Aile Planlaması Zevk suyu ile hamile kalanlar var mı

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

Meraklihatunnn

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
7 Ocak 2021
1.029
1.019
Merhaba ben 8 9 aydır yasmin kullanıyordum 3 4 gün önce bıraktım geri çekilme yöntemi ile birlikte olduk şuan çok hafif mide bulantım ve kasık ağrım var bırakır bırakmaz hamile kalabilir miyim bilmiyorum 😂 ve bu kadar erken belirti vermez bence bu konuda tecrübeleriniz var mı canlarım

Bu sorunun cevabını ben de merak ediyorum. 😂 5 yıldır evliyim 28 Kasım'da 6. Yıla gireceğim bu yöntemi ve takvim yöntemini kullanıyorum bir şey olmadı. Ama bu sefer eşim içime zevk suyunun kaçtığını söyledi hemde yumurtlama dönemindeyim. Pazar günü yumurtlama başladı ve tam da o gün zevk suyunun içime kaçtığını söyledi. Artık adet günümü bekleyeceğim. Hayırlısı olsun. Spermler 3 ila 5 gün arasında yaşıyormuş benim de yumurtam 3 yada 4 gün içinde çatlasa döllenme olur. Adet bekleyeceğim artık zevk suyunda sperm oluyormuş tabi ama tam boşalma gibi olur mu bilemedim. Önceki gebeliğimde yumurta çatlamadan boşalma olmuştu.SAT 15 NİSAN BAT 16 MAYIS.Çok hafif kremsi kokusuz kaşıntısız akıntı var.

Kızlar cok afedersiniz ama ön iliski esnasında her hangi bir bosalma olmadan daha sonrası korunarak bir iliski yasamama ragmen hamile kaldım. Her türlü çok riskli...

Kızlar cok afedersiniz ama ön iliski esnasında her hangi bir bosalma olmadan daha sonrası korunarak bir iliski yasamama ragmen hamile kaldım. Her türlü çok riskli...
sürtünme öncesinde boşalmış mıydı erkek?

Mümkün değil arkadaşlar. Bu şekilde hamile kaldığını sananlar da yumurtlama günlerinden bihaber olduğu içindir. Zira zevk suyuyla hamile kaldığını sandığı ilişkiden bir ya da iki öncesindeki korumasız ya da geri çekilmeli ilişkiden hamile kalmıştır ama yumurtanın 24 saat, spermin de 72 saat yaşayacağından haberi yoktur.

Mümkün değil arkadaşlar. Bu şekilde hamile kaldığını sananlar da yumurtlama günlerinden bihaber olduğu içindir. Zira zevk suyuyla hamile kaldığını sandığı ilişkiden bir ya da iki öncesindeki korumasız ya da geri çekilmeli ilişkiden hamile kalmıştır ama yumurtanın 24 saat, spermin de 72 saat yaşayacağından haberi yoktur.
Öncesinde veya sonrasında her hangi bir ilişki yaşanmadı.

Bu ne kadar avam bir üslup ayrıca. Her şeyi siz biliyorsunuz tebrikler

zevk suyu yapısı itibarıyle sperm içermiyor fakat yakın zamanda boşalmış olmak ya da uzun süren ereksiyon sonucu sperm zevk suyuna sizabilir. şimdi de istatistiklere baktım, araştırmaya konu erkeklerin %17'sinin zevk suyunda sağlıklı sperm bulunmuş. başka bir araştırma ise bu oranı %40 vermiş. CDC'den alınan başka bir veriye göre geri çekilme yoluyla hamilelik ihtimali %22 imiş. imkansıza çok yakın değil. bu örnekte penetrasyon olmadığı için biraz daha zor gibi ama Allahu alem.

zevk suyu yapısı itibarıyle sperm içermiyor fakat yakın zamanda boşalmış olmak ya da uzun süren ereksiyon sonucu sperm zevk suyuna sizabilir. şimdi de istatistiklere baktım, araştırmaya konu erkeklerin %17'sinin zevk suyunda sağlıklı sperm bulunmuş. başka bir araştırma ise bu oranı %40 vermiş. CDC'den alınan başka bir veriye göre geri çekilme yoluyla hamilelik ihtimali %22 imiş. imkansıza çok yakın değil. bu örnekte penetrasyon olmadığı için biraz daha zor gibi ama Allahu alem.
Zaten normal şartlarda da gebe kalma oranı %25. Yani geri çekilme bi korunma yöntemi değildir

Doğum kontrol hapını yeni bıraktığınız için bu ağrı olabilir. Çok sanmıyorum, henüz koruyuculuğu devam ediyordur diye düşünüyorum çünkü henüz 3-4 gün olmuş bırakalı. Yani yeni adet döngüsünün içine gireceksinizdir.

Tam gebelik fikrini kafamdan atmıştım sizin yazdığınızı gördüm bende aynı şeyi yaşadım erkek arkadaşım hiç boşalmadı sadece bi kaç sanıyelik temas oldu bakireyim zevk suyunda sperm önceden idrar yolunda kalan spermlerden diye biliyordum ben acaba birlikte olduğunuz kişi bi gün öncesinde filanmı boşalma yaşadı erkek arkadaşım en son iki hafta önce boşalma yaşadığını söylediği için rahattım ama korktum şimdi

Merhaba bende bir ay önce bir ilişkiye girdim ancak adetimin son günüydü bitmiş gibi birseydi ve asla içime boşalma olmadı çok kısa sürdü zaten ondan sonra herhangi bir ilişkide olmadı adetim normalde 27 sinde olurdu ancak hala olmadı neredeyse bir hafta oluyor ve ben adetimin 4. Gecikme günü test yaptım ama tek çizgi çıktı iki saat durdu test ama herhangi bir işaret yoktu ama adetim hala olmayınca korktum karnimda hafif ağrılar var hamile olabilir miyim sizce

X