Popüler Konu Verimli Rutin

elecda elecda bende bu şekilde düşünüyorum öncelikle 50+10 dkdan 2 periyot yapacağım çünkü oğlum gündüz 2 kere uyuyor. İlk periyot çalışma 2. Periyot test şeklinde düşünüyorum. Benim eksiklerim tarih ve coğrafyada. Önümde de 1 senem var bu şekilde başarabileceğime inanıyorum.
Bu disiplinle çalışırsan başaramayacağın hiçbir şey yok bence. Umarım hayallerine ulaşırsın.

selam canım güzel bilgiler paylaşıyorsun yine :) topiğin hayırlı olsun :KK66:
benim de çalışmam gereken bir sınavım var. o yüzden zamanı yönetmek çok daha mühim bir hale geldi.
-kızım 1.5 yaşında ve gece gündüz emiyor. o yüzden o uyuduktan sonra çalışmak için en fazla 1 saatim oluyor akşamları ve her gün dinamik olamıyorum. bu yüzden iş yerinde çalışmaya karar verdim. önce bir dosya bir kitap filan gibi denedim bir yandan telefonlar ve amirimin çağırması tuzu biberi oldu.
-bu hafta sabah dinç kafayla öğlene kadar ders çalışıyor öğleden sonra iş yerimin işlerini yapıyorum elimde geldiğince ve hepsinin hakkını verdiğimi düşünmek bile çok iyi hissettiriyor.
paylaşmak her zaman güzeldir :)
Hoşgeldin canım:KK19: Ev, iş çocuk üçgenine bir de ders çalışma eklediğin için önünde saygıyla eğiliyorum:KK52:

Merhaba topiğiniz hayırlı olsun.
Bu sözünüz çok hoşuma gitti
İster çalışın ister ev hanımı ister öğrenci olun her alan için geçerli bu.Zihin rahatsa bedende rahat.Zihin rahat değilse kafada bi milyon düşünce varsa istersen gün boyu gönlünce vakit geçir yinede huzuru bulamazsın.
Takipteyim...
Çok teşekkürler. Hoş geldiniz.:KK50:
Kesinlikle katılıyorum. Ertelediğimiz her iş zihinde birikiyor ve sıkıntı yaratıyor.

Selam canım takipteyim. Çok güzel bilgiler vermişsin.
Bende oğlum olduğundan beri tv yi çıkardım hayatımdan. Elifin düşlerini izliyor gün içinde bazen onuda izletmiyorum.ingiliCe çizgi filmlerede göz atıcam. Dediğin oyun sayfalarınıda takip ediyorum. Instagramda da güzel sayfalar var. Akademisyen anne verebilceğim örnek birkaç takip ettiğim sayfa var ama uygun olmayabilir sayfa sahipleri için belki bu alan.
Takip ettiğin sayfaları paylaşabilirsen çok sevinirim.

Canım hayırlı olsun topiğin :KK54: çok güzel bi konu olmuş takiptekim kuzum fırsat buldukçada yazıcam inşallah :KK52:

Aaaa ben de takipteyim. Çok sevdim konuyu.

ben de takipteyim

elecda elecda hayırlı olsun topiğin. Çok sevindim bilgilerini tecrübelerini paylaşmana . Senin fikirlerin çok kıymetli benim için, takipteyim :KK36:
Hoş geldiniz:KK19: Gelmenize çok sevindim.

O zaman ben de günlük rutinimi şöyle anlatayım
Sabah 06:30 da kalkıp 07:00 ye kadar namaz kılıyorum, günlük okuduğum bazı sureler dualar var onları okuyorum. Sonra dişlerimi furçalayıp, kremlerimi sürüyorum.
Mutfağa gidip limonlu su ve çörekotu yağı içiyorum. 07:30 a kadar yavaş yavaş kahvaltı hazırlıyorum. Oğlumu kaldırıyorum. Kahvaltısını ediyor. Okula bırakıp geliyorum. Bu arada eşim kalkıyor. Kahvaltısını edip işe gidiyor.
Eve dönünce bazı sabahlar 45 dk spor yapıyorum, bazı sabahlarda kitap okuyorum. 10 gibi işte oluyorum.
İşten 16:00 gibi çıkıp eve geliyorum. Evde hemen namazı kalıyorum. Yemek hazır oluyor. Saat 17:30 gibi yiyoruz. Akşam da kitap, bazen duruma. Göre spor ve ödevlerle geçiyor. 23:30 gibi uyuyorum.
Asla tv izlemiyorum.
Kendimde eleştirmek istediğim şeylerde var tabi. Bazensosyal medyaya ve telefona fazlaca takılıyorum. Oyun oynamıyorum. Video izlemiyorum. Buraya bakıyorum ve seyahat bloglarını okuyorum.
Kapitalist düzenin dayattığı şeylerden mümkün olduğunca uzak durmak istiyorum. Ancak bazen nefsime yeniliyorum. Bunlarda beni rahatsız ediyor

Valla çok güzel bir konu olmuş
Miskinliğin dibine vurup, ite kaka çalıştığım ve hayatımda hayal bile edemeyeceğim kadar kilo aldığım şu günlerde belki silkelenmeme sebep olursunuz, takipteyim

Çok faydalı bir konu olmuş merakla okuyacağım az sonra.

takılmadan yapabilsem kendime ait düzenimi hala oluşturamadım sistem oluşturmalıyım bebeğim için.
Hoşgeldiniz Hanımlar:KK50:

Ev ve Annelik Mesaisi
İşten çıktıktan sonra kızımı kreşten almaya gidiyorum. 17:00-17:15 arası almış oluyororum genelde.
Eşim 19:00'da işten geliyor. Dolayısıyla 17:00-19:00 arası bizim anne-kız vaktimiz. Bu saat aralığında tamamen o ana kanalize olup, başka bir işle meşgul olmamaya ve hatta başka birşey düşünmemeye gayret ediyorum.
"An" da kalabilmek beni zorlayan bir konu, çünkü evde yapılacaklar, işle ilgili meseleler sürekli aklımı meşgul ediyor. Bu durumu fark ettiğimde hemen "an" a dönmeye gayret ediyorum.
Benim kızım "okul nasıl geçti" gibi sorulara cevap vermiyor. Bu nedenle okulda olup biteni öğrenmek için bazı taktikler geliştirmem gerekti:)
Kreşten eve doğru giderken, kızıma hiç sormadan kendi günümü anlatmaya başlıyorum. Bazen o da araya girerek anlatmaya başlıyor. Bu işe yaramadıysa "Okulda bugün en eğlenceli şey neydi" diye sorup, devamında en sıkıcı, en üzücü vs. şeklinde devam ediyorum. Bence bu sorular yaşadıkları ile duygularını eşleştirerek analiz etmesini sağlamak açısından da güzel bir yöntem.
Eve gidip oyun oynamaya başladığımızda " Hadi sen öğretmen ol, ben de öğrenci olayım" şeklinde bir oyun başlatmaya çalışıyorum. Eğer oyuna katılırsa gün içerisinde öğretmenin söylediklerini taklit etmeye başlıyor. Bu da benim için epey bir bilgi anlamına geliyor tabi.

Beraber yapabileceğimiz aktiviteleri telefonumun notlar bölümüne yazdım. Benim kafam kategoriler şeklinde daha iyi çalıştığı için aktiviteleri gruplandırdım.

1-Ev İşi Yapmak
Çamaşır makinesi doldurma- boşaltma
Ev süpürme
Çamaşır asma
Yer silme

2-Yemek Yapmak
Yıkama
Doğrama
Karıştırma

3-Açık Hava Oyunları
Saklambaç
Yakalamaç
Sek sek
Trambolin
Bisiklet
Skoter
Bahçe- çiçek bakımı

4- Civar Gezileri
Postane
Müze
Barınak
Kafe
Piknik Alanları

5- El Sanatları
Resim çizme- boyama (pastel boya, kuru boya, keçeli kalem, guaj boya, tebeşir)
Oyun hamurları (kinetik kum, oobleck, slime, kil)
Çamurla oynama
Origami
Baskı ( patates, pırasa, pipet, pamuk, kulak çubuğu)
Dikiş dikmek
Kolaj ( makarna, yaprak, iplik)
Maket
Tamir

6-Fen Oyunları
Deneyler
Ağırlık tartmak
Sodanın içine şeker atmak
Kurutma makinası akımına pinpon topu yerleştirmek
Bal sürülen taşı bahçeye yerleştirmek
Yoğurt mayalamak

7-Özbakım Becerileri
Diş fırçalamak
El yıkamak
Kıyafetleri kirli sepetine koymak
Temiz kıyafetleri yerleştirmek
Günlük sırt çantası hazırlamak

8- Okuma Yazma
Rüya anlatma
Günlük yazma ( Kızım anlatıyor ben yazıyorum)
Bugün en çok şuna şaşırdım oyunu
Hikaye anlatma ve yazma
Hikaye zarları
Kitap kritiği- sence neden öyle olmuş?

9-Sözel Oyunlar
Tekerlemeler
Bilmeceler
Karşılıklı el vurarak oynama
Dans ve ritm

10 Kutu Oyunları
Satranç
Tombala