Popüler Konu 2024 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    41
Bende bende valla 😂 canımız acıyor sonuçta estetikten çıkıyor sağlık sorunu bu durum yani bebekler hayırlısıyla bi emsin alacağını alsın da sonrası hallolur ama ilk çocuğunsa emzirmek biraz ağrılı geçiyor büyük olduğu için her yere uzatmaya çalışıyor emerken bir de sarkıksa kendi zaten süt doldukça ağrı yapıyor aman mastite çok dikkat et ben oğlumda ucundan kurtardım hep birde tazik sıkıntım vardı zor geçti benim biraz 😓
Evet ilk bebeğim. Ya ben de o tazyik olayından çok tırsıyorum her adet öncesi de benim süt bezlerim felaket şişerdi acısından elimle tutarak yürürdüm bir de benim sol memede kitle var. Fibroadenom dediler sadece takip ettiriyorum ama boyut olarak ele geliyor inşallah o bir tıkanıklık falan yapmaz mastit falan sıkıntılı işler çünkü

Walla canım senin gibi ona baktırmamak için gittim çocugu 2 yaşında kreşe verdim inan daha çok yiyor daha çok gelişiyor arada gelip bakıyor ondada hep aynı değişen bişey yok misafir gibi oturuyor evde sağolsun 2 haftadır hastayım gripten ölüyprum kızım bi yemek yapayım göndereyim yok yaa
Canm bende yolluyorum ama 13.00-17.00 aradı gidiyor sabahları kalksmıuor en güzrlini yapmışdın tüm gün verecekdinde işte kıyamadım sana da geçmiş oldun canm

Yaa benim bir çocuğum daha var gelip ona bakıyorlar arada gerçi 15 günde 4 gün de o eşim tutamıyor kendini ben işteyken gidiyor onlarda geliyor denk geliyoruz işte
Zor o zaman canım anladım demek istediğini görmezden gelceksin en sağlıklısı bu valla ben bunu öğrendim yaşayarak

Evet ilk bebeğim. Ya ben de o tazyik olayından çok tırsıyorum her adet öncesi de benim süt bezlerim felaket şişerdi acısından elimle tutarak yürürdüm bir de benim sol memede kitle var. Fibroadenom dediler sadece takip ettiriyorum ama boyut olarak ele geliyor inşallah o bir tıkanıklık falan yapmaz mastit falan sıkıntılı işler çünkü
Bende birsürü irili ufaklı kist var memede emzirirken de vardı ağrın çok olabiliyor onu diyeyim şiştiği ve ağırlaştığı için zaten oluyor emzirirken de tazik olsa bile korkma taziği çözmek kolay sağdıkça azalabiliyor bebeğe verirken tazikli olmamasına dikkat et yeterli bebeği boğabiliyor bir de tazikli olursa tazikli gelme ihtimaline karşı tam yatık değil biraz eğimli tutup emzirmek gerekiyor eğer tazik yada mastit sorunu yaşarsan sorabilirsin bana ben çok yaşadım çünkü 😅 ama hiç strese gerek yok sakin kalmak lazım herşey hormonları etkiliyor benim bebiş de çok emiyordu ona rağmen tazik vardı bende en son ineğe dönmüştüm sağıyordum sürekli tazik azalmıştı mastitten de şiştiği an sağarak kurtuldum hep ucu ucuna

Ayyy yaramızı deştik bee hepsi aynı sanırım kendi annen gibi olanı bulmak nadir valla.benimki gelir gelir çocuga bakar yine sağolsun gel deyince gelir ama ne yemek yapar ne çocugu beslemeyi becerir bi corba verir akşama kadar çubuk krakker kalkayım çocuga yemek yapayım oğlum işten gelcek yemek yok hiiiççç demez sormazda öylee sakat gibi oturu işte okadar çocugun başında duruyor kıyafeti kirletir oraya sepete kirli kirli koyar ben işten gel yemek yap çpcugu yedir onun pis bıraktıklarını temizle bazen benimde sinirim bozuluyor yaa .geçen çıkardım tavugu bulguru önüne koydum çocuga anlatır gibi anlattım bi geldikk yemek yok ee ben anlamadım onu demezmi ya insan al yap işte dimii hiçç o düşünce yok
Bizim evlere gelince cahil oluyorlar sanki 55 Yıldır hiç yemek yapmamışlar ben benimkinden nefret ettim yaa ben evlendiğim günden beri hasta bak şimdi işten geldim daha yemek yok ortada hastaneye gitmiş bugün eşimi aramış ağlamış hastayım gelmiyorsun gitmiyorsun diye evlendiğimiz günden beri bitmedi hastalığı ne hastasısın şuram ağrıyor doktor şunu dedi hemen yarın diğer bölüme randevu al oraya git bıkmadı ben şimdi yemek yapcam yiycez oraya gitçez hangi ara dinlenecek bu hamile insan

Bizim evlere gelince cahil oluyorlar sanki 55 Yıldır hiç yemek yapmamışlar ben benimkinden nefret ettim yaa ben evlendiğim günden beri hasta bak şimdi işten geldim daha yemek yok ortada hastaneye gitmiş bugün eşimi aramış ağlamış hastayım gelmiyorsun gitmiyorsun diye evlendiğimiz günden beri bitmedi hastalığı ne hastasısın şuram ağrıyor doktor şunu dedi hemen yarın diğer bölüme randevu al oraya git bıkmadı ben şimdi yemek yapcam yiycez oraya gitçez hangi ara dinlenecek bu hamile insan
Ay kızım gitme yemeğini ye, eşine ben çok yoruldum kasığımda ağrı var de uzan. Gitmek zorunda değilsin, onların baskısıyla kendini gitmek zorunda hissetme. Şuan sen ve bebeğinden daha kıymetli bir şey yok. Lütfen uzan ve kalkma.

Ay kızım gitme yemeğini ye, eşine ben çok yoruldum kasığımda ağrı var de uzan. Gitmek zorunda değilsin, onların baskısıyla kendini gitmek zorunda hissetme. Şuan sen ve bebeğinden daha kıymetli bir şey yok. Lütfen uzan ve kalkma.
Bilerek geç pişecek yemek yaptım 😀😀😀eşim ben bi görüp geleyim dedi tamam eşimde dedim oda hemen 10 dakika durdu geldi annem her zaman ki gibi dedi seni sordu yemek yapıyor demiş burda hazır yemek vardı demiş eşimde sen yemeği gelin burda yiyin demedin ki deyince suratını asmış eşim hemen kaçtım diyor 😀😀😀

Hep aynı gerçekten benim annemde hasta ama hiç yakınmaz yemeğimide yapar al git evinde ye der bizimkide hep hasta ayagım agrıyor kolum ağrıyor napsın evde boş boş oturmakTan yoruluyor

Kızlar selam biz 13+2 olduk elhamdülillah.2 li teste çarşamba bakılacak inşallah sağlıklı olur. İlk çocuğum dr ilk başta erkek dedi bugün kız büyük ihtimalle dedi olanlar oldu eşim o kadar sessiz kaldı morali bozuldu erkek istiyordu. Yani zaten ilk çocuk ne fark eder anlamıyorum kendi 5 erkek kardeş hiç biri ile görüşmüyor bile o kadar buna neler yaptılar hala cahil kafası işte. Ben o kadar mutluyum kanatlarım eksik 1 düşükten sonra oldu sürecim kanamalı geçti şuan bu haftalara geldim diye. Ama kendisi bu halimle dr dan çıktığımdan beri kötü davranıyor ağlatıyor bu kadar kör cahillik olur mu size soruyorum bu halimle ağlıyorum ben bu bebeği o kadar istiyordum kurban kesip dağıtacağına. İnşallah sağlıklı olur bebeğim dua edin kızlar. Gerçekten ayrılmayı bile düşündüm gitsin yoluna başkası belki erkek getirir sonra çocuğumu da göstermem zaten bakmaz kesin inşallah yavruma ilerde muhtaç kalmaz ben bebeğmi çok seviyorum.. Ağladım durdum Allah görüyor.
Canım benim çok üzücü bir durum gerçekten hele ki kaybınız olduktan sonra böyle bir ayrımın yapması çok saçma Allahım çok şükür bize bir evlat verdin demesi gerekir zaten ilk çocuk ne fark eder kız erkek Allahım hayırlı evlatlardan eylesin bebeklerimizi söylemek istediğim çok şey var şuan ama söyleyemiyorum erkek düşkünlüğü zihniyetine tüküreyim ne var bu erkek çocuklarında ben anlamıyorum artık kadınlarda çok güçlü kadınlarda ayaklarının üzerinde sapa sağlam duruyor eski insanların kafaları geri hadi anlarım da ne bileyim genç insanın hala bu düşüncede olmasını hiç anlamıyorum yıllarca çocuğu olmamış bir insanla bir kere konuşsun bakalım o insan bir evlat sahibi olmak için canını vermek ister benimde 2 kaybım var çok hassasım onun için bu konuda hiç üzme kendini Allahım bize bu duyguyu yaşattığı için çok şanslıyız 🫶🏻

Hep aynı gerçekten benim annemde hasta ama hiç yakınmaz yemeğimide yapar al git evinde ye der bizimkide hep hasta ayagım agrıyor kolum ağrıyor napsın evde boş boş oturmakTan yoruluyor
Benimki de aynı ya annem Allah razı olsun bana da yapar abimlere de yapar yengem sürekli anneme teşekkür eder durur ama benimki el işinde bigün çalışmamış bilmiyor ama evde hergün hasta ne hastası bilmiyorum bizi düşünmez kardeşlerinin çocuklarını düşünür durur dertlenir durur onlar için sonra da hasta olur

kızlar isim fikirleriniz oluştu mu🥰benim kız ama bir türlü begenecegim isim bulamadım

X