Popüler Konu 2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    195
Hayır yaptırmadım açlık şekerim kilom bebeğin suyuna bakıldı gerek görülmedi
Bana da ilk başta gerek yok demişti doktor ama bugünkü kontrolde bebeği biraz iri gördü haftasından daha kilolu onun için yarın sabahtan şeker yüklemesi yaptırcam onun için sordum. İnşallah sadece iri bebektir

Haklısınız çok zor zaten eğer çocuklarınız da varsa, inşallah her şey yolunda gider beni de haberdar ediin güzel haberlerle gelin🙏🏻
Amin inşallah mutlaka ederim. Ağırlaştıkca ev işleri zorlaşıyor ister istemez gözüm buraya kayıyor zaten 😅 her muhabbete aktif olarak dahil olmasamda günlük olarak takip ediyorum burayı. 😊 hepimiz güzel haberler alırız inşallah

Kızlar emzik ve biberon alacak mısınız ? Bazıları almayın diyor bazıları gerekli diyor. Ve göğüs pompası alsam mı süt sağmak için yoksa emzirmeyi denesem uğraşsam mı? Hemen süt gelmezse zor durumda kalırım diye korkuyorum
Valla ben aldım, ihtiyaç olursa diye ama öyle her çeşit değil tabi ki

Kızlar emzik ve biberon alacak mısınız ? Bazıları almayın diyor bazıları gerekli diyor. Ve göğüs pompası alsam mı süt sağmak için yoksa emzirmeyi denesem uğraşsam mı? Hemen süt gelmezse zor durumda kalırım diye korkuyorum
Ben Philips avent aldım hepsini canım ama ne kadar lazım olacak göreceğiz

Bana da ilk başta gerek yok demişti doktor ama bugünkü kontrolde bebeği biraz iri gördü haftasından daha kilolu onun için yarın sabahtan şeker yüklemesi yaptırcam onun için sordum. İnşallah sadece iri bebektir
İnşallah öyledir Ben yine de beslenmeme dikkat ediyorum Ekmek prinç makarna tatlı tüketmiyorum Sonucunuz çıkınca bana da haber verirseniz sevinirim🤗

Valla ben aldım, ihtiyaç olursa diye ama öyle her çeşit değil tabi ki
Evet ihtiyaç anı için almak bi köşede tutmak gerekiyor yani bebek sizi emse dahi belki Allâh muhafaza yoğun bakım gibi durumlar söz konusu olursa elinizin altında bulunur tedarikli olmuş olursunuz. İki kere doğum yaptım bebeklerimde doğuma kadar hic sorun olmamasına rağmen ikisi de doğumdan sonra yoğun bakımda kaldılar almış olmak bile o an insanın içini rahatlatıyor. Bence Kullanmak zorunda değiliz ama alıp bi köşede bekletmek zorundayız gibime geliyor benim

Sezeryan olacağınız kesinse almanız da fayda var diğer türlü de doğumdan sonra bebek yoğun bakıma girme gibi durum söz konusu olursa allah korusun yada meme reddi gibi durumlarda yine pompa gerekli oluyor. Benimki yeni değil 9 senelik ilk oğlumun doğumunda bi almışız lansinoh hala taş gibi sağıyor ikinci oğlumda da kullandım yoğun bakım durumumuz olduğunda bu kızda da nolur nolmaz diye çantamda bulunduracagim hastanedeyken hastane pompaları evet iyi oluyor ama evde sürekli elinin altında taşınabilir biseyin güvencesinin olması daha iyi bir durum.

Kızlar bugün 26. Haftadayız. Arkadaşa giderken arabayı kaldırıma vurdum. Korktum biraz neyse üstünden 2 saat kadar geçti eve geldim. Çamaşırım çıtçıtlı pantolonum ıslaktı hafif. Su gelse sancı da olurdu demi. Terledim diye düşündüm Bebiş de kıpırdıyor olaydan beri her zamanki gibi. Sizce kontrole gitsem mi yarın içim içimi yiyor
Su gelse anlarsın, geçmiş olsun. Akıntı olması daha ihtimal. Ben hapşursam su gibi akıntı geliyor ıslanıyor.
Ben simdiye kadar hiç fitil kullanmadım. Ama doktor kontrollerimi 2 haftada bire indirdi bakalım önce kontrolleri sıklaştıralim sonra duruma göre gerekirse tedaviye başlarız dedi detaylı ultrasonda da zaten bebeği besleyen damarların birinde çentik görülünce aspirine başlamıştık eğer gerek görürsek farklı ilaçlara dönebiliriz dedi haftayı bende benimde 2 çocuğum var biri 3 biri 9 yaşında birinin okulu öbürünün peşinde koşturma akşama kadar ev işi çocuklar derken bende hareketimi kısıtlayamıyorum ki malesef. Eşim normalde destek olur ama işi geregi cok yanımda olamadığından bu kadar zorlanıyorum bide burası bana gurbet akrabam ailem bi yakınım da yanımda olmayınca hersey üstüme kalmış gibi hissediyorum mecbur herseye yetismeye çalışıyor insan inşallah hayırlısıyla zamanında doğarlar ya bu seferki hamileliğimdeki kadar hiç zorlandığımı hatırlamıyorum 😩
Allah yardımcın olsun. Şimdi zor, doğunca daha zor😄 2.Ye cesaret edemedik sürpriz oldu bize. Sen 3. Diyorsun maşallah. Ben de 2 3 günde bir aspirin kullanıyorum. Bir sorun yok ama bir süre daha devam et dedi. Zamanında hayırla sağlıkla gelsinler ve büyütelim inşallah.

Kızlar şunların güzelliğine bakın ya , sanırım bu stickerlardan alacağım , daha önce kullanan var mı?

Eklentiler

• IMG_1800.jpeg
    IMG_1800.jpeg
    98 KB · Görüntüleme: 81
İlk bebeğime hastanedeyken emzik ve biberon vermedim. Yanımda götürdüm. Biberon içine ölçülü mama yaptık. Şırınga ile çekip ağzına sık dedi Dr. Emerse, meme tutarsa sütün gelir ve artar. Biberondan rahatça alıp doyarsa seni istemez, Tavsiye etmiyorum dedi. Dr un dediğini yaptığım için pişmanım 😄 sonradan biberon ve emziğe alıştıramadım. Çok denedim reddetti. Kullanan arkadaşlarım rahattı. Çektiğim sütü biberonla almadı. Sadece meme kabul etti.

Su gelse anlarsın, geçmiş olsun. Akıntı olması daha ihtimal. Ben hapşursam su gibi akıntı geliyor ıslanıyor.

Allah yardımcın olsun. Şimdi zor, doğunca daha zor😄 2.Ye cesaret edemedik sürpriz oldu bize. Sen 3. Diyorsun maşallah. Ben de 2 3 günde bir aspirin kullanıyorum. Bir sorun yok ama bir süre daha devam et dedi. Zamanında hayırla sağlıkla gelsinler ve büyütelim inşallah.
İnan banada süpriz oldu farklı birsey için tedavi görüyordum hamile kaldığımı öğrendim. Nasibi varmış dedik kabullendik. Rabbim isteyen herkese nasip etsin. Benim için bebek defteri bu kızla beraber kapanmıştır artık 😅 daha fazlasını ne yüreğim ne kafam kaldırmaz. Hayırlısıyla sağlıkla doğsunda başka bişey istemiyoruz.

Ben roborock S8 aldım çevremde memnun kalan çoktu çekimi güzel tavsiye ederim
ben de bu robotu düşünüyorum, xiaomi mop pro var bende ama hiç iyi çekmiyor bence. kendim makine ile süpürmüş gibi çeksin istiyorum ufak tefek herşeyi. hiç yerde birşey bıraktığı oluyor mu? yerleri silmeyi ve süpürmeyi aynı anda çalıştırınca sensörleri algılayıp silme işlemini halıda durdurabiliyor mu acaba? bir de silmesi için sadece su mu olması gerek, deterjan da koyulabiliyor mu hazneye🫣 hazır kullanan bulmuşken sorayım ☺️☺️ temizlikçim 2 haftadır gelmiyor perişanım. son gün gelmeyeceğim diyince birini de ayarlayamıyorum çok yoruldum

Ben bunu aldım emzik te philips aldim

Eklentiler

• 20240520_174325.jpg
    20240520_174325.jpg
    72,7 KB · Görüntüleme: 71
Ben sabahlıklı almadım ama sizce almak gerek mi?
sabahlık kullanmıştım ben mayıs sonu doğmuştu ama ameliyat sonrası üşümüştüm bir de hastanede ziyaretçi gelince üstüme atıyordum malum sütyen fln takmayınca rahat oluyordu kapatıyordu heryeri

Kızlarrrr süt sağma makinası ne aldınız? Lansinoh düşünüyordum ama kullanan çok tanıdığım mastit oldu gözüm korktu avent serisinden alayım dedim ama onlarında farklarını anlayamadım kafam bı dünya olduu
ben bunu kullandım hala duruyor yine kullanacağım tavsiye ederim çekim gücü çok iyi ve en önemlisi yara yapmıyor. mastit olmamak için bebek emse bile kullanmak gerekiyor süt sağma makinesi.

Eklentiler

• IMG_6750.png
    IMG_6750.png
    162,2 KB · Görüntüleme: 76
İnan banada süpriz oldu farklı birsey için tedavi görüyordum hamile kaldığımı öğrendim. Nasibi varmış dedik kabullendik. Rabbim isteyen herkese nasip etsin. Benim için bebek defteri bu kızla beraber kapanmıştır artık 😅 daha fazlasını ne yüreğim ne kafam kaldırmaz. Hayırlısıyla sağlıkla doğsunda başka bişey istemiyoruz.
Amin amiiin. Biz de aynı düşüncedeyiz😄

X