2023 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    318
Çok kolay oluyor ben dünya turu yaptım resmen geçen ay. Emzirme yastığını yanınıza alın uyuyorlar uçakta onun üstünde. Bi de mümkünse uyku saatine denk getirin uçağı rahat edersiniz.
İnşallah, benimki biraz zor bir bebek istemediği bir şey olduğunda resmen ağlama krizine giriyor. Öyle sakin aman ortama uyum göstereyim bir tip değil 😂 İster istemez korkuyorum, öncesinde bir feribot deneyimimiz var. Allah düşmanımın başına vermesin dedim böyle deneyimi 🙈😂 Mama işi uçakta nasıl oluyor peki hiç bilmiyorum, yanımıza alabiliyor muyuz?

Maşallh öncesinde mama içme sıkıntısı var mıydı? Benim oğlumda sadece mama ile besleniyor ama 3-4 saatte bir 120 cc anca içiyo türlü şaklabanlıklarla. Sizin sonradan mı düzeldi hep seviyor muydu mamayı ?
Biz hep mamayla beslendik emmedi dogduktan bir hafta sonra basladik gitgide artti miktari,icme konusunda sıkıntı yasamadik hic cok seviyor ne kadar versem icer

İnşallah, benimki biraz zor bir bebek istemediği bir şey olduğunda resmen ağlama krizine giriyor. Öyle sakin aman ortama uyum göstereyim bir tip değil 😂 İster istemez korkuyorum, öncesinde bir feribot deneyimimiz var. Allah düşmanımın başına vermesin dedim böyle deneyimi 🙈😂 Mama işi uçakta nasıl oluyor peki hiç bilmiyorum, yanımıza alabiliyor muyuz?
Ben emziriyorum mama pek bilmesem de okudum. Yanına alabiliyorsun onu ama okumak lazım internetten. Zorluk çıkatmazlar tek bildiğim o

Ben de dört gözle oturmasını bekliyorum, dışarı tek çıkmak benim için anksiyete sebebi. Kanguruda falan da durmuyor öyle, hep ağlama onda da. Eşimle bile parktan çıkamıyorum, çok uzaklasmayalim ağlarsa hemen eve gidebilelim diyorum hep. Bebekleriyle rahat rahat gezebilen herkese çok imreniyorum. Kabullendim zaten çoktan, benim kızım böyle bir bebek napim
Senin kızın benim 5 yaşındaki kızıma çok benziyo 8 aylık olana kadar her şeye hep ağladı ama sonra pamuk gibi oldu seninki de öyle olacak annesi merak etme 🥰

Annende de mi kalamazsın? Ben hala asıl evim annemlerin evi gibi hissediyorum, 9 senedir evliyim. Babama ceviz al, anneme ne yemek var falan diyorum. 32 yaşına kadar hiç ayrılmayınca böyle oluyor demek. 😂
Diğer söyleyeceğimi de hatırladım. Eşimle kızımı göndericem herhalde yazın. İkisi de beni uyuz ediyo zaten. Onlar da bensiz daha mutsuz olur bence çünkü birine sürekli emrediyorum, diğerine de şikayet ediyorum. Denizden bişeyden de zevk almıyorum, poşet taşı, eğil, kalk, gel, herkes yıkansın tek tek, kum, kum, kum, o orda ağlar, bu burda bağırır.
Keşke hiç evlenmeseydim. Sevgililik ne güzeldi.
Kum yıkamaktan nereye geldik.
Dayım teyzem, kuzenim arkadasım, kısaca annem dısındakı hicbıyerde.. Yeeri gelir orda bıle rahat edemem, bebekle ilk kez gıdıcem yazın, bakalım nasıl gececek..

Gonul koymasınlar, gelın gelmedı diye sana😃

Alabiliyorsun ben matarasına su ve mama kutumu aldım hiçbir şey demiyorlar ölçmedilerde ne kadar su diye

Dayım teyzem, kuzenim arkadasım, kısaca annem dısındakı hicbıyerde.. Yeeri gelir orda bıle rahat edemem, bebekle ilk kez gıdıcem yazın, bakalım nasıl gececek..

Gonul koymasınlar, gelın gelmedı diye sana😃
Yok ya herkes beni deli kabul ediyor artık. Eşimin ailesi çok iyiler bi de. Herkesi olduğu gibi kabul edip seviyorlar.

Ayh kızım ilkokula başlıycak bu okul adres olayları beni çok gerdi. Eşim mahalledeki okula göndermem, özel okula göndercem diyo. Babam adres listesi getirmiş, şu kişinin adresine yazdıralım şu okula gitsin, özel okula para vermeyin diyo, ben korkuyorum, ceza geliyormuş. 😕 bütün devlet okulları da çok kalabalık. Diğer illerde de böyle mi? İstanbul’da sınıflar 40 kişi.

Kadınlar kulübünde okuyorum, kimse misafir istemiyor, bizimkiler de gitmedik diye gönül koyuyor.
Bişey daha diycektim unuttum 😂

Kimsenin evinde kalmam, gercekten artık kimsenin kimseye tahammılu kalmamıs

Daha şimdiden hic davet etmediğim halde iki farklı grup
*Merak etme ben gelicem Antalya'ya yazın mutlaka" dedi.
Benim misafir ağırlayacak durumum yok, bebegimle milleti denize götürecek durumum yok, çalışıyorum, kimseye tahammulum yok. Misafirden nefret ettiğim gibi kendi kendini davet ettiren misafirden daha cok nefret ederim.
Annem her sene dert yanardı. Onlara şuan benim misafirim eklendi . şaka gibi. Bi de gelen bir hafta geliyor fln. Az sanıyorlar bir hafta yatılı misafirligi.
Ben kimseyi yalancıktan çağırmam ama annem istemeyerek cagirmak zorunda kalıyor. Çünkü ee yazın naparız bilmiyorumkili konusmalar olunca annemde ee buraya gelin tabiki konusmam, küserim flb yapmak zorunda kalıyor 🤦🏼‍♀️

Annende de mi kalamazsın? Ben hala asıl evim annemlerin evi gibi hissediyorum, 9 senedir evliyim. Babama ceviz al, anneme ne yemek var falan diyorum. 32 yaşına kadar hiç ayrılmayınca böyle oluyor demek. 😂
Diğer söyleyeceğimi de hatırladım. Eşimle kızımı göndericem herhalde yazın. İkisi de beni uyuz ediyo zaten. Onlar da bensiz daha mutsuz olur bence çünkü birine sürekli emrediyorum, diğerine de şikayet ediyorum. Denizden bişeyden de zevk almıyorum, poşet taşı, eğil, kalk, gel, herkes yıkansın tek tek, kum, kum, kum, o orda ağlar, bu burda bağırır.
Keşke hiç evlenmeseydim. Sevgililik ne güzeldi.
Kum yıkamaktan nereye geldik.
Depresyondayım 😂

Benim misafir ağırlayacak durumum yok, bebegimle milleti denize götürecek durumum yok, çalışıyorum, kimseye tahammulum yok. Misafirden nefret ettiğim gibi kendi kendini davet ettiren misafirden daha cok nefret ederim.
Annem her sene dert yanardı. Onlara şuan benim misafirim eklendi . şaka gibi. Bi de gelen bir hafta geliyor fln. Az sanıyorlar bir hafta yatılı misafirligi.
Ben kimseyi yalancıktan çağırmam ama annem istemeyerek cagirmak zorunda kalıyor. Çünkü ee yazın naparız bilmiyorumkili konusmalar olunca annemde ee buraya gelin tabiki konusmam, küserim flb yapmak zorunda kalıyor 🤦🏼‍♀️
Bu yuzden ıste deniz olan sehırde yasamak ıstemem ya, bedava otel gozuyle bakıyorlar 🫤

Bize de misafir geliyor ama ben çok relaxım. Gelen yemeğini falan kendi yapıyor. Diyorum ya, beni deli diye biliyorlar artık, kimsenin beklentisi yok.

Bu yuzden ıste deniz olan sehırde yasamak ıstemem ya, bedava otel gozuyle bakıyorlar 🫤
Kız bizi valla zorla çağırıyorlar 😂 köyceğize gittik diye biri manavgattan, biri özdereden arıyor, buraya gelmişiniz, bize gelmediniz diye. Gittiğimiz yerde de her gün market pazar yapıp yemek pişirdik ya da dışarda ısmarladık.

X