Cuma Zayıflama Yarışması 2. Takım

evet kızlarrr.. gelelim fasülyenin niymetlerineeee....
şimdi biliyosunuz yarın kilo bilgileirnizi yazacaksınız fakat bu haftamızdan itibaren kilo hesaplamalarımızı kendimiz yapıcaz ve uslüne uygun şekilde listeye ekliycez.normalde zaten böyle yapıyoduk fakat yeni kurulan bi takım olduğumuz için ilk haftada gereksiz gerginlik ve heycan yaşanmasını istemedim.bu yüzden sizden sadece kilolarınıız istedim ve gerekeni yaptım.bu sistemi oturttuğumuzda uzda herşey rayında olacak.ilk seferde problemler olabilir bu yüzden boşuna üzülmeyin.ilerkeyen haftaalrda hiç bir sorun olmayacağına eminim!

şimdi yapmamız gereken işlemler sısasıyla söyle

1. ben listeyi takıma yazıcam
2.kilosunu bildirmek isteyen kişi benim mesajımı alıntılayacak ve isminin karşısına gerekli değerleri girecek.sonra mesajın başındaki ve sonudaki QUETO kodlarını silecek ve masajını gönderecek.
3.kilosunu bildirmek isteyen diğer kişi en son bildirm yapmış olan arkadaşının mesajını alıntılayacak ve yine aynı işlemleri uygulayacak.
4.son bildirmde yapıldıktan sonra ben veya husel gerekli kontorlleri yapıp sonrada toplam satır hesaplamalarını yaparak kilo bilgilerimizi cuma yarışması üyelerinin paylaşım alanına yazıcaz.
5.sonuçları bekliyceeez :)))))))))

alıntıları nasıl yapacağınız ve hesaplamalar ile ilgili detaylar resimli olarak vereceğim linkte açıklanmıştır.daha iyisini yapamayacağım için püsküütün eşsiz anlatımını size yardımcı olması için
link olarak gösteriyorum.

http://www.kadinlarkulubu.com/showpost.php?p=1710741&postcount=32

Not:takıldığınız bir yer olursa soru olarak yönletin bende gereken açıklamayı yapamya çalışırım.yarın yine sabah erken çıkıp geç dönücem.arada fırsat buulup pc başıan geçebilirsem göz atarım.hepinizi kocaman öpüyorum. listeyide bir sonraki msjda yazıcam artık siz ordan devam edersiniz fıstıklar Şeniz

kızlar hani kulaktan kulağa oyunu vardrya.bir kelime söylenir sonra o kelime en son kişiye geldiğinde okadar değişmiştir ki çok farklı bişey olmuştur.ilk aklıma gelen bu oldu görünce.

ben yukarıda yazan listenin alıntı yapılarak kişinin adı yanına gerekli bilgileirn doldurulmasını istemiştim fakat kopyalama yöntemi seçilmiş genelden anladığım kadar ile.aslında püsküütün yazdığı msjın linkini vermiştim orda gayet açıktı herşey.ve resimli olarak gösterilmşti.bu yüzden kolayca anlayabileceğinizi düşünmüştüm.

madde 1. listeyi alıntı yapıyosunuz
madde 2. diğer kodları bozmadan sadece quote yazan yerleri siliyosunuz.

kodları bozduğunuzda renk ayarları fon büüyklüğü herşey değişiyo çünki..
bir üyenin mesajını alınıt yaptığınızda köşeli parantez içersinde büyük harflerle queto yaında üyenin nicki sonrada bir numara yazılı sonra yine köşeli parantez ile kapatılmış daha sonrada diğer kodlsr geliyo.eğer dikkat ederseniz ayrımlarna varabilirsiniz.. ve yine mesajın bitiş noktasında köşeli parantezler içinde quote yazılı.sizden silmenizi istediğim kısmlar sadece bunlar.lütfen verdiğm linkteki resimlere tekrar dikatlice göz atın.

[ QUOTE = Silviya ; 2845254 ] .....................................[ /QUOTE ]

işte benim mesajım alıntılandığında mesajın başında ve sonuda yazna kodlar bunlar.herkezde aynıdır fakat nick ve numara farklıdır

madde3. başlangıç kilonuz zaten listede veriyorum siz diğer alanlara şu an ki kilonuzu sonra kilo farkını sonrada yüzdenizi hesaplayıp yazıyosunuz

örnek:
üye adı(başlangıç kilosu/şu anki kilosu/kilo farkı/kilo yüzdesi%)
esennil ( 70,5 / 70.0 /0.5/0.71%)

hesaplamayı nasıl yaptım: kilo farkı / başlangıç kilosu X100
0.5/70.5=0.0070922
0.0070922 X100=0.7092
işte bize bu işlemde virgüldne sonraki ilk üç basamak gerekli
biizm yüzde yazdığımız boşluğa virgülden önceki kızm ve virgülden sonraki iki basamağı yazıyoruz ama 3. basamakta bizim sonucumuzu yuvarlama açısından etkiliyo.
şöyleki;
sonucumuz 0.709 çıktı. virgüldne sonraki 3. basamak (9 rakamının olduğu basamak) eğer 0,1,2,3,4 rakalalrında biri ise herhangi bişey yapmadan olduğu gibi alıyoruz fakat 5,6,7,8,9 rakamlarından biri iste sayıyı +1 ekleyerek yuvarlıyoruz.
esennilin sonucu 0.709 çıktığna göre +1 ekleyerek yuvarlamamız gerekiyo böyelikle sonucumuz 0.71 oluyo.

anlamaynalar parmak kaldırsın...

Son düzenleyen: Moderatör:
işte yazı.hepiniz okuyun....

SUYUN KİLO KAYBETMEDE VE SAĞLIKTAKİ ÖNEMİ

Su gerek vücut dengesi gerekse kilo kaybetmek için ideal bir içecektir. Yaşantımızda oksijenden sonra en önemli öğedir. İnsanoğlunun susuzluğa dayanma gücü sadece birkaç gündür. Zira vücut suyunun % 10 kaybı hayati tehlike arz eder. Çoğumuz suyun değerini önemsemesekte kilo kaybı için en pratik yol, doğadaki kalorisiz tek içecek olan sudur.
Yemekten önce içeceğiniz 1 veya 2 bardak su, iştahı bastırırken vücutta depolanan yağların metabolize olmasına yardımcı olacaktır. Yapılan araştırmalarda su tüketiminin az olduğu kişilerde, yağ oranlarının yükseldiği saptanmıştır. Çünkü böbrekler yeterli su almayınca iyi çalışamaz ve bu yükün bir bölümü karaciğere kalır. Karaciğerin başlıca görevlerinden biri de depolanmış yağları bedenin kullanabileceği enerjiye çevirmektir. Eğer karaciğer böbreklerin işini de yapmaya mecbur kalırsa, tam kapasite ile çalışamaz ve giderek daha az yağ metabolize eder. Yağlar bedende depolanıp kalır ve kilo kaybı durur.
Bedende su toplanmasını önlemek için de en iyi tedbir yine bol su içimidir. Beden az su alınca bunu tehlike sayarak her damlasını saklamaya çalışır ve su hücre dışı dokularda birikir. Bunun neticesi el, ayak ve bacaklarda ödeme yol açar. Alınan diürekitlerle depolanmış su atılırken bazı temel besin öğeleride yok edilir.
Su, cildin canlı ve güzel görünmesine yardımcı olur. Kurumayı önler, kilo kaybından oluşan deri sarkmalarını önler. Küçülen hücreler su ile şişer. Temiz, sağlıklı, esnek hale gelir.
Su kasların dengesini sağlar. Kasılma anındaki doğal foksiyonları düzenlemeye yardımcı olur.
Su, bedenin toksik maddelerden arınmasını sağlar.
Su, pekliği önler. Beden yetersiz su alınca gereken suyu iç dokudan çeker. Bunun için kalın bağırsak başlıca kaynaktır. Neticede peklik oluşur. Şişman bireylerin metabolik yükleri daha fazla olduğundan, suya ihtiyaçlarıda daha fazladır. Her 12 Kg fazlası için bir bardak artı su içimi gerekir. Ağır spor yapan, ağır işlerle uğraşan, sıcak ve kuru havalara maruz kalan kişiler için de aynı şey geçerlidir.
Normal kilosunda olan birey her gün en az 8 su bardağı su içmelidir.

Son düzenleyen: Moderatör:
ihtiyacı olanlar nvarsa benım gıbı Göbek Eriten Diyet

Pek çok kişi yazın hala istediği formda olamamaktan şikayetçi. Bazı kişiler biraz zayıfladıysa bile istediği yerlerden (göbek, bel, basen) incelememekten yakınıyor. Normal diyet programlarında kişiler zayıflasa bile çoğu kişide daha çok yüz bölgesi inceliyor. Ama aşırı yağlı bölgelerde pek incelme olmuyor.

Sizlere 3 haftada, özellikle göbek-bel bölgesinden incelmeyi de sağlayacak özel bir program vereceğim. Ancak öncelikle şu noktayı vurgulayayım: Sadece diyetle bölgesel zayıflama tam olmaz. Beraberinde özel egzersiz ve bazı özel bitkisel mönüler gerekir. Bu programı 3 hafta uygulayın, 21'inci günün sonunda müthiş incelmeyi hayretle göreceksiniz.

Mekik hareketi
Dizlerimiz bitişik ve ayaklarımız birbirine paralel şekilde tabanları yeri gösterirken iki elimizi enseye koyup hızlı hızlı, sık sık ve kesik kesik hareketlerle karnımız acıyana kadar sabah ve akşam ellişer kez bu hareketi yapıyoruz. Bu hareket özellikle karın bölgesindeki kasları kuvvetlendirir, yağ dokusunu harekete geçirir ve yağların yanmasına yardımcı olur.

Sopalı hareket
Bu harekette de bir sopayı ense kökümüze alıp iki elimizi geçiriyoruz. Ayaklarımızı yere sağlam basıp süratli bir şekilde sağa ve sola doğru daha çok kalçadan yukarısını hızlı bir şekilde döndürerek birkaç dakikada bu hareketleri yapıyoruz. Bu haraket karnın yan tarafındaki kasların şekillenmesi ve göbeğin erimesini sağlar.

Bel kasları için mekik
Bir taraftaki kolumuzu, bükülmüş olan diğer taraftaki dizimize doğru hafifçe, sık sık ve seri hareketlerle yakınlaştırmaya çalışıyoruz. Bu hareketi de birkaç dakika dayanabildiğimiz kadar yapmaya gayret ediyoruz. Daha sonra diğer taraftaki ayağımızı ve kolumuzu değiştiriyoruz. Bu hareket karnın yan tarafına doğru olan kasları çalıştırmak için yararlıdır.

Haftanın tek günleri bunları yiyin

Kalkar kalkmaz: 1 bardak ılık ballı limonlu su (içine yarım tatlı kaşığı bal, 10 damla limon konacak).

Sabah sporu: 35 - 40 dakika tempolu yürüyüş yapın. Bol ter atmaya gayret edin. Ardından fotoğraftaki gibi 15-20 dakika spor.

Duş: Ham ipek kese veya kabak lifi ile 5 dakika fırçalar gibi göbek, basen, popo, bel sertçe fırçalanacak. 5 dakika kadar susam yağı, kekik yağı, biberiye yağı, melisa yağı ile aynı bölgeye masaj yapılacak.

Kahvaltı: 1 adet kabuklu yeşil elma, 1 adet sert şeftali

Ara: 2 parmak taze dil peyniri yiyebilirsiniz.

Öğle: 1 porsiyon ızgara tavuk (derişiz), bol rokalı yeşil salata (taze soğanlı).

Ara(saat 15.00): 3-4 yulaflı bisküvi

Ara(saat 17.30): 1 adet yeşil elma.

Akşam: 4-5 kaşık zeytinyağlı fasulye (az yağlı), 1 dilim tam ekmek, mevsim salatası.

Gece: 1 bardak şekersiz tarçınlı ılık light süt. 3-4 fincan rezene çayı, yeşil çay, mısır püskülü, kiraz, avakado yaprağı karışım çayı içilecek.

Yasaklar
* Kolalı, şekerli içecekler

* Kızartma

* Hayvansal katı yağlar (tereyağı, kaymak, yağlı şarküteriler, yumurtanın sarısı, yağlı süt ürünleri, yağlı etler, tavuk - balık derisi, tam yağlı süt)

* Alkol (özellikle bira)

* Beyaz un,

* Beyaz şeker

* Doğum kontrol hapları

* Aşırı gündüz uykusu

* Çikolata

* Yağlı çerezler

* Cips

Zayıflatıcı çayı elinizden düşürmeyin
Bir su bardağı için 1-2 adet avakado yaprağı, 1 çay kaşığı yeşil çay, küçük bir tutam kiraz sapı ve mısır püskülü, 1 çay kaşığı rezene tohumu sadece 1-2 dakika kaynatılacak ve hafifçe fokurdadıktan sonra 3-4 dakika demlenmeye bırakılacak. Sonrasında şeker veya tatlandırıcı eklenmeyecek sadece çok ince bir dilim limonla içilecek. Yemeklerden biraz sonra da içebilirsiniz. Akşam mümkün olduğunca erken yenilecek. Sabah ise erken kalkmak önemli çünkü erken kalktığınızda metabolizma hızlanır, sabah sporu ise vücudu canlandırır, harekete geçirir.

Adet dönemi öncesi 3 gün

Uyanınca (1056 kalori)
* 1 bardak oda sıcaklığında su içiniz.

Kahvaltı (Saat 07.00-09.00 arası)
* 4 kaşık müsli ya da yulaf ezmesi, 4 adet kuru kayısı-1 bardak diyet süt karışımı

Kuşluk (Saat 10.00-11.00 arası)
* 1 adet elma

Öğle (Saat 12.00-14.00 arası)
* 3 adet ızgara köfte, tavuk ya da balık
* 300 gr. haşlanmış yeşil sebze
* 1 ince dilim esmer ekmek

İkindi (Saat 16.00-17.00 arası)
* 1 adet orta boy haşlanmış patates

Akşam (Saat 18.00-20.00 arası)
* 1 porsiyon yeşil sebze çorbası
* Yağsız hazırlanmış roka salatası
* 5 adet (150 gr.) yağsız etten hazırlanmış ızgara köfte veya tavuk ya da balık

Gece (Saat 22.00)
* 1 adet elma

Yatarken

Not: Günde 8-12 bardak su içiniz. Çay, kahve ve kolalı içecekler günlük su tüketimine dahil edilmez. Eğer tüketilecekse, tercihinizi yeşil çaydan yana kullanın. Ama her türlü bitki çayını suyun alternatifi olarak içebilirsiniz. Günde 3 kez ahududu ve adaçayı içmeye çalışılmalıdır. Ekmek tam buğday olmalı, baharatlı ve tuzlu besinlerden uzak durmalısınız. Kesinlikle tatlı ve çikolata tüketmeyin. (Bu kurallar tüm listeler için geçerlidir)

Adet dönemi sonrası 3 gün
Uyanınca (1492 kolori)

* 1 su bardağı diyet yoğurt
* 1 çay kaşığı kırmızı meyve jölesi

* 1 adet küçük boy muz

* 5 porsiyon (150 gr.) diyet peynir grubu ilave edilmiş 2 su bardağı haşlanmış kepekli makarna.
* Yağsız hazırlanmış roka salatası

* 1 çay kaşığı meyve jölesi

* 300 gr. haşlanmış yeşil sebze
* 5 adet (150 gr.) yağsız etten hazırlanmış ızgara köfte veya tavuk ya da balık

Gece (Saat 23:00)
* 1 adet elma

Yatarken
* 1 bardak oda sıcaklığında su.

1302 kallorilik 1. tercih
Uyanınca
* 1 porsiyon mevsim meyvesi

* 1 kibrit kutusu büyüklüğünde diyet peynir ya da 1 adet yumurta
* Sınırsız söğüş domates, salatalık, yeşil sivri biber, marul, maydanoz vs.
* 4 adet yağsız siyah zeytin
* 1 tatlı kaşığı süzme bal
* Şekersiz açık limonlu siyah çay

* 2 adet ızgara köfte (60 gr.), tavuk ya da balık, 1 ince dilim esmer ekmek
* 1 tatlı kaşığı zeytinyağı ile hazırlanmış sınırsız mevsim salatası
* 1 kibrit kutusu diyet peynir

* Diyet kasar peynirli yağsız tost
* Sınırsız söğüş domates, salatalık, yeşil sivri
biber, marul, maydanoz vs.
* Şekersiz bitki çayı (ıhlamur, ada çayı vs.)

* 1 kase yağsız karışık sebze çorbası
* 1 tatlı Kaşığı zeytinyağı ile hazırlanmış sınırsız mevsim salatası
* 1 kibrit kutusu büyüklüğünde diyet peynir

Gece (Saat 22.00)
* 1 adet kuru kayısı, 1 adet ceviz

Yatarken
* 1 bardak oda sıcaklığında su.

1302 kalorilik 2. tercih
Uyanınca

*1 kibrit kutusu büyüklüğünde diyet peynir ya da 1 adet yumurta
* Sınırsız söğüş domates, salatalık, yeşil sivri biber, marul, maydanoz vs.
* 4 adet yağsız siyah zeytin
* 1 tatlı kaşığı süzme bal
* Şekersiz açık limonlu siyah çay

(Saat 12.00-14.00 arası)
* 1 tatlı kaşığı zeytinyağı ye 90 gr. diyet peynir ya da tavuk veya diyet ton balığı ile hazırlanmış sınırsız mevsim salatası

* 1 kibrit kutusu büyüklüğünde peynir
* 2 grisini ya da 1 porsiyon tahıl değişimi
* Şekersiz bitki çayı (ıhlamur, ada çayı, kuşburnu vs.)

* 1 kase yağsız karışık sebze çorbası
* 1 tatlı kaşığı zeytinyağı ile hazırlanmış sınırsız mevsim salatası
* 1 kibrit kutusu büyüklüğünde 30 gr. diyet peynir grubu ilave edilmiş, 1 su bardağı haşlanmış kepekli makarna

Gece (Saat 22.00)
* 1 adet kuru kayısı, 1 adet fındık

Yatarken

Sibel'i zayıflatan Haluk Saçaklı: Azmetti başardı
3 yıldan bu yana çeşitli aralıklarla Sibel Can'a beslenme programı uygulayan Haluk Saçaklı, ünlü sanatçının zayıflamak için büyük bir azim gösterdiğini belirtti. Saçaklı, Sibel Can'ı uyguladığı rejimin sırlarını anlattı.

* Sibel Hanım'ın diyet listesi neden tercihli?
Tercihli istediği için kendisine değişik yiyecek grupları olan listeler hazırladık. Hangisini istiyorsa onu uyguladı ama önemlisi, kahvaltıya hangisiyle başladıysa gün içinde de o listeyi devam ettirmesi oldu. Bu beslenme programı klasik diyetisyenlerin hazırladıklarından farklı. Çok fazla aç kalınmıyor.

* Egzersiz yapmadan başarmak mümkün mü?
Maalesef değil. Öyle olunca koltuk altında sarkma, göğüste, bacak içinde yumuşama oluyor. Evet terazide değişiklik oluyor ama yumuşama olmaması için kaslanma şart. Bunun için egzersiz yapılmalı...

* Sibel Can haftanın 5 günü yüzmüş. Bu imkanı bulamayanlar için ne önerirsiniz?
Bu Sibel Hanım'm tercihiydi, yüzmek istedi. En iyisi haftanın 5 günü birer saat yürümek.

* Sibel Hanımı bu kez diyeti uygulamada başarılı oldu mu sizce?
Çok başarılı oldu. Daha önce hep 60 kiloda kalmıştı, şimdi 57'ye kadar indi. Zaten onun inmek istediği kilo buydu. Kilo vermekten öte bu kiloyu korumak da önemli. Ama bu kez hem eşine hem de bana söz verdi. 'Dayanamıyorum' dediği pilav, makarna ve dondurmayı tamamen kesti. 'Yapacağım' dedi ve yaptı. Bravo kendisine...

* Bu diyette adet öncesi ve sonrası diye listeler var, bundan bahseder misiniz?
Tarihini önceden kestirebiliyorsak vücutta oluşan ödemi atmak için adet öncesi 3 gün diyetini uyguluyoruz. Adet bittikten sonra vücutta kan dolaşımıyla ilgili bir takım sorunlar oluşuyor, adet sonrası diyeti bunları engelliyor.

Kaynak : Vatan Gazetesi 03.02.2005

53. Etap Gurup içi Sıralaması
merilcan ( 2,97% ) BİRİNCİ:hooray:
singingkettle (1,97% ) İKİNCİ a.s.
Kocaeli (1,45% ) ÜÇÜNCÜ a.s.
silviya (1.01% ) DÖRDÜNCÜ
tarikim ( 0,83% ) BEŞİNCİ

esennil (0.71% ) ALTINCI

husel (0,70% ) YEDİNCİ

ayshe85 (0,48% ) SEKİZİNCİ

SİNEJAN (0,30% ) DOKUZUNCU

SunLight (0,27% ) ONUNCU

marti (0.0% ) ONBİRİNCİ

ececix (0.0% ) ONKİKİNCİ

aydasu (0.0% ) SONUNCU

RAKİPLERİN 53. Etap sonunda durumları :

gurup1
merilcan.........168cm-60.7kg
tarikim...........155cm-60.5kg

merilcan ve tarikim in 53. etap başlangıcında kilo durumları yukarıdaki gibi iken 53. etap sonunda
merilcan 1.8 kg kaybederek 58.9
tarikim 0.5 kg kaybederek 60.0 kiloya gerilemiştir.
kilo farkları 0.2kg iken 1.1 kg olmuş
bu hafta merilcan atak yaparak öne geçmiştir ...
merilcan ı rakibi karşısındaki başarından dolayı tebrik ediyorum a.s.
tarikim e yeni etapta başarılar diliyorum

gurup2
ayshe85.........162cm-62.3kg62
martı..............172cm-62.8kg 62,8

ayshe85 ve martı nın 53 etap başlangıcında kilo durumları yukarıdaki gibi iken 53. etap sonunda
ayşe85 0.3kg kaybederek 62.0
martı 0.0 kg kaybederek 62.8 kiloya gerilemiştir.
kilo farkları 0.5kg iken 0.8 kg olmuş
ayshe85 birinci sıradaki yerini korumuştur.
ayshe85 i rakibi karşısındaki başarından dolayı tebrik ediyorum a.s.
martı ya yeni etapta başarılar diliyorum

(Not: martı 53. etapta pc. sorunu sebebi ile kilo bildirimi yapamamıştır)

gurup3
SİNEJAN.........177cm-66.4 kg
ececix.............173cm-69.0kg
Kocaeli ...........178cm-69.0kg

SİNEJAN ,ececix ve kocaeli nin 53. etap başlangıcında kilo durmları yukardaki gibi iken 53. etap sonunda
SİNEJAN 0.2 kg kaybederek 66.2kg
ececix 0.0 kg kaybederek 69.0kg
Kocaeli 1.0 kg kaybederek 68.0 kg gerilemiştir.

SİNEJAN ın ececix ile kilo farkı -2.8 koca eli ile kilo farkı -1.8kg
ececix in SİNEJAN ile kilo farkı +2.8 kocaeli ile kilo farkı +1.0
kocaeli nin SİNEJAN ile kilo farkı +1.8 ececix ile kilo farkı -1.0 iken

SİNEJAN 0.2 kg kayıpla 1.lik sırasını korumuş
kocaeli 1.0 kg kayıpla 2. sırada yer almaktadır
ececikx kilo verememiş ve 3. sıraya gerilemiştir.

SİNEJAN ve kocaeli ni vermiş oldukları kilodan dolayı tebrik ederim a.s.
ececixe ise yeni etapta başarılar dilerim

(Not: ececix 53. etapta pc. sorunu sebebi ile kilo bildirimi yapamamıştır)

gurup4
esennil……… 163cm-70.5kg70
husel.............168cm-71.0kg70,5

esennil ve husel in 53. etap başlangıcında kilo durmları yukardaki gibi iken 53. etap sonunda
esennil 0.5 kg kaybederek 70.0
husel 0.5 kg kaybederek 70.5 kiloya gerilemiştir.
kilo farkları 0.5kg iken yine0.5kg olmuş
esennil 1. sıradaki yerini korumuştur.

esennil i rakibin karşıındaki başarından dolayı seni tebrik ediyorum a.s.
huselede yeni etap için başarılar diliyorum

gurup5

SunLight..........162cm-73.2kg
aydasu...........167cm-74.0kg

SunLight ve aydasu nun 53. etap başlangıcında kilo durmları yukardaki gibi iken 53. etap sonunda
SunLight 0.2 kg kaybederek 73.0 kg
aydasu 0.0 kg kaybederek 74.0 kiloya gerilemiştir.
kilo farkları 0.8 kg iken yine1.0 kg olmuş
Sunlight birinci sıradaki yerini korumuştur

Sunlight ı rakibin karşısındaki başarından dolayı seni tebrik ediyorum a.s.
aydasu ya da yeni etap için başarılar diliyorum

gurup6
Singing kettle..163cm-76.0 kg
silviya............160cm -79.5kg

Singing kettle ve silviyanın 53. etap başlangıcında kilo durmları yukardaki gibi iken 53. etap sonunda
Singing kettle 1.5 kg kaybederek 76.5 kg
silviya 0.8 kg kaybederek 78.7 kiloya gerilemiştir.
kilo farkları 3.5kg iken 4.2 kg olmuş
Singing ketle birinci sıradaki yerini korumuştur

Singing kettle ı kilo kaybından dolayı tebrik ediyorum. a.s.
silviyayada yeni etapta başarılar diliyorum

canım cok haklısın bence de olculerı yazmak cok mantıklı hadı baslayalım o zaman

gogus: 97 cm

bel: 81 cm

kalca:101 cm

umutsuzum´isimli üyeden Alıntı
bunların vucuttaki yağları yakmaya faydası var.ben bir büyük baş soğanı dörde bölüyor 4 su bardağı su koyarak 3 bardak kalana kadar kaynatıyorum sabah akşam olmak üzere içiyorum.Bunu bir yıl öncede yaptım inanın vucudumumda kokuda olmadı kiloda verdim.En önemlisi verilen kiloya göre giysilerde daha fazla beden olarak düştüm.Yani yağlarımı yaktı.Daha önceki yıllarda 48 benden pantolon bile giydiğim zaman oldu bu soğan suyunu yaparak iki ayda 38-40 bedene aman aman rejim yapmadan indim.Sadece yediğim ekmek dilim sayısını günde bir dilim yaparak her yemekten doyana kadar yiyerek kilo verdim.Çok güzel değilmi???Denemediğim yol kalmamıştı zayıflama bandlarının birkaç markasını denemiştim işe yaramamıştı.Şu anda soğan suyuna devam hem zor değil hemde içimi kolay kesinlikle deneyin derim...

kızlar sitede gezerken rastladım bu yazıya deneyeceğim bakalım belki canlandırır beni de :))

kızlar bunuda başka bir siteden araştırırken buldum yok yok ben hemen başlayacağım bu işe
hem de annemde başlatacağım:))

Soğan suyu ile ilgili bildiklerimi sizlerle paylaşmak istiyorum:
Soğan suyu Tıkalı Kalp damarlarını açar, kollesterolü düşürür, hatta uzun süreli kullanımda vücuttaki fazla yağları erittiğini birçok gözlem sonuçları ile kişisel olarak takip ettim.
Kalbi besleyen damarlardan 3-5 damarın yüzde 60-85 arasında tıkalı olan hastalar (anjiyo ile sabit) hastalarda 30 günle 3 ay içinde yüzde 90 iyileşme olmakta, inanılmaz ama bu bi gerçek. Bu yazımı okuyanların yakınlarında bu tip rahatsızlığı olanlar rahatlıkla deneyebiyirler. Aşağıda nasıl hazırlanıp kullanılacağını yazacağım.
Dünyada bu kadar labratuar var bu kadar ilaç şirketi var şu kadar araştıarma var, nasıl olurda bu kadar basıt ve ucuz bi şey bunu sağlar dediğinizi duyuyuyorum! bu dar alanda benim gibi klavye tenbeli birinin daha fazla sözler yazmasını beklemeyin...
Ama gerçekler böyle: Allah bazı sırlarını en basitte gizliyor !!!!!!
Lütuf olarak değerlendiriyorum ben. İlmen takip edilip, araştırılmasını dilerim.

Kollesterolü yüksek olanlar kesinlikle denesinler ben 800 ve üzeri Kollesterolü olanların 15 günlük kullanımdan sonra 320 lere ve daha altı değerlere indiğini gördüm. Vücuttaki yağlarında eridiğini gördüm..
Sorularınız için mailinizi bekliyorum

Deneyin hiçbir yan etkisi yok. Diabet hastası olanlara sık sık şekerini ölçtürmelerini tavsiye edebilirim o kadar.

Bugüne kadar bu konuyu hiçbir yerde yazamadım. İçimden geldi buraya yazdım. Umarım faydalı olur.

Gelelim nasıl hazırlanacağına:
Küçük bir soğanı (Soğanın köylüden alınan, suni gübre kullanılmamış olması tercih edilmeli, bulunamaz ise bulduğumuzla devam edelim) 2 ceviz büyüklüğünde olabilir, soyup doğradıktan sonra su bardağına koyuyoruz. Üzerine kaynak suyu koyalım, su bardağın yarısını geçebilir. Bunu yatmadan önce hazırlıyoruz. Üzerine bir kapak yada kağıtla kapatabiliriz. Sabah aç karna içilir, (üzerine varsa çeyrek Limon sıkabiliriz)..
Önemli olan incelik şudur; 30-45 dakika birşey yenmez ve içilmez. Eğer buna uyulmaz ise bunu yapmaya gerek yoktur.
30 gün sonra tetkiklerinizi yaptırın, tahlil sonuçları karşılaştırın, doktoruzla görüşün.
Hepinize sağlıklı günler diliyorum.
Halit Eroğlu - KARABÜK
Sorularınız için mail atabilirsiniz
fitaci-mynet.com ( (@) bilerek koymadım, spam mail almamak için)

Selam ve sevgiler..

Bu günü hiç fire vermeden bitirdim nette gezerken bulduğum bir yazıyıda ekledim biliyorsunuzdur ama hatırlatma babında a.s.

Su içmek özellikle zayıflamayı isteyen bayanlar için şu günlerde daha bir önem kazandı.su zayıflamayı hızlandırıcı bir etkiye sahip.bununla da sınırlı değil tabi ki faydaları.işte su hakkında daha fazlası…

Hemen hemen hepimiz suyun ne kadar faydalı olduğunu biliriz. Her diyette 1,5-2 litre su önerilmektedir ancak nedense bu kurala uyanımız son derece azdır. İşte size suyun ne kadar önemli ve kilo vermede ne derece etkili olduğunu kanıtlayan bazı temel bilgiler;

Birçok kişi sinirli ya da üzgün olduklarında ilk iş olarak buzdolabına yönelir. Çünkü bu zamanlarda vücutta salgılanan endorfin hormonu iştah açar ve bizi yemeye yönlendirir. Oysa bu durumda yapılacak en yararlı şey su içmektir. Çünkü su, endorfin hormonu salınımını bloke ederek gereksiz yemek yemeyi engeller.

Su, kasların dengesini sağlayarak kasılma anındaki doğal fonksiyonlarını düzenlemeye yardımcı olur.
Vücudun zararlı maddelerden arınmasını sağlar.

Kabızlığı önler. Yeterli su alınmadığı zaman beden ihtiyacı olan suyu bağırsaklardan çektiği için kabızlık oluşur.

Yemeklerden önce içilen su tokluk hissi verir.

Cildi güzelleştirir, kurumayı ve deri sarkmalarını önler.

Yağların vücutta depolanmasını önler. Karaciğerin başlıca görevlerinden biri de depolanmış yağları enerjiye çevirip, yakmaktır. Ancak böbrekler yeterli su alamazsa karaciğer iyi çalışmaz ve yağlar bedende depolanır.

Vücudumuz yeterince su alamazsa bunu bir tehlike gibi algılayıp suyu saklamaya başlar. Bu da vücutta su toplanmasına özellikle el ve ayaklarda ödem oluşumuna neden olur. Bu yüzdendir ki kişinin gün içinde yeterli miktarda su içmesi çok önemlidir.

Not: Susamak, vücudumuzdaki sıvı miktarının azaldığına işaret eder. Günde 0.7 litre maden suyu içerseniz, günlük sıvı miktarınızın yarısını karşılamış olursunuz. Eğer günde 1 saat spor yapıyorsanız, bu miktarı 1 litre arttırmanız gerekir. Genelde insanın 8 bardak (2 litre) suya ihtiyacı vardır. Ancak kilolu kişilerin metabolizmalarını hızlandırmaları için daha fazla su tüketmeleri gerekir. Uzmanlar bunu fazladan her 12 kilo için 1 bardak su olarak ifade etmektedir.

http://www.bilgeis.com/diyet-onerileri/641.htm (alıntıdır)

Son düzenleme:
54. Etap Gurup içi Sıralaması

marti ( 2.07% ) BİRİNCİ:hooray:
tarikim ( 1.67% ) İKİNCİa.s.
SunLight ( 1.37% ) ÜÇÜNCÜa.s.

aydasu ( 1.35% ) DÖRDÜNCÜ

singingkettle ( 1.07% ) BEŞİNCİ

silviya ( 1.02% ) ALTINCI

merilcan ( 0.0% ) YEDİNCİ

SİNEJAN ( 0.0% ) SEKİZİNCİ

ececix ( 0.0% ) DOKUZUNCU

Kocaeli ( 0.0% ) ONUNCU

esennil ( 0.0% ) ONBİRİNCİ

husel ( 0.0% ) ONİKİNCİ

RAKİPLERİN 54. Etap sonunda durumları :

gurup1
merilcan.........168cm-58.9 kg
tarikim...........155cm-60.0kg

merilcan ve tarikim in 54. etap başlangıcında kilo durumları yukarıdaki gibi iken 54. etap sonunda
merilcan 0.0 kg kaybederek 58.9
tarikim 1.0 kg kaybederek 59.0 kiloya gerilemiştir.
kilo farkları 1.1kg iken 0.1 kg olmuş
merilcan birinci sıradaki yerini korumuştur

gurup2
ayshe85.........162cm-62.3kg ayrıldı
martı..............172cm-62.8kg

54.etapta ayshe85 kişisel sebeplerinden dolayı yarışmadan ayrılmak zorunda kalmıştır martı 61.5 kilo ile bu etapta rakipsiz durumdadır.

ayshe85 nickli üyemize sağlık diliyorum
martı yı verdiği kilodan dolayı tebrik edip 55. etapta başarılar diliyorum a.s.

gurup3
SİNEJAN.........177cm-66.2 kg
Kocaeli ...........178cm-68.0kg

SİNEJAN ,ececix ve kocaeli nin 54. etap başlangıcında kilo durmları yukardaki gibi iken

53. etap sonunda kilo bilgileirnde hiç birdeğişiklik olmamış.rakipleirn üçüde kilo verememişlerdir…
yeni etapta SİNEJAN ,ececix ve Kocaeli ye başarılar diliyorum

gurup4
esennil……… 163cm-70.0kg
husel.............168cm-70.5kg

esennil ve husel in 54. etap başlangıcında kilo durumları yukarıdaki gibi iken 54. etap sonunda kilo bilgileirnde hiçbir değişiklik olmamış rakiplerin ikiside kilo verememişlerdir…
yeni etapta esennil ve husel e başarılar diliyorum

gurup5
SunLight..........162cm-73.0kg
aydasu...........167cm-74.0kg

SunLight ve aydasu nun 54. etap başlangıcında kilo durmları yukardaki gibi iken 54. etap sonunda
SunLight 1.0 kg kaybederek 72.0 kg
aydasu 1.0 kg kaybederek 73.0 kiloya gerilemiştir.
kilo farkları 1.0 kg iken yine1.0 kg olmuş

gurup6
Singing kettle..163cm-74.5 kg
silviya............160cm -78.7kg

Singing kettle ve silviyanın 54. etap başlangıcında kilo durmları yukardaki gibi iken 54. etap sonunda
Singing kettle 0.8 kg kaybederek 73.7 kg
silviya 0.8 kg kaybederek 77.9 kiloya gerilemiştir.
kilo farkları 4.2kg iken yine 4.2 kg olmuş

Singing kettle ı kilo kaybından dolayı tebrik ediyorum. a.s.

evet kızlaaar..ben geldim ve şidi size 1 aylık ölçüm farklarını yazıcam...daha öncede spor yapıyodum ama 1 aydır gittiğim spor salonunda haftada 3 gün porgramımı hiç aksaltmadan uyguladım(sadece 1 gün reglimin ilk gününe denk geldiği için ağırlık çalışmadım yerine cardioyu birazdaha uzun tutum okadar)

omuz:8cm
göğüs:5cm
bel:6cm
basen:1cm
kalca:5cm
karın:1cm(göbüşüm şişti ama )
sağ bacak:8cm
sol bacak:7cm
kilo ordaki tartıyı dikkate almıyorum çüki oraya gititğimde hem gisysili hemde yemek yemiş oluyorum.başaldığımda evdeki ölçümüm 80.0 idi dünki sonuç 77.2:dance:

55. Etap Gurup içi Sıralaması
Kocaeli ( 2.94% ) BİRİNCİ :hooray:
tarikim ( 2.44% ) İKİNCİ a.s.
SİNEJAN ( 1.96% ) ÜÇÜNCÜ a.s.
silviya ( 0.90% ) DÖRDÜNCÜ

merilcan ( 0.85% ) BEŞİNCİ

SunLight ( 0.83%) ALTINCI

husel ( 0.43% ) YEDİNCİ

ececix ( 0.43% ) SEKİZİNCİ

singingkettle ( 0.27% ) DOKUUZNCU

marti ( 0.0% ) ONUNCU

esennil ( 0.00% ) ONBİRİNCİ

aydasu (0.0% ) ONİKİNCİ

RAKİPLERİN 55. Etap sonunda durumları :

gurup1
merilcan.........168cm-58.9 kg
tarikim...........155cm-61.4kg

merilcan ve tarikim in 55. etap başlangıcında kilo durumları yukarıdaki gibi iken 55. etap sonunda
merilcan 0.5 kg kaybederek 58.4
tarikim 1.5 kg kaybederek 59.9 kiloya gerilemiştir.
kilo farkları 2.5 kg iken 1.5 kg olmuş
merilcan birinci sıradaki yerini korumuştur

gurup2
ayshe85.........162cm-62.3kg ayrıldı
çiçek:)………165cm-60.6 56. etapta listede yer alacak
martı..............172cm-61.5 kg
54.etapta ayshe85 kişisel sebeplerinden dolayı yarışmadan ayrılmak zorunda kalmıştır
56. etapta listemizde yer olacak olan çiçek boy ve kilo değerlerin yaklaşık olması sebebiyle ayrılan ayshe85 nickli üyemizin yerine rakip listesinde 2. guruba yerleştirilmiş böylelikle martının yeni rakibi olmuştur

55. etapta martı kilo bildiriminde bulunmadığı için kilo değerlerinde herhangi bir değişiklik yoktur.
Yeni etapta çiçek ve martıya başarılar dilerim a.s.

gurup3
SİNEJAN.........177cm-66.2 kg
Kocaeli ...........178cm-68.0kg

SİNEJAN ,ececix ve kocaeli nin 55. etap başlangıcında kilo durumları yukarıdaki gibi iken

55. etap sonunda

SİNEJAN 1.3 kg kaybederek 64.9kg
ececix 0.3 kg kaybederek 68.7kg
Kocaeli 2.0 kg kaybederek 66.0 kg a gerilemiştir.

SİNEJAN ın ececix ile kilo farkı -3.8 kocaeli ile kilo farkı -1.1kg
ececix in SİNEJAN ile kilo farkı +3.8 kocaeli ile kilo farkı +2.7
kocaeli nin SİNEJAN ile kilo farkı +1.1 ececix ile kilo farkı -2.7 iken

SİNEJAN 1.3 kg kayıpla 1.lik sırasını korumuş
kocaeli 2.0 kg kayıpla 2. sırada yer almaktadır
ececix 0.3kg kayıpla 3. sırada yer almaktadır

SİNEJAN ı rakipleri karşısındaki başarısından dolayı tebrik ediyorum a.s.
Kocaeli ve ececix e yeni etapta başarılar diliyorum.

gurup4
esennil……… 163cm-70.0kg70
husel.............168cm-70.5kg70,2

esennil ve husel in 55. etap başlangıcında kilo durumları yukarıdaki gibi iken 55. etap sonunda
Esennil 0.0kg kayıpla 70.0kg
Husel 0.3 kg kayıpla 70.2 kg a gerilemiştir.
Kilo farkları0.5 iken 0.2 kg olmuş

Esnnil birinci sıradaki yerini korumuştur

Esennili rakibi karşısındaki başarıdan dolayı tebrik ediyorum a.s.
Husel e yeni etapta başarılar diliyorum

gurup5
SunLight..........162cm-72.0kg
aydasu...........167cm-73.0kg

SunLight ve aydasu nun 55. etap başlangıcında kilo durmları yukardaki gibi iken 55. etap sonunda
SunLight 0.6 kg kaybederek 71.4 kg
aydasu 0.0 kg kaybederek 73.0 kiloya gerilemiştir.
kilo farkları 1.0 kg iken yine0.6 kg olmuş

gurup6
Singing kettle..163cm-73.7 kg 73,5
silviya............160cm -77.9kg 77,2

Singing kettle ve silviyanın 55. etap başlangıcında kilo durmları yukardaki gibi iken 55. etap sonunda
Singing kettle 0.2 kg kaybederek 73.5 kg
silviya 0.7kg kaybederek 77.2 kiloya gerilemiştir.
kilo farkları 4.2kg iken yine 3.7 kg olmuş

Singing kettle ı kilo kaybından dolayı tebrik ediyorum a.s.

BİRİNCİ AY RAPORU

52. etapta başlamış olduğumuz yarışmada 55. etabı yani 4 haftalık süreci tamamlamış bulunuyoruz.
52. etap başangıç tarihi olan 9 Mayıs ve 55. etap bitiş tarihi olan 6 Haziran tarihleri arasında toplam 29 gün geçmiştir.Bu süre içinde kaybedilen toplam kilo miktarları aşağıdaki listedeki gibidir

merilcan ( 60,8 /58.4 / 2.4 / 3.95% )
tarikim ( 63,4 / 59.9 / 3.5 / 5.52% )
ayshe85 AYRILDI
martı ( 64,0 / 61.5 / 2.5 / 3.91% )
SİNEJAN ( 67,0 / 64.9 / 2.1 / 3.13% )
ececix ( 69,0 / 68,7 / 0,3 / 0,43%)
Kocaeli ( 70,0 /66,0 / 4,0 / 5.71% )
esennil ( 72,0 / 70.0/ 2.0 / 2,78%)
husel ( 72,0 / 70,2 / 1,8 / 2.50% )
SunLight ( 74,0 / 71.4 / 2.6 / 3.51% )
aydasu ( 76,0 / 73,0 / 3,0 / 3.95% )
singing kettle ( 79,0 / 73,5 / 5.5 / 6.96% )
silviya ( 80,0 / 77,2 / 2.8 / 3.50% )
3. TAKIM TOPLAM KİLO 847.2/ 814.7 / 32.5 / 3.84% )

bu sonuça göre….

singing kettle ( 6.96% ) BİRİNCİ :hooray:
Kocaeli ( 5.71% ) İKİNCİ a.s.
tarikim ( 5.52% ) ÜÇÜNCÜ a.s.
merilcan ( 3.95% )DÖRDÜNCÜ

aydasu ( 3.95% ) DÖRDÜNCÜ

martı ( 3.91% ) BEŞİNCİ

SunLight ( 3.51% ) ALTINCI

silviya ( 3.50% )YEDİNCİ

SİNEJAN ( 3.13% ) SEKİZİNCİ

esennil ( 2,78%) DOKUZUNCU

husel ( 2.50% )ONUNCU

ececix ( 0,43%)ONBİRİNCİ

NOT:
merilcan ve aydasu nun virgülden sonraki değerleri birebir aynı olduğu için dördüncülük derecesini paylaşmaktadırlar.tebrik ederim….a.s.
Yeni etapta hepimize başarılar a.s.

Son düzenleme:
X