Popüler Konu 2024 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    66
benim de 15. haftam bugün o kadar dinliyorum yok hissedemedim henüz bişey merak ediyorum çok o günleriii

en son cuma günü gittim benim ki küsmüş gibi arkası dönüktü hiç hareket bile etmedi, doktor keyfi yerinde dedi ama içim bi burkuldu nedense ya.. Böyle her gittiğimde kımıl kımıldı ilk kez öyle gördüm diye heralde :KK43:
Benimki çok önce sanırım ondan hissediyor olabilirim sen yine arkasını döndüğünü falan biliyorsun benim 2 muayenemde de çocuğun boyundan haftasından başka ne birşey gördüm ne birşey öğrendim 2 dk bakıp bıraktılar hep 😓 bebeğimi en çok karaciğer ultrasonunda gördüm o kadar diyim sana 😅

İlaç vermedi biraz yağlanma var sürekli tansiyon kontrolü yap ne yapacağını doktorun anlatır dedi o sadece ultrasonu çeken kişiydi kadın doğum doktoru değildi ilaç yazmadı o yüzden cinsiyetini hala bilmiyorum 3 ünde belki söylerler değerlerim en son biraz düşmüştü yeniden ölçtürmedim henüz
Anladım canm geçmiş olsun

Kızlar selam biz 13+2 olduk elhamdülillah.2 li teste çarşamba bakılacak inşallah sağlıklı olur. İlk çocuğum dr ilk başta erkek dedi bugün kız büyük ihtimalle dedi olanlar oldu eşim o kadar sessiz kaldı morali bozuldu erkek istiyordu. Yani zaten ilk çocuk ne fark eder anlamıyorum kendi 5 erkek kardeş hiç biri ile görüşmüyor bile o kadar buna neler yaptılar hala cahil kafası işte. Ben o kadar mutluyum kanatlarım eksik 1 düşükten sonra oldu sürecim kanamalı geçti şuan bu haftalara geldim diye. Ama kendisi bu halimle dr dan çıktığımdan beri kötü davranıyor ağlatıyor bu kadar kör cahillik olur mu size soruyorum bu halimle ağlıyorum ben bu bebeği o kadar istiyordum kurban kesip dağıtacağına. İnşallah sağlıklı olur bebeğim dua edin kızlar. Gerçekten ayrılmayı bile düşündüm gitsin yoluna başkası belki erkek getirir sonra çocuğumu da göstermem zaten bakmaz kesin inşallah yavruma ilerde muhtaç kalmaz ben bebeğmi çok seviyorum.. Ağladım durdum Allah görüyor.
Beni de sinirlendirdi sakın canını sıkma çektiğini bir tek sen bilirsin kardeşim yeri geldimi böyle koca da el.Mutlu olmaya çalış sen güçlü bir annesin bebeğine lazımsın ❣️

Beni de sinirlendirdi sakın canını sıkma çektiğini bir tek sen bilirsin kardeşim yeri geldimi böyle koca da el.Mutlu olmaya çalış sen güçlü bir annesin bebeğine lazımsın ❣️
Kızlar gene çok abarttım kendi kendime eşim dr başka şeyde test istedi uyuşmazlık ona canı sıkılmış şimdi negatif gelince mutlu oldu sarıldı asla öyle bir şey yok dedi ben sadece öyle hissettim ama ne fark eder dedi bir de gece nöbette sabah 7 de geldi 1 saat uyudu ben hastane için uyandırdım senle ne alakası var gece yoğundu uyumadım 1 saat uykuyla kafam yerinde değildi dedi hormonlar ben çok abartmışım dalga geçti kim bilir kafanda ne kurdun dedi 😔😇😪🧚🤔🌼🥀

Kızlar gene çok abarttım kendi kendime eşim dr başka şeyde test istedi uyuşmazlık ona canı sıkılmış şimdi negatif gelince mutlu oldu sarıldı asla öyle bir şey yok dedi ben sadece öyle hissettim ama ne fark eder dedi bir de gece nöbette sabah 7 de geldi 1 saat uyudu ben hastane için uyandırdım senle ne alakası var gece yoğundu uyumadım 1 saat uykuyla kafam yerinde değildi dedi hormonlar ben çok abartmışım dalga geçti kim bilir kafanda ne kurdun dedi 😔😇😪🧚🤔🌼🥀
ohhh iyi bari çok sevindim canım :KK70: olur bazen öyle hormonlar

kızlar benim göğüslerim fena büyüdü ya. Sütyenlerim olmuyor rahat, sporcu sütyeni giyiyorum baskıdan o da rahatsız ediyor. Kaşınmalarım da var göğüslerimde, uçları hala inanılmaz hassas. Umarım bu büyüklüğe sütüm çok olur 😂😂

kızlar benim göğüslerim fena büyüdü ya. Sütyenlerim olmuyor rahat, sporcu sütyeni giyiyorum baskıdan o da rahatsız ediyor. Kaşınmalarım da var göğüslerimde, uçları hala inanılmaz hassas. Umarım bu büyüklüğe sütüm çok olur 😂😂
Ya benim zaten yeterince büyüktü şimdi iyice zıvanadan çıktılar. Hatta küçültme ameliyatı için doğum yapmayı bekliyordum süt vermemi engeller diye. 59 kiloyum yemin ederim yarısı meme 🫣

Ya benim zaten yeterince büyüktü şimdi iyice zıvanadan çıktılar. Hatta küçültme ameliyatı için doğum yapmayı bekliyordum süt vermemi engeller diye. 59 kiloyum yemin ederim yarısı meme 🫣
Bende aynı 63 üm ama baya ağır göğüslerim bende küçülttürücektim bebeğin haberi geldi bende koltukaltında da süt kanalları var orası da şişiyor sütyenler çok acıtıyor kolum kapanmıyor o da o amelliyatla gidecek umarım

Kizlar bende 13+5 oldum bugün bugünde göbek deliğimin altında çok hafif bir ağrı var böyle bir şey yaşıyan oldumu kasıklarimda genelde oluyordu zaten bugün alt karin bölgemde çok hafif bir ağrı var gaz mi kabızlık mi yoksa rahim büyüyor o mu anlamadim gitti

Kızlar selam biz 13+2 olduk elhamdülillah.2 li teste çarşamba bakılacak inşallah sağlıklı olur. İlk çocuğum dr ilk başta erkek dedi bugün kız büyük ihtimalle dedi olanlar oldu eşim o kadar sessiz kaldı morali bozuldu erkek istiyordu. Yani zaten ilk çocuk ne fark eder anlamıyorum kendi 5 erkek kardeş hiç biri ile görüşmüyor bile o kadar buna neler yaptılar hala cahil kafası işte. Ben o kadar mutluyum kanatlarım eksik 1 düşükten sonra oldu sürecim kanamalı geçti şuan bu haftalara geldim diye. Ama kendisi bu halimle dr dan çıktığımdan beri kötü davranıyor ağlatıyor bu kadar kör cahillik olur mu size soruyorum bu halimle ağlıyorum ben bu bebeği o kadar istiyordum kurban kesip dağıtacağına. İnşallah sağlıklı olur bebeğim dua edin kızlar. Gerçekten ayrılmayı bile düşündüm gitsin yoluna başkası belki erkek getirir sonra çocuğumu da göstermem zaten bakmaz kesin inşallah yavruma ilerde muhtaç kalmaz ben bebeğmi çok seviyorum.. Ağladım durdum Allah görüyor.
Mervem ağlama kuzum çok üzüldüm yazdıklarına 😔 kız erkek ne fark eder sağlıklı olsun hayırlı evlat eli ayağı düzgün olsun cinsiyetin ne önemi var. Hani 5 tane kız çocuğunuz olsa diycem ki erkek istenebilir onun da tadına varmak için ama düşüncesi çok saçma. Bence hamileliğini etkileyecek her şeye kapat kulaklarını annesi bebeğini düşün herkes günün birinde akıllanır ya ben ne yapıyorum diye o zaman ağzını açarsın şimdi bebeğin için sakin kal kıyamam sana

Çok zor bende açıkçası doğum sonrası çok sarkar kötü olursa ameliyat olmayı planlıyorum. İnanılmaz rahatsız ediyor

Ayyy bende aynı normalde 75’dim 90 oldum resmen herhalde daha da büyümez tahminim 😃nenem diyor kız herhalde bu göğüs dolgunlaşınca kız olur güldüm artık ama baya büyüdü el değmiyor hassas

Söyleniyorlar zaten eşim söylüyor birde diyor bıktım senden de annemden de diyor
Aman neyse yaa sabahtandır eşimle tartışıyorum buraya da yazdım sizin de kafanızı şişirdim
Valla kuzucum ben kürtaj olduğum günden bu yana eşimşe tartışıyorum daha böyle yeni yeni iyiyiz diyebilirim. Annesi onca terbiyesizlik yaptı abisiyle ağzımı açtım hakkımı savundum kendimi savundum diye bana ertesi gün annemden özür dileyeceksin o büyük saygısızlık yaptın dedi az kalsın yemin ederim gözüm döndü kocamı öldürecektim evde ne varsa attım gönderdim evden senle mi uğraşcam diye akşamına geldi benden özür diliyor çok pişmanım annem hata yaptı kabullenemedim annemin bu kadar kötü olmasına diye. Bu olaylardan sonra birkaç laf sokmasına daha şahit oldu haklıymışsın bundan sonra seni koruyup kolluycam annem kim ne yapıyorsa cevabını alacak dedi. Şimdi söylemiyorum kendisi görüyor. Sal kaynananı görüşme gitsin kendi. Valla cinnet geliyor kocalardan ne anneymiş ya haklıya haklı haksıza haksız kardeşim

Sonuna kadar katılıyorum sana canım maalesef ben de çalışıyorum son 2 aydır yemek yapmaktan nefret ettim ama kadın bir kere olsun düşünüp yemek yapıp göndermez sürekli hasta beli ağrır kaşık ağrır mide ağrır kızı tembih eder anne bişey yapma der oda yapmayacak zaten yapmaz benim eşim sesini çıkarmaz asla ağzını açıp bir şey diyemez o yüzden kadın kendini hep haklı sanıyor şimdi de çocuk muhabbetine bizden hiç çıkmayacak sürekli görmek isteyecek şu an bile gelmek istiyor nerdeyse iki güne bir bizde bende aşırı uyku hali var uyudum eşim halı sahada eşimi aramışlar ulaşamayınca beni aradılar bende uyuduğum yerde açtım eee uyuyorsun ama biz size bi bakalım dedik neyime bakacaksa bi kap yemek yapmaz benden hizmet bekler kendisi de gece üçe kadar telefon video izler 5’te yatar öğlen bir de kalkar kahvaltı yapar 4’te bidaha yatar akşam 7’de kalkar hayatı boyunca çalışmamış ama sürekli çalışan bana akıl verir 😅😅😅
Ayyy yaramızı deştik bee hepsi aynı sanırım kendi annen gibi olanı bulmak nadir valla.benimki gelir gelir çocuga bakar yine sağolsun gel deyince gelir ama ne yemek yapar ne çocugu beslemeyi becerir bi corba verir akşama kadar çubuk krakker kalkayım çocuga yemek yapayım oğlum işten gelcek yemek yok hiiiççç demez sormazda öylee sakat gibi oturu işte okadar çocugun başında duruyor kıyafeti kirletir oraya sepete kirli kirli koyar ben işten gel yemek yap çpcugu yedir onun pis bıraktıklarını temizle bazen benimde sinirim bozuluyor yaa .geçen çıkardım tavugu bulguru önüne koydum çocuga anlatır gibi anlattım bi geldikk yemek yok ee ben anlamadım onu demezmi ya insan al yap işte dimii hiçç o düşünce yok

Yaaa vallahi ben anlamıyorum bizim annelerimde erkek annesi onlar niye böyle değiller anlamıyorum yaa annem çoçuğa bakmış Allah razı olsun diyeceklerine sürekli eleştiriyor ayy bu çocuk seçici bir şey yemiyor (kuru fasülye ve sulu patates ) yemesini bekliyor buna ben bakacağım bu benim görün bakın nasıl tombul nasıl bakacağım diyor ki asla bırakmam çünkü güvenmiyorum kendi bir yemek yaparken bile 5 saat geçiyor bebek mi bakacak bakıcı tutacağız ama bunu onlara demedim dersem biz bakarız bilemem ne diyecekler son güne kadar bi böyle olsun biliyorum son gün ben bakamam diyecek ama işte eşim de görsün istiyorum of ne bilim ya aşırı sinirim bozuluyor tek sıkıntı artık ortada bir şey yokkken de benim kendimi tutamam yada eşime söz verip surat asmam kısıtlı süre içinde

Bu arada seni görmeye neye geliyor of ne saçma işler
Walla canım senin gibi ona baktırmamak için gittim çocugu 2 yaşında kreşe verdim inan daha çok yiyor daha çok gelişiyor arada gelip bakıyor ondada hep aynı değişen bişey yok misafir gibi oturuyor evde sağolsun 2 haftadır hastayım gripten ölüyprum kızım bi yemek yapayım göndereyim yok yaa

Bende aynı 63 üm ama baya ağır göğüslerim bende küçülttürücektim bebeğin haberi geldi bende koltukaltında da süt kanalları var orası da şişiyor sütyenler çok acıtıyor kolum kapanmıyor o da o amelliyatla gidecek umarım
Evet evet benim de aynı durum, koltuk altına doğru aldılar başlarını gittiler yakında sırtımı tam tur dönecekler valla. Sütyen olarak ben pentinin küçültücü etkili olan modelinin farklı renklerini kullanıyorum. Yine iz yapıyor acıyor tahriş falan oluyor ama standart olanlara göre daha rahat ama süngeri ve ince olduğu için giy bi t-shirt çık kızım diyemiyorum meme uçlarım artık belli oluyor valla bıktım. Kaç doktor kaç ameliyat sonucu araştırdım çiçek gibi de yapıyorlar valla. 20 cm sarkması olan teyze bile füze gibi çıkıyor. Ama işte bu zamana kadar hep evladım olunca sütüm gelmezse süt bezlerini de alıyorlar diye vicdan yaptım bekledim. Şu oğluşko bir gelsin hayırlısıyla da o işe niyet ettim ben 😅

Valla kuzucum ben kürtaj olduğum günden bu yana eşimşe tartışıyorum daha böyle yeni yeni iyiyiz diyebilirim. Annesi onca terbiyesizlik yaptı abisiyle ağzımı açtım hakkımı savundum kendimi savundum diye bana ertesi gün annemden özür dileyeceksin o büyük saygısızlık yaptın dedi az kalsın yemin ederim gözüm döndü kocamı öldürecektim evde ne varsa attım gönderdim evden senle mi uğraşcam diye akşamına geldi benden özür diliyor çok pişmanım annem hata yaptı kabullenemedim annemin bu kadar kötü olmasına diye. Bu olaylardan sonra birkaç laf sokmasına daha şahit oldu haklıymışsın bundan sonra seni koruyup kolluycam annem kim ne yapıyorsa cevabını alacak dedi. Şimdi söylemiyorum kendisi görüyor. Sal kaynananı görüşme gitsin kendi. Valla cinnet geliyor kocalardan ne anneymiş ya haklıya haklı haksıza haksız kardeşim
Yaa benim bir çocuğum daha var gelip ona bakıyorlar arada gerçi 15 günde 4 gün de o eşim tutamıyor kendini ben işteyken gidiyor onlarda geliyor denk geliyoruz işte

Evet evet benim de aynı durum, koltuk altına doğru aldılar başlarını gittiler yakında sırtımı tam tur dönecekler valla. Sütyen olarak ben pentinin küçültücü etkili olan modelinin farklı renklerini kullanıyorum. Yine iz yapıyor acıyor tahriş falan oluyor ama standart olanlara göre daha rahat ama süngeri ve ince olduğu için giy bi t-shirt çık kızım diyemiyorum meme uçlarım artık belli oluyor valla bıktım. Kaç doktor kaç ameliyat sonucu araştırdım çiçek gibi de yapıyorlar valla. 20 cm sarkması olan teyze bile füze gibi çıkıyor. Ama işte bu zamana kadar hep evladım olunca sütüm gelmezse süt bezlerini de alıyorlar diye vicdan yaptım bekledim. Şu oğluşko bir gelsin hayırlısıyla da o işe niyet ettim ben 😅
Bende bende valla 😂 canımız acıyor sonuçta estetikten çıkıyor sağlık sorunu bu durum yani bebekler hayırlısıyla bi emsin alacağını alsın da sonrası hallolur ama ilk çocuğunsa emzirmek biraz ağrılı geçiyor büyük olduğu için her yere uzatmaya çalışıyor emerken bir de sarkıksa kendi zaten süt doldukça ağrı yapıyor aman mastite çok dikkat et ben oğlumda ucundan kurtardım hep birde tazik sıkıntım vardı zor geçti benim biraz 😓

X