Ayak Kokusu Sorunu Yaşayanlar

bende de var.başkasının evine giderken heme yedek çorabımı giyerim.çantamda bulunur.evden direk çıkarkende ayaklarımı yıkarım ama yazın daha bi fena.ayrıca evdede terliklerim kokar.çıplak ayakla terlik giyemem..çok zor bi durum.ameliyatı falan yokmudur.el terlemesi için vatr ama.

Maxim veya tereson gibi ürünleri kullanabilirsin, bende ayak terlemesi yok ama kolaltım için kullandım ve işe yaradı. Ayakları ve elleri için kullananlar var memnun kalıyor çoğu kişi.

orkıt ayakkabıda sabıt durmaz
yedek corapla falan nıye ugrrasıyorsunuz
bu bahsettıgın ozel bı maddeden yapılmıs olan tanalıgı koyun ayakkbınızın ıcıne kımse farketmeyecektır bıle ayrıca mısafırlıkte degıl her zaman kokudan eser bırakmıyor cok pratık ve ugrasması geketırmeyen bı yontem oldugu ıcın herkese tavsıye ederım
teknolojı dedıgın boyle olmalı ınsanın hem sorununu cozmelı hemde ugrastırmamalı pratık olmalı :))

aynı konudan bende muzdaribim..toplum içinde ayakkabımı çıkaracak olsam :sm_confused: hayır...ayaklarım tüm gün ayakkabının içinde haliyle..değiştirsem bile bir gün kafi..

tabanlık kullandım ama 1 hafta işe yaradı..
şimdide kremlere başlayalım bakalım..bilmiyorumkismile

benım dedıgım tabanlıgı kullandıgına emınmısın esım aylardır kullanıyor ogunden berı ayakları kokmuyor acaba yanlısmı kullandın kumas yuzey yukarı gelecek renklı kısın asagı gelecek ve coraplı kullanılıyor genelde

benım dedıgım tabanlıgı kullandıgına emınmısın esım aylardır kullanıyor ogunden berı ayakları kokmuyor acaba yanlısmı kullandın kumas yuzey yukarı gelecek renklı kısın asagı gelecek ve coraplı kullanılıyor genelde

Kumaş yüzeyimi üste gelecek?Deri kısmını üst tarafa getirdim, kumaş bölümü kumaş olduğu için ayağı terletir diye..ki ben böyle biliyorum, yanlış mı??:sm_confused:

Benim kullandığım tabanlık deri, ayakkabıcıdan aldım..Ama orjinal değil dei, orjinali varmış ama şu anda elimde yok dedi bende bunu aldım..

kızlar tabanlık degıl de gümüs iplikli bir corap vardı
ondan aldınız mı hıc?

Kumaş yüzeyimi üste gelecek?Deri kısmını üst tarafa getirdim, kumaş bölümü kumaş olduğu için ayağı terletir diye..ki ben böyle biliyorum, yanlış mı??:sm_confused:

Benim kullandığım tabanlık deri, ayakkabıcıdan aldım..Ama orjinal değil dei, orjinali varmış ama şu anda elimde yok dedi bende bunu aldım..

bu tabanlık derı degıl özel bir malzemeden yapılmış yani koku emici özelliği var sadece sahıbınden .comda satılıyor sanırım
kumas tarafı üste gelecek renkli kısımı alta gelecek ama bu tabanlık olmassa olmaz cunku cok cesıtlı tabanlıklar var ortopedık olanı ayrı ayagı ısıtanları ayrı bısuru cesıtı var bu yurt dısından ıthal ve özel
zaten ucuz bıse bıkere alıyorsun 5-6 ay rahat gıdıyor
ayak numarana gore işaretli yerden kesip ayakkbına yerleştırıyosun okadar kullandıgın dakikadan ıtıbaren kokutu tamamen yok edıyor
kullan ve sonucu bana yaz lütfen

kızlar ayakkabıdan ayakkabıya da çok farkediyor ayak kokusu bilginize

cnm bız herseyı denedık tek cozumu bu tabanlıkta buldugumuz ıcın her yerde bahsedıyorum herkes bu sorunundan kurtulsun dıye
kremler losyonlar coraplar hıkaye ve cok masraflı bırde vakıt ayırıp bakım yapmanız gerekıyor ınan ıs hayatında ınsan 1-2 yapıyo sora unutuyo yada sıkılıyor bu tabanlıgın kullanımıda cok basıt
36-dan 45 e kadar ısaretlı yerden ayayk numarana gore kesıp ayakkabının ıcıne yerlestırıyorsun okadar basıt baska bıseyı yok
kullan umarım sende bana dua edenlerden olursun
kullandıktan sora yaz lutfen

kızlar tabanlık degıl de gümüs iplikli bir corap vardı
ondan aldınız mı hıc?

yanlıs kısıye cevap yazmısın aslında jayjaya yazacaktım :)
tekaralıyım

cnm bız herseyı denedık tek cozumu bu tabanlıkta buldugumuz ıcın her yerde bahsedıyorum herkes bu sorunundan kurtulsun dıye
kremler losyonlar coraplar hıkaye ve cok masraflı bırde vakıt ayırıp bakım yapmanız gerekıyor ınan ıs hayatında ınsan 1-2 yapıyo sora unutuyo yada sıkılıyor bu tabanlıgın kullanımıda cok basıt
36-dan 45 e kadar ısaretlı yerden ayayk numarana gore kesıp ayakkabının ıcıne yerlestırıyorsun okadar basıt baska bıseyı yok
kullan umarım sende bana dua edenlerden olursun
kullandıktan sora yaz lutfen

benimde ayak terlesmesi ve koku sorunu var adeta nefret ettim artık biyere gittiğimde ayakkabımı çıkarmaya korkuyorum çok utanç verici bi durum.FOOTCARE ayak bakım kremini kullandım ama hiçbir faydası yok boşuna para harcamayın derim ben ayrıca bana çözüm LÜTFEN ...

Kızlar bunun kesin çözümü yok. Bir arkadaşımın ablası Türk Hava Yollarında hostes. .Bunlar yaz kış naylon çorap giymek mecburiyetindeymiş.. Kızda bir ayak kokusu varmış dillere destan ne yapsa fayda etmiyormuş..Hele Singapur, Tokyo gibi uzun mesafe uçuşlarından geldiğinde ayakkabılarını çıkarır çıkarmaz eve öyle bir koku yayılıyormuş ki arkadaşım ve annesinin başı dönüyormuş ..herşeyi denemiş sadece geçici faydasını görmüş gerisi nafile..Yani kalıcı çözüm yok gibi..

bence hostes arkadasın bu tabanlıgı denememıstır cunku heryerde olan bısey degıl bız bıle bu sıtede tesadufen bulduk oyuzden mıllete yayıyoruz sevabına cunku cok etkılı bı urun ama bılınen bı urun degıl

Temizlik, temizlik, temizlik diyorum.
Bende de var bu sorun. Hergun ayaklarimi ozenle yikarim. Ayak spreyimi sikar, her gun temiz corap giyerim. Bazen pudra dokerim ayaklarima banyo sonrasi. Bu sekilde bu sorunu en aza indiriyorum, hicbir rahatsizlik yasamiyorum. Herkese de oneririm.

Valla benım esımde cok tıtızdır gunde 2 defa coraplarını degıstırır ayaklarını yıkar ayakkabısını havalandırır ama kısısıne gore degısıyor demekkkı kokuyu hıc yokedemedı esım ancak bu urun geldı evımızın havası degıstı

bence hostes arkadasın bu tabanlıgı denememıstır cunku heryerde olan bısey degıl bız bıle bu sıtede tesadufen bulduk oyuzden mıllete yayıyoruz sevabına cunku cok etkılı bı urun ama bılınen bı urun degıl
Bu tabanlığı nereden temin edebiliriz..?? Annesi aramış bulamamış, ancak hostesler tek tip ayakkabı giymek zorundalarmış bu tabanlığın uymama ihtimali olabilirmi? veya saatlerce ayakta durduklarından rahatsızlık yaparmı ?

Kızlar bunun kesin çözümü yok. Bir arkadaşımın ablası Türk Hava Yollarında hostes. .Bunlar yaz kış naylon çorap giymek mecburiyetindeymiş.. Kızda bir ayak kokusu varmış dillere destan ne yapsa fayda etmiyormuş..Hele Singapur, Tokyo gibi uzun mesafe uçuşlarından geldiğinde ayakkabılarını çıkarır çıkarmaz eve öyle bir koku yayılıyormuş ki arkadaşım ve annesinin başı dönüyormuş ..herşeyi denemiş sadece geçici faydasını görmüş gerisi nafile..Yani kalıcı çözüm yok gibi..

hahahahahaa Ben de hostesim, ben de öyle denizaşırı yerlere uçuyorum hiçte öyle bir sorunum yok. Konuya da öylesine baktım kimler muzdarip neler neler var diye. :)) Bu mesajı görünce koptum. Yok ya ona bakarsanız kaptanlarda gün boyu kapalı ayakkabı giyiniyor yaz kış. -ki sadece havacılar mı doktorlar , hemşireler cemi cümle şikayetçi o zaman. :KK70: Genetik bu sorun birazda temizlikle alakalı. Ter bezleri daha fazla çalışan ve vücudu normalden fazla terleyen insanlarda ayak kokusu daha çok olur. Tuzlu su iyi gelirmiş.

hahahahahaa Ben de hostesim, ben de öyle denizaşırı yerlere uçuyorum hiçte öyle bir sorunum yok. Konuya da öylesine baktım kimler muzdarip neler neler var diye. :)) Bu mesajı görünce koptum. Yok ya ona bakarsanız kaptanlarda gün boyu kapalı ayakkabı giyiniyor yaz kış. -ki sadece havacılar mı doktorlar , hemşireler cemi cümle şikayetçi o zaman. :KK70: Genetik bu sorun birazda temizlikle alakalı. Ter bezleri daha fazla çalışan ve vücudu normalden fazla terleyen insanlarda ayak kokusu daha çok olur. Tuzlu su iyi gelirmiş.

Şekerim sen zeka özürlü filanmısın allah aşkına ?? biz bütün hosteslerin ayakları kötü kokar gibi genel bir iddia da filan bulunmadık ki burada söz konusu olan tek bir şahış..

X