Popüler Konu 2024 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin Cinsiyeti

• Ankete Katılan
    148
Canııımmm aleykümselam benimde bugün 23+0 olduk. Çok geçmiş olsun şu salgınlar bi bitmedi havalarda bi öyle bi böyle hasta olmamak mümkün değil.
Ben de daha iyiyim çok şükür bebişim hissettikçe mutlu oluyorum. Gündüzleri pek bişey yokda akşamları kıpır kıpır prensesim 🥰

Kesinlikle bu grupta benden fazla kilo alan olmaz olamaz bu konuda rekor kırabilirim canım 😂😂
İlk kızımda 25 kg, oğlumda tam 30 kg aldım 😂
Hani öyle gebelik şekeri falanda yoktu bebeklerinde hep normal doğdu 3.800 doğdular iri bebek de değillerdi ama ben nedense çok kilo alıyorum yapacak bişey yok
Şuanda da 80 le hamile kaldım ve 92 yim yani 6 ayda 12 kilo almışım ve doğuma kadar kesin 25 i geçer toplam aldığım kilo bakalım hayırlısı 🥰
Ben de kesin daha çok alırım😄 sonrasında gidiyo mu aldıkların nasıl oldu

Ben de kesin daha çok alırım😄 sonrasında gidiyo mu aldıkların nasıl oldu
E gidiyor tabiki ama dikkatte etmek lazım süt yapıcı şeyler yemek lazım bol su içmek lazım bu gibi şeyler işte. Benim doğum olunca oğlumun 2 yaşına 2 ay kalıyor yani aralarında 22 ay olucak koşuşturmaktan herhalde çabuk veririm diye düşünüyorum 😂
Diyet topiklerinde buluşuruz artık ☺️

E gidiyor tabiki ama dikkatte etmek lazım süt yapıcı şeyler yemek lazım bol su içmek lazım bu gibi şeyler işte. Benim doğum olunca oğlumun 2 yaşına 2 ay kalıyor yani aralarında 22 ay olucak koşuşturmaktan herhalde çabuk veririm diye düşünüyorum 😂
Diyet topiklerinde buluşuruz artık ☺️
Ben şimdiden bi kaç şey kaydettim emzirme diyetleri vs şimdi umursamıyorum kiloyu da sonrasında büyük sorun çıkar😄

Kaşıntı da koku da yok tek bı defa geldi tekrar ederse veya kaşıntım olursa doktorumla gorusucem teşekkür ederim bide sizin de bel ağrılarınız arttı mı ya benim iki gündür belim ağrıyor fazla ayakta duramıyorum bunlar için daha erken değil mi ya 😏
Benim henüz başlamadı kuzum ama 3 ay ve 7.5 aylık hamile arkadaşım var onların hep vardı baya şiddetli hatta uyuyamıyorlarmış

Selam kızlar 23.haftadan :) son muayenemiz de Allaha şükür iyi geçti ama paşam hala yüzünü göstermedi galiba hepiniz gördünüz bebişlerinizin yüzünü :) haftaya da şeker yükleme testi yaptırcam çok gerginim korkuyorum. bende insülin direnci var biraz da kilo var, etkiler mi acaba bilgisi olan var mı ? veya şeker yükleme testini yaptırmış olan varsa tecrübelerini paylaşabilir mi benimle

Kızlar nasılsınız göbişlerinizi göreyim hemen 🥰 çıktı benimki bu hafta 🥰🥰 doktor kabızlık problemimden dolayı lavman yapmamı istedi ama daha bir hamile gibi hissedip kıyamıyorum 😂

Eklentiler

• IMG_20240521_113909.jpg
    IMG_20240521_113909.jpg
    72,3 KB · Görüntüleme: 138
Selam kızlar 23.haftadan :) son muayenemiz de Allaha şükür iyi geçti ama paşam hala yüzünü göstermedi galiba hepiniz gördünüz bebişlerinizin yüzünü :) haftaya da şeker yükleme testi yaptırcam çok gerginim korkuyorum. bende insülin direnci var biraz da kilo var, etkiler mi acaba bilgisi olan var mı ? veya şeker yükleme testini yaptırmış olan varsa tecrübelerini paylaşabilir mi benimle
İnsülin direncini bilmiyorum canım ama ben geçen hafta yaptırdım. Açlık şekerini ölçüyorlar, sonra glukoz içeren sıvı gazoz gibi bi içecek var, onu içip 1. ve 2.saatte tekrar kan veriyorsun. Değerlere göre diyet gerekip gerekmediğine karar veriyorlar. Umarım iyi çıkar 🙏🏻

Canım ben alamaıyorum sıfır sadece bebek alıyor canımı sıkıyorlar yok niye aynısın niye zayıfsın.ama bebek haftasıyla uyumlu boy kilo
Bende öyleyim 61 kiloydum bulantılardan 55 e düştüm şuan da 57 kiloyum herkes diyor bu nasıl hamilelik diye ne yapayım yani ayrım göbeğim de yok dar giymediğim sürece hiç hamile gibi değilim bebeğin kilosu boyu gayet iyi dedi doktor ama insanlar canımı sıkıyor

Tamam canım bekliyorum yorumunu🙏🏻
Canım benim siparişim geldi. Bu siparişim 1008 TL tuttu. Avon Parfümü de hediye göndermişler. Ürünlerin son kullanma tarihleri 2026 hep, kargo da gayet korunaklı geldi. Ben memnun kaldım. Fotoğrafını da ekliyorum.

Eklentiler

• IMG_9222.jpeg
    IMG_9222.jpeg
    159,7 KB · Görüntüleme: 114
Kızlar nasılsınız göbişlerinizi göreyim hemen 🥰 çıktı benimki bu hafta 🥰🥰 doktor kabızlık problemimden dolayı lavman yapmamı istedi ama daha bir hamile gibi hissedip kıyamıyorum 😂
Benim göbüş de böyle artık ağırlık hissediyorum kalkarken otururken tam hamile oldum 🤗🌸

Eklentiler

• BeautyPlus_20240515145156789_save_1.jpg
    BeautyPlus_20240515145156789_save_1.jpg
    83,6 KB · Görüntüleme: 104
İnsülin direncini bilmiyorum canım ama ben geçen hafta yaptırdım. Açlık şekerini ölçüyorlar, sonra glukoz içeren sıvı gazoz gibi bi içecek var, onu içip 1. ve 2.saatte tekrar kan veriyorsun. Değerlere göre diyet gerekip gerekmediğine karar veriyorlar. Umarım iyi çıkar 🙏🏻

anladım canım inşallah iyi çıkar, korkuyorum bakalım :) bi de kan vermek zaten zor bi de 3 kere mi veriyoruz aynı gün ayyy Allahım sen yardım et :')

Benim göbüş de böyle artık ağırlık hissediyorum kalkarken otururken tam hamile oldum 🤗🌸
Artık bende tam hamile gibi hissediyorum kendimi oğlumun tekmeleri sayesinde de daha da alışmaya başladım buldu boş kaleyi gol atıp duruyor rahatça🥰🤣🤪

Eklentiler

• FullSizeRender.jpeg
    FullSizeRender.jpeg
    166,8 KB · Görüntüleme: 103
Bende öyleyim 61 kiloydum bulantılardan 55 e düştüm şuan da 57 kiloyum herkes diyor bu nasıl hamilelik diye ne yapayım yani ayrım göbeğim de yok dar giymediğim sürece hiç hamile gibi değilim bebeğin kilosu boyu gayet iyi dedi doktor ama insanlar canımı sıkıyor
Canım cahil kesim öyle aslında.Yoksa bebek için faydalı herşeyi yiyoruz. ama ben kendim oldum olası zayıfım pek iştahlı değilim. yemeyi sevmem . 30 kilomu alayım diyorum.onlara göre anne ne kadar kilo alırsa bebek de aynı oranda gelişiyor cahil işte.Laf da sokuyorum benim kadar mı bileceksiniz ben annesiyim en iyi ben bilirim.bunlara haddini yerini bildirmezsen susmazlar canım

Canım cahil kesim öyle aslında.Yoksa bebek için faydalı herşeyi yiyoruz. ama ben kendim oldum olası zayıfım pek iştahlı değilim. yemeyi sevmem . 30 kilomu alayım diyorum.onlara göre anne ne kadar kilo alırsa bebek de aynı oranda gelişiyor cahil işte.Laf da sokuyorum benim kadar mı bileceksiniz ben annesiyim en iyi ben bilirim.bunlara haddini yerini bildirmezsen susmazlar canım
Aynı bende öyleyim yemeğe çok düşkün biri değildim hiçbir zaman bide yemek konusunda çok seçici bi insanım yemediğim çok sebze vesaire yemek çeşidi var. Sürekli laf sürekli laf Allah tan eşim bu konuda destekliyor onlar konuştuğu zaman o yeterince besleniyor diyor yapıcak bişey yok acaba çocuk doğduğunda neler gelicek ne laflar gelicek onu merak ediyorum açıkçası

Milletin ağzını asla kapatamayız boşverin, 24.haftadayım 5.5 kilo aldım, ki bence normal, buna rağmen kiloma yorumlar mı dersin, kalçan genişlemiş demeler mi dersin ne ararsan var 😂 bi bunlar bi de kendi korkunçlu doğum hikayelerini ballandıra ballandıra uzun uzun anlatanlara gıcık oluyorum, ellerine ne geçiyo acaba meraktayım

X