2023 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    267
Kızlar henüz tadimlara başlamadık ama oğlum biz sofradayken hep kucakta durmak istiyor, yoksa susmuyor. Bizi izliyor. Doktor 6. Ay dedi bekliyorum. Bu ara çok hevesli. Denemek istiyorum. Hasladigim sebzeyi mama ile açayım mı sivilassin bir de zeytinyağı ekliyor musunuz
Valla benimki her sofraya oturduğumuz zaman ortalığı yıkıp yemek isteyince ben patatesle ve havuçla başladım. Zeytinyağı ve su ile açıp veriyorum zaten öyle aman aman yemiyor sadece merak
Erkek anneleri sünneti ne zaman yaptırdınız? Burada yaptıranlar vardı. Kaç aylikti? Kaç günde iyileşti? Simdi yaptırmalı mi?
Ben 3.5 aylıkken filan yaptırdım 7 günde tamamen iyileşti dikişleri de bir ayda falan eridi gitti. Erken yaptırınca biraz üzülmüştüm ben ama ne kadar o kadar iyiymiş

Çok üzüldüm. Bebekler bize hep ders veriyor. İçinin rahat etmesi için bence de doktora götür. İnanıyorum ki bir şey yoktur onlar bizden kuvvetli🙏
Kendini suçlama, kaza olmuş maalesef.
Maalesef öyle oldu, emniyet kemerine hep dikkat ederdim normalde, x rayden geçmiştik bebek arabasını açıp onu yerleştirdim arkamı döndüm çantamı alıp onu bağlayıp devam edecektim o an oldu her şey 😞 o anı hatırlayınca hala gözlerim doluyor çok korktum ona bir şey olduğunu düşünüp, kimse yaşamaz umarım 🙏🏻

Maalesef öyle oldu, emniyet kemerine hep dikkat ederdim normalde, x rayden geçmiştik bebek arabasını açıp onu yerleştirdim arkamı döndüm çantamı alıp onu bağlayıp devam edecektim o an oldu her şey 😞 o anı hatırlayınca hala gözlerim doluyor çok korktum ona bir şey olduğunu düşünüp, kimse yaşamaz umarım 🙏🏻
Çok geçmiş olsun umarım iyisinizdir şimdi 😞

Kızlar merhaba bayadır giremedim iş güçten. Bebekler iyidir inşallah. 5 buçuk aylık olacağız artık ek gıdaya başlasam mı diyorum. 15 gün sonra mı başlasam biraz heyecanlıyım 😀 ama nasıl nereden başlayacağız bişey de bildiğim yok. Videolar izlemem lazım. Sanırım ilk zamanlar günde bir öğün, çay kaşığı tatlı kaşığı yemek kaşığı şeklinde verilecek. Mesela sebzeyi haşlayıp cam rendeden geçirerek mi vereceğiz yani? Bu arada kilosuna baktırdım 26 gün önce 6250 şimdi 6650 geldi kıyafetlerle az almış dedi. Ama 6 ayda 7 ile 7400 olmasını bekleriz o zamana alır dedi. O yüzden de ek gıda versek mi diyorum ama bilemedim

Kızlar merhaba bayadır giremedim iş güçten. Bebekler iyidir inşallah. 5 buçuk aylık olacağız artık ek gıdaya başlasam mı diyorum. 15 gün sonra mı başlasam biraz heyecanlıyım 😀 ama nasıl nereden başlayacağız bişey de bildiğim yok. Videolar izlemem lazım. Sanırım ilk zamanlar günde bir öğün, çay kaşığı tatlı kaşığı yemek kaşığı şeklinde verilecek. Mesela sebzeyi haşlayıp cam rendeden geçirerek mi vereceğiz yani? Bu arada kilosuna baktırdım 26 gün önce 6250 şimdi 6650 geldi kıyafetlerle az almış dedi. Ama 6 ayda 7 ile 7400 olmasını bekleriz o zamana alır dedi. O yüzden de ek gıda versek mi diyorum ama bilemedim
Merhaba iyiyiz çok şükür. Seninle aynı gün doğum yaptık, bizim doktorumuz tadımlara başlayabilirsin dedi. Buharda haşlayıp çatalla ezerek veriyorum. Doktorlar farklı tarzlarda ilerleyebiliyor, kimi 3 gün kuralı uygulatırken kimi çorbayla başlatabiliyor ya da yoğurtla başlayabiliyor. O yüzden doktorun başla dediğinde ve onun tarzına göre ilerlemen daha doğru olur gibi. Ek gıda sadece tadım olduğu için bebeğin kilosuna da etkisi olmaz zaten. Ayrıca 6. Ayda doğum kilosunun 2 katına ulaşması yeterli. Yani kilo ortalaması vermek yanlış olur. Ki dediğine göre 26 günde yaklaşık 400 gr almış, bu aylar için gayet yeterli.

Ben 4.5 aylıkken başladım tadıma. Doktorun bilgisi var tabi. Zaten tadım olduğu için sıkıntı etmedi. Şimdi beraber ufak ufak kahvaltı ve akşam yemeği yiyoruz. 😂

5. Ay kontrolünü olduk bugün, rotanın 2. dozu ile bexsero ilk dozunu olduk. Bexsero ağır olduğu için yan etkilerinden çekiniyorum inşallah sıkıntısız geçer. Ek gıda için bizim doktorumuz 6. Ayda başlayacağımızı söyledi, bu ay 750 gr almış 3 cm uzamış. Demir takviyesine biz yeni başlıyoruz değerimiz düşükmüş, bi de b12 alt sınırdan biraz fazlaymış o yüzden onun için de takviye gerekiyor dedi. Bağışıklığı için düşük dedi toparlar takviyelerle dedi bakalım

5. Ay kontrolünü olduk bugün, rotanın 2. dozu ile bexsero ilk dozunu olduk. Bexsero ağır olduğu için yan etkilerinden çekiniyorum inşallah sıkıntısız geçer. Ek gıda için bizim doktorumuz 6. Ayda başlayacağımızı söyledi, bu ay 750 gr almış 3 cm uzamış. Demir takviyesine biz yeni başlıyoruz değerimiz düşükmüş, bi de b12 alt sınırdan biraz fazlaymış o yüzden onun için de takviye gerekiyor dedi. Bağışıklığı için düşük dedi toparlar takviyelerle dedi bakalım

Gelişimi çok iyi gözüküyor🧿 Nimentrixten önce bexeroyu mu önerdi doktor? Biz nimentrix olduk iki doz, bexeroyu konuşmadık daha. Bexero nimentrix birlikte yaptıran da vardı galiba ama tek bexero olunca şaşırdım.

Kızlar benim oğlanın gözü hâlâ geçmedi ya antibiyotik damla serum anne sutu Çay herseyi denedim yok biri geçti biri hâlâ geçmedi çok sinirimi bozuyor artık asla izin vermiyor ama zorla da olsa masaj da yapıyorum hâlâ göz sorunu yaşayan var mı aranızda?

Bir çözüm bulabildin mi? Sanırım bizde de aynı sorun var. Bizimki sürekli hasta olup duruyor abisinden dolayı (çok şükür üst solunum enfeksiyonu ile sınırlı) şimdi bir aydır neredeyse geçmedi burun akıntısı, gözü de akıyor. Doktor önce konjüktivittir, hastalıkta normal dedi. Sonra geçmeyince gözyaşı kanalında tıkanıklık vardır, tam 6. Ay dolunca göz kontrolüne gidin dedi, haftaya götürmeyi planlıyorum ama sinir bozucu bir şey.

Gelişimi çok iyi gözüküyor🧿 Nimentrixten önce bexeroyu mu önerdi doktor? Biz nimentrix olduk iki doz, bexeroyu konuşmadık daha. Bexero nimentrix birlikte yaptıran da vardı galiba ama tek bexero olunca şaşırdım.
Nimenrixi 4. Ayda olmuştuk. Planlamayı şu şekil yapmış 😄

Eklentiler

• 834913EB-5991-4416-9D2C-A899FF47FCA6.jpeg
    834913EB-5991-4416-9D2C-A899FF47FCA6.jpeg
    62 KB · Görüntüleme: 58
Kızlar çocuğun buraları çok kötü oldu ya ne bunlar? Salyaları aktığı için mi oluyor acaba moralim bozuldu. Vardı zaten de daha da artmış. Mustelanın yüz kremini aldım ama ne yapsam başka yarın da bir doktora götüreceğim bakalım.

Eklentiler

• IMG_1847.jpeg
    IMG_1847.jpeg
    83 KB · Görüntüleme: 55
23 nisan ilk bayramları kutlu olsun miniklerinizin. Artık bende cok zor girer oldum . Aklıma bile gelmiyor yoğunluktan. Uygulama olsa bıldırım gelse belkı bakar gırersın yoksa zor.
Biz ek gıdaya yogurtla başladık 6. Aya kadar yogurt vermeyı planlıyorum sonra sebze meyve ye gececegım . 15 gün sonra yani 😂

Sünneti soran kimdi biz 3 bucuk aylıkken olduk iyikide olmuşuz simdi dönmek istıyor cok zorlanırmısız .1 hafta sonra hersey gectı ıylestı.

Bir çözüm bulabildin mi? Sanırım bizde de aynı sorun var. Bizimki sürekli hasta olup duruyor abisinden dolayı (çok şükür üst solunum enfeksiyonu ile sınırlı) şimdi bir aydır neredeyse geçmedi burun akıntısı, gözü de akıyor. Doktor önce konjüktivittir, hastalıkta normal dedi. Sonra geçmeyince gözyaşı kanalında tıkanıklık vardır, tam 6. Ay dolunca göz kontrolüne gidin dedi, haftaya götürmeyi planlıyorum ama sinir bozucu bir şey.
Ben düzelmeyecek sanmaya başlamıştım öyle uzun sürdü ve çoktu ama neyse ki düzeldi çok şükür inşallah tekrarlamaz 🤲🏻 valla ne iyi geldi inan ben de bilmiyorum Çay, anne sütü, antibiyotik damla, her sabah yüz yıkama ve dusta gözüne göz yakmayan sabun ile bol köpük bırakma yöntemleri denedim .

Ben düzelmeyecek sanmaya başlamıştım öyle uzun sürdü ve çoktu ama neyse ki düzeldi çok şükür inşallah tekrarlamaz 🤲🏻 valla ne iyi geldi inan ben de bilmiyorum Çay, anne sütü, antibiyotik damla, her sabah yüz yıkama ve dusta gözüne göz yakmayan sabun ile bol köpük bırakma yöntemleri denedim .
Hastayken mi akıyordu peki seninkinin de? Burun akıntısı vb varken mi yani?

Kızlar çocuğun buraları çok kötü oldu ya ne bunlar? Salyaları aktığı için mi oluyor acaba moralim bozuldu. Vardı zaten de daha da artmış. Mustelanın yüz kremini aldım ama ne yapsam başka yarın da bir doktora götüreceğim bakalım.

Alerji olma ihtimali var tabii ama sırf oradaysa isilik olma ihtimali daha yüksek gibi geldi bana. Mustela cicastela iyi geliyor böyle minik kızarıklıklara. Ek gıdaya başladıysa, yoğurdun suyu falan aktıysa ondan da olabilir.

X