Zavallı kedi

Peki sizin çocuğunuz bir canlıya bu şekilde zarar verseydi tepkiniz ne olurdu
Asla razı gelmezdim bağırır çağırırdım da.. Yanlışını anlaması için de birçok şeye sınır getirir odasından dahi çıkarmazdım yeme içme dışında. Sonra güzelce konuşurdum.
Yetişkin bir insan yapsa elinize sağlık derdim, ama çocukları hayvanlardan soğutur nefreti aşılarsınız. Az daha sabırlı olup uzaklaştırabilirdiniz. Öfkenizi de anlıyorum.
Evde papağan besliyorum. Çocuklar kapıyı bazen kapatıyor hızlıca.. Kuş da kapının üstlerine falan tünüyor. Yüksekte olmayı seviyor. Keskin bir dille uyarıyorum ki asla telafisi yok Allah korusun bir zarar gelir ayağına sakat kalır diye.. Kapı için önlem de aldım. Yani ilk şart ailelerin bilinçli olması elbette..

Hayır kıyarsınız ben asla sizin gibi insanlara bu konuda güvenmem masuma el uzatan yarın öbür gün hayvanın sinir anında verdigi tepkiyede dayanamadim gözüm döndü der kendinize hakim olun.
Bir kere hayvan irade sahibi değil yaptığının farkında olmaz. Beş yaşında bir bazı şeyleri anlayabilecek kapasite de . Benim de beş yaşında bir yeğenim var yapma dediğimiz zaman söz dinliyor. Ama bahsini ettiğimiz çocuklar dur dedikçe daha çok zarar vermeye çalıştılar. Ayrıca kendimi size inandırmak gibi bir mecburiyetimin olduğunu düşünmüyorum

Ah yavrum kıyamam ne kadar minikmiş🥺❤️ zamanında yetişmeseymişsiniz o küçük canavarların elinde ölürdü bu çok çok küçük💔
Evet yetiştiğim zaman çok bitkin haldeydi hatta caddeye atıyorlardı. Allah korusun arabanın altında kalsa herşey için çok geç olacaktı

Çocuklara vermeliyiz. Geleceğimiz bizim çocuklar. Siz vermezseniz ben vermezsem nasıl hayvan sevgisiyle yetişen bir nesil olacaklar ?
Zaten çoğu hayvan sevgisiyle yetişmiyor ki. Pek çok bitlidir pirelidir yaklaşma pis diye yetiştiriyorlar

Asla razı gelmezdim bağırır çağırırdım da.. Yanlışını anlaması için de birçok şeye sınır getirir odasından dahi çıkarmazdım yeme içme dışında. Sonra güzelce konuşurdum.
Yetişkin bir insan yapsa elinize sağlık derdim, ama çocukları hayvanlardan soğutur nefreti aşılarsınız. Az daha sabırlı olup uzaklaştırabilirdiniz. Öfkenizi de anlıyorum.
Evde papağan besliyorum. Çocuklar kapıyı bazen kapatıyor hızlıca.. Kuş da kapının üstlerine falan tünüyor. Yüksekte olmayı seviyor. Keskin bir dille uyarıyorum ki asla telafisi yok Allah korusun bir zarar gelir ayağına sakat kalır diye.. Kapı için önlem de aldım. Yani ilk şart ailelerin bilinçli olması elbette..
Evet ama o sırada doğru yanlış ayırt edilemiyor

Bir kere hayvan irade sahibi değil yaptığının farkında olmaz. Beş yaşında bir bazı şeyleri anlayabilecek kapasite de . Benim de beş yaşında bir yeğenim var yapma dediğimiz zaman söz dinliyor. Ama bahsini ettiğimiz çocuklar dur dedikçe daha çok zarar vermeye çalıştılar. Ayrıca kendimi size inandırmak gibi bir mecburiyetimin olduğunu düşünmüyorum
Bazen cocuklar tanimadikları kisileri dinlemezler zaten burda guzel guzel anlatin cocuklari ikna edin diyen yok kediyi ellerinden cekip alabilirdiniz kocaman kadinsiniz vurmadan yapabilirdiniz bunu hala bunu savunmaniza pes diyorum. Biri gelse cocuguma boyle yapsa varya kimse elimden alamaz o kisiyi

Bazen cocuklar tanimadikları kisileri dinlemezler zaten burda guzel guzel anlatin cocuklari ikna edin diyen yok kediyi ellerinden cekip alabilirdiniz kocaman kadinsiniz vurmadan yapabilirdiniz bunu hala bunu savunmaniza pes diyorum. Biri gelse cocuguma boyle yapsa varya kimse elimden alamaz o kisiyi
Yahu hayvan nerdeyse ölüyordu diyorum.

Yahu hayvan nerdeyse ölüyordu diyorum.
E tamam kurtar diyoruz bizde iste vurmadan yapabilcegin o kadar bariz ki sen cocuklara duydugun öfke ile vurmak istedin kendi duygularin sonucunda. Kediyi kurtarmak icin degil. Müdafa etmedin tercih ettin vurmayı. Gelen misafir cocuklari sevecem diye kedimi hirpaliyodu gordugum gibi kedimi aldim cemkirdim ki 9-10 yas cocuklar bunlar azman gibiydiler bagirsan cemkirsen yada geri cekmeye calissan zaten gucu yetmez cocugun sana

E tamam kurtar diyoruz bizde iste vurmadan yapabilcegin o kadar bariz ki sen cocuklara duydugun öfke ile vurmak istedin kendi duygularin sonucunda. Kediyi kurtarmak icin degil. Müdafa etmedin tercih ettin vurmayı. Gelen misafir cocuklari sevecem diye kedimi hirpaliyodu gordugum gibi kedimi aldim cemkirdim ki 9-10 yas cocuklar bunlar azman gibiydiler bagirsan cemkirsen yada geri cekmeye calissan zaten gucu yetmez cocugun sana
Siz hiç laftan anlamayan çocuğa denk gelmemişsiniz. Ben hiç pişman değilim yine olsa yine aynı tepkiyi veririm

Ben çok iyi bakacağınıza eminim🌸 Royal Canin kitten çeşitleri var, kuru mama da yiyebilir bence, yaş mamanın fazlası ishal yapabilir... Biraz kendine gelince veteriner hekime götürürsünüz zaten iç-dış parazit için... Elinize emeğinize sağlık, sayenizde 1 can hayata tutunacak inşallah 🙏

Ben çok iyi bakacağınıza eminim🌸 Royal Canin kitten çeşitleri var, kuru mama da yiyebilir bence, yaş mamanın fazlası ishal yapabilir... Biraz kendine gelince veteriner hekime götürürsünüz zaten iç-dış parazit için... Elinize emeğinize sağlık, sayenizde 1 can hayata tutunacak inşallah 🙏
Önerileriniz için çok teşekkür ederim ona gözüm gibi bakacağım

Birincisi kimse kimseyi sevmek zorunda değil ayrıca eleştiriye açık biriyim. İkincisi kimsenin derdiyle şimdiye alay etmedim. Üçüncüsü yazdığımı anlamadınız galiba ben çocuklara durun dediğim halde devam ettiler. Haliyle sinirlendim ve dayanamadım.
Çocukları öldüresiye dövdüğünü düşünmüyorum,bazen öyle hırcın çocuklar varki hayvanlara neler neler yapıyorlar,uyarınca seninle dalga geçiyor çocuklar o kadar yoksunlar ki hayvan sevgisinden merhametten,tam kediye eziyet yaptığı sırada elinden alamıyorsanız uyarı ile ,o an kediyi orda çocuklarla baş başa bırakıp yolumuza devam mı edelim,banane diyip?O an insanın sinirleri bozuluyor
Kediyi ıslatıp kuyruğunu çekiştirmeyi düşünenlerle yetişkin ve ne yaptığının farkında olan insanların ayrımı yok. O çocuk bilmiyor mu sanıyorsunuz o kedinin acı çektiğini. Çocuklarda empati 3-4 yaşında gelişmeye başlıyor zaten. Ona da başka çocuklar öğretmiştir. Ben 7-8 yaşında köpeğe sopayla tecavüz eden ve ben kızdığımda bunun doğru bir davranış olmadığını bilen çocuk gördüm. Neyi neden yaptığını biliyorlar bu konuda. Bahsettiğiniz çocuk tokası olsa onu çekiştirseler veya oyuncak tamam anlarım da acıyla ses çıkaran hayvana acımamışlar işte. Konu sahibi de uyarmış bırakmamışlar ne yapacak onların vicdanına mi bırakacak çok komiksiniz, biraz dünyayla haşır neşir olun. Benim de evladım vardıkaybettim. Bir canlıya böyle eziyet ederken gören birisi vursa eline sağlık iyi yapmış derim. Çocuk diye üstün bir varlık olmuyor, kimsenin kimseden üstünlüğü yok.
👏

Önerileriniz için çok teşekkür ederim ona gözüm gibi bakacağım
ben de 2 tane sokak kedisine bakıyorum yavrular 😍onlara yuva aldım,çadır var bahçemizde onun içine koydum çocuklar görmesin diye çünkü eziyet etmelerinden korkuyorum,evimde baktığım kedi var diye eve alamadım bahçemde bakıyorum 1,5 aydır 😍

ben de 2 tane sokak kedisine bakıyorum yavrular 😍onlara yuva aldım,çadır var bahçemizde onun içine koydum çocuklar görmesin diye çünkü eziyet etmelerinden korkuyorum,evimde baktığım kedi var diye eve alamadım bahçemde bakıyorum 1,5 aydır 😍
Annelerine de bakıyorum ,sokakta baktığım başka bi kedi daha var ona da balkonumuzda yer yaptım uyuması icin :) maması suyu ve kumu balkonda ,evdeki kedim de var 😍işyerinde de bi kediye bakıyorum

Çok iyi yapıyorsunuz bazı çocuklar gerçekten çok acımasız. Kaç tane masum canın ölümüne sebep oldular

Annelerine de bakıyorum ,sokakta baktığım başka bi kedi daha var ona da balkonumuzda yer yaptım uyuması icin :) maması suyu ve kumu balkonda ,evdeki kedim de var 😍işyerinde de bi kediye bakıyorum
Yavru kedi gözü kötüydü veterinere götürdüm iyileşti yoksa kör olacaktı 🥹

X