Bende süslü olmak istiyorum, çok mu zoorr :)

ben de özenirim ama uzun süre devam ettiremem süslü olma kararımı :))) özene bezene makyaj yapsam, çok süslü değil ama kendimce giyimime dikkat etsem bile işyerinden biri çıkıp 'çok yorgun görünüyorsun, hasta mısın, moralin mi bozuk vs ..' diye soru sorar. yahu ne işe yarıyor o zaman bu makyaj?? ben de vazgeçiyorum. ne makyaj kurtarıyo beni ne giyim kuşam yaa, hep yorgun bir görüntüm var ben de bunu anlamıyorum.
Bende yapmaya başlayınca bi gün yapmasam aa bişeyin mi var hasta mısın demeye başlıyolar hasta ediyolar beni

alerjik olduğum için her türlü takı ve makyaj malzemesini kullanamıyorum gümüş ve antialerjik markalardan almam gerek ama öğrenciyim bütçem yetmiyor.biraz üzülüyorum açıkçası yaşıtlarım takıp yakıştırıyor ben banyo yapıp pırrr çıkıyorum sokağa.sizin konunuzu görünce içim acıdı birden...

Takılarını makyaj malzemelerini kolay kullanabileceğin bir düzenle yerleştir. Ben öyle yapıyorum diğer türlü bende pek yapmıyordum. Düzenli kolay erişilebilir olunca yapyor insam.

Cok da yuklenmeyin kendinize, icinizden gelmiyorsa gelmiyordur. Bizim memlekette abartildigi kadar onemli degil bu makyaj isi. Hatta benim icinde bulundugum ortamda avam bulunuyor, bizim hatunlar gorse pasakli bulurlar.

Bildigim kadariyla, buyuk sehirlerden birinde yasiyorsaniz, cok zor degil kalici bi bakima ulasmak. Saclariniz nasil bilmiyorum ama dalgali ise Brezilya keratin kurunu evde yapabilirsiniz. Ben evde kendim yapiyorum, esimin yardimiyla 2 saat icinde... Ortalama 4 ay fonlu sacla geziyorum.

Kalici makyaj da eskisi gibi ulasilmaz bir sey degil, sadece gozunuzun uzerine, yuzunuze yakisan bir kalici kalem uygulamasi yaptirsaniz bile yeter. Ben denemedim ama burada arkadasim dovme kalemi ile kendisi yapti. Gunessiz bronzlastiricilar var, sizi 1 hafta kadar idare edebilecek. Kil - tuy isi icin evde lazer makinelerini kesinlikle cok faydali buluyorum. Benim makine kalici kas sekillendirmesi de yapiyor, onu da evde kendim hallettim.

Onemli olan kisisel temizlik. Mutlaka olmasi gerekenler ise gunluk cilt bakiminiz, dis ve dil temizliginiz, gece uyumadan once gozunuzun altina krem ve dudak balminiz. Sirf bunlar bile yeter, fondoten vs ugrasmadan bi rimel cekip, allik ve ruj surup en fazla 10 dk icinde hazir olabilirsiniz. Ben bu rutinde yasiyorum. Yogun otesi bi hayatim var, canim da cok tatlidir, hic zorlamiyor beni. O yuzden kalici uygulamalara bi bakin derim, toplamda 500 TL bile harcamadan yeni bir imaj edinebilirsiniz.

Ilhaminiz bol olsun!

Ben de üşengeç biriyim ama her sabah mutlaka mat rujumu, gözaltıma highlighterımı ve eyelinerımı (siyah,yeşil ve mavi-kıyafetime göre) sürerim. Bunun dışında makyaj yapmam. Ben kozmetik almaya aşırı üşenirim, o yüzden gratis bayram indiriminden birkaç tane ürünü stokladım tabi önce suslusozluk diye bir yerden ürünler hakkında yorumları okudum. Aldığım tüm ürünlerden memnunum. Bir de kışlık kıyafetlerimi yenileyeceğim tabii o da indirimlerde.

Eskiden en azından saat ve kolye takardım oda yok xD eski konuları burada okuyarak zor bela bebeğim 7-8 aylık olduktan sonra alışabildim. Kapali olduğum icin takı takmak bana göre dikkat cekmek gibi geliyor şıngır şıngır dolanıyorum ortada mesela düşüncesi bile bana göre abes geliyor. Ama çok abartıya kaçmayan bir kolye/yüzük bile enerji katiyor.
Benim göz altı morluklarim çok meshurdur. En sonunda biraz pahali bi markanin concealerini kullanmaya basladim anaaa ne görsem iyi: resmen positif enerji gelmis yüzüme, daha canli duruyorum. Rimel bile sürsem bana yeter ama eskiden yok sürme hafif allik rimel ugrasiyordum iste morluklar kapanmadigi icin boyle kendimce dikkat dagitiyordum ne alakaysa, neyse o urunden sonra o kadarinada gerek kalmadi. Bazi yüzlerde fazla makyaj kaldirmiyor bence.
Mesela ben sürme ve rimel sürsem bu benim limitim eşim disari cikinca bile der kiskandigindan o kirpikler ne diye(halbuki tanidigimjz cok abartiya kacmadan minimum bakimli gorunmek istiyorum ama erkek milleti abartiyo iste)
Temiz utulu kiyafet heee bide uyumlu ayakabi ben oyle ayakabi delisi degilim ama seneler oncesi aldiklarimi modasi gecmediginden yine kombinlemeye calisiyorum insanin havasini degistiriyor. Bakimli dis ve eller de bence onemli. Bide hos bir koku oldumu tamamdir:)

suslusozluk.net i takip et, moda makyaj bloglarını taki pet insan okuya okuya kendi de hevesleniyor

Merhaba bayanlar,

27 yaşındayım ve sabah yataktan kalkıp işe gitmek bile büyük bir başarı bence benim için. Makyaj vs hak getire zaten ayda bir kaç gün yaparsam yaparım o kadar. Masamın üstünde takılar bilmem neler dolu ama sorsanız en son geçen yıl görmüşümdür o derece yani :))) Ben ne yaparım ne ederimde çekidüzen verebilirim kendime acaba. Beni gaza getirebilecek yada pratik birşeyler söyler misiniz ?

Dışarda görüyorum şıkır şıkır bayanları özenmekten öteye geçemedim henüz :)
ay valla cok zor

Merhaba bayanlar,

27 yaşındayım ve sabah yataktan kalkıp işe gitmek bile büyük bir başarı bence benim için. Makyaj vs hak getire zaten ayda bir kaç gün yaparsam yaparım o kadar. Masamın üstünde takılar bilmem neler dolu ama sorsanız en son geçen yıl görmüşümdür o derece yani :))) Ben ne yaparım ne ederimde çekidüzen verebilirim kendime acaba. Beni gaza getirebilecek yada pratik birşeyler söyler misiniz ?

Dışarda görüyorum şıkır şıkır bayanları özenmekten öteye geçemedim henüz :)

ben gaza getirmicem aman boş ver dicem :) kadınlara olan bu yaptırımlara yönlendirmelere şekilciliğe karşıyım zaten :) bi nemlendici rimel, biraz allık yeter, zaten bunlarda vakit almaz sabah

Günaydın.
Aslında zor olan bir şey yok.
Bizde mesela kocamla ikimizin ilk üç günlük elbiseleri hazırdır,pazar gününden.
Takılar da çantalar da bellidir yeri. Akşamdan hazırlarım onları da.
Makyaj malzemeleri zaten aynanın önünde.
Zaten benim yaptığım makyaj bir rimel,bir ruj bir de simli zabazingo. 3 dakikalık iş.

uykumdan fedakarlık edip asla makyaja vakıt ayıramam sabah sabah
işe zor gelıyorum zaten
hafta içi makyaj yapmıyorum
haftyasonu cıkınca yaparım
ama ojesiz ve küpesi saatsiz asla gezmem
kıyafetıme de onem verırım

Içinden gelmedi mi öyle oluyor ışte. Bir iki gün zaman alevi gibi parlar sonra eski paspal haline donersin. kişi kendinden bilir işi,h:dondurma:

yorumlara cidden bayıldım kendinden bir parça görmenize ayrıca çok sevindim. ama azmettim yapıcam inşallaaahh :))) ama en mantıklısı sanırım dediğiniz gibi akşamdan hazırlamak yoksa bu iş yaş :KK66:

sizden blog ismi istesem?

bende hamilelikten sonra pek takip etmiyorum ama Google a makyaj blogları falan yazıp bakardım devamlı taikp ettiğim yoktu:)

şu sıralar video çekmek moda sanırım bloglar biraz demode kaldı. duygu Özaslan, sebi bebi, vs vs gibi ünlü videocular var ben video izlemeyi sevmediğim için makyaj ve cilt bakımı blog u okumayı daha çok seviyorum

Muhtemelen eliniz alışkın olmadığı için uzun sürüyor makyaj yapmanız. Alıştıkça süre kısalır.

Benim şu an yataktan kalkıp full makyajla evden çıkmam en fazla yarım saat. Buna duş da dahil. Geç kaldiysam acelem varsa yüzümü biraz renklendirip çıkmam 10 dakika.

Takı konusunda ben de beceriksizim. O yüzden her çantamda her şeye uyacak minik bir küpe tutarım. O yeter genelde havamı değiştirmeye.

Bol bol pratik yapın, süre tutun kendinize. Hızlanmaya çalışın. Her zaman hızlıca yapabildiğiniz bir makyaj stiliniz olsun.

X