2023 LGS ANNELERİ❤️❤️❤️

Ben de Türkçe Öğretmeni olarak burada yerimi alayım 😬 hoş bu sene hamilelik doğum derken okuldan uzağım ama yine de aklınıza takılan bir şey olursa istediğinizi sorabilirsiniz 💙

Ben de Türkçe Öğretmeniyim.Her sene sınava öğrencilerimi hazırlıyorum.Benim dersimle ilgili bilgi verebilirim sorunuz oldukça.
Merhaba oğlumda Türkçe sorularında zorlanıyor. İlkokuldan itibaren günlük kitap okuyor ve soru da çözüyor. Ama hala tam olarak oturmadı. Bazı testlerde yanlış yapmazken bazı testlerde fazla yanlış çıkartıyor. Bence eksiği kitap okurken de anlamını bilmediği kelimeleri merak edip araştırmıyor. sıkıntı bundan kaynaklanabilir mi acaba?
Bu arada bütün çocukların Rabbim yar ve yardımcısı olsun. bizimde 3 senemiz var inşallah. Bende bu başlığı takipte kalmak istiyorum. Çok verimli olacağını düşünüyorum.:KK200:

Sağlıkla kucağınıza alın bebeğinizi günlük matematikten kaç soru cozmeliler birde onericeginiz kaynaklar nelerdir
İlk etapta matemito veya sadık uygun gibi hem klasik hem yeni nesil soruları olan kitaplarla başlasınlar sonrasında nartest protest mozaik okyanus en popüler yayınlar bunları çözmeliler günlük soru sayısı öğrenci kapasitesine göre değişir kendi hocaları daha net yönlendirecektir ama benim şöyle bir tavsiyem var konuya ilk başladığında diyelimki 25 klasik 25 yeni nesil çözüyor zamanla yeni nesil soru sayısı artarken klasik soru tarzını azaltabilir eğer yeni nesil sorulara alışkın değilse kasım Aralık aylarından önce günde 70 80 soru yeni nesil çözmesini beklemeyin çocuk ilk başta zorlanacaktır komple dersten kopmasın zaman tanıyın mutlaka

Merhaba oğlumda Türkçe sorularında zorlanıyor. İlkokuldan itibaren günlük kitap okuyor ve soru da çözüyor. Ama hala tam olarak oturmadı. Bazı testlerde yanlış yapmazken bazı testlerde fazla yanlış çıkartıyor. Bence eksiği kitap okurken de anlamını bilmediği kelimeleri merak edip araştırmıyor. sıkıntı bundan kaynaklanabilir mi acaba?
Bu arada bütün çocukların Rabbim yar ve yardımcısı olsun. bizimde 3 senemiz var inşallah. Bende bu başlığı takipte kalmak istiyorum. Çok verimli olacağını düşünüyorum.:KK200:

Olabilir ama cümleden de anlamı çıkarıyordur.Sürekli kelime anlamı bakmak da çocuklar için okumayı sekteye uğratabilir. Paragrafta iyi mi? Ağırlık paragraf soruları malum

Olabilir ama cümleden de anlamı çıkarıyordur.Sürekli kelime anlamı bakmak da çocuklar için okumayı sekteye uğratabilir. Paragrafta iyi mi? Ağırlık paragraf soruları malum
14 paragraf sorusunda 0 yanlışta yapıyor 3 yanlışta (en fazla). Ama diken üstünde. Hiç yanlış yapmaz diyemiyorum. Hız, Fenomen, Ankara yayıncılığın paragrafını çözdük. Prf yayınlarının Türkçesini aldım. Türkçe kitabı güzele benziyor ama paragrafı nasıl bilmiyorum. Çanta yayınlarını duydum ama şimdiye kadar hiç kullanmadım. Paragraf kitabı için demiştiniz değil mi?

14 paragraf sorusunda 0 yanlışta yapıyor 3 yanlışta (en fazla). Ama diken üstünde. Hiç yanlış yapmaz diyemiyorum. Hız, Fenomen, Ankara yayıncılığın paragrafını çözdük. Prf yayınlarının Türkçesini aldım. Türkçe kitabı güzele benziyor ama paragrafı nasıl bilmiyorum. Çanta yayınlarını duydum ama şimdiye kadar hiç kullanmadım. Paragraf kitabı için demiştiniz değil mi?
Paragrafta Fenomen iyidir zaten çözmüşsünüz.Çanta özellikle dil bilgisini beğeniyorum ama paragraf soruları da çok iyi.Sizi ve çocuğunuzu tebrik ederim paragrafta iyiymiş o zaman sorun da yok :)

Biz bugün Ankara yayınları Türkçe güçlendiren soru bankalarını aldık. Birde fenomen matematik a’yı aldık. B’yı de şimdi sipariş vereceğim inşallah unutmazsam. D dilek062 mesela bu kitapların a olanı basitmiş. B olan ileri seviye
Biz de alalım canım teşekkürler yeni nesil mi bunlar

Merhabalar, ben de Lgs ye online ve yüzyüze öğrenci hazırlayan bir İngilizce öğretmeni olarak burada sizlere yardımcı olabilirim, aklınıza takılan bir şey olursa yazabilirsiniz. 🥰
Şu sıralar çık tercih edilen hızlı okuma derslerini de araştırmanızı öneririm oldukça katkı sağlıyor tüm dersler için.

Merhabalar, ben de Lgs ye online ve yüzyüze öğrenci hazırlayan bir İngilizce öğretmeni olarak burada sizlere yardımcı olabilirim, aklınıza takılan bir şey olursa yazabilirsiniz. 🥰
Şu sıralar çık tercih edilen hızlı okuma derslerini de araştırmanızı öneririm oldukça katkı sağlıyor tüm dersler için.
Çok tesekkur ediyorum harikasınız

Arkadaşlar din kültürü ve ahlak bilgisi dersi ile tarih dersinde hangi kaynakları kullanıyorsunuz?

Anne değilim ama geçen sene yüzde 1lik dilime girmiş bir çocuk ablasıyım. Şu an fen liseli. Satranç oynamayı çok seviyordu asla engellemedik. Turnuvalara katıldı. Moralini yüksek tutmak için sevdiği şeylere izin verdik. Bol bol paragraf sorusu çözdük. Evde kendi çalıştı. Çözemediği sorularda destek oldum. Az bildiği yapamadığı konuları ben anlattım. Olabildiğince çok soru görmeye çalıştık. Her dersten en az 5-6 yayını vardı. Hepsini çözemedik ama olduğu kadar çözdük. Bir de benim kardeşim çözdükten sonra cevap anahtarına bakıp kontrol etmeyen yanlışını düzeltmeyen ya da öğrenmeyen bir çocuktu. Bu sorunu çözmemiz gerekti önce. Ebadan konu anlatımlı videoları izledi. Youtubeda Tonguç yayınlarının videolarını izledi. MEB'in yayınladığı örnek sorular çok önemli onları çözebilen çocuk zaten başarılı olur. Bol şans..
Merhaba mebın yayınladığı soruların linkini paylaşma sansınız var mı acaaba

X