Çocuk Hastalıkları Başına böyle gelen oldu mu? Cilt ile ilgili 5.Hastalık çıktı alerji değilmiş.

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği
Korkmayın bu arada benim de hiçbir alerjim yok, hiç değilik bir şey de yememiştim, bir anda çıktı. O gün tüylü bir battaniye kullanmıştım, çıplak tenime değmişti.
Başka bir seferde de aşırı tozlu bir ortamda tozlu yüzeylere dokunmuştum.
Krem ve hapla hemen geçti

Korkmayın bu arada benim de hiçbir alerjim yok, hiç değilik bir şey de yememiştim, bir anda çıktı. O gün tüylü bir battaniye kullanmıştım, çıplak tenime değmişti.
Başka bir seferde de aşırı tozlu bir ortamda tozlu yüzeylere dokunmuştum.
Krem ve hapla hemen geçti
Yaa inşallah teşekkür ederim içim biraz rahatladı battaniye de kullanmıyor aslında sıcağı hiç sevmiyor bilemiyorum şuan hiçbir fikir yürütemiyorum. Fotoğrafı çektiğimde bir sürü vardı şimdi baktım çoğu kaybolmuş hatta doktora gittiğimizde yine kaybolurlarsa diye de fotoğrafı çektim.

Kızımın kollarında, ellerinde aniden çıkıyor kızarıklıklar sonra kayboluyor korkup acile gittik alerji dedi yarın dermatolojiye randevumuz var başına gelen oldu mu bu şekilde?

Evde kızarıklık varken doktora giderken çoğu kaybolmuştu.
Ürtiker konu başlıklarıma bakın paylaşmıştım aynısını geçti 10 günde falan ama hemen hemen hergün iğne yedim ve serum bağlamışlardı ilaçlarla zar zor geçti illet bir şey ben berbat olmuştum hemde yanma kaşınma varsa. Kafama kadar kaplamıştı :KK43:(

Okula gidiyordur muhtemelen. Yüzünde de kızarıklık oluyor mu? Bu ara 5.hastalik çok yaygın. Biz de atlattık. Tıpkı dediğiniz gibiydi alerji sandık ama degilmis. Doktor kaç testi baktı. Crp yüksek çıktı. Sonra 5.hastalik testi yapıldı kandan ve sonuç pozitifti. Kendi kendine geçti. Salgın çocuk hastalıklarındanmis meğer. Geçmiş olsun.

Kızımın kollarında, ellerinde aniden çıkıyor kızarıklıklar sonra kayboluyor korkup acile gittik alerji dedi yarın dermatolojiye randevumuz var başına gelen oldu mu bu şekilde?

Kurdeşen canım. Genelde bir şeye alerjisi varsa oluyor. Benim hamilelikte başıma geldi. Alerji testi yaptır birden gitmiyor diye biliyorum şahsen benim vücudumda bir iki yerde kaldı hâlâ kaşınıyor

Urtiker bu niloya, deterjan sampuan bile degistirdigin icin olmus olabilir. Degisik bir gida da yapabilir. Gecmis olsun

Ürtiker demiş herkes ama ürtiker bir alerji değildir. Tamamen stres kaynaklı vücudun bağılıklığının düşmesiyle birlikte stresli sıkıntılı dönemlerde ortaya çıkabilir. Kremle ilaçla geçmez alerji ilaçları bir nebze semptomları azaltsa bile tamamen iyileşme sağlanmaz. Çoğu zaman bir süre semptomlar görülüyor kendiliğinden geçiyor stresli durum devam etmiyorsa ve vucut bağısıklığı iyiyse. Veya kortizon ilaçları ile baskılanıp kısa sürede tedavi ediliyor. Bazı insanlarda kronikleşir. Ben de yaşadım kronikleşmişti. çok yakın arkadaşımda da var onunki çok ileri boyutta stresi sıkıntısı hiç eksik olmadığı için. Benim ürtikerim 6-7ay kadar sürdü sonrasında birden bire yok oldu gitti. Tamamen stresle ilgili. Umarım ürtiker değildir alerjik bir durumdur en azından bir çözümü oluyor alerjinin.. İnsallah tez zamanda iyileşir yavrucuğunuz 💐💐💐

Arkadaşların dediği gibi ürtiker.Benim de glikoza karşı alerjim vardı.Her bayramda hastanelik olduğum için ordan anlatmıştık.Hazir baklava yiyince aynısı olur,ev baklavası yiyince olmazdı.

Ürtiker demiş herkes ama ürtiker bir alerji değildir. Tamamen stres kaynaklı vücudun bağılıklığının düşmesiyle birlikte stresli sıkıntılı dönemlerde ortaya çıkabilir. Kremle ilaçla geçmez alerji ilaçları bir nebze semptomları azaltsa bile tamamen iyileşme sağlanmaz. Çoğu zaman bir süre semptomlar görülüyor kendiliğinden geçiyor stresli durum devam etmiyorsa ve vucut bağısıklığı iyiyse. Veya kortizon ilaçları ile baskılanıp kısa sürede tedavi ediliyor. Bazı insanlarda kronikleşir. Ben de yaşadım kronikleşmişti. çok yakın arkadaşımda da var onunki çok ileri boyutta stresi sıkıntısı hiç eksik olmadığı için. Benim ürtikerim 6-7ay kadar sürdü sonrasında birden bire yok oldu gitti. Tamamen stresle ilgili. Umarım ürtiker değildir alerjik bir durumdur en azından bir çözümü oluyor alerjinin.. İnsallah tez zamanda iyileşir yavrucuğunuz 💐💐💐

Cevap icinde kendi icinizde celistiginiz yerler var, ozellikle bagisiklikla ilgili kisimlar.

Kronik urtiker hastasiyim ben, yiyecekler de, kiyafetler de, parfumler de etkileyebiliyor. Baslangici bjr gidadan olmustu, yaban mersini. Dolayisiyla yiyecek tetikler evet

Ürtiker konu başlıklarıma bakın paylaşmıştım aynısını geçti 10 günde falan ama hemen hemen hergün iğne yedim ve serum bağlamışlardı ilaçlarla zar zor geçti illet bir şey ben berbat olmuştum hemde yanma kaşınma varsa. Kafama kadar kaplamıştı :KK43:(
Yaa size de çok geçmiş olsun inşallah bir daha olmasın kaşınma az var bizde sizde nedeni neymiş buldular mı?

İnşAllah sağolun 🌹

Yarın sabah randevumuz var bakalım ne diyecek doktor gerekli tetkik yapar
Evet canım ama kaşıntı yoksa isilik de olabilir. Havalar ısındı terlemeyle oluyor. Nefes darlığını falan iyi kontrol et yeter. Alerji olayında tek önemli olan bu oluyor. Öbürünün altından ciddi bir şey çıkmıyor genelde, umarım sizinki de böyle basit bir sorundur. Geçmiş olsun şimdiden

Okula gidiyordur muhtemelen. Yüzünde de kızarıklık oluyor mu? Bu ara 5.hastalik çok yaygın. Biz de atlattık. Tıpkı dediğiniz gibiydi alerji sandık ama degilmis. Doktor kaç testi baktı. Crp yüksek çıktı. Sonra 5.hastalik testi yapıldı kandan ve sonuç pozitifti. Kendi kendine geçti. Salgın çocuk hastalıklarındanmis meğer. Geçmiş olsun.
Evet bu dediğinizi bugün veli grubumuzda biri yazdı çocuğun yanağı kıpkırmızı olmuş 5.hastalik demişler ama onda ateş gibi belirtiler de olmuş bizde ateş falan yok ama bu hastalık yeni mi çıkmış ilk defa duydum

X