2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    293
1 de kalkıyor mesela yeni dalmışım tam kalkıp geri uyutuyorum 1 buçuk 2 de tak bir daha bu döngü devam ediyor sonra ruh hali ister istemez geriliyor 😅
Aynen ya bende de durum aynı uykuları uzasın diye dua ediyorum şaka bir yana cidden çok yorucu eski hayatımı öyle özlüyorum ki ve bunu kimseye diyemiyorum sanki çocuğuma bakmak istemşyoeum kötü anne gibi muameleme görürüm diye korkuyorum ama inşallah bu uykusuz günlerimiz geçecek her şey normale dönecek.. :/

Aynen ya bende de durum aynı uykuları uzasın diye dua ediyorum şaka bir yana cidden çok yorucu eski hayatımı öyle özlüyorum ki ve bunu kimseye diyemiyorum sanki çocuğuma bakmak istemşyoeum kötü anne gibi muameleme görürüm diye korkuyorum ama inşallah bu uykusuz günlerimiz geçecek her şey normale dönecek.. :/
Eminim çoğumuz kendimize dahi söylemek istemesekte eski hayatımızı rahatlığı özgürlüğü özlüyoruz. Bunları özlerken bende bazen kendimi suçlarken buluyorum ona iyi bakamıyorum kötü bi anneyim galiba diyorum. Ne kadar şanssız benimle olduğu için falan diyorum. Sinirlendiğimde vicdan azabı çekiyorum sonuçta minicik ne yaptığının bile farkında olmayan bir derdi olan masum bir bebek. Ama sonra insan olduğumu hatırlatıyorum kendime. Elimden geleni de yapmaya çalıştığımı söylüyorum. İnşallah daha güzel zamanlar gelecek 🤲

Ben de aynı durumdayım isyan olsun istemem ama 36 yaşında artık her türlü özgürlüğü elime almışım. Sayısız ameliyatlar sonrası hayatımı düzene koymuşum... Tr dünyayı gezme plani yapacak kıvama gelmisken şuan kaş bıyık birbirine girmiş. Dip boyam gelmiş. Arabamın aküsü bitmesin diye eşim kontağı çeviren herseyden bir haber durumda olan ben. 13 yaş cocugun sınav haftası seneye LGS si sonra yine aynı şeyler. İnanın o kadar kotu gibiyim ki aglayamiyorum. Bakınca o kadar kotu değil durum esmer anneden mavi gözlü bir çocuk herşeyi ile mükemmel ama ben çok yorgunum bedenen ruhen. Şuan bunu yazarken ağlıyorum 😔

Eminim çoğumuz kendimize dahi söylemek istemesekte eski hayatımızı rahatlığı özgürlüğü özlüyoruz. Bunları özlerken bende bazen kendimi suçlarken buluyorum ona iyi bakamıyorum kötü bi anneyim galiba diyorum. Ne kadar şanssız benimle olduğu için falan diyorum. Sinirlendiğimde vicdan azabı çekiyorum sonuçta minicik ne yaptığının bile farkında olmayan bir derdi olan masum bir bebek. Ama sonra insan olduğumu hatırlatıyorum kendime. Elimden geleni de yapmaya çalıştığımı söylüyorum. İnşallah daha güzel zamanlar gelecek 🤲
Aynen öyle bu kadar her şeyi detaylı düşünüp kötü anne olamayız sadece yeni bir hayata girdik bizde alışmaya çalışıyoruz 💝

Siz memnun kaldınız demi doktordan işlemden. Ne kadara yaptirdiniz ne zaman oldu işlem. özel hastanelere sordum çok fazla para istediler
Evet evet gayet memnun kaldık. Eşimin sülalesi de uzun yıllardır orada sünnet olmuş. 3bin dedi telefonda orda eşimden 4bin almışlar. 2 ay kadar önce sünnet oldu. Başka bir yere sormadık eltimin oğlu da orda olmuştu

Bugün sağlık ocağından sonra hiç emmedi. Hiç yemedi ağlayıp durdu. Biberon ağzına değdiği an nasıl ağladı. İlk defa yaşadık böyle birşey. Şuan resmen aç uyuyo. Uyumuyordu resmen bezde sallamk zorunda kaldık. Neden olabilir bu durumu yaşayan oldu mu hiç 🥺😔

Bugün sağlık ocağından sonra hiç emmedi. Hiç yemedi ağlayıp durdu. Biberon ağzına değdiği an nasıl ağladı. İlk defa yaşadık böyle birşey. Şuan resmen aç uyuyo. Uyumuyordu resmen bezde sallamk zorunda kaldık. Neden olabilir bu durumu yaşayan oldu mu hiç 🥺😔
Aşı oldu mu o etki etmiş olabilir mi

Zaten öyle deyince herkes Bi bakıyor snaki şikayet ediyor çocuğumuzu sevmiyor muşuz gibi mi düşünüyorlar anlamıyorum ya çok sinir oluyorum 😪😪

Gaz sorunu geriliceğine tekrar gündeme geliyor anlamadım bu aralar zor çıkarıyor gazını böyle yaşayan varmı?
Ben de son zamanlarda aynısını yaşıyorum. Gazlı olmayan bebeğim bir anda gazı olmaya başladı, gece ıkınıyor arada çıkarıyor. Gün içerisinde de sürekli bir ıkınma halinde, şaşırmış durumdayım ve ne yapacağımı bilmiyorum. hem bu ıkınma hem de sürekli suratına dalma nedeniyle saatte bir kalkmaya başladı gece ve bu beni gerçekten çok yıpratmaya, sabrımı sınamaya başladı😢 tecrübesi olan bu durumu yaşayıp çare bulanlar varsa önerilerini almak isterim

Yukarıda yazılanlara ithafen de ben de eşimle ciddi problemler yaşamaya başladım, bazen alıp başımı çekip gidesim var. Bebeğim zaten gün içerisinde sürekli mız mız olan, kucak isteyen, ağlayan bir bebeğe dönüştü. Arada sesim yükseliyor sonra pişman oluyorum. Zayıf biriyim ve sürekli kucakta taşınmak istenen bir bebekle zor duruyorum, sırt bel ağrısı yaşıyorum bir de üstüne uykusuzluk ve eş sorunları eklenince psikolojik olarak çok yıprandım. Geçen içimden geçeni anneme itiraf ettim, çocuklu hayat bana göre değilmiş, çocuk yapmak istemeyen çiftleri şimdi anlıyorum diyerek anlattım, kendi içime atarak nereye kadar.. sonra diyorum ki çok şükür bebeğin var sağlıklı, böyle olmayan bir sürü anne ya da çocuk sahibi olmaya çalışan , yerimde olmak isteyen bir sürü kadın var diyip yine pişman oluyorum.. Eski hayatımı çok ama çok özlüyorum..kısacası annelik=delilik artık herşeyi kabullenmemiz gerekecek sanırım bunun da tek çaresi sabır ve zaman. Gece gece içimi döktüm helal edin hakkınızı🥲

Ben de aynı durumdayım isyan olsun istemem ama 36 yaşında artık her türlü özgürlüğü elime almışım. Sayısız ameliyatlar sonrası hayatımı düzene koymuşum... Tr dünyayı gezme plani yapacak kıvama gelmisken şuan kaş bıyık birbirine girmiş. Dip boyam gelmiş. Arabamın aküsü bitmesin diye eşim kontağı çeviren herseyden bir haber durumda olan ben. 13 yaş cocugun sınav haftası seneye LGS si sonra yine aynı şeyler. İnanın o kadar kotu gibiyim ki aglayamiyorum. Bakınca o kadar kotu değil durum esmer anneden mavi gözlü bir çocuk herşeyi ile mükemmel ama ben çok yorgunum bedenen ruhen. Şuan bunu yazarken ağlıyorum 😔
Aynı yaş çocuklr aynı yaş benı anlatıyorsun

Bende yenidoğan sürecine geri döndüm saat başı uyaniyo agliyo muzmuzlik yapıyor bazen alıyorum kucağımda bazen kendi kendine oynuyo ama sürekli gözlem yaptığından basım agriyo uykusuzluk tan Allah hepimizin yardımcısı olsun haftasonu söylenerek uyandım saat 5te yeter artık diye eşim uyardı olumsuz yapma diye bilerek yapmıyorum ki kendisi 10 dk dayanamiyo ağlayınca. Neyse öyle feyince bnde bı agladm kötü anne miyim bn diye 😢

X