uykusuz anneler..

glbyz

Üye
Kayıtlı Üye
14 Şubat 2014
99
47
34
klasik soru ? biz ne zaman sabaha kadar uyuyacağız :KK43: oğlum 10 aylık bazen oyleoluyo ki saat başı kalkıyo :KK43: artık öfke sinir küpü oldum :KK43:tecrübeli anneler teselli ?

oğlum 20 aylık hala geceleri sık uyanıyor. uykuya dalmasında sorun yok rahat uyuyor ama çabuk uyanıyor. büyük oğlum geç uyurdu ama sık uyanmazdı iki yaşından sonra da pek sorun yaşamadım sadece oyun oynamak için geç uyumak isterdi.

ben de artık kesintisiz 2-3 saat uyumak istiyorum. sabah işe gitmek için uyandığımda kendimi zombi gibi hissediyorum :)

Oglum 16aylik. Hala gece 5kez kalkiyor. Onceden 8 kez kalkardi. Artik bitik durumdayim. Sabrim dayanmiyor cogu zaman. Ben de 4gozle uyuyabilecegimiz zamani bekliyrm ;(

Benim de kızım 8 aylık birkaç ay öncesine kadar çok uyandırdı 3 kez falan ama şimdi kendine bir düzen oturttu mesela 9 dan önce uyumak istiyor ve geceleri sadece 1 ya da 2 defa uyanıyor. Nedenini anlamak için sadece bir gece yanınızda yatirmanizi tavsiye ederim yanınızda çok az uyanıyorise sizi aariyor demektir. aynı ise o zaman karnı AC olduğu için ya da ağlayarak uyanıyor da bir şeylerden korktuğu için uyanabilir.

canım bu düzen biraz daha zorlayacak çünkü 1.5 yaşındaki oğlum bazı geceler 4-5 kez kalkıyor. genelde 1-2 kez. oda susadığı için genelde.uykusuzluk zor zanaat. 13 yaşındaki ikizlerimden biliyorum.
klasik soru ? biz ne zaman sabaha kadar uyuyacağız :KK43: oğlum 10 aylık bazen oyleoluyo ki saat başı kalkıyo :KK43: artık öfke sinir küpü oldum :KK43:tecrübeli anneler teselli ?

Benim de kızım 8 aylık birkaç ay öncesine kadar çok uyandırdı 3 kez falan ama şimdi kendine bir düzen oturttu mesela 9 dan önce uyumak istiyor ve geceleri sadece 1 ya da 2 defa uyanıyor. Nedenini anlamak için sadece bir gece yanınızda yatirmanizi tavsiye ederim yanınızda çok az uyanıyorise sizi aariyor demektir. aynı ise o zaman karnı AC olduğu için ya da ağlayarak uyanıyor da bir şeylerden korktuğu için uyanabilir.
Dogdugu gunden beri biz hic ayrilmadik. Ayni yatakta yatiyrz. 1 kez denedim.gitmedi.
Ac degil eminim.
Beni kontrol etmek icin uyaniyr sık sık. Dr memeyi oyuncak yapmis sizi kullaniyr dedi. Insallah duzene girecek

Benimde 2 yasinda oglum var.bir yasina kadar hep uyanirdi.geceleri.uykumu alamayinca careyi yanima yatirmakta buldum.o uyandikca memeyi dayiyosun agzina.iyice dalana kadar sonra zaten cekiyosun.simdi rahatim artik geceleri bir iki kez uyaniyo.ondada aglamaz.ben yanina gidemicek kadar dalmissam o benim yanima gelir :) yatar.simdi bizim sutten kesme sikintimiz var.calismayan annelere tavsiyem gunduz onu uyuttugunuzda sizde yatin yanina.birakin ev islerini siz uykunuzu alamazsaniz cocugunuxa verimli olamazsiniz.hatta sinirli agrasif bi insan olursunuz.

Daha cok erken annesi. Aliskanlik yapmıştır. Biraz daha keyfini sürsün annesinin. Zonra2 zamanla alistirirsin.bi de eger emiyorsa zaten cok mumkun degil deliksiz uyumasi. Benim 20 aylik oglum var. 2 ay once sutten kestim. 1 aydir da geceleri deliksiz uyuyor. Emerken 7-8 kere kalkar saatlerce emerdi uyumazdi.perisan olurdum. Simdi yeni yeni kendime geliyorum. Sabir inşallah. Gececek bu gunler.

Benim kızım da 4. ayına kadar 4-5 saat uyurdu uyanmadan.. Sonra bir başladı düşmeye 3 saat 2 saat 1 saat yarım saat ve şimdi de 15 dakika :)) Diştendir , açtır ...falan hepsi hikaye. Tabi ki nedenini tam bilmiyorum ama bunlar da değil sık uyanmasının nedeni .. Ama son bir kaç gündür emme ihtiyacını karşılamak istiyor gibi geliyor. Çünkü 1-2 dakika emiyor tekrar dalıyor. Şimdi kızım 6.ayını bir hafta geçti belki diş çıkarmanın da etkisi vardır..

Merhaba, dünkü mesajımdan sonra bugün eşimle bir şey farkettik. Sanırım kızımda besin alerjisi var. Bugün sebze püresini yedirecektim hevesle ağzını açarak yerken, bir kaç kaşık sonra ağlamaya başladı . Biraz sonra tekrar yedirmeye çalıştım yine hevesle ağzını açtı ama tekrar ağlamaya başladı . sanki acı bir şey vermişim gibi.. Buna ek olarak ağzının kenarında hafif kızarıklıklar oluşmuştu ve 3 gündür burnu akıyor ve de gece uykusunda çok uyanıyor. Ek gıdaya geçeli yaklaşık 20 gün oluyor ve önceki mesajımda yazdığım gece uykusundaki 15 dakika arayla uyanmalar bu döneme denk geliyor... Akşam bunu farkettikten sonra sadece süt verdim korkudan... Ve sanki biraz daha rahat bu gece, burnundaki tıkanıklık ve hırıltı azaldı gibi..Uykusu da nispeten daha iyi 15 dakika arayla uyanmıyor , 1-2 saat arası bu saate kadar... Yarın doktorla görüşürüm artık... Bu arada havuçtan şüpheleniyorum..

Benim oglumunda vardi patatese alerjisi.patates yedigi zaman her tarafinda dokuntuler cikardi.kizariklar.cok kasinirdi canim oglum.hastahaneye goturdum alerji dediler alerji ilaci verdiler.canim oglum patatesi cok severdi hatta sadece patates yerdi diyebilirim.ilk once ilaci icirirdim sonra patates yedirirdim.bi kac ay oyle devam etti yemek yemeye baslayinca alerji sorunu kalmadi.bi 15 gun bekle sonra tekrar yedir patatesi.simdi oglum 2 yasinda.alerji sorunu kalmadi cok sukur

Canim pardon patates puresi anlamisim yanlis anlamisim.neyden supheleniyosan 15 gun yedirme.15 gun arayla tekrar dene.ama hastahaneye mutlaka gotur.cunki alerji sikintili bi konu.hafif atlatan bebekte var.zor atlatanda.

Daha cok erken annesi. Aliskanlik yapmıştır. Biraz daha keyfini sürsün annesinin. Zonra2 zamanla alistirirsin.bi de eger emiyorsa zaten cok mumkun degil deliksiz uyumasi. Benim 20 aylik oglum var. 2 ay once sutten kestim. 1 aydir da geceleri deliksiz uyuyor. Emerken 7-8 kere kalkar saatlerce emerdi uyumazdi.perisan olurdum. Simdi yeni yeni kendime geliyorum. Sabir inşallah. Gececek bu gunler.
Nasıl kestiniz.. netice itibariyle çok kalkıyorlar benim ki aşırı derecede ağlayan bir bebek inanın o zamana çok var ama ben Su an bile korkuyorun

Nasıl kestiniz.. netice itibariyle çok kalkıyorlar benim ki aşırı derecede ağlayan bir bebek inanın o zamana çok var ama ben Su an bile korkuyorun

Canim normalde emme hususunda cok inatci bir bebekti. Surekli emer, ememezse aglar vs. Ama cok ilginc bi sekilde allah kay eyledi sanki. Bir gece yarisi saatlerce emip uyumayinca ani bi karar aldim bu is burda biter diye. Bi tek o gecenin sabahinda agladi yarim saat kadar. Sabahlari kalkinca meme keyfi yapmaya alismisti cunku. Sonra ne zaman yanassa yanima, artik emmeyecegini,buyudugunu vs yi anlattim. Bazen de baska seylerle dikkatini dagittim. 3 gunde tamamen bitti gece gunduz emmeleri. Ondan yaklasik 1 ay sonra da geceleri deliksiz 9-10 saat uyumaya basladi masallah diyelim. Resmen bizimle oynamis kucuk velet:) emmeden de uyunabiliyormus yani.

X