Adet Düzensizliği olanlar buraya!!!

Bayanlar çok ilginç bişey oldu paylaşmak istedim sizlerle :)))
Her zamankı gibi doktor dogum kontrol hapı yazdı.6 ay kullanıp 3 ay ara vericektim.6 ay bitti mayısta ve ben mayısta hapla adet olduktan tam 40 gün sonra adet oldum:nazar::nazar::nazar:.Çok şaşırdım mutlu da oldum.Ama ilacın kalan etkısıyle mı geldi bilmiyorum.Agustosu bekleyecegım bakalım gelicek mi 35-40 gün sonra.:KK50:İnşallah bu şekilde 40 günde olsa devam eder yoksa yine ilaca talim:KK50:

İlginçlikler devam ediyor :KK53: Kendime bile söylemeye korkuyorum nazar değecek diye:nazar::nazar::nazar: En son temmuz 4 te regl olmustum.İlaç kullanmadan ve ben bugun tekrar adet oldum Agustos 4.Acaba hala mı ilacın etkisi devam ediyor dicem de ne bileyim.Hazıranın son haftasından beri düzenli olarak 2 haftada bir art arda 4 yada 5 gün olmak üzere civanperçemi içiyorum.Henüz yeni bitmişti içmem ki tekrardan adet oldum.:nazar::nazar:Acaba cıvanpercemı sayesınde düzene girdimi ? Acaba hala ilacın etkisi oldugu için mi zamanında adet oldum.Eylülde yine zamanında olucakmıyım ?Hiç bilmiyorum.Neredeyse lise zamanlarımdan bu yana ilk defa oluyor.O yuzden heyecanlı şaşkın ve sevinçliyim.İnşallah 27mden sonra düzene girmiş olsun Allahım...Bıktım senelerdir dogum kontrol hapı kullanmaktan...

Bu bal çörekotu tarçın karışımındaki bal, illa ki kestane balı olmak zorunda mı? Ihlamur balı ya da çiçek balı olabilir mi?

bu topik beni anlatıyoo
benim en düzenlisi bile 30-34 günde bir.
doktora da gittim vakti zamandında, birşey çıkmadı ,doğum kontrol hapı verip geçiştirdi.
son adet tarihlerim
22 ağustos
23 eylül
4 kasım
6 aralık
10 ocak
12 şubat
burada bitiyo.41 gün oldu tık yok :KK43:
hiç huyum değildir ama son adetimde üç tane falan ağrı kesici içmiştim,bi de geçende nezle oldum aferin falan içtim bikaç gün..
acaba bundan olabilir mi?
ya da havalar bi anda ısındı,belki de bundandır..bi de bi mesele var kafamı kurcalayan-stresten de olabilir
aboo yazınca farkettim ben adet olsam ben de gecikirdim,ne çok nedenim varmış :)

İşin kötüsü adetten önce çok sinirli bi insan oluyorum,insanları tersliyorum,sesim yükseliyo :KK43: her regl öncesi dönemde yeni sorunlarla gelirim,sevgilim de anlayış gösterir.Ama bu seferki biraz fazla..iki haftadır adet öncesi sendromunu yaşıyorum,kafayı yicem :))

neyse gelgelelim kürüme.
2,5 kaşık biberiye+2,5 kaşık papatya,bir fincan suda on dakika demletip sabah akşam aç karnına içicem...eğer etkili olursa bu topikle paylaşmayı unutmucam ^^:nazar::nazar:

yengenc superdi.. 2 gunde etkisini gosterdi :KK1: sen devam ettinmi yoksa sonra duzene girdimi?

benimde 3 aya yakın gelmedği oluyodu 4 ay hergün adaçayı içtim adet olduğum günler bıraktım çok şükür arrtık her ay oluyorum artık ayda bi kere falan içiyorum nolur nolmaz:)

37.gün ve hala olamadım sislik hissediyorum kendmde ve acayip sinirlerm bozukk
buraya bakayım dedm su an evde hazr olanlarda nane cayı yapabilrm :KK43: baska birsey yok
doğadanın özel günler cayı aslında pratik geldi yarın alsam iyi olur...bu arada normalde de 35i bulur zaten
30 gün sonra olduğum pek görülmedi bir ara civanpercemi kullandığımda düzene girmisti onu da uzun süre kullanamadım
adacayını düzenli icemedim ama cok etkisi olmadı sanki :KK43:

kızlar doğadan özel günler icin cayı bence etkili bugün oldm
civanpercemi ve papatyanın olması güzel hem sadece civanpercemi kadar acı olmuyor
tadı icilebilir seviyede bnce

merhaba kızlar..

bende 4. senedir adet düzünsizliği var, ilaç içince geliyor ilaç içmeyince gelmiyor.. bende çok hevesle umutla soğan suyunu yaptım zorla içe içe 15 gün içtim sonra ne gelen oldu ne giden sadece karnım ve sırtım ağrıyodu okadar..

sonra 2.ci soğan kürünü denedim oda dün bitti ve hala bende tık yok.. çok üzgünüm umudum tükenmek üzere..

bi arkadaş 4 ay adaçayı içtim ve adetim düzene girdi diyor.. peki hiç bırakmadan mı içtiniz ? 4 ay boyunca.. bana bi öneriniz yardımınız olursan çok sevinirim, teşekkür ediyorum kızlar..

adaçayı içen arkadaşım,, ben adet tarihime yaklaşan 3 günden başlıyorum sonra adet oluyor yani bütün ay içmiyorum sen sürekli demişsin napak öylemi içek acaba

adaçayı içen arkadaşım,, ben adet tarihime yaklaşan 3 günden başlıyorum sonra adet oluyor yani bütün ay içmiyorum sen sürekli demişsin napak öylemi içek acaba

ya senin öle geliyosa 3 gün iç benm uzun süre gelmeyince düzelsin die hergün içtim şimdi arada içiyom senn gibi gelmesine yakın daha mantıklı sökmesi kolay olur

merhaba kızlar..

bende 4. senedir adet düzünsizliği var, ilaç içince geliyor ilaç içmeyince gelmiyor.. bende çok hevesle umutla soğan suyunu yaptım zorla içe içe 15 gün içtim sonra ne gelen oldu ne giden sadece karnım ve sırtım ağrıyodu okadar..

sonra 2.ci soğan kürünü denedim oda dün bitti ve hala bende tık yok.. çok üzgünüm umudum tükenmek üzere..

bi arkadaş 4 ay adaçayı içtim ve adetim düzene girdi diyor.. peki hiç bırakmadan mı içtiniz ? 4 ay boyunca.. bana bi öneriniz yardımınız olursan çok sevinirim, teşekkür ediyorum kızlar..

adet olduğum zaman bıraktım ilk başlar günde 2 bardak içiyodum sabah akşam sonra teke düşürdüm 4 ay aynı gün geldi hep şimdi arada içiyom aynı gün gelmese bile geliyo her ay gelmesse gene hergün içiyom gelene kadar öle yapıom yani sizede faydası olur inşallah

orta okul ve lise hayatim boyunca sabahlari kahvaltida ve ikindin(okul donusu) sverek adacayi demlerdik ailecek:) kardeslerimle..bende o zamanlar hep yakinirdim adetlerim hep 21-25 gunde bir gelirdi :) ve iyi gelirdi 3-4 gunde biterdi..ne zman unv basladim.adacayini icmedim adrt duzenim 30-40 a cikti.bazen snv stresinden 15 gun felan attigi olurdu.sebebini yillar sonra buldum adacayiymis meger.sbaha en az iki caybardagi ikindinde en az iki cay bardagi icerdim.ama duzenliydi.sekerli icince daha da guzel oluyordu :KK70: simdi icmiyorum.yani duzenli hergun icsem yine duzene girer.ben suan incir kurundeyim 14.gunum..bir haftam kaldi.sonra bir hafta dinlenip :KK53::KK53::KK53:tekrar baslayacam..

hangi kürü deniyceğimi sasırdım soğan kürüne cesaret edemiyorm ben hic düzensizlik yuznden doktora gitmedm
doğadan özel günlr cayına devam ediyorm simdlk on gün var yeni basladm umarm on gün sonra olrumm

benimde 3 aya yakın gelmedği oluyodu 4 ay hergün adaçayı içtim adet olduğum günler bıraktım çok şükür arrtık her ay oluyorum artık ayda bi kere falan içiyorum nolur nolmaz:)

geçen aya kadar 6 aydır adet olmuyordum..adaçıyana başlayayım dedim nerdeyse bir ay boyunca hergün içtim ama gelmedi..ilaçla adet oldum bende çaresiz..sonra yine başladım adetin 3.günü 17 gün falana her gün içtim düzenli olarak sonraki günler arada bir içtim..bu hatfa 30 gün olcak yani adet olmam lazım yine olmazsam sence bırakmalı mıyım yoksa devam mı edeyim adaçayına ?
bide sen hergün içiyorum demişsin yani bir ay boyunca içip adet gününde mi bırakıyorsun?

geçen aya kadar 6 aydır adet olmuyordum..adaçıyana başlayayım dedim nerdeyse bir ay boyunca hergün içtim ama gelmedi..ilaçla adet oldum bende çaresiz..sonra yine başladım adetin 3.günü 17 gün falana her gün içtim düzenli olarak sonraki günler arada bir içtim..bu hatfa 30 gün olcak yani adet olmam lazım yine olmazsam sence bırakmalı mıyım yoksa devam mı edeyim adaçayına ?
bide sen hergün içiyorum demişsin yani bir ay boyunca içip adet gününde mi bırakıyorsun?

benm en fazla 3 aya yakın olmadığım olmuştu sonra başladım adaçayına ilk baş hergün kahvaltıdan sonra bide akşam yemeğinden snra içtim adet olunca bıraktım bitince gene devam.senin daha uzun gelmediği oluyomuş bence bırakma düzene girmesi için daha uzun zaman gerekiyodur belkide

Kızlar ben pkoluydum düzene girdi ama 3aydir yine aksıyor...dr a gittim artık kist yok dedi.eee o zaman neden gelmiyor hala...soğan suyu çok iğrenç hemen kusuyorum...siz nasıl içiyorsunuz...

kızlarrr mrb bende adet düzensizlğinden muzdaribim :KK43: soğan suyu denedim ilk ay adetim erken geldi ikinci ay yine gecikti kokusu yüzünden devam edemedim bal tarçın çörekotu denemek istiyorum adetin 2. günü değil de normal bi günde başlasam olur mu adetimi beklersem çok beklicem çünkü 3 4 ayda bir adet oluyorum :KK43:

kızlarrr mrb bende adet düzensizlğinden muzdaribim :KK43: soğan suyu denedim ilk ay adetim erken geldi ikinci ay yine gecikti kokusu yüzünden devam edemedim bal tarçın çörekotu denemek istiyorum adetin 2. günü değil de normal bi günde başlasam olur mu adetimi beklersem çok beklicem çünkü 3 4 ayda bir adet oluyorum :KK43:

bende bu ay olamadim adet civan percemi sokturdugunu soylediler bende onu denicem ama adet olcagin zamani bekleme bi an once yap ki adet olabilesin

Merhaba arkadaslar..
Uzun zaman oldu bu topige yazmayali.. Adet duzensizligimin sebebi sonunda ortaya cikti.. Bende PKOluymusum! :KK5:
En azindan artik ne oldugunu biliyorum. Son adetim Ekimin 22siydi. Ondan beri ne gelen var ne giden.. Birkac sitede okudum kilo verdiginde duzelen insanlar varmis; bende kilo vermek icin kollari sivadim tekrar. :KK1: Sogan suyuna tekrar baslamaya cesaret edemiyorum.. :KK25: Simdilik sabahlari ac karnina bal ve corek otu yiyorum.. Sonrasinda civanpercemi, hayit otu, aslanpencesi filan devam edicem artik olana kadar.. Allah ne verdiyse :KK31:

Merhaba Kızlar

27 yaşındayım ve şu yaşıma kadar hep adet düzensizliğim vardı.
Bende de PKO var. Yıllardır doğum kontrol hapı kullandım bıraktım kullandım bıraktım.
Sonra yine düzensizliğim başladığı zaman soğan kürünü denemeye karar verdim denedim de.
2-3 ay çok günü gününe geldi sonra yine gecikmeye başladı . 45 günü geçmeye başlayınca yine bu kürü yaptım. Kürü yaptım 1 ay güzel gidiyor sonra yine bozuluyor.Ben mi bişeyleri yanlış yapıyorum bilmiyorum ama sonuç ben yine geciktim. Hapa bağımlı yaşamakta istemiyorum.
Bu arada geçen haftalarda ufak bir sakatlık geçirdim, ağrı kesici alıyorum 2 haftadır bitene kadar da içmem gerekiyor, göğüslerim çok şişkin artık kesin adet olucam diyorum ama hala gelen birşey yok :KK43: Bu sefer ağrı kesiciye suçu atıyorum ama ilk reglimin ardından ot kürüne de başlayayım diyorum bari nasıl osla deneme tahtası oldum :KK43:

X