almıştım sonuç yine bu şekilde sonuçlandı. bende bundan sonraki süreçte artık tüp bebek düşünüyorum başka çarem kalmadı kendimi tükenmiş hissediyorum artık. Sizin gibi tüp bebek doktor tavsiyelerine açığım birbirimize bilgi paylaşımı yaparsak sevinirim. İnşallah burda bizim gibi çocuk hasreti çeken herkesin güzel haberlerini birbirimizle paylaşmak nasip olur, bu zorlu süreçleri bi an önce atlatırız inşallah 🤲

Benim de 2 düşük bı kimyasalim var genetikler temiz rahimde de sıkıntı yok yeni polikistik olduğumu öğrendim ama bununla bi ilgisi olduğunu düşünmüyorum sadece pıhtılaşma testinde mthr olan iki gen heterozigot pai de heterozigot ama doktorlar bunun sorun olmadığını kan sulandırıcıya gerek olmadığını söylediler. Yani sebebi nedir bulamadık biz inşallah sagsalim hamile kalıp ilerleyebilir hepimiz için ♥️

Benim de 2 düşük bı kimyasalim var genetikler temiz rahimde de sıkıntı yok yeni polikistik olduğumu öğrendim ama bununla bi ilgisi olduğunu düşünmüyorum sadece pıhtılaşma testinde mthr olan iki gen heterozigot pai de heterozigot ama doktorlar bunun sorun olmadığını kan sulandırıcıya gerek olmadığını söylediler. Yani sebebi nedir bulamadık biz inşallah sagsalim hamile kalıp ilerleyebilir hepimiz için ♥️
İnşallah ❤️ geçmiş olsun, bence araştırmalar da sorun çıkmaması çok büyük şans sizin için. Özellikle kromozom sorunu olmaması genetiklerin temiz çıkması harika bişey, eşiniz bütün testlerini yaptrdı peki? Bazen varikosel tarzı durumlarda düşüğe neden olayabiliyormuş

İnşallah ❤️ geçmiş olsun, bence araştırmalar da sorun çıkmaması çok büyük şans sizin için. Özellikle kromozom sorunu olmaması genetiklerin temiz çıkması harika bişey, eşiniz bütün testlerini yaptrdı peki? Bazen varikosel tarzı durumlarda düşüğe neden olayabiliyormuş
Varikosel çıktı evet ama hafif dereceydi doktorumuz ameliyat önerdi tmm dedik hemen olsun depremden iki gün önce olmuştu ameliyatı da şükür iyileşti değerleri iyi ameliyattan önce de fena değildi aslında değerleri sebep varikosel mi değil mi gittiğimiz hiç bir doktor net bişey söyleyemiyor malesef. Tüp bebek düşünmeye başladık bizde hakkımızda hayırlısı olsun 🤲

Merhaba, öncelikle geçmiş olsun yazınızı okuyunca az çok kendi başımdan geçenleri okumuş gibi oldum, benimde arda arda düşüklerim var hatta son düşüğüm de şu an 7 haftalık bebeğimin kalp durması sonucu kanama yoluyla atmaya çalışıyorum..benim de eşimin 3 ve 7 kromozomları yer değiştirmiş bundan kaynaklı düşüklerim oluyor dediler ama ben tüp bebek sürecinin olumsuz sonuçlanmasından korktuğum için cesaret edemeyim 4. hamileliğimde de risk alıp normal yolla deneme kararı almıştım sonuç yine bu şekilde sonuçlandı. bende bundan sonraki süreçte artık tüp bebek düşünüyorum başka çarem kalmadı kendimi tükenmiş hissediyorum artık. Sizin gibi tüp bebek doktor tavsiyelerine açığım birbirimize bilgi paylaşımı yaparsak sevinirim. İnşallah burda bizim gibi çocuk hasreti çeken herkesin güzel haberlerini birbirimizle paylaşmak nasip olur, bu zorlu süreçleri bi an önce atlatırız inşalla

Merhaba, öncelikle geçmiş olsun yazınızı okuyunca az çok kendi başımdan geçenleri okumuş gibi oldum, benimde arda arda düşüklerim var hatta son düşüğüm de şu an 7 haftalık bebeğimin kalp durması sonucu kanama yoluyla atmaya çalışıyorum..benim de eşimin 3 ve 7 kromozomları yer değiştirmiş bundan kaynaklı düşüklerim oluyor dediler ama ben tüp bebek sürecinin olumsuz sonuçlanmasından korktuğum için cesaret edemeyim 4. hamileliğimde de risk alıp normal yolla deneme kararı almıştım sonuç yine bu şekilde sonuçlandı. bende bundan sonraki süreçte artık tüp bebek düşünüyorum başka çarem kalmadı kendimi tükenmiş hissediyorum artık. Sizin gibi tüp bebek doktor tavsiyelerine açığım birbirimize bilgi paylaşımı yaparsak sevinirim. İnşallah burda bizim gibi çocuk hasreti çeken herkesin güzel haberlerini birbirimizle paylaşmak nasip olur, bu zorlu süreçleri bi an önce atlatırız inşallah 🤲
Allah sabrimizin sonunu selamete çıkarsın inşallah. Pgtli tüp bebek demişlerdi bana. Ama ben tüm düşuklerimin bundan kaynaklandığını düşünmüyorum belki başka bişey vardır diye cuma kontrole gidicem. Rahim filmi vs ne gerekiyorsa bakılsın sana da yazarım canım. Bu arada ben pgtli tüp bebek fiyatı da aldım 1700 Euro denildi bahçeci tüp bebek. Dünyada 3. Siradaymis başarı sırası

Varikosel çıktı evet ama hafif dereceydi doktorumuz ameliyat önerdi tmm dedik hemen olsun depremden iki gün önce olmuştu ameliyatı da şükür iyileşti değerleri iyi ameliyattan önce de fena değildi aslında değerleri sebep varikosel mi değil mi gittiğimiz hiç bir doktor net bişey söyleyemiyor malesef. Tüp bebek düşünmeye başladık bizde hakkımızda hayırlısı olsun 🤲
Amin hayırlısı olsun, benim eşim de varikoselden kaynaklı ameliyat olmuştu ama son düşüğü de yaşayınca asıl önemli sorunun kromozom olduğunu ve çözümün tüp bebek olduğu gerçeğiyle yüzleştik malesef. İnşallah güzel ve hayırlı bir tüp bebek süreci geçiririz hepimiz ve sonunda da bu çektiğimiz sıkıntılara değer

Allah sabrimizin sonunu selamete çıkarsın inşallah. Pgtli tüp bebek demişlerdi bana. Ama ben tüm düşuklerimin bundan kaynaklandığını düşünmüyorum belki başka bişey vardır diye cuma kontrole gidicem. Rahim filmi vs ne gerekiyorsa bakılsın sana da yazarım canım. Bu arada ben pgtli tüp bebek fiyatı da aldım 1700 Euro denildi bahçeci tüp bebek. Dünyada 3. Siradaymis başarı sırası
Amin Allah hepimizin sabrının sonunu selamete çıkarsın sağ ol. Ben bi tek rahim filmi çektirmedim onun dışında gerekli herşeye bakıldı bende diye biliyorum ama belki bilmediğimiz başka durumlarda vardır, gerekirse bende bakarım yazarsan sevinirim canım. Bahçeci tüp bebek merkezini bende bi ara düşündüm çevre de çok karşı çıkan oldu yaptrmşken doğru yerde yaptırın iyce araştırın vesaire bilirsin böyle şeyler söz konusu olunca insanlar yorum yapmaya, öneri de bulunmaya bayılır. İstanbul acıbademi önerenler oldu ama maddi olarak çok pahalı olacağını düşünüyorum😐

Arkadaşlar tüp bebek transferi oldum 1 hafta önce gece kalktım WC ye gittim dönerken hafif sendeledim yatağın üzerine düştüm sabah kalktığımda 2 damla pembe kan geldi hiç böyle bir durum ile karşılaşan varmıdır çok moralim bozuk

Hamilelik belirtileri olabilir. Hiç moralinizi bozmayın benim de düşükle sonuçlanan gebeliklerimlerimde ilk zamanlar bi kaç damla lekelenmelerim olmuştu. inşallah burdan güzel hamilelik haberlerinizi bizimle paylaşırsınız.. Sizin neden tüp bebek tedavisine ihtiyaç duyuldu kromozom bozukluğu mu yoksa?

Merhaba canım, doktora gidip rahim filmi vs. filan bakılcağını söylemiştin bişey çıktı mı yada başka gerekli araştırmalar yapıldı mı seni merak ettim bilgi verirsen sevinirim

İnşallah umarım öyledir düşme sonucu olunca çok moralim bozuldu sağolun yorumunuz için🙏🏻Benim eşimde varikosel vardı 3 grade tüp bebek yaptık 7 haftada düşük olmuştu(kromozom testinde bir sıkıntı yoktu kürtajdan sonra analiz yapılmıştı)Eşim ameliyat oldu değerleri iyiye gitti şimdi tekrar yapalım dedik bugün de bunu yaşayınca Allah bullak oldum açıkçası ki normalde düşen bir insan hiç değilim

İnşallah umarım öyledir düşme sonucu olunca çok moralim bozuldu sağolun yorumunuz için🙏🏻Benim eşimde varikosel vardı 3 grade tüp bebek yaptık 7 haftada düşük olmuştu(kromozom testinde bir sıkıntı yoktu kürtajdan sonra analiz yapılmıştı)Eşim ameliyat oldu değerleri iyiye gitti şimdi tekrar yapalım dedik bugün de bunu yaşayınca Allah bullak oldum açıkçası ki normalde düşen bir insan hiç değilim
Mesaja geri dönüşü biraz geç yapabildim kusura bakmayın, kromozom da sorun yoksa korkmayın hem eşiniz de ameliyat olmuş umarım bu kez güzel bir sonuç alırsınız. Son durumunuz nedir merak ettim sizi doktora gittiniz mi?

Merhaba canım, doktora gidip rahim filmi vs. filan bakılcağını söylemiştin bişey çıktı mı yada başka gerekli araştırmalar yapıldı mı seni merak ettim bilgi verirsen sevinirim
Merhabalar, rahim filmini bir sonraki ay cekilcem. Adetten bitiminden iki gün sonra oluyormuş. Geçen kan testleri yapıldi onlarda sıkıntı çıkmadı.

Merhabalar, rahim filmini bir sonraki ay cekilcem. Adetten bitiminden iki gün sonra oluyormuş. Geçen kan testleri yapıldi onlarda sıkıntı çıkmadı.
Kan sonuçlarında bir sorun çıkmamasına sevindim, rahim filminin de sonucu temiz çıkar inşallah. Tüp bebek merkezleriyle ilgili araştırmaların devam ediyor mu peki bişeyler bulabildin mi?

Sağolasin 🎀 Bahçeci tüp merkeziyle gorstum 7000 EUR dedi. Kızkardeşim Acıbadem Hastanesi'nde calisiyor onun yönlendirdiği tanınmış bir dr var onunla yüzyüze konuştuktan sonra fiyat alcaz. İki ay snra goruscem maddi açıdan kendimi ayarlamaya calisiyorum

Mesaja geri dönüşü biraz geç yapabildim kusura bakmayın, kromozom da sorun yoksa korkmayın hem eşiniz de ameliyat olmuş umarım bu kez güzel bir sonuç alırsınız. Son durumunuz nedir merak ettim sizi doktora gittiniz mi?
Kusura bakmayin kendi derdimden görmemisim yazinizi.transferim olumlu oldu kalp atisini duyduk fakat dun doktora gittigimizde kese etrafinda kücük kanama odaklari var dedi doktor cok moralim bozuldu bakalim yatiyorum şimdi.

X