Popüler Konu 2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    194
Uykusuz bir sabahtam günaydın 🤣 bende sağ mı sol mu derken artık tekmeler sayesinde geceleri uyuyamıyorum günüm ders düz oluyor resmen iyice hareketlendi ya hanım efendi 🤭🤭🤭

bel ağrısı bu sabah bende de başladı o artık rahmin iyice büyümesinden ve vücudun ağırlık merkezinin değişmesinden oluyor. benim yalancı sancılar başlayalı 1 ayı geçiyor 3.gebeliğim ve bu kadar erken başlaması normalmiş ama bu aralar kendini hissettirecek kadar ciddileşti. kiminde bu haftalarda başlar kiminde daha ileride başlar kişiye göre değişir aslında.
korkmayın o doğum sancısı olan bel ağrısını yaşadığınızda normal bel ağrısından farkını anlarsınız. benim ilk doğumda da sancım belden başlamıştı ve normal bir bel ağrısı gibi değil karıştırmazsınız endişelenmeyin:)
Çok teşekkürler valla doktorlardan daha iyi açıklamışsınız durumu 😊🥰. Yalancı sancıları baskılamak için progestan kullanıyor musunuz?

Kızlar selam, tetanoz aşısı oldunuz mu, olduysanız sadece tetenoz difteri mi yoksa kendiniz ayrıca boğmacalı olanı mı satın aldınız, bir de ogtt yaptıranları merak ediyorum umarım herkes ve bebişleri iyidir 🙏🏻

Kızlar selam, tetanoz aşısı oldunuz mu, olduysanız sadece tetenoz difteri mi yoksa kendiniz ayrıca boğmacalı olanı mı satın aldınız, bir de ogtt yaptıranları merak ediyorum umarım herkes ve bebişleri iyidir 🙏🏻
Tetanoz aşısı sağlık ocağında yapılan iki dozu da oldum Dr farklı bişey önermedigi için ,şeker yüklemeside yaptrdim çok şükür iyi çıktı hem bebislerimiz hem kendimiz sağlıkla bitirelim inşallah 🥰

Uykusuz bir sabahtam günaydın 🤣 bende sağ mı sol mu derken artık tekmeler sayesinde geceleri uyuyamıyorum günüm ders düz oluyor resmen iyice hareketlendi ya hanım efendi 🤭🤭🤭
Benimde hareketleri geçen hafta çok yoğun ve şiddetliydi bu hafta kendimi dinlemeye başladım daha az hareketleri psikolojik olarak kafamız rahat olduğunda daha mı hareketliler nedir😃

Bende boyattım tüm evi hiç koku yoktu desem yeri var yeni nesil boyalar kokmuyor herhalde diye düşündüm ☺️
Biz 3 odayı boyadık yatak odasını boyatmamistik 2 gün boyunca cam pencere açık kalmıştı bende maske takmıştım o odalara girince hep. Dediğiniz gibi şimdiki boyalar gerçekten kokmuyor ve hemen kuruyor

Kızlar Merhaba
Bir konuda fikrinizi almak istiyorum.Pazartesi evim boya olacak.Esim boya kokusu olur bitene kadar gider annemde kalırız diyor.Sizce fazla koku olur mu?Kalmak istemediğimi eşime söyledim.
İşin açıkçası k.valideyi seviyorum ama inanılmaz çok konuşuyor.Bana gelir işin gücün var mı geliyim yapıyım diye 3-4 saat oturur nefes almadan konuşup konuşup gider.Kafam gerçekten kaldırmıyor.Karsilikli binalarda oturuyoruz kimseyi kırmak istemiyorum ama eşim her işin içine annesini sokuyor ev boya olacak annem gelir çocuklar doğunca sana zor olur annem gelir 1 sene çocuklara bakmaya yardım eder.E bende ağaç kovugundan çıkmadım bende kendi annem yanımda olsun istiyorum.Baskasinin yaninda dorumdan sonra rahat edemem birde çok kalabalık seven biri değilim.
valla kendi evinde de kalsan kvde de kalsan sana tek diyeceğim şey ustalara başka yerde kalacağınızı sakın söyleme içine edip gidiyorlar. ben rahatınıza bakın rahat yavaş temiz olsun dedim bunlar mutfağın içine etmiş bütün bardaklar tabaklar heryere elleri sokmuşlar çaydanlığı fln çöpe atacaktım neredeyse o kadar mı pisletirler yani. yerleri tuvalatleri eşyaları saymıyorum inşaat haline getirmişler ki üstelik düzgün anlaşmalı biryerdi. akşam eve gelcez kirlenmesin düzgün bırakın de benden söylemesi. koku konusu da çok olmuyor merak etme camlar açık kalsın badana bitince koku da kalmıyor.

Kızlar Merhaba
Bir konuda fikrinizi almak istiyorum.Pazartesi evim boya olacak.Esim boya kokusu olur bitene kadar gider annemde kalırız diyor.Sizce fazla koku olur mu?Kalmak istemediğimi eşime söyledim.
İşin açıkçası k.valideyi seviyorum ama inanılmaz çok konuşuyor.Bana gelir işin gücün var mı geliyim yapıyım diye 3-4 saat oturur nefes almadan konuşup konuşup gider.Kafam gerçekten kaldırmıyor.Karsilikli binalarda oturuyoruz kimseyi kırmak istemiyorum ama eşim her işin içine annesini sokuyor ev boya olacak annem gelir çocuklar doğunca sana zor olur annem gelir 1 sene çocuklara bakmaya yardım eder.E bende ağaç kovugundan çıkmadım bende kendi annem yanımda olsun istiyorum.Baskasinin yaninda dorumdan sonra rahat edemem birde çok kalabalık seven biri değilim.
valla kendi evinde de kalsan kvde de kalsan sana tek diyeceğim şey ustalara başka yerde kalacağınızı sakın söyleme içine edip gidiyorlar. ben rahatınıza bakın rahat yavaş temiz olsun dedim bunlar mutfağın içine etmiş bütün bardaklar tabaklar heryere elleri sokmuşlar çaydanlığı fln çöpe atacaktım neredeyse o kadar mı pisletirler yani. yerleri tuvalatleri eşyaları saymıyorum inşaat haline getirmişler ki üstelik düzgün anlaşmalı bir yerdi. akşam eve gelcez kirlenmesin düzgün bırakın de benden söylemesi. koku konusu da çok olmuyor merak etme camlar açık kalsın badana bitince koku da kalmıyor

Benimde hareketleri geçen hafta çok yoğun ve şiddetliydi bu hafta kendimi dinlemeye başladım daha az hareketleri psikolojik olarak kafamız rahat olduğunda daha mı hareketliler nedir😃
Açıkçası çok takılmak istemiyorum hareket konusuna çünkü işine geldiği zaman keyfi gicir oluyor 🤣🤣🤣🤣 bende öyle çözüm buldum ayakta hiç tık yok binde bir mesela ama hele bi yatayım sen sabahtan beri durmadın sırs bende der gibi uykumdan sıçradım bi kere gerisini sen düşün 😅😅😅

valla kendi evinde de kalsan kvde de kalsan sana tek diyeceğim şey ustalara başka yerde kalacağınızı sakın söyleme içine edip gidiyorlar. ben rahatınıza bakın rahat yavaş temiz olsun dedim bunlar mutfağın içine etmiş bütün bardaklar tabaklar heryere elleri sokmuşlar çaydanlığı fln çöpe atacaktım neredeyse o kadar mı pisletirler yani. yerleri tuvalatleri eşyaları saymıyorum inşaat haline getirmişler ki üstelik düzgün anlaşmalı bir yerdi. akşam eve gelcez kirlenmesin düzgün bırakın de benden söylemesi. koku konusu da çok olmuyor merak etme camlar açık kalsın badana bitince koku da kalmıyorsun

valla kendi evinde de kalsan kvde de kalsan sana tek diyeceğim şey ustalara başka yerde kalacağınızı sakın söyleme içine edip gidiyorlar. ben rahatınıza bakın rahat yavaş temiz olsun dedim bunlar mutfağın içine etmiş bütün bardaklar tabaklar heryere elleri sokmuşlar çaydanlığı fln çöpe atacaktım neredeyse o kadar mı pisletirler yani. yerleri tuvalatleri eşyaları saymıyorum inşaat haline getirmişler ki üstelik düzgün anlaşmalı bir yerdi. akşam eve gelcez kirlenmesin düzgün bırakın de benden söylemesi. koku konusu da çok olmuyor merak etme camlar açık kalsın badana bitince koku da
valla kendi evinde de kalsan kvde de kalsan sana tek diyeceğim şey ustalara başka yerde kalacağınızı sakın söyleme içine edip gidiyorlar. ben rahatınıza bakın rahat yavaş temiz olsun dedim bunlar mutfağın içine etmiş bütün bardaklar tabaklar heryere elleri sokmuşlar çaydanlığı fln çöpe atacaktım neredeyse o kadar mı pisletirler yani. yerleri tuvalatleri eşyaları saymıyorum inşaat haline getirmişler ki üstelik düzgün anlaşmalı bir yerdi. akşam eve gelcez kirlenmesin düzgün bırakın de benden söylemesi. koku konusu da çok olmuyor merak etme camlar açık kalsın badana bitince koku da kalmıyor

kalmıyor
Ayy kuzum sorma geçen sefer boyattigimda başlarında olmama rağmen benimde her yeri batırdılar.Iyi usta bulmakta zor valla zaten evimi yabancıya bırakıp gidemem.Camlarim 7/24 açıktır belki çok rahatsız edici miktarda koku olmaz

Açıkçası çok takılmak istemiyorum hareket konusuna çünkü işine geldiği zaman keyfi gicir oluyor 🤣🤣🤣🤣 bende öyle çözüm buldum ayakta hiç tık yok binde bir mesela ama hele bi yatayım sen sabahtan beri durmadın sırs bende der gibi uykumdan sıçradım bi kere gerisini sen düşün 😅😅😅
Ben de o kafadayım dinlememeye çalışıyorum kendimi 🌸yaaa masallah🥰🥰🤩

Ben boğmacalı olandan olacağım bugün hatta doktor eşime de vuracak. Göçmenler yüzünden virüsler çok arttı malum onlar bizim gibi aşılı değil. Yakın akrabamın bebeği geçen ay 1 hafta boğmaca yüzünden hastanede yattı 2 aylıktı aşıları bitmemişti. Bu nedenle boğmacadan biz biraz korktuk ve karı koca olmaya karar verdik. Doktorum özellikle dışarda çalışıp gelen baba olduğu için ona önerdi.

Vala kuzum ben yaptırmadım tercıh meselesı oğlumda yaptırmıstım 2017 de ama artık eskı zamnda degılız hıjyenık hersey gerek duymadıgımı belırttım sağlık ocagına bosu bosuna gıbı gelıyor bana

Günaydın annişler, Doktordan geldik 25+6 yız bebişim 875 gr 35 cm olmuş, her şey normalmiş çok şükür. Şeker yüklemesini sana bırakıyorum istersen 3 gün evde kendin açlık tokluk ölç istersen 75 gr hastanede yaptır dedi, bebeğin suyuna ve kilosuna bakınca sende şekerle alakalı bir sıkıntı çıkacağını düşünmüyorum dedi. Ben önce kendim evde ölçücem sonrasına bakıcam artık, akşam yemek sonrası fenalaşma hissini sordum anlık şeker düşüşü oluyor o sebep oluyodur hafif beslen hızlı yeme karbonhidrat ve yağlı yemeklerden uzak dur dedi ben zaten artık böyle beslenmeye başladım. Doğum paketini sordum ama fiyat temmuza kadar geçerli sonra tekrar zam gelicek dediler, fiyat bir miktar beni şaşkına çevirdi ama yapcak bişey yok kızım sağlıkla doğsun da 😇

Çok teşekkürler valla doktorlardan daha iyi açıklamışsınız durumu 😊🥰. Yalancı sancıları baskılamak için progestan kullanıyor musunuz?
ne demek hepimiz kaygılıyız bu süreçte birbirimizi en iyi biz anlarız :)
kullanmıyorum çünkü bunlar doğum için alıştırma gibi birşey rahim kasları kasılmaya alışıyor yavaş yavaş.
ayrıca bu yalancı sancılar bebeğe giden kan akışına da faydalı oluyormuş.
tabi süresini, düzenli olup olmayışını veya şiddetini takip edip extra birşey varsa doktora söylemek lazım ama böyle olduğu sürece normal sürecin bir parçası.

ne demek hepimiz kaygılıyız bu süreçte birbirimizi en iyi biz anlarız :)
kullanmıyorum çünkü bunlar doğum için alıştırma gibi birşey rahim kasları kasılmaya alışıyor yavaş yavaş.
ayrıca bu yalancı sancılar bebeğe giden kan akışına da faydalı oluyormuş.
tabi süresini, düzenli olup olmayışını veya şiddetini takip edip extra birşey varsa doktora söylemek lazım ama böyle olduğu sürece normal sürecin bir parçası.
Teşekkür ederim açıklamalarınız için çok içime sindi gerçekten 🥰😽

Slm kızlar dün doktor muayenem vardı açlık tokluk şekere bakıldı açlıkta bir sorun çıkmadı tokluk ta biraz yüksek çıktı doktor diyet verdi çok uygulayabileceğimi sanmıyorum sizce gerek varmı diyete çokmu yüksek çıkmış

Eklentiler

• IMG_20240517_130032.jpg
    IMG_20240517_130032.jpg
    68 KB · Görüntüleme: 53
  • IMG_20240517_130001.jpg
    IMG_20240517_130001.jpg
    82,6 KB · Görüntüleme: 54
X