ARALIKLI ORUC+DÜŞÜK KARBONHİDRATLI BESLENME

Öğlen 12 bazen 1 gibi ilk öğünde kahvaltı yapıyorum. Ekmek tüketmiyorum.Genelde haşlanmış yumurta omlet ve yeşillik şeklinde besleniyorum. Ara öğün olarak çok acıkmışsam meyev yiyip veya sütlü kahve içiyorum. Tatlı tüketmiyorum. Akşamları sekiz civarı bol salata ve ana yemek tüketiyorum. O gün ne pişirdiysem 4-5 kaşık tabağıma ekleyip genelde yoğurtla tüketiyorum. Sonrasında içersem yeşil çay veya sade soda içiyorum. Sporu aç karına yapmaya özen gösteriyorum.

Ama kilo veremiyorum. Pcoyla alakalı mi diye düşündüm ama ilk başta çok güzel 14 kilo verdim ve hızlı gitti.Ama akşam 6 da kapanışı yapıp öğlen 12 ye kadar hiç bişey yemiyordum. Eşimle konuşup akşamları erken mi yesem diye düşündüm. Bi yandan da omad geçiyor aklımdan bilmiyorum kafam karışık biraz. Öneriniz nedir ve ben nerde yanlış yapıyorum sizce ?
Ne zamandır kilo vermiyorsun? Duraklama kar gayet normal. Beslenme gayet iyi görünüyor...

Başlayalı neredeyse 1 ay olucak ve ben hala aynıyım :KK43:
Kan değerlerine bı baktirabilirsin canım
Yediklerinin miktarlarını biraz azaltmayı deneyebilirsin.
Bir de haftada bir kaç kez 18/6 if yapmayı dene. Ama illaki düzene girer. Bir de 4 gün spor diyorsun, yağ kaybın illaki olmuştur. Olmadı mı? Önemli olan tartidaki rakam değil, vücudunun yağ oranı düşüp, kas oranı artmış olabilir...Ne tür spor yapıyorsun? Ben aylarca yürüyüş, Leslie ve eliptik yaptım, günlük sadece 15 dk kadar da bölgesel çalıştım. İdeal kiloma yaklaşınca pilatesi devreye soktum...Tavsiye bu yöndeydi. 🙄

Kan değerlerine bı baktirabilirsin canım
Yediklerinin miktarlarını biraz azaltmayı deneyebilirsin.
Bir de haftada bir kaç kez 18/6 if yapmayı dene. Ama illaki düzene girer. Bir de 4 gün spor diyorsun, yağ kaybın illaki olmuştur. Olmadı mı? Önemli olan tartidaki rakam değil, vücudunun yağ oranı düşüp, kas oranı artmış olabilir...Ne tür spor yapıyorsun? Ben aylarca yürüyüş, Leslie ve eliptik yaptım, günlük sadece 15 dk kadar da bölgesel çalıştım. İdeal kiloma yaklaşınca pilatesi devreye soktum...Tavsiye bu yöndeydi. 🙄
Siz ne kadar sürede tam kaç kilo verdiniz acaba

Siz ne kadar sürede tam kaç kilo verdiniz acaba
İlk sayfada kilo takibiyle birlikte paylaştım canım, oradan bakabilirsin...😊
İdeal kiloya yaklaştıkça kilo gram gram gitmeye başlıyor. Arada duraklamalar da normal. Beslenme temiz ve porsiyon kontrolü varsa, düzenli spor yapılıyorsa sıkıntı yok. İlla ibre aşağıya çevrilir. Yeter ki vazgeçme olmasın. 💪

Günün sporu:
50 dk reformer pilates ve 30 dk eliptik. 💪
Doğrusu açık havada yürümeyi çok özledim. Havalar serinlese de başlasam...

Kolay olmadı, ama sonuç harika oldu. Öncelikle sağlığımı geri kazandım ve 46 bedenden 36 bedene düştüm. Bir yıldır da emek emek olusturdugum düzenimle şükürler olsun koruyorum. 🤲🥰
ben de bu sıcaklarda birşey yapamıyorum. Allahın izniyle eylülde havalar biraz daha iyi olur. o zaman başlayayım diyorum.

Mutlu hafta sonları...🌹

23 saat sonraki ilk öğünüm. Kahve yanında da bir orta boy şeftali yedim. İkinci öğüne kadar boğazdan kalori taşıyan gemi geçişi yok...😍

Eklentiler

• IMG20220806102446.jpg
    IMG20220806102446.jpg
    96,7 KB · Görüntüleme: 58
Bugün ikinci öğünün saati değişebilir. Kızımla başbaşa yemeğe çıkacağız. Muhtemelen ızgara balık tercih ederiz...
O da sağlıklı besleniyor, maaile sağlıklı besleniyoruz. Eşimin tabiriyle ön teker nereye, arka teker oraya...😍

Mükemmeli hedeflemiyorum. Elimden geldigince, tercih hakkım oldukça sağlıklı besinden yanayım. Hayatın akışında saatler değişebiliyor, besinler değişebiliyor. Çöp gıda yemektense açlığı tercih ediyorum. Bedenim eskimiş, hastalanmış hücreleri yiyor ve zindeligim artıyor. Çok şükür, bin şükür...🤲

Kötü beslenmeyi vaktiyle nasıl rutin hale getirdiysem, kaliteli beslenmeyi de getirebilirim dedim ve başardım!

Siz neden basaramayasiniz? ❤️

Bu akşamki menü balık değil, dana lokum oldu. Yanında acılı şalgam ve yeşil salata.
Ortam müsait olmadığı için foto çekemedim...
Neye hayır dedik? Pufidik balon ekmeklere ve fırın sutlaca ..Torun afiyetle yedi. 😍
Kızım da ben de şekersiz 21 gün yapıyoruz. Bugün 6. gün bitti.
Ben de sütlaç falan değil de, karışık tahıllı yoğurt özledim. 😍
Şekerden ve diğer karbonhidratlardan vazgeçtim, yemeye yemeye de unuttum. Yoğurtlu İnofit tahıl topping'e bayılıyorum...😋

Bugün ikinci öğünün saati değişebilir. Kızımla başbaşa yemeğe çıkacağız. Muhtemelen ızgara balık tercih ederiz...
O da sağlıklı besleniyor, maaile sağlıklı besleniyoruz. Eşimin tabiriyle ön teker nereye, arka teker oraya...😍

Mükemmeli hedeflemiyorum. Elimden geldigince, tercih hakkım oldukça sağlıklı besinden yanayım. Hayatın akışında saatler değişebiliyor, besinler değişebiliyor. Çöp gıda yemektense açlığı tercih ediyorum. Bedenim eskimiş, hastalanmış hücreleri yiyor ve zindeligim artıyor. Çok şükür, bin şükür...🤲

Kötü beslenmeyi vaktiyle nasıl rutin hale getirdiysem, kaliteli beslenmeyi de getirebilirim dedim ve başardım!

Siz neden basaramayasiniz? ❤️
Örnek oluyorsunuz cidden. Kilo vermek zor ama korumak daha zordur sanirim. Yasam bicimi hale getirmek... geri almamak harika ve olmasi gereken.... Biz de basaricaZ insaallah. ❤️‍🔥❤️‍🔥

Örnek oluyorsunuz cidden. Kilo vermek zor ama korumak daha zordur sanirim. Yasam bicimi hale getirmek... geri almamak harika ve olmasi gereken.... Biz de basaricaZ insaallah. ❤️‍🔥❤️‍🔥
Yaşam tarzı haline gelince sıkıntı yok. Ama sürdürülebilir bir program olmazsa bırakıldığı anda verilen kiloların misliyle alindigini söylüyorlar...😣

X