Bende süslü olmak istiyorum, çok mu zoorr :)

işe giderken süslenmemin tek sebebi "evlendi kendini saldı, bi de çocuğu var bitmiş bu kadın" algısı yaratmamak :KK70::KK70:
şaka bir yana derse geç kalma pahasına arabada yaparım makyajımı.
arkadaşlar söylemiştir ama akşamdan kıyafetten tutun takıya, ruja kadar herşeyi hazır etmek (en azından belirlemek) veçok değil bir 0n-onbeş dk önce yataktan kalkmak yeter de artar bile.
cildinizi bilmiyorum ama ben fondöten sürmem kalem-rimel-allık-ruj 3-5 dakikamı alıyor.
eğer bekarsanız ve çocuğunuz yoksa çok rahat hazırlanırsınız.
ben o durumdayken fakültenin ikoncanıydım aaah ahh :KK51:

Calisan ve sorumlulugu fazla olan kadinlarin hepsi oyle ne yazik ki... Misal ben, goz kalemi surersem kardir onu da iyice yok olduktan sonra yenilerim. Makyaj yapmak desen ona vaktim yok, zaten 6.15 te kalkiyorum kendine bakicam diye 5.30da da kalkamam malesef :/

Sanirim biraz onceliklerle de alakali, benim onceligim rahatligim-uykum mesela. Ne kadar cok uyursam o kadar kar. Zaten gun icerisinde fazlasiyla yoruluyorum...

Bende severim süslü olmayı bakım yapmayı regl döneminde bile aksatmıyorum sancı çektiğim halde insan alışınca bırakamıyor :süslü:hangi şartta olursa olsun:21:birtek oje kullanmıyorum halbuki tırnaklarımın şekilde çok müsait ama sevmeyince olmuyor :KK59:

Birçok kişi makyaja takıya değinmiş saçı nasıl hallediyorsunuz hanımlar valla maşa duzleştirme makyajdan daha çok vakit alıyor :KK59:

Birçok kişi makyaja takıya değinmiş saçı nasıl hallediyorsunuz hanımlar valla maşa duzleştirme makyajdan daha çok vakit alıyor :KK59:

Ben doğal haliyle kullanıyorum ama kıvırcık olunca o doğal halini düzgün tutabilmek için epey mesai harcıyorum :KK70: Haftada bir sabahtan fön çektirip iki gün kullanıyorum. Resmen sabah hazırlanmam on beş dakika kısalıyor :p

Mühim olan makyajsız da güzel görünebilmek deyip kendimi avutayım :)
Ama şöyle de bir haklılık payyı var ki devamlı makyajlı gezen arkadaşlar bir gün yapmayınca ''ne oldu sana canım ? Hasta mısın ? '' tepkileri alırken ben sıfır makyajla hiç dikkat çekmiyorum :) Bu da 2.tesellim olsun.
Şaka bir yana kişinin içinden gelen bir durum bu bence.Ben ayda en fazla 3-4 defa o da maksimum makyaj yaparım.Takı alışkanlığım hiç yoktur.Yaz aylarında yine asla yapmam.Suratımda sanki gülle taşıyornmuş gibi oluyorum.O yuzden boşverin makyajı.Hem gratiste indirim var diyolar.Bakıyosun başka mağazada indirimsiz hali bile ordan ucuz.Milleti itelemekten başka işleri yok.Paran cebinde kalır :KK45:

Ben doğal haliyle kullanıyorum ama kıvırcık olunca o doğal halini düzgün tutabilmek için epey mesai harcıyorum :KK70: Haftada bir sabahtan fön çektirip iki gün kullanıyorum. Resmen sabah hazırlanmam on beş dakika kısalıyor :p
Evet fon güzel bir çözüm hazır yaz mevsimi de geçmişken malum yaz günü fön mönü dayanmıyor :110:

Ben bakimli oldugumu dusunuyorum.
Sadeyim ama bakimliyim yani.
Saclarim kivirciga yakin dalgali, her gun dus alir saclarimi yaparim.
Cilt bakimimi yaparim, sabahlari mutlaka her gun goz kalemi, rimel, ruj vs surerim.
Sade giyinirim ama , oyle bakan himm demez
Ha bir de fizigime de guvenirim.
Sabah evden cikarken bakar begenirim kendimi.
Ama disarda ne oluyor anlamiyorum ben.
Birkac saat sonra eve dönerim, bir bakarim gotu basi dagitmisim cok afedersin
Bu nasil dagilmaktir anlamiyorum
Saclarimdan oturu sanirim, kafam fslan karman corman olmus bir sekilde evde buluyorum kendimi.
Arkadaslara bakiyorum,kadin 10 saat disarda hala gram değişiklik yok sabahki halinden.
Ben niye boyle oluyorum anlamiyorum.

Cilt bakimimi yaparim, sabahlari mutlaka her gun goz kalemi, rimel, ruj vs surerim.
Saclarimdan oturu sanirim, kafam fslan karman corman olmus bir sekilde evde buluyorum kendimi.
Arkadaslara bakiyorum,kadin 10 saat disarda hala gram değişiklik yok sabahki halinden.
Onlar arada düzeltiyorlardır makyaj falan tazeliyorlardır yoksa ne mümkün on saat dayanması yanında duzleştirici taşıyanları biliyorum ben

Benim saçlar da kabarıyor öyle. Çözüm olarak seyahat boy boş şişeler satılıyor ya kozmetik marketlerde, onların içine azıcık 7/24 ya da kullandığım saç ürünü neyse ondan koyuyorum. O da çantamda duruyor. Böyle kabarma, dağınıklık fark ettiğimde fındık kadar kremle saçımı ellerimle düzeltiyorum. İdare ediyor eve kadar. Çok zorda kalırsam, yanımda da bir şey yoksa el kremini minnacık elime alıp saçımın uçlarına dağıtıyorum. Hemen yatıştırıyor.

Onlar arada düzeltiyorlardır makyaj falan tazeliyorlardır yoksa ne mümkün on saat dayanması yanında duzleştirici taşıyanları biliyorum ben
Ondan midir ki ya :/ ben de ruj falan tazelerim ama yok olmuyor yani.
Benim tipim kayiyor resmen.
Sabah cikip aksam eve girersem hele iyice berbat oluyorumm .disarinin butun pisligi uzerime yapismis ve gorunuyor gibi geliyor.

Ondan midir ki ya :/ ben de ruj falan tazelerim ama yok olmuyor yani.
Benim tipim kayiyor resmen.
Sabah cikip aksam eve girersem hele iyice berbat oluyorumm .disarinin butun pisligi uzerime yapismis ve gorunuyor gibi geliyor.
Ondandır canım tabiki de tabi kaliteli makyaj malzemesinin de etkisi büyük ama tazelemek şart illa ki

Ondandır canım tabiki de tabi kaliteli makyaj malzemesinin de etkisi büyük ama tazelemek şart illa ki

Aynen katılıyorum. Makyaj sabitleyici spreyler var bir de. Bir tek gelin makyajımda kullanmışlardı. Ama ciddi ciddi sabahın köründen akşam eve girene kadar da hiç akmamıştı. Ay silmeye kıyamamıştım o makyajı hala hatırladıkça keşke makyöz olsaymışım diye hüzünleniyorum :KK70:

Aynen katılıyorum. Makyaj sabitleyici spreyler var bir de. Bir tek gelin makyajımda kullanmışlardı. Ama ciddi ciddi sabahın köründen akşam eve girene kadar da hiç akmamıştı. Ay silmeye kıyamamıştım o makyajı hala hatırladıkça keşke makyöz olsaymışım diye hüzünleniyorum :KK70:
E makyaj bazları var onun için de sektör bize çalışıyor cicim:p

Saç olayı cidden zor.
Dalgalı saçlarım var.
Bekarken 7/24 fönlüydüm.
Saçımı doğal gören bir tek iş arkadaşım yoktu mesela.
Nişanlanınca Brezilya fönü yaptırdım,saçımı mahvetti maalesef.
Şimdi artık saç serumlarıyla sakinleştirmeye çalışıyorum.
Fön,maşa vs. özel bir durum olmadıkça saçıma dokundurmuyorum bile.

Saç olayı cidden zor.
Dalgalı saçlarım var.
Bekarken 7/24 fönlüydüm.
Saçımı doğal gören bir tek iş arkadaşım yoktu mesela.
Nişanlanınca Brezilya fönü yaptırdım,saçımı mahvetti maalesef.
Şimdi artık saç serumlarıyla sakinleştirmeye çalışıyorum.
Fön,maşa vs. özel bir durum olmadıkça saçıma dokundurmuyorum bile.
Ovv fena olmuş gerçi bende açıcı boya derken mahfetmiştim saçlarımı ama burada öğrendiğim bir ürünle baya bir iyileşme sağladım saçlarım da birde durulanmayan saç kremini sürdü mü tamamdır :21:

Yaparım makyajımı giyerim cicilerimi eşimi karşılarım kapıda,yıllardır alışkın buna ..
Yapmadımmı da hayrola der,seviyor makyajı.
Kendinize bakın hanımlar bir ruj bile ne kadar değiştiriyor bizleri..

X