Çocuk Hastalıkları Başına böyle gelen oldu mu? Cilt ile ilgili 5.Hastalık çıktı alerji değilmiş.

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği
Niloya bu 5.hastalik degil, 5.hastaligin tipik belirtisi yanakta kizarikliktir.

6.hastalik diyen olursa o da degil, oncesinde atesli hastalik gecirmesi gerekiyor.

Bu biraz isirgan otu tarzi biseyin dolamasina da benziyor, kabariklik var mi yok mu fotodan emin olamadim. Temas kaynakli alerjik tepkimelerde genelde kizarikliga kabariklik eslik ediyor.

O sebeple ben gida kaynakli urtiker oldugunu düşünüyorum. Bir sor bakalim ufakliga bugunlerde senden gizli seker tüketmiş mi? Anane babanne çikolata mi vermis? Atiyorum yumurta gibi alerjen bir yiyeceği ust uste tuketmis olabilir, senden habersiz bir bitkiyi agzina atmis ve su an korkudan bunu anlatamiyor olabilir.
5.hastalık okuldan bir velinin atmasına göre bizdeki öyle değil o arkadaşımızın çocuğunun yanağındaydı ama bu şekilde değil yani genel kırmızılıktı bizdeki bölük bölük ve kabarma yok sadece bu renkte parça parça benek benek kırmızılık Cumartesi günü benimleydi ama Cuma günü okulda farklı bir şey yediyse bilmiyorum

5.hastalık okuldan bir velinin atmasına göre bizdeki öyle değil o arkadaşımızın çocuğunun yanağındaydı ama bu şekilde değil yani genel kırmızılıktı bizdeki bölük bölük ve kabarma yok sadece bu renkte parça parça benek benek kırmızılık Cumartesi günü benimleydi ama Cuma günü okulda farklı bir şey yediyse bilmiyorum
Yakin zamanda ilac, vitamin, aşı kullanımı oldu mu? Mesela b12 haplari bana bu sekilde dokuntu yapiyor

Yakin zamanda ilac, vitamin, aşı kullanımı oldu mu? Mesela b12 haplari bana bu sekilde dokuntu yapiyor
Şuan farklı bir durum olmadı o yüzden telaş yaptık zaten uzmanı olan doktora gidene kadar acile bile gittim okulda farklı bir şey yediyse diyeceğim ama o etki geçer bugün de durduk yerde çıktı yediği şeyler de hep aynı bakalım doktor ne diyecek acil doktoru alerji dedi şurup yazdı ama etkisi yok şuan

Evet bu dediğinizi bugün veli grubumuzda biri yazdı çocuğun yanağı kıpkırmızı olmuş 5.hastalik demişler ama onda ateş gibi belirtiler de olmuş bizde ateş falan yok ama bu hastalık yeni mi çıkmış ilk defa duydum
Bizde de ateş filan hiç yoktu. Arada kızarıklık çıktı gitti. Yüzü kızardı geçti. Biz alerji sandık ama alerji surubuna tepki vermedi. Hemen alerji bölümüne gittik testler yapildi. Sınıfta varsa sizinki de öyledir. Zaten fotoğrafı görünce bizimkinden bu dedim. Salgın var demek ki. Geçmiş olsun

Doktordan şimdi çıktık 5.hastalık dedi bu ara çok yaygınmış geçen hafta yanakları çok kızardığında biz güneşte kaldığı için sanmıştık ama o ara bulaştırıcılığı varmış vücuttaki semptomlar 4 ay sürer dedi hamileler için çok riskli olduğunu ölü doğuma kadar sonuçlar olabildiğini söyledi. Nemlendirici verdi bulaşıcılığımız geçmiş

Bizde de ateş filan hiç yoktu. Arada kızarıklık çıktı gitti. Yüzü kızardı geçti. Biz alerji sandık ama alerji surubuna tepki vermedi. Hemen alerji bölümüne gittik testler yapildi. Sınıfta varsa sizinki de öyledir. Zaten fotoğrafı görünce bizimkinden bu dedim. Salgın var demek ki. Geçmiş olsun
Bize de 5.hastalık dedi doktor yanaklar kızardığında bulaşıcılığı varmış atlatmış kollardaki 4 ay sürer dedi ateş yok olsa da öyle yüksek ateş olmuyor bu hastalıkta dedi yanaklar hakikaten de doktorun dediği gibi pzt günü tokatlanmış gibiydi biz okulda çok güneşte kaldı sandık

Bize de 5.hastalık dedi doktor yanaklar kızardığında bulaşıcılığı varmış atlatmış kollardaki 4 ay sürer dedi ateş yok olsa da öyle yüksek ateş olmuyor bu hastalıkta dedi yanaklar hakikaten de doktorun dediği gibi pzt günü tokatlanmış gibiydi biz okulda çok güneşte kaldı sandık
Aynı bizim hesap olmuş işte. Salgın var. O kadar uzun surmedi biz de kızarıklıklar ya

Doktordan şimdi çıktık 5.hastalık dedi bu ara çok yaygınmış geçen hafta yanakları çok kızardığında biz güneşte kaldığı için sanmıştık ama o ara bulaştırıcılığı varmış vücuttaki semptomlar 4 ay sürer dedi hamileler için çok riskli olduğunu ölü doğuma kadar sonuçlar olabildiğini söyledi. Nemlendirici verdi bulaşıcılığımız geçmiş
Benim de kız kardeşim hamileydi çok panik olmuştuk öğrenince. Çünkü ilk bakanlardan biri de kız kardeşimdi. İnşallah saglikla alırız kucağımiza. Şu an şükür bir sorun yok

Benim de kız kardeşim hamileydi çok panik olmuştuk öğrenince. Çünkü ilk bakanlardan biri de kız kardeşimdi. İnşallah saglikla alırız kucağımiza. Şu an şükür bir sorun yok
Sormayın ya benim de kız kardeşim hamile pzt günü doğum günü kutlaması yaptık sarıldı kızıma o sırada da kızımın yanakları kıpkırmızıydı Allah korumuş

Bizde de şuan kollarda kızarıklık çıkıyor kayboluyor 4 ay sürebilir korkmayın dedi.

Kızımın kollarında, ellerinde aniden çıkıyor kızarıklıklar sonra kayboluyor korkup acile gittik alerji dedi yarın dermatolojiye randevumuz var başına gelen oldu mu bu şekilde?

Evde kızarıklık varken doktora giderken çoğu kaybolmuştu.

GÜNCELLEME : Doktor 5.hastalık dedi Pazartesi günü yanakları çok kırmızıydı biz okulda çok güneşte kaldığını sanmıştık tam da doktorun tarif ettiği gibi yanakları tokatlanmış gibi kırmızıydı kollardaki 4 ay sürer dedi. Yanaklar kırmızı iken bulaşıcılığı varmış tedavi olarak da sadece nemlendirici verdi güneşe çıkmasa bile güneş kremi önerdi. Ayrıca hamileler için çok riskli olduğunu söyledi ölü doğuma kadar varabilen bir hastalıkmış. Çevremizi bilgilendirmemiz konusunda doktorumuz uyardı.
Aynısı başımıza geldi bütün vücut kızardı yanaklar hariç. Doktor kortizonlu krem verdi onu kullandık 2 gün keşke kullanmasaydık. Bir kaç gün sonra yanaklar kızardı ve ateş çıktı. Başka bir doktora götürdük 5.hastalkk dedi ve sonra iyileşti çok şükür

Aynısı başımıza geldi bütün vücut kızardı yanaklar hariç. Doktor kortizonlu krem verdi onu kullandık 2 gün keşke kullanmasaydık. Bir kaç gün sonra yanaklar kızardı ve ateş çıktı. Başka bir doktora götürdük 5.hastalkk dedi ve sonra iyileşti çok şükür
Size de geçmiş olsun şu sıra çok yaygınmış tüm doktorlar bilmiyor yaygın olduğunu acildeki doktor bize alerji dedi dermatoloji vücut muayenesi sonrası yanaklarda kızarıklık olup olmadığını sordu hemen bildi

X