Çorbalar Yuvalama Çorbası

Bu Antep yuvarlaması olmamış çünkü yuvarlama çorba değildir öncelikle elinize sağlık. Malzemelerdr eksikler ama önemli olan labnenin kullanımı :KK14: :KK39:

Bu Antep yuvarlaması olmamış çünkü yuvarlama çorba değildir öncelikle elinize sağlık. Malzemelerdr eksikler ama önemli olan labnenin kullanımı :KK14: :KK39:
Teşekkür ederim,ilk defa yaptım ne eksik acabao_O

Teşekkür ederim,ilk defa yaptım ne eksik acabao_O
Köftenin içerisine soğan konur ayrıca karabiber tutması için yumurta konur ayrıca una bulanmaz
Köfteler benmari üsülü ocak üstünde haşlanır. Sizin köfteler kıpkırmızı rengi kırık beyaz olmalı karabiber den dolayı
Ve nohut kadar yapılan köfteler olmaz o nohutun yarısı kadar olmalı en fazla

Ve o köfte uzun süre yoğurularak pirinç ile etin bütünleşmesi sağlanmalı idi.

Doğrudur canım ben ilk defa denedim baktığım tarife uymaya çalıştım birdahakine bunlara da dikkat ederim teşekkürler :KK68:

Köftenin içerisine soğan konur ayrıca karabiber tutması için yumurta konur ayrıca una bulanmaz
Köfteler benmari üsülü ocak üstünde haşlanır. Sizin köfteler kıpkırmızı rengi kırık beyaz olmalı karabiber den dolayı
Ve nohut kadar yapılan köfteler olmaz o nohutun yarısı kadar olmalı en fazla
Canım 10 yıl Gaziantep'te yaşadım arkadaşlarım hep Antepliydi bu tarz yuvalama yapanı hiç görmedim:)
Bence sizin orada bölge bölge değişiyor:)
Ayrıca biz ne de olsa has Antepli değiliz birebir tarif veremeyiz:)Ama nette sen dedikten sonra belki 10-12 tarif baktım senin dediğin gibisini bulamadım:)
Yani kimisi kararbiberi suyuna koymuş,kimisi hamuruna ama şart değil soğan ve yumurta tariflerde hiç görmedim:)
Una bulanmasının sebebi ilk yapanlar için bir öneri sadece yapışmaması için zaten çorba terbiyesine un konuyor köfte unlanınca tadında sıkıntı olmuyor:)Boyutuna gelince dedim ya Antepli olmayınca ancak bu kadar:)
Arkadaş ilk kez yaptı ve tadını bile bilmeden denemeden yaptı bence ilk olmasına rağmen yine de çok iyi görünüyor:)
Eksikleri var ama çok fazla değil :)
Hatta sen keşke bize detaylı bir tarif yapsan hepimiz faydalansak:)

ama bizim burda buna çorba deyince biz verilen emekten dolayı çok alınıyoruz 😅 ellerinize sağlık bayram sabahı yenir bizim burda özel bir yemektir herkes farklı yapar ama biz pirinç ununu köftenin gramajıyla başabaş koyarız genelde tekrardan ellerinize sağlık :KK36:

ama bizim burda buna çorba deyince biz verilen emekten dolayı çok alınıyoruz 😅 ellerinize sağlık bayram sabahı yenir bizim burda özel bir yemektir herkes farklı yapar ama biz pirinç ununu köftenin gramajıyla başabaş koyarız genelde tekrardan ellerinize sağlık :KK36:
Teşekkür ederim tarif çorba olarak geçtiği için bu kategoride yaptım oldukça doyurucu kesinlikle:KK25:

X