2023 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    238
Kızlar selam uzun süredir girmedim inşallah durumlar iyidir 🌸 yeni hamişleri tebrik ediyorum sağlıkla kucağınıza alın inşallah 🥰

Bu ek gıda işinde ilerleyen anneler az tarif verseniz ne hoş olur 🤓 mesela bebek bisküvisi. Ben henüz irmik, un falan almadım almalı mıyım alırsam hangi marka almalıyım. Birde öğünlerde neler veriyorsunuz ben beceremedim bir türlü sanki öyle hissediyorum ☺️
Sabah kahvaltı öğlen çorba ya da köfte katı kıvamlı, yoğurt ara öğün meyve akşam da kereviz bezelye pırasa tavuk balık et vs ne varsa yarın şehriyeli yeşil mercimek yapmayı planlıyorum mesela öylr gidiyor canım

Emziğe gelince benim sıpa 7.ayında tuttu gün içinde vermiyorum yatarken sadece veriyorum o da böyle alıştı, mama da veriyorum ayrıca evolvia 2 numara yemeklerden bi saat sonra falan veriyorum

İrmiğin bir besleyiciliği yok canım ben kullanmıyorum. Un olarak tam buğday, yulaf vs kullanabilirsin. Ben tarif falan yapmıyorum ekstea yapacak vaktim enerjim yok 😄biz ne yiyorsak aynısını yiyor
Ya bende böyle yapmak istiyorum ama korkuyorum bişey olursa diye. Seçenek bulmak çok zor aynı şeyleri veriyorum çocuğa. Peki baharat tuz yağ olayını ne yapıyorsun

9.aya kadar irmik, bebek bisküvisi felan çok kullandım ama şu an artık daha çok yemek yiyor. Yinede bebek bisküvisi yapmak istiyorsan Pheebs Pheebs bir tarif paylaşmıştı tam kıvamında oluyor ben 3 kez yapmıştım. 3 öğün veriyorum genelde, kahvaltıda omlet avokado peynir zeytin gibi daha çok bizim yaptığımız kahvaltılar gibi ama tabi hepsi bebeğe uygun. Öğlen çorba ve ya meyveli yoğurt gibi hafif şeyler veriyorum akşam da ne yemeği yaptıysam onu veriyorum tabi daha çok tuzsuz ve salçasız yemekler yapıyorum bu akşam biber dolması ve haşlanmış tavuk yiyecek mesela
Bende sabah kahvaltısı, öğlen meyveli yoğurt, akşamada etli sebze yemekleri yapıyorum yoğurt ile veriyorum Ama salça kullanmadığım için sürekli dönüyorum. Tavuk vermeye cesaret edemedim market tavuğu diye. Zeytin tuzlu diye eklemedim hala. Bizde 9.aya girdik o zaman akşam yemeklerimizi biraz daha ona göre yapıp başlayayım bende. Omlet için yağ ne kullanıyorsun ben soğuk sıkım zeytinyağı kullanıyorum yemekler piştikten sonra ekliyorum ateşte kullanmayın dedikleri için omlet yapamadım hala. Tuzsuz tereyağı istettim annemlerin memleketten o gelene kadar beklemedeyim önerin varsa bende yapayım

Ya bende böyle yapmak istiyorum ama korkuyorum bişey olursa diye. Seçenek bulmak çok zor aynı şeyleri veriyorum çocuğa. Peki baharat tuz yağ olayını ne yapıyorsun
bir şey olmaz aynı şekliyle vermiyorum ki onunkini da fazla pişirip eziyorum.
Şöyle yap yenek pişince bebeğinkini başka yere al. Kendi yemeğinize tuz baharat at. Onunki de biraz daha pişsin ez yedir . Mesela bu şekilde dün nohut pilav verdim

Bende sabah kahvaltısı, öğlen meyveli yoğurt, akşamada etli sebze yemekleri yapıyorum yoğurt ile veriyorum Ama salça kullanmadığım için sürekli dönüyorum. Tavuk vermeye cesaret edemedim market tavuğu diye. Zeytin tuzlu diye eklemedim hala. Bizde 9.aya girdik o zaman akşam yemeklerimizi biraz daha ona göre yapıp başlayayım bende. Omlet için yağ ne kullanıyorsun ben soğuk sıkım zeytinyağı kullanıyorum yemekler piştikten sonra ekliyorum ateşte kullanmayın dedikleri için omlet yapamadım hala. Tuzsuz tereyağı istettim annemlerin memleketten o gelene kadar beklemedeyim önerin varsa bende yapayım
Ben köy tavuğu veriyorum kayınvalidem sağolsun tavuk, tereyağ, yumurta, zeytinyağ, zeytin, süt köyden geliyor. Omlet yaparken zeytinyağı ile yumurtayı çırpıp pişiriyorum, ateşte kullanmayın diye bir şey duymadım sonuçta yemeklerde de zeytinyağ kullanıyoruz. Tabi omletin içine lor havuç biber mantar gibi şeyler ekliyorum o an evde ne varsa. Zeytini kayınvalidem az tuzlu yapıyor ama ben yinede suda bekletip öyle yediriyorum. Bebek salçası oluyor ondan kullanabilirsin, ben kendim çok salçalı yemek yapmadığım için pek aramıyorum

kızlar kızım gündüz uykusunu sabah çok erken kalkmasına rağmen 6.40-7 gibi çoğu zaman erken yapmıyor geçe kalıyor mesela bugün de 13.00-14.30 arası yaptı şimdi 2. uyku çok geçe kalıyor böyle olunca. 1.5 saat gündüz uykusu çok mu az ? direk 7 de gece uykusuna geçirsem mi yoksa 17 de yeniden mi uyutmalıyım bu sefer de gece uykusu çok sarkıyor ne yapmalıyım yardım lütfen SOS

Ben köy tavuğu veriyorum kayınvalidem sağolsun tavuk, tereyağ, yumurta, zeytinyağ, zeytin, süt köyden geliyor. Omlet yaparken zeytinyağı ile yumurtayı çırpıp pişiriyorum, ateşte kullanmayın diye bir şey duymadım sonuçta yemeklerde de zeytinyağ kullanıyoruz. Tabi omletin içine lor havuç biber mantar gibi şeyler ekliyorum o an evde ne varsa. Zeytini kayınvalidem az tuzlu yapıyor ama ben yinede suda bekletip öyle yediriyorum. Bebek salçası oluyor ondan kullanabilirsin, ben kendim çok salçalı yemek yapmadığım için pek aramıyorum
bende yemeklerimi hep zeytinyağ ile yaparım ama bebek yemeklerine sonradan ekleyin ateşte değer kaybı olur yazıları ile karşılaşınca yapmadım. Sen iyimişsin herşey doğalmış ☺️

kızlar kızım gündüz uykusunu sabah çok erken kalkmasına rağmen 6.40-7 gibi çoğu zaman erken yapmıyor geçe kalıyor mesela bugün de 13.00-14.30 arası yaptı şimdi 2. uyku çok geçe kalıyor böyle olunca. 1.5 saat gündüz uykusu çok mu az ? direk 7 de gece uykusuna geçirsem mi yoksa 17 de yeniden mi uyutmalıyım bu sefer de gece uykusu çok sarkıyor ne yapmalıyım yardım lütfen SOS
7de gece uykusuna geçiyorsa olabilir benimki de 7ye doğru kalkıyor genelde alarm kurmuş gibi 5 kala. İlk uykusu 10.30 11.15 gibi ikinci uykusuna da 16.30 gibi yatıyor 5.30 gibi kalkıyor gece uykusuna da 10.30 gibi yatıyor. 1.5 saat uyku bence yeterli benimki az uyuduğu için belki

bende yemeklerimi hep zeytinyağ ile yaparım ama bebek yemeklerine sonradan ekleyin ateşte değer kaybı olur yazıları ile karşılaşınca yapmadım. Sen iyimişsin herşey doğalmış ☺️
Değer kaybını bilmiyorum gerçekten mecbur ateş görüyor 🫠 yağ gelene kadar içine sinmiyorsa pankek gibi şeyler yapabilirsin onlar yağsız tavada oluyor ya zaten. Evet köyümüzün olması büyük şans 🥰

Bence ilk uykusunu kaçırıyorsun, uyku aralığına dikkat et uyku sinyalleri vermese bile uyut. Benim kızımda 7-8 arası kalkıyor 10-11 arası uyuyor. Öyle çok uyku sinyali vermiyor ama ben saatini bildiğim için uyutuyorum

Kızlar anladığım kadarıyla daha kimse oda ayırmamış ama yapabiliyorsanız ayırın. Benim bebeğim artık sabaha kadar kesintisiz uyuyor meğer bizim sesimizden uyanıyormuş
Depremden korkuma ayırmıyorum yoksa çoktan fırtlatmıştım odasına 🫤 hatta oğlan babasıyla yatıcak bi odada ben yenidoğanla yatıcam heralde

Bence ilk uykusunu kaçırıyorsun, uyku aralığına dikkat et uyku sinyalleri vermese bile uyut. Benim kızımda 7-8 arası kalkıyor 10-11 arası uyuyor. Öyle çok uyku sinyali vermiyor ama ben saatini bildiğim için uyutuyorum
Bazem cooook zorluyorum yine de uyumuyor öyle olunca da sarkıyor ilk uykusu :KK43:

X