Ailemden çook bunaldım :(

daha ailenin yanındayken bu kadar şey yaşıyorsan, gittiğinde neler olur kestiremedim.. lise yahu lise.. dava etseler küçük yaşta kıza tacizden hapis yatar sevgilin.. ailen baskıcı sevgilinle birlikte oldun, ailen baskıcı sigaraya başladın, ailen baskıcı diye de gitmek istiyorsun.. allah için bir tane olumlu birşey yazmamışsın geleceğin adına.. hayatını mahvetme, Ankara da oku, sonra nereye istiyorsan gidersin canım.. :KK34:

Merhaba ben lise sona giden bir kızım mezun oldum sayılır ama öyle bir durumdayım ki napcagımı bilmiyorum :KK43: Evimizde hiç huzur yok babam alkolik annem ise çok sinirli biri. Şubat ayında erkek arkadaşımla birlikte oldum çok büyük bir hataydı biliyorum ama hata sonuçta. çantamı karıştırmış ertesi gün hapı bulmuş kıyameti koparttı babama anlattı şimdi o günden beri her şeyi yasakladılar resmen cezaevi gibi YGS puanımda yüksek derece yapcagım ama Ankaradan başka yerde okursan para vermeyecem git naparsan yap zaten senin sonun belli kucaktan kucağa gitcen or.spu olacaksın senin yolun belli diyor bana annem. Bende izmir'e gitmek istiyorum bu olay yüzünden değil sadece bu hayat benimse eğer ben izmirde yaşamak istiyorum orada okumak istiyorum sonuçta 4 yıl 5 yıl ben o okula gidip geleceğim :KK43: mutsuz oldugun yerde istemedigin bir okulda nasıl okunur ki? Annem sürekli kavga ediyor benimle zerre saygı duymuyor bana kardeşim de yok o kadar yalnızım ki :'( benim kurallarım geçerli diyor senin hayatın yok senin hayatın işe girip çalıştıgında olacak diyor. Birde yıllardır o kadar huzursuz bir evde yyetiştim ki burada yaşamam imkansız, babam alkolik oldugu için hep kavga var. Çok bunaldım sigaraya başladım, bıraktım onuda öğrendi zaten.. Babam yılbaşında beni evden kovdu zırıl zırıl ağlattı daha hiçbir şey olmamışken sırf seslendi de duymadım diye ne hakaretler ettii defol git bu evden dedi yılbaşı gecesi yaa.. gidemedim sırf okulum için mezun olup üniversite kazanmak için. Şimdi ben ne yapmalıyım lütfen söyleyin 4 yıl daha bunlarla istemediğim bir şehirde kalmak mısırf para için yoksa herşeyi bırakıp tek başıma istediğim şehir olan izmiri yazıp gitmek mi? :KK43::KK43::KK43:

ah canım benim seni çok iyi anlıyorum bende bu hatayı yaparak evlendim annem bana demediğini bırakmadı ama söyledikleri sadece o anlıktı yıkılmıştı kadın.ama senin dediğine bakılırsa annen öncede sonrada böleymiş.çok üzüldüm.bir evde huzuru anne sağlar.annen çok sinirliyse bi yardım falan almalı bence.babanın hıncını senden alıyo olabilir.sen derslerini sakın boşlama çalış meslek sahibi ol.hata yaptım diede sakın kendini suçlama.ilgiyi alakayı dışarda aramışsınn...buda senin en doğal hakkın..bence git okumak için ailenle son kez konuş..hayat senin hayatın..bi şekilde yaşamalısın.zaten anladığıma göre ailenin hiç bir konuda da desteği yok..3 gün sonra karşına birini çıkarırlar zaten kızda değilsin bununla evleneceksin falan durumları olur.o yüzden bir an önce kendini hayatını kurmaya bak.part tıme çalışırsın.devlette maaş bağlıyo zatenn.yalnız olucam falan diede hiç üzülme arkadaşların möuhakkak olucaktır.hayat insanların karşısına kimleri çıkarıyor.allah sabır ve kolaylık versin canım..yolun daima açık olsun:KK16::KK16::KK16:

Merhaba ben lise sona giden bir kızım mezun oldum sayılır ama öyle bir durumdayım ki napcagımı bilmiyorum :KK43: Evimizde hiç huzur yok babam alkolik annem ise çok sinirli biri. Şubat ayında erkek arkadaşımla birlikte oldum çok büyük bir hataydı biliyorum ama hata sonuçta. çantamı karıştırmış ertesi gün hapı bulmuş kıyameti koparttı babama anlattı şimdi o günden beri her şeyi yasakladılar resmen cezaevi gibi YGS puanımda yüksek derece yapcagım ama Ankaradan başka yerde okursan para vermeyecem git naparsan yap zaten senin sonun belli kucaktan kucağa gitcen or.spu olacaksın senin yolun belli diyor bana annem. Bende izmir'e gitmek istiyorum bu olay yüzünden değil sadece bu hayat benimse eğer ben izmirde yaşamak istiyorum orada okumak istiyorum sonuçta 4 yıl 5 yıl ben o okula gidip geleceğim :KK43: mutsuz oldugun yerde istemedigin bir okulda nasıl okunur ki? Annem sürekli kavga ediyor benimle zerre saygı duymuyor bana kardeşim de yok o kadar yalnızım ki :'( benim kurallarım geçerli diyor senin hayatın yok senin hayatın işe girip çalıştıgında olacak diyor. Birde yıllardır o kadar huzursuz bir evde yyetiştim ki burada yaşamam imkansız, babam alkolik oldugu için hep kavga var. Çok bunaldım sigaraya başladım, bıraktım onuda öğrendi zaten.. Babam yılbaşında beni evden kovdu zırıl zırıl ağlattı daha hiçbir şey olmamışken sırf seslendi de duymadım diye ne hakaretler ettii defol git bu evden dedi yılbaşı gecesi yaa.. gidemedim sırf okulum için mezun olup üniversite kazanmak için. Şimdi ben ne yapmalıyım lütfen söyleyin 4 yıl daha bunlarla istemediğim bir şehirde kalmak mısırf para için yoksa herşeyi bırakıp tek başıma istediğim şehir olan izmiri yazıp gitmek mi? :KK43::KK43::KK43:

merhaba bir anne olarak diyeceğim şu ki en kötü aile bile dışarıdan iyidir sana birşey olsa onun içi kanar.tamam tepkisi çok yanlış...biraz daha özenli konuşabilir di seninle ama gerçekten ilerde evladın olunca anlarsın bu lafı klasik bir laf olarak anlama gerçekten öyle yazık kadıncağız alkolik bir adamı çekiyor hangi aile böyle bir olayla karşılaşmak ister...bence aileni kazanmaya çalışmalısın izmir'De ne yapacaksın hem Allah korusun devir kötü annen çok sinirlenmiş kavgada yumruk sayılmaz...

cinsellik yaşamaya karşı biri değilim, doğru kişiyle yaşanabilir bence.
önemli olan her şeyi bilinçli yapmak ve sorumluluğunu taşıyarak sonradan pişman olacağın şeyler yapmamak.
ailende düzelmeyecek bir huzursuzluk varsa ben de olsam başka şehre giderdim.
ama çok dikkatli olman gerekecek başka bir şehirde. onu da göze al derim.

Yaptığın şeyi asla kınamıyorum büyükte konuşmuyorum. Ama ben evlenmeden ilişkiye kesinlikle karşıyım ama bu benim fikrim herkes istediğini yapabilir tabikide insanların kendi kararı :KK14: ama şöyle birşey var ailen seni başka bir şehire göndermemekte çok çok haklı çünkü sen onların yanındayken böyle birşey yapabiliyosan gittiğinde neler yapabilirsin diye düşünüyolar. Keşke ailen baskı yaptı diye sevgilinle beraber olmak yada sigara içmek yerine ailenle konuşmayı deneseydin. Yaşının küçük olduğunu düşünmüyorum ertesi gün hapını biliyosan çokta cahil sayılmassın.Bundan adımlarını daha dikkatli atmanı öneririm yaptığın şeylerle ailene ders vermiş olmuyosun çünkü kendine zarar veriyosun :KK14:

ertesi gün hapı mı
yahu çok küçüksün sen içim acıdı okurken
ailenizde de büyük hata var başı boş kalmışsınız biraz
aileden görmediğiniz saygı ve sevgiyi dışarda arıyorsunuz ama erkekler
sadece kullanırlar
aman diyim devamını getirme

Bak canim.
Benim senin yasinda kiz kardeşim var.
Benim babam da çok baskicidir.
Hep dediğim olsun ister, sürekli tersler en ufak şeyde evden atar beni, dayak yemisligim bile çoktur.
Ama sen bunları yaparak onlara ders vermiyorsun.
Sanma ki onlar bu halini görüp bizim hatamizdi diyecekler.

Ne yaparsan kendine yaparsın. Madem derece yapacak kapasiten var yaz Ankara da en güzel üniversiteyi.
Zaten gün boyu okul akşam yemek ders derken zamanın nasıl geçtiği anlaşılmıyor
Hayat senin hayatın. Okuma fırsatın varken oku. Yoksa sonu üzücü olur

bu küçücük yaşında kendi bedenine yaptığın çok büyük bir hata ama ben burada hatayı sana mal etmiyorum bu hatanın sahıbı aılen ..çocuk sorunlu bır ortamda buyudugunde dogruyu yanlısı ayırt edememesı hatalara dusmesı cok olası..anne baba ılk once kendıne bakmalı biz nasıl ebeveynlerız dıyebılmelı sana o.... kelimesini kullanmadan önce..baban alkolik annen sıkıntılarından ötürü sinir hastası arada kynayan evlat...ve bu evladın ideal evlat olmasını bekliyorlar..ve en kötüsü muhtaç olduğunu bilmelerine rağmen parayla tehdit ediyoırlar..sana bi abla olarak tavsiyem eğer hayatını yoluna koymak istiyorsan annene ve babana 5-6 yıl daha katlanacasın..bırak onların dedikleri yerde oku...sonuçta maddiyat olmadan okul okumak çook zor..sonra mesleğini eline aldıgında kus gıbı özgür olursun ..ama lütfen bu bunalım evrende kendini sakın..sen değerlisin unutma..kendin için geleceğin için değerlisin..ve emin ol herkesin bi yarası var..benim de babamla ergenlık ve cocukluk donemım sıkıntılı gectı ..ama avantajım annemdi..sımdı bızler okuduk babam iyi..eski sıkıntılar yok ama o eski yaralar zamanla aklıma geliyo..sen sen ol ..paranı kazanana kadar sesini çıkarma ..idare et sabret sonrası özgürlük...

X