2024 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    272
Canım Arada mama veriyorum ama bugün mesela mamada içmiyor, sürekli uyku modunda

mama da yemediğine göre halsizlik yaptı demek, ateş normal di mi?
şekeri düşmemesi ve sütünün de strese girmemesi için mümkün olduğunca kaç dk emse de emzirmeye devam et bence, korkma ❤️

Iyi akşamlar kızlar. Iyimismz yumurcaklar nasil.
Gaz sancilariniz geçmeye başladımı yoksa devam mı ediyor.

Kızlar merhaba çıldırmak üzereyim 47 günlük bebeğimin koltuk altından ateşini Braun dijital Ateş ölçer ile ölçüyorum 36.5 çıkıyor temassız tabanca gibi olan ateş ölçer ile ölçüyorum 38 çıkıyor siz bebenizin ateşini nereden ölçüyorsunuz
Benide Braun koltuk altı ateş ölçer yanılttı bazen doğru bazen yalnış gosterdi en doğru civalı ateş ölçer gösteriyor ne kadar zor olsa bile ölçmek bebekte ama en azından doğru ölçüyor

kizlar fena halde meme reddi yaşıyorum nasıl başa çıktınız 😞 zaten küçücük dogdu 1 er kilo ilerliyordu her ne mama denediysem doğduğu zaman almamıştı.
Sadece beni emiyordu onuda almıyor huysuz ağlıyor 2,bak aydır ilk defa zorlanıyorum

Selam kızlar bu kolik atakları ne zaman geçecek perişan oldum ben saat 18 olsun istemiyorum akşam başlıyor 22 ye kadar sürüyor bir saat geri bir saat ileri de olabiliyor ama sebebsiz ağlıyor her gün her Allah'ın günü aynı fön sesi açıp evde hızlı hızlı yürüyorum bileklerim kopuyor artık belim ağrıyor çok zor susuyor saati gelince bir anda sakinleşip duruyor

kizlar fena halde meme reddi yaşıyorum nasıl başa çıktınız 😞 zaten küçücük dogdu 1 er kilo ilerliyordu her ne mama denediysem doğduğu zaman almamıştı.
Sadece beni emiyordu onuda almıyor huysuz ağlıyor 2,bak aydır ilk defa zorlanıyorum
Ben de yaşıyorum, dün çok fenaydı gündüz ama gece iyi geçti, bakalım bugün nasıl olacak, yarın da 2 aylık aşılarımızı yaptırcam, stresliyim açıkcası :KK43:

Ben de yaşıyorum, dün çok fenaydı gündüz ama gece iyi geçti, bakalım bugün nasıl olacak, yarın da 2 aylık aşılarımızı yaptırcam, stresliyim açıkcası :KK43:
inşallah en kısa sürede geçer 🥹 benimkidebu gece uykuda biraz daha iyiydi ayakta emiyor şimdilik red dönemi bitince otururuz inşallah yorucu oluyor böylede
Uyanık olduğu tüm zamanlarda kucakta gezmek istiyor sen daha 2,bçk aylıksın oturduğumu nerden anlıyorsun bebişşş

cumartesi verem hariç 2 aylık aşılarımızı olduk, şimdi sağlık ocağından verem için haber bekliyorum.
hepsinin aynı gün olmaması daha iyi oldu sanki.
biz de hiçbir sorun olmadı çok şükür, stres yapmayın. artık çoğu bebekte de eskisi gibi çok ateş vs olmuyormuş zaten.
ben rotavirüsten korkuyorum.

buarada tamamlayıcı sigortası olanların özel aşılarını sigorta karşılıyormuş, haberiniz olsun kızlar

cumartesi verem hariç 2 aylık aşılarımızı olduk, şimdi sağlık ocağından verem için haber bekliyorum.
biz de hiçbir sorun olmadı çok şükür, stres yapmayın. artık çoğu bebekte de eskisi gibi çok ateş vs olmuyormuş zaten.

buarada tamamlayıcı sigortası olanların özel aşılarını sigorta karşılıyormuş, haberiniz olsun kızlar
Merhaba 2 aylıkken verem haricinde aşı var mı ki? Bize verem aşısı için gün verdiler sadece

Kizlar selamlar aynı zamanda kolaylıklar. Sezaryen sonrasi bel sırt ağrısı yaşayan var mi? Varsa neler yaptiniz agrinizi hafifletecek.Çok ciddi bel.agrisi yaşarken o hafifledi diyordum şimdi de neredeyse bir haftadır çok sırt ağrım var sırtım tutulmuş gibi hareket edemiyorum bebegimi alip bırakırken o kadar çok zorlanıyorum ki. Ailemden uzakta yaşıyorum eşim ise gdiyor ve kendimi o kadar çok zorlanırken buluyorum ki 🥲

Teşekkürler, inşallah sıkıntısız geçer 🙏

Merhaba 2 aylıkken verem haricinde aşı var mı ki? Bize verem aşısı için gün verdiler sadece

Tabi 5li karma aşı ( boğmaca, tetanoz, difteri, influenza) ve pnomokok (zatürre) aşısı yapılıyor.
Bu aşılar hali hazırda oluyor, verem aşısı ise gün veriliyor. Size de o yüzden verem demişlerdir ama totalde 3 tane olacak.
Hani zamanında corona aşısında kişi sayısı tamamlanınca açıyorlardı ya 5 kişi 6 kişi mi ne, öncesinde açıp bekletince aşı bozuluyormuş. Verem de de onun gibi bir durum var anladığım kadarıyla.

Aşıları ve açıklamaları da e nabızdan görebilirsiniz.

Eklentiler

• 1000039026.jpg
    1000039026.jpg
    37,5 KB · Görüntüleme: 4
Merhaba güzel anneler nisan annesiyim. Acil tavsiyelerinize ihtiyacım var. Göğüs uçlarım beyazlaştı aşırı acıyor emziremiyorum. Dayanamıyorum. Çığlık çığlığa kalıyorum emzirmeyi deneyince. Bi yandan acıdığı için emziremiyorum bi yandan süt doluyo yine acıyo napacağımı şaşırdım. Garmastan, lansinoh, zeytinyağı, kantaron hepsini denedim. Var mı tavsiyeniz? Doktora gitsem hangi bölüme gitmem gerekir.
Sana çözümü yazacağım canım özelden de gönderiyorum, geçmiş olsun.

Merhaba güzel anneler nisan annesiyim. Acil tavsiyelerinize ihtiyacım var. Göğüs uçlarım beyazlaştı aşırı acıyor emziremiyorum. Dayanamıyorum. Çığlık çığlığa kalıyorum emzirmeyi deneyince. Bi yandan acıdığı için emziremiyorum bi yandan süt doluyo yine acıyo napacağımı şaşırdım. Garmastan, lansinoh, zeytinyağı, kantaron hepsini denedim. Var mı tavsiyeniz? Doktora gitsem hangi bölüme gitmem gerekir.
O beyazlıklar süt kabarcığı. Bebeğin emmesi gerekiyor geçmesi için... şöyle bir tedavisi var: İngiliz tuzu diye bir tuz çeşidi var bir ismi daha var Epson tuzu ondan alıp sıcak suyla karıştırın, bir fincan suya iki tatlı kaşığı tuz koyup karıştırdıktan sonra gazlı bezle göğüs ucunuza kompres yapın ufak ufak dokunduktan sonra gazlı bez sıcakken göğüs ucunuzda 1 dakika boyunca tutun, bu işlemi yaptıktan sonra bebeğinize Göğsünüzü emzirin, ya da pompa yapın, bunu 1.-2 sefer yaptıktan sonra geçmezse beş ml bir şırınga İğne ucu olmaksızın beyaz bölgeye koyup şırıngayla çekmeye çalışın, sütleri bu şekilde toplamaya çalışın. Eğer bu olmazsa birkaç kez uyguladıktan sonra, göğüs ucunuzdaki beyaz kabarcık yere şırınganın steril iğnesini minnacık yüzeysel bi şekilde batırıp su kabarcağını boşaltır gibi süt kabarcağını da boşaltmaya çalışın sivilce gibi sıkarak veya şırınganın tüp kısmını kullanarak. Bazen olur ya ayakta topukta su kabarcığı aynı o şekilde bu kabarcık da. Emzirme öncesi ve sonrası yaparsanız bir süre sonra rahatlarsınız emzirme sonrasında yapınca madeccasol krem sürün, diğer seferde garmastan merhem sürün, dönüşümlü olarak, ama bir sonraki emzirmeden önce bebek şampuanıyla göğüs ucunu yıkayarak temizlemeyi unutmayın. bu arada bebek tuz tadını alır da istemezse steril su ile yıkadıktan sonra emzirmeye başlayın. Geçmiş olsun, olmuştu bu şekilde bana da, yenidoğan hemşiresi böyle anlattı ve işe yaradı. İğne ucuyla delince geçmişti hemen, hala oluyor bana zaman zaman sonra geçiyor kendiliğinden, sanırım bebek yanlış pozisyonda tuttuğunda oluyor, ilk tedavi yaptığımda 4.-5 gün içinde geçmişti, her iki göğsümde de vardı ve çok geç müdahalede bulunmuştum. Umarım sizinki daha erken sürede geçer🙏🏻

X