Bölgesel İncelme Alt bacak ve ayak bileği inceltme

Bölgesel İncelme; Yöntemler ve Ürünler

midwinter

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
24 Eylül 2012
120
2
Arkadaşlar diyet dışında ayak bileği ve alt bacak inceltme yöntemleriniz varsa paylaşır mısınız. 164 boyunda 48 kiloyum yani kilo fazlam yok zayıfım denebilir hatta ve oldukça ince yapılıyım el bileklerim çok ince belim 56cm. Ama alt bacaklarım ve ayak bileklerim bu vücuda oranla kalın duruyor yani zayıf birine aitmiş gibi görünmüyorlar. Diz altı elbise etek çok seviyorum ama topuklu ayakkabı giymiyorsam görüntü hiç hoşuma gitmiyor. Bu arada kalın derken oradaki kemik kalınlığı değil yani etten kaynaklı kalınlık özellikle baldırlarım çok etli. Uzun zamandır günde 5 6 km tempolu yürüyorum bir faydasını görmedim. Ne yapayım incelsinler diye 40 kiloya mı düşeyim yok mu bir çözümü :KK43:

Son düzenleme:
Selamlar
Bendede ayni sorun var forumu inceledigimde genelde ince bacaklardan sikayet var ve yag enjeksiyonu yorumlari var.ne yazikki sporla pek fazla duzelme olmuyor sıkılasma sagliyor bir parca.bunun yontemi lazer lip. Ama eger yaptiran varsa memnuniyet ve goruslerini almak daha dogru.

Ben de ayak bileği inceltme ile ilgili tecrübeleri merak ediyorum. Araştırınca hareket tavsiyeleri falan da gördüm. İşe yaramasa niye tavsiye etsinler? Deneyen var mı acaba? Yağ emme ameliyatı tek çare midir yani?

Diyelim ki çare sadece ameliyatta, peki onun sonucu nasıl oluyor? İnce ve aynı zamanda düzgün hatlı bir bilek olabiliyor mu?
Keşke bu ameliyatı olan birileri burada tecrübelerini paylaşsalar.

merhaba kızlar, 2 sene önce arkadaşım ayak bileklerinni kalınlığından şikayetçiydi. beraber araştırmaya başladık. gittiği spor salonundaki hocama sordum. kadın gülümseyerek kendi bacağını gösterdi. -nasıl? diye sordu. gayet biçimli görünüyordu. eskiden epey kalınmış bilekleri ve gösterdiği hareketle incelmiş. hareket de çok basit.ayaklar omuz genişliğinde açık olacak şekilde parmak uçlarınıza doğru yükselip alçalıyorsunuz. 2. si ise yine aynı şekilde bukez ayak uçları dışa bakacak şekilde yine omuz genişliğinde açık tıpkı balerinler gibi yükselip alçalıyorsunuz. ayrıca bu hareketin selülitlerede çok iyi geldiğini söylemişti :KK66:

Kızlar, araştırırken rastladığım ameliyat ile ilgili bir bilgiyi paylaşıyorum:
"En sık karşılaşılan sorun ise liposuction yapılan bölgelerde oluşan düzensizlik ve dalgalanmalardır. İyi bir planlama ile bu tür sorunların oluşma riski en aza indirilebilir. Bu bölgede uzun süren ödemler hastaları tedirgin edebilir."

ayaklar omuz genişliğinde açık olacak şekilde parmak uçlarınıza doğru yükselip alçalıyorsunuz. 2. si ise yine aynı şekilde bukez ayak uçları dışa bakacak şekilde yine omuz genişliğinde açık tıpkı balerinler gibi yükselip alçalıyorsunuz.
Çok teşekkürler, buna benzer hareketleri daha önce görmüştüm ama hep diz altı kaslarını güçlendirip kalınlaştırmak için zannediyordum. Demek bilekleri de inceltiyormuş.. :) doğrusu bu güzel bir haber :)
İki hareket tarif etmişsiniz ve anladığım kadarıyla ikisi de hemen hemen aynı. Birinde ayaklar düz duruyor, diğerinde ayak uçları sağlı sollu dışa dönük olarak duruyor.
Bi de ben bu hareketi yaparken ayağımızın uç kısmını 4-5 cmlik bir yüksekliğin (eşik mermeri gibi) üstüne koymanın tavsiye edildiğini hatırlıyorum bir yerlerden.

Başka bir yerden yine faydalı olacağını düşündüğüm bir alıntı :

Yağ alma yöntemiyle baldır / bacak inceltme, eğer baldır çevresinin büyümesine yağ dokusu birikmesi neden olmuşsa iyi bir tedavi seçeneğidir. Fazla yağ dokusunun hacmini tıp uzmanı olmayan herkes dahi bu dokuyu iki parmağı arasına sıkıştırıp alarak ölçebilir Parmaklarınızın arasında hemen hemen sadece cilt varsa o zaman baldır daha çok kastan oluşmaktadır. Bu durumda yağ alma yöntemiyle bacak inceltme pek başarı vadetmez.

yağ alma yöntemiyle baldır inceltildiğinde oldukça ender pürüzler oluşur. Ayak bilekleri üzerinde çok itinalı çalışılmalıdır, çünkü radikal uygulama yapıldığında şişmeler ve pigmentlerde değişiklikler ortaya çıkabilir. Ameliyat sonrası iyileşme dönemi alınan hacme bağlıdır. Birkaç gün sürebileceği gibi (aşırı bulgularda) birkaç hafta da sürebilir. Esas itibarıyla 6 haftalık bir spordan uzak durma süresine riayet edilmelidir.

Avantajlar:
Yağ alma yöntemiyle bacak inceltme sırasında oldukça az, hemen hemen hiç görünmeyen yara izleri (kesik noktaları) oluşur.

Dezavantaj:
Baldırların kas oranı büyük ve yağ oranı küçük ise bacak çevresindeki küçülme de oldukça az olacaktır.

merhaba kızlar, 2 sene önce arkadaşım ayak bileklerinni kalınlığından şikayetçiydi. beraber araştırmaya başladık. gittiği spor salonundaki hocama sordum. kadın gülümseyerek kendi bacağını gösterdi. -nasıl? diye sordu. gayet biçimli görünüyordu. eskiden epey kalınmış bilekleri ve gösterdiği hareketle incelmiş. hareket de çok basit.ayaklar omuz genişliğinde açık olacak şekilde parmak uçlarınıza doğru yükselip alçalıyorsunuz. 2. si ise yine aynı şekilde bukez ayak uçları dışa bakacak şekilde yine omuz genişliğinde açık tıpkı balerinler gibi yükselip alçalıyorsunuz. ayrıca bu hareketin selülitlerede çok iyi geldiğini söylemişti :KK66:

canım 2. hareketi anlayamadım , ayak uçları dışarı bakacak şekilde nasıl yükseleceğiz ?

Alt bacak inceltmek için Egzersiz yaparken 5 dakika da bu süreyi tamamlamayın. İlk etapta 10 dakika çalışın. Gün gün bu çalışmayı yarım saate yükseltin. Her gün 30 dakikalık egzersiz uygulayın.

Alt Bacak İnceltmek için
1 – Aerobik ve step hareketlerine yönelin. Hafta 4 gün mutlaka egzersiz yapmak zorundasınız. Bir müzik açın ve hiç durmadan dans edin. Ya da internet ortamında steple ilgili birçok egzersiz programı var. Günlük olarak bu siteleri açın ve yarım saatinizi kendinizi iyi hissetmek için ayırın.
2 – Ayakta dimdik durun ellerinizi karşıya uzatın ve oturur pozisyona gelin ve tekrar ayağa kalkın. Bu egzersizi gün geçtikçe arttırmaya özen gösterin. Harika bir bacak çalıştırma hareketidir. Sguart hareketi de denir. Duvara dümdüz yaslanıp ta bu hareketi uygulayabilirsiniz. Dik açıyla sürekli çömelip kalkın.
3 – Ayakkabı giymeden uygulayın bu hareketi. Ayak parmaklarınız üzerinde yukarıya doğru elleriniz kaldırın ve bu şekilde durun tekrar eski pozisyonunuza geri dönün. Alt bacakları incelten en iyi egzersizdir.
4 – Plates bacakları inceltmenin aynı zamanda selüliti önlemenin en iyi yoludur. Kas yapmadan incelebileceğiniz kolay plates bacak hareketleri tercih edin.
5 – Yüzün. Yüzmek sadece bacaklarınızı değil tüm vücudunuzu çalıştıracağı için her bölgeniz için incelme sağlayacak bir spordur.
6 – Doymamış yağlar bulunan gıdaları tüketin. Avokado, fındık, protein, karbonhidrat, meyve ve sebzelerde bulunur.
7 – Metabolizmanızı hızlandırın. Az ve sık yiyin.
8 – Kendinizi diyet yaptığınız için strese sokmayın. Sadece yapmanız gereken şey yemek düzeninizi değiştirmek. Unlu, yağlı ve tatlı gıdalardan uzak durarak bunu başarabilirsiniz. Stres hormonu zayıflamanızı engeller.
9 – Bacaklarınıza her gün belirli bir dakika tuzla ovun ardından sıkılaştırıcı kreminizi bacaklarınıza uygulayın.

Son düzenleme:
Arkadaşlar diyet dışında ayak bileği ve alt bacak inceltme yöntemleriniz varsa paylaşır mısınız. 164 boyunda 48 kiloyum yani kilo fazlam yok zayıfım denebilir hatta ve oldukça ince yapılıyım el bileklerim çok ince belim 56cm. Ama alt bacaklarım ve ayak bileklerim bu vücuda oranla kalın duruyor yani zayıf birine aitmiş gibi görünmüyorlar. Diz altı elbise etek çok seviyorum ama topuklu ayakkabı giymiyorsam görüntü hiç hoşuma gitmiyor. Bu arada kalın derken oradaki kemik kalınlığı değil yani etten kaynaklı kalınlık özellikle baldırlarım çok etli. Uzun zamandır günde 5 6 km tempolu yürüyorum bir faydasını görmedim. Ne yapayım incelsinler diye 40 kiloya mı düşeyim yok mu bir çözümü :KK43:

Arkadasin denedi mi peki hareketleri etkili oldu mu bi de ne kadar surede etkili oldugu konusunda bi bilginiz var mi :)

spor yapıyorsun, sağlıklı besleniyorsun ama yinede şu portakal görüntüsünden uzaklaşamıyorsun. sanki geliyor da poponuza karın blgenize yerleşiyor tüm kilolar ve gitmemek için de savaşıyor. Allahım sinir oluyorum ya. bu blgesel zayıflama olayına mı girsek ne yapsak acaba :KK70: ben ilk basta sadece lazer için gidilen bir yer sanıyordum estralla estetik i meğerseeee böyle bölgesel zayıflama falan gibi şeylere de bakıyorlamış. daha önce adını duyan arkadaşlarım oldu mu merak diyorum. yakın çevremden duyuyorum aslında, giden arkadaşlarımda var ama yine de sizlerden de bir fikir edinmek istedim. duydunuz mu başka önerebileceğiniz bir yer var mı falan

Kızlar selam, bu konuyu senelerdir araştıran biri olarak söylüyorum: ayak bileği inceltmenin tek yolu yağ aldırmak. Benim alt bacağım oldukça kaslı, ayak bileğim kalın. Boyum uzun olduğu için dehşet kötü durmuyor ama üstüm gerçekten çok ince. Bu da pantolon bulma zorluğu yaşatıyor istediğimi giyemiyorum hele etek. :) Alıyorum bir hevesle sonra bir köşeye atıyorum. Sadece diz üstü çizmeyle giyebiliyorum. Çok ünlü bir plastik cerraha gittim yağ aldırmak için baldır + ayak bileği. Doktor incelediğinde bacağımda yağ olmadığını bunun sadece KAS olduğunu söyledi. Benim sıktığımda elime gelen yağ sandığım kısım kendi derimmiş. Botoxtan bahsetti kaslara uygulanabiliyormuş incelme olur dedi. Ne kadar dediğimde max 1,5-2cm ve etkisi geçtikçe yaptırmak gerekiyormuş. Ben de vazgeçtim hem kalıcı değil hem maliyetli. Yürümende de zorluk olabilir dedi. Şu an pilates veya tüm vücut fitness daha mantıklı geliyor en azından zayıf olan yerlerimi güçlendiririm ve daha orantılı bir görüntü oluşur. Eski fitness hocam alt bacağı inceltemiyorsak üstünü kalınlaştırırız demişti :) Sağlıklı günler hepinize.

X