Verimli Yaşam Günlüğüm

Merhaba günlüğüm yarın ödev teslim günü çok şükür tüm ödevlerim bitti birinin teslim tarihini yanlış anladığım için dün gece sabahladim bir saatlik uyku ile okula geldim
Bu haftanin kalanında olabildiğince dinlenmek istiyorum ve rutin planlamak uyamayacagim bir rutin değil de daha esnek bir şey yapmak istiyorum bakalım
Bu hafta ödevleri bitirdim yeme bozukluğu 2. Modül eğitimini tamamladım ve okuldaki işleri ertelemeden yaptım Perşembe cuma sınıf rehberliği çalışmalarını da tamamlayıp diğer hafta dönem sonu raporumu yazarım ve bu dönem böylelikle biter akademik ve işte verimli bir dönemdi ama sağlıklı beslenme spor için aynısını söyleyemeyeceğim ve oğlumun benimle daha çok vakit geçirmeye ihtiyacı var bunu farkediyorum bunun için de eyleme geçeceğim inşallah

Merhaba günlük Ocak ayinin ikinci haftasına gelmiş bulunmaktayız hala tam oturmadi rutinler
Tam iki haftadır bugün yarın derken bugün düzgünce beslendim ve sporumu yaptım okul için çiğ kuruyemiş aldım çantamda bulundurarak aşırı acikmanin önüne geçeceğim
Sömestr için tez konumu belirleyip seminer sunumu yapma planım var bu konuda kafam epey karışık konumu okuyanlardan önerisi olan olursa memnuniyetle bakarım öz şefkat ve kurban rolü kavramları şu anda ilgimi çekenler ancak daha güncel ve litarature katkıda yeni olan bir şey bulabilirsem çok daha içime sinecek
Bugün epey kitap siparişi verdim elimden geldiğince alan okuması yapmak istiyorum bu sene bu sene benim için alandaki yeterliliğimi geliştirme senesi olur da doktoraya kabul edilirsem dolu dolu olmak istiyorum 😊tabi bunun için önce yüksek lisansin bitmesi lazım
Bir de ingilizce meselesi var okumalar yapmaya çalıştıkça bir çok şeyi unuttuğumu farkediyorum ve panik oluyorum şu anda buna bir türlü vakit ayiramadim ne yapsam bilemiyorum da ingilizce bir psikoloji dergisine üye olsam diye düşünüyorum böylece hem güncel makale okumuş olurum hemde biraz gelişirim belki bu uzun vadeye yayılması gereken bir hedef sanırım
İkinci döneme iki dersim kaldı biri istatistik biri ölçek geliştirme ölçek geliştirme ile ilgili de çalışmaya başladım tez konumu belirlesem seminer sunumunu hemen ayarlarım zaten şu anda en kritik şey ne çalışacağıma karar vermek
Alanı çok seviyorum ve bu alanda ne varsa öğrenmek istiyorum problemim ise istikrarı saglayamamak ve nereden başlayacağımi bilememek kitapları alıp yigiyorum ve hangisinden başlasam bilemiyorum çok şey var öğrenecek bazen diyorum ki hiç bir sorumlulugum olmasa ve ben okusam okusam okusam keşke üniversitede çalışan bir personel olsaydım bundan sonra olur mu bilmiyorum ama olabilirse bile çok çaba istediği kesin 🤷

Ve Ocak bitiyor iki haftadır bir türlü iyilesemiyorum önce sağ gozum gectigimiz günlerde de sol gozum enfeksiyon kaptı öyle olunca bu iki hafta neredeyse hiç bir şeye bakmadan geçti gitti bile tabiki ben boşa geçen zamana çok üzülüyorum bu arada bdt eğitimi başladı tanı egitimi bitti bdt de ilk dersi yaptık ikincisi de yarın gözlerim bunalara ancak tahammül ettiği için tekrar yapamıyorum bu da beni çok huzursuz ediyor neyse sağlık herşeyden önemli tabiki gözüm iyileşsin de nasılsa telafi edilir telafi edecek bir şey de yok aslında önemli olan yolda olmak yolda her zaman engeller de var tabiki
Ama bir türlü ilerleyemedigim bir yol var ki şu beslenme meselesi bı 68 oluyorum bı 69 çünkü bir ileri bir geri yapıyorum üç gün iyi besleniyorum sonra bir şeye canım sıkılıyor ya da sadece canım sıkılıyor saçma sapan şeyler yiyiveriyorum kafamda aynı ses bugün ye gitsin yarın başlarsın ya da diyetisyene başlarsın bla bla bla
Daha ne yapacağımı bilmiyorum bu konuda sürekli kendimi sabote ediyorum eşimle sürekli bunu konuşuyorum bu yolla ilgi mi çekiyorum acaba diye düşünmeye bile başladım
Temel problemim sabırsızlık sanırım uzun vadeye yayılmış işlere sabrım yok benim her işi hemen yapıp kaldırmayı severim daha doğrusu sürüncemede olmasına tahammül edemiyorum bunun ekmeğini de yiyorum kolay kolay ertelemem herkes odevlerle uğraşırken ben çoktan bitirmişimdir mesela yapmam gereken şeyi söylendiği anda yapmaya başlar en fazla eforu sarfeder ve mümkün olan en kısa sürede bitiririm ama uzun vadede yapılacak şeyler örneğin sürekli okumak ingilizce çalışmak namaz diyet spor vs bunlar gözüme büyüyor çünkü hiç bitmiyor sonuç vermiyor bu yonumle nasıl basedecegimi bilemiyorum kendimi zorlamam gerek ama nasıl minik adımlar ilkesini hayatıma yerlestirsem az az yapsam becerebilir miyim ki

Epey olmuş yazmayalı aslinda günlük giriyorum kk ya bir iki yer var takip ettiğim bir şeyler yazılmışsa okuyup cikiyorum en son ocak sonunda yazmışım Şubat başı oldu bu iki haftalık sürede bir kilo verdim baskül artık 67.8 gösteriyor iki öğün beslenmeye başladım çünkü farkettim ki sabah kahvaltıyı sırf zorunda hissettiğim için yiyorum ve sabahın erken saatinde yediğimden keyif almıyorum öğlen için de okula pratik ve sağlıklı olabilecek işte salata karnabahar haşlaması kabak tarator gibi şeyler götürüyordum onları da ekmeksiz yiyordum yine sıfır tatmin ve eve gelince olanlar oluyordu akşam yemeğinde doymak bilmiyor arkasından tatlı bir şeyler arıyordum bunu farkedince şimdi tatmine daha çok önem göstermeye başladım
Sabah okula kahvaltımı götürüyorum aciktigim zaman bazen 11 bazen 12 gibi yanında bir dilim kadar ekmek simit falan neyse güzelce tadını çıkararak yiyorum ve fark ettim ki aciktigim için daha çok zevk alıyorum sonra yanımda fıstık ve hurma oluyor öyle çiğ fıstık falan değil baya kavrulmuş tuzlu fistik eğer ihtiyaç duyarsam bununla ara öğün yapıyorum ama genelde pek ihtiyaç duymuyorum eve beş gibi gelebiliyorum ve gelince ne yemek varsa yasak koymadan yiyorum yemeğime odaklanmaya çalışıyorum ve açlık tokluk sinyalini iyi dinlemeye çalışıyorum akşam da sekiz gibi falan için kiyiliyor bir portakal ya da bir elma falan yiyip öylece günü bitiriyorum
Eğer aralarda ikramlar falan olursa öyle yasak yemiyorum olayına girmiyorum bir tane alıyorum eğer canım istiyorsa Bu şekilde beslenmek bana çok iyi geldi ve benim için çok sürdürülebilir şimdilik az az kilom da aşağı doğru bir yönde olduğu için böyle devam edeceğim bakalım uzun vadede ne gibi sonucu olacak
Bu arada her gün yürüyüş yapmaya özen gösteriyorum cikiyorum banda takıyorum kulaklığı Tülay kök videoları dinlerken 40-45 dk yürüyorum
D vit ve demir takviyelerini düzenli alıyorum her gün makyaj yapıyorum saçlarımı duzlestiriyorum akşam temizleyip cildimi nemlendiriyorum ve bu rutini de oturttum çok şükür
Her gün kitap okudum bu geçen sürede alanla ilgili okuma yaptigim için okuduğum kitapları notlar alarak okuyorum zaman alıyor ama çok verimli oluyor bu iki haftada bir kitap bitirdim ikincisine başladım henüz ikinci ders dönemi başlamadı tabi dersler araya girdiğinde muhtemelen o yönde okumalarım artacak bunlar azalacak ama bu sene elimden geldiğince donanım katmaya calisiyorum kendime bir taraftan da bilişsel davranisci terapi eğitimi devam ediyor
Çocuklar okullarda iyiler şükür oğlumla günlük ödevleri yapıyoruz iki kitap okuyor bunun dışında sohbet ediyoruz pek oynadığım söyleneemz kızımın ise uyku rutini bende ona da masal okuyorum ve uyutuyorum onunla daha çok vakit geçiriyoruz çünkü zaten talep eden bir çocuk sürekli etrafımda ama ikisi oynuyorlar artık çok şükür hafta sonları onlarla bir aktivite olursa götürmeye calisiyorum sinema tyatro gibi
Bu ara sosyal ilişkilerim çok azaldı çünkü spor salonunu bırakmıştım bdt eğitimi başlıyor ve çok koşturma oluyor diye spora başlamadan da arkadaşlarımla görüşme ayarlamak istiyorum bu hafta mutlaka çünkü modum çok düşüyor ihtiyaç duyuyorum
Ekonomi ...Allah'a emanet 🙄

Merhaba yine 15 gün olmuş acayip bir koşuşturma içindeyim spora tekrar başladım ruh sagligim için çok elzem olduğuna karar verdim tabi zaman ayırmak gerekiyor ama değiyor baskül 66.0 kiloyu gösterdi şükür
Okumalarım eğitimler bir taraftan okul derken ders dönemi de başladı iki ders aldım ikisi de zorlayıcı ve ben gerçekten çok yorgunum şöyle bir iki hafta dinlenmeye ihtiyacım var aslında ama hiç zamanım yok günler dolu sdolu geçiyor üç tane danışanim da var onların seansları bir saat benim ona hazırlanmam 3 saat her danışan için bir kitap okuyorum neredeyse işte böyle..

Merhaba sevgili günlük zaman yönetimi konusunda epey sıkıntı yaşıyorum bu dönem iki ders aldım bir de seminer üç yani bu demekki üç tane makale çıkmasını hedefliyorum dönemin sonuna epey yorucu olacak tabiki
bir taraftan online danışmalarim var onlar için elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyorum epey zaman alıyor hazırlıklari
E okul zaten oldukça yoğun
Diyetti spordu derken nefes alacak vakit kalmıyor
Her gün yapmam gerekenler listesi şöyle
Çocuklarla vakit geçirme
Akademik çalışma
Sağlıklı beslenme
Spor
Eğer hepsi bir günde varsa o günüm verimli geçmiş oluyor ve işler tikirinda gidiyor ama eksik kalırsa ya da aksarsa fenaliklar geliyor bu ara
Umarım en güzel şekilde görürüm hazirani
AA bir de devam eden BDt eğitimleri var tabi o da mayısın 15 ine kadar ortalama iki haftada bir iki gün 4 er saat şeklinde e tabi tekrar etmek gerekiyor
İşte böyle ...

Yorgunum yine duygusal yemeler eşlik ediyor bana iyi gelmediğini bildiğim halde diyet yapma sonra aşırı yeme suçluluk pişmanlık yetersizlik döngüsü ... Yorgunum bu meselede hiç bitmiyor enerjimi sömürüyor 🙄

Yine kötü bir dönemden geçiyorum çok yorgunum toparlanmaya güçlük çekiyorum yeme tutumum berbat ve bu tüm ruh halimi etkiliyor

Daha önce de böyle zamanların oldu artık saçmalama yemeye devam etme eylemler senin elinde ilk iş şu tartidan kurtularak ve düzenli yiyerek başla hemen yarın sezgisel yeme kitabima başlayıp egzersizlere el atacagim bu hafta güzel vaktim var ödevler için danışmalarimin hazırlığı tamam zaten yarın baslayarak haftasonu da verimli kullanarak üç makale için de giris yapabilirim pekala
Sadece harekete geç düşünmek hiç bir zaman sıkıntıyı azaltmiyor sen bunu biliyorsun çik bu döngüden anahtarlar senin elinde yolunu biliyorsun neden yaptigini biliyorsun ne yapman gerektiğini biliyorum o yüzden silkelen açlığı tokluğu dinle ne ekleyebilirim diye dusun farkindalikla ye ve tartidan kurtul zayiflamaktan önemli olan şey ruh sağlığını korumak her şey berbat oluyor goruyorsun ilişkilerin diğer çalışmalar zamanı güzel planla boş vakitleroni instegrama bakmak yerine güzelce sakince anlamlı geçir dinlen ders çalış kahve ic sosyalles ama iyi gelen bir şey yap
Seni seviyorum

Merhaba sevgili günlük
Sezgisel yemeye çalışıyorum 23 marttan beri tabiki kıtlıktan çıkmanın verdiği etki ile fazla fazla yiyebiliyorum bazen ama bence iyi gittim bundan sonra asla diyet yapmayacağım tartıyı o gün kaldırdım zaten sezgisel yemenin uygulama kitabını bitirdim benim zorlandigim yerlerle ilgili notlar tuttum beslenme günlüğü tutmaya başlayasim da var dün de sezgisel yemenin teori kitabına başladım Türkçe'ye çevrilmiş olmasına çok sevindim
İki odevle ilgili epey ilerleme kaydettim o anlamda da rahatladım tez konumda içime sinmeyen bir şeyler var onu da oturtup onun da metnini seminer sunumu icin hazır hale getirirsem çok mutlu olacağım
Ramazan ayı da başladı sezgisel yemeyi ramazanda da uygulamayı istiyorum biraz zorluyor tabi o kadar açlıktan sonra ama iki gündür iyi hissediyorum şimdilik

Merhaba sevgili günlük
Çok şükür şu anda olduğum durumdan memnunum iki ödevin girişleri yapıldı bu haftaki odevimle ilgili minik bir kaç düzeltme yapılacak yarın sabah ya da bu gece halledeceğim
Diğerini hallettim tez konumla ilgili epey araştırma yaptım bu hafta danışmanıma son halini söyleyip bir iki sorum var onları sorup haftaya inşallah ona başlamak istiyorum çok iyi bir şey çıkmasını istiyorum bunu gerçekten çok önemsiyorum konum yeme bozuklukları ile ilgili olacak ne de olsa herkes kendi patolojisini çalışır
Bu ara beslenmede de çok iyi hissediyorum geçen hafta sezgisel beslenme teori kitabını bitirdim zihnimde iyice oturdu ramazan olmasına rağmen çok iyi gidiyorum kasıtlı olarak azaltmadigim halde porsiyonlarim azaldı fatkediyorum asla kısıtlama yapmıyorum ne istersem onu doyana kadar tadını çıkararak yiyorum ve sadece keyif almak kas kitlemi artırmak için spor yapıyorum spor yaparken verdiği hisse odaklaniyorum ve bu harika oluyor tok spor yapmak büyük zevk gerçekten zindelik kattığını hissediyorum

Merhaba sevgili günlüğüm bu hafta epey yoğun geçti bir makale için etik kurula başvuru yaptım beceri bdt egitimlerim başladı bugün sınav kaygısı ile ilgili bir eğitim vardı bir kitap okudum ✋tez konumla ilgili litaratur taradım calisabilecegim değişkenleri belirledim şimdi aralarından seçmek var sırada geldiğim yerden memnunum bir gün üniversitenin koridorlarında yürümek istiyorum öğretim üyesi olarak Nasıp et Allahım

Bir ay mi olmuş yazmayalı
Ramazan ayı iyi geçti ama ramazan bittikten sonra bir türlü doymak bilmiyorum bu konuya eğilmem lazım tez önerisi yazıyorum süreç çok stresli iyi bir şey ortaya çıksın diye uğraşıyorum ingilizce okumakta zorlanmam çok yavaşlatıyor önümüzdeki hafta sonuna bititrmis olmayı diliyorum inşallah büyük kısmı bitti
Bu ara sürekli yazmaya ugrastigim için başka hiç bir şey yapamıyorum ve tükenmiş hissediyorum haliyle az kaldı bir bitse rahatlarim ama sona yaklastikca da canım hiç istemiyor basina oturmak

Sevgili günlük
Çok yorgunum aslında bilgisayarın başına ödevime devam etmek için oturdum ama elim nedense gitmiyor. Aslında ödevin 4 te üçlük kısmı bitti bile. Son bir iki bir şey kaldı. Ama nedense bir türlü o motivasyonu içimde bulamıyorum. Bana ne oldu bilmiyorum durum hiç hoşuma gitmiyor. Sunum yapmama tam bir ay var. Aslında günde iki üç saat ayırsam bir haftalık işi kaldı. Ayırsam değil ayırmak zorundayım. Sanırım kendimi tükettim. Çok fazla yüklendim ilk başlarda saatlerce çalıştım. Şimdi ise hiç oturamaz hale geldim ama böyle olmaz. Yazmak iyi gelecek sanırım. Dur bakalım bu hafta neler var :
Bu gece biraz daha ödeve devam edebilirim pekala.
Pazartesi: Okulda yapmam gereken işler var bir- iki sınıf rehberliği bir iki de görüşme alsam, gezi için evrakların ayarlanması var. Sabah ilk saatten itibaren arka arkaya bunları yapsam pekala öğleye biter. Öğleden sonra güzelce ödevime devam edebilirim. Akşam spor var. Bana iyi gelecek. Belki de bu halimin sorumlusu iki haftadır spora gitmemem. sporu bırakınca ruh halim çok kötü etkileniyor.
Salı: Yine bir iki öğrenci görüşmesi bir iki de sınıf olsa. Geri kalan zamanda ödevim. Akşam da ders için hazırlığı yapsam iyi olur.
Çarşamba: Büyük ihtimalle bir yol görünüyor. Gecesine de çok yorgun olurum.
Perşembe : Okulda görüşmeler var. Arta kalan zamanda ödeve bakabilirim akşam bdt eğitimi var.
Cuma: Akşama bdt eğitimi var. Yine gün içinde zamanım olur.
Cumartesi: Bdt var sabahtan. Akşama da seansım var. Gündüz uyursam geceye bakabilirim.
Pazar: Bdt var. ancak akşama vakit olabilir. 15 Mayıs Bu tarih hedef bitirme tarihim olsun. Eğer her gün iki üç saat bakmayı başarırsam rahat rahat biter. Ve bdt yetişkin eğitimi de aynı gün bitiyor. Çocuk ve ergen başlayacak 28 Mayısta. O arada kalan zamanda diğer dersin de yapılması gerekenlerini yaparım. Zaten Haziran'ın ilk haftası tez önerisi sunumu olur ve ders dönemi biter.

Bir diğer mesele ise gırtlağıma kadar yiyor olmam. Tipik bir kısır döngü ne zaman elim ayağıma dolaşacak kadar stres olursam yemeye sarılıyorum. Üç kilo aldım bir haftada. Buna dur demem lazım. Diyet falan yapmayacağım tabiki. Tek amacım bedenimi dinlemek ve duygusal yemeyle başa çıkmak. Şu andan itibaren bedenimi yeme konusunda dinlemeye niyet ediyorum. Sporu aksatmazsam ruhum da sakinleşir. Kendime tekrar bir not olarak yazıyorum: Spor beni için çok önemli. Bütün ruh sağlığım spor sayesinde iyileşiyor. O yüzden yoğunda olsam sıkılmış da olsam spora ayıracağın vakitten çalma.

Zaman zaman bunalma olacaktır bu çok normal. Nefes al ve kaldığın yerden devam et. Bu tembelliğin içine çekilme. İstikrar en önemlisidir. Ara sıra sapmalar olsa da beni sonuca götürecek olan şey vazgeçmemek ve devam etmek.

Sen çalışkan bir insansın, tuttuğunu koparırsın. İstediğini elde etmemen için hiç bir şey yok önünde. Sadece biraz yoruldun hepsi bu. Paniğe kapılmadan devam et. Daha önce defalarca böyle günler oldu, kaygı seviyen yükseldi ancak her seferinde sonuç çok çok güzeldi. Yine öyle olacak. Seni seviyorum :)

Çok yorgunum ve kaygılı kaygıya duygusal yemeler eşlik ediyor
Anneannem aniden hastalanmış bugün anneme hemen geceye bilet aldık ve az önce bindirdik gitti ve ben annem ne kadar gelemeyecek bilmiyorum bir taraftan anneanneme çok üzüldüm bir taraftan da çocuklarla okul zamanı ilk defa yalnız kaliyoruz nasıl ayarlayacagiz bilmiyorum kendi okulum odevlerim iki çocuk iş ev işleri 😬 buna yetisenlere hayranım bakalım ben ne yapacağım
Duygusal yemeler o kadar arttı ki file donusuyorum modum çok düşük migdem bulanıyor ve boğazım dugumleniyor
Yarın ders günü üniversiteye gideceğim eşimin boş günü Allah'tan öğleden sonra piyano öğretmeni gelecek akşama yemek çocukların beslenmesi Allah'ım yardım et 😢

Merhaba sevgili günlük Mayıs ayı da bitti
Önümüzdeki hafta seminer sunumunu yapacagim ve okul bitiyor çok şükür her şeyi yetiştirdim rapor almama gerek kalmadan
Ödev teslimleri
Seminer sunumu
Okulda da yapmam gereken bir sunum kaldı
PDR kongresine başvurdum bildirimle ve kan edildi 13-15 Haziran kongrede olacağım ve bildiri sunumu yapacağım sonra bir süre bir güzel dinlenmek istiyorum
Annemin gidişi beni çok yipratti ve her şeyi birarada yürütmeye çalışmak çok zordu ama hepsinin üstesinden geldim sayılır ve olduğum yerden memnunum İstanbul bana çok iyi gelecek eminim ve tatil şükürler olsun

Vermem gereken önemli bir karar var tatil sürecinde şu anda bulunduğumuz ilde bir düzenimiz var ev aldık ekonomik olarak ufak tefek bir iki şey dışında toparladık en azından ev kredisi bitti çocukların okulu ve öğretmeni iyi bizim düzenimiz de fena sayılmaz ama annem gidince çocukları bırakacak yer yok bu sürede babamla idare etttik ama benim sorumluluğum epey arttı ve çok yoruldum
Memlekete tayin isteyip anneme yakın bir yerde mi olmalıyım diye aklımdan geçiyor ama bir taraftan inşa ettiğimiz düzeni bulamayız ve pişman oluruz diye korkuyorum tabi daha tez dönemim de var sonuçta memlekete gidersem kendi okulumdan da uzaklaşmış olacağım
Aklımda deli sorular en çok korktuğum da çocukların okula dzuenlerini sağlayamamak en önemlisi

Aslında iyi idare ettik çocuklara da iyi geldi bizimle olmak biri ile anlassam okul çıkışları için haftada ya da iki haftada bir temizlik için yardımcı alsam ustesinden gelebilirim gibi geliyor bir taraftan da sonuçta bir gün ozerklesmemiz gerekiyor belki de bunun zamanı gelmiştir ve hayat beni buna hazırlıyordur

Tek bir problem var şu an çok kilo aldım en son 71 gösteriyordu baskül bu böyle gitmez gitmemeli ama şu iki hafta da o kadar çok stres kaynağı var ki bir şey yapabileceğimi sanmıyorum ama içten içe kötü hissetmeye başladım ve bu durum yüreğimi sıkıştırıyor maalesef 😢

İşte böyle geçtiğimiz ayın değerlendirmesi başarıyla geçen bir iş ve okul dönemi idi. Çocuklarla da gayet iyiydik sağlıklı beslenme ve spor yönünden sınıfta kaldım ekonomi fena sayılmaz diyelim şu zamlarla artık iyi olması hayal gibi zaten

Merhabalar 28 yaşında iki çocuk annesi bir öğretmenim günlerim verimli geçsin hayat boşa akmasın istiyorum bazı yaşam hedeflerim var bunun için yılbaşını beklemek istemiyorum Yaşamın anda olduğunu sık sık hatırlamak için bu günlüğü açıyorum inşallah günlük ne yapmak istediğimi ne yaptığımı paylaştığım bir günlük olsun istiyorum
Kalem kalem ayıracak olursam
İş: işleri ertelemeden önem sırasına göre mümkün olduğunca zamanında bitirmek

Sağlık : Spor salonuna gidiyorum yine mümkün olduğunca devam etmek ve tabiki sağlıklı (porsiyon kontrollü) beslenmek

Ev: Ev işlerini planlamak ve plana uyarak ertelemeden tamamlamak
Her gün yatmadan evi toplamak

Kişisel Gelişimim: Günlük kitap okumak yatmadan meditasyon yapmak

İlişkiler : Eşimle haftada bir baş başa aktivete planlamak
Çocuklarla günlük en az yarım saat oyun oynamak, oğlumla bir etkinlik yapmak(okulda öğrendiklerine yönelik), yatmadan onlara da kitap okumak

Ekonomi: Yaptığım ekonomi planına uymak ve birikim yapmak (aylık 1500) kredi kartı kullanmamak dışarda yemeği tamamen bırakmak alışverişte gerçekten ihtiyacım var mı olmazsa olmaz mı diye sormak

Merhaba sevgili günlük seminer sunumum bitti şimdi kaldı kongredeki sunum pazar günü İstanbul için yola çıkıyoruz
Ödev teslimleri var sonrasında odevlerim büyük oranda hazır ufak tefek düzeltmeler gerek
Bu sene de bitiyor ayın 20 sinden sonra epey rahatlamış olacağım sonra tezime yoğunlaşmak istiyorum bol bol okumak tezimi yöntem kısmına kadar tamamlamak istiyorum inşallah
Zor oldu ama yüzdüm yüzdüm kuyruğuna geldim artık

Merhaba günlük kongre bitti yarın ödevlerimi teslim edeceğim ve ders dönemi bitmiş olacak sonrasında bir kaç gidilecek yer var hiç canım istemese de zorunlu ziyaretler
Bu sene çok dolanmadan bayramdan sonra evime donmek ve bir rutin oturtup biraz evimde sakince kalmak istiyorum umduğum gibi gider inşallah

X