Birçok yuvanın yıkılmasına sebep olan sey benim başıma da geldi(Kumar)

Antihadsiz

Bana eski zamanlarım lazım...
Kayıtlı Üye
28 Şubat 2021
42
142
Kusura bakmayın uzun oldu. Okuyan tüm üyelere teşekkürler. Yorum yaparsaniz cok sevinirim,zira bu stres beni eritiyor. Kimseye anlatamiyorum.

Elinden telefonu birakmayan bir eşe sahiptim. Devamli uyarsam da gerekçesi "ne yapayim stres atiyorum" oluyordu. 2 ay once ogrendim ki iddiaa illetinde yüklü bir para kaybetmiş, ikimiz de calisiyoruz ve ben kendi aileme dahi yük olmamak için azicik calisma hayatımla kenara koyduğum paralarla ailemin bana gosyerecegi destek dahil her seye yetismeye calistim. Esimle dügün borclarini bitirip rahat nefes alma sonra da doğacak çocuguma güzel gelecek hazirlamak, icinde hicbir sey birakmamak adına iyi ki calismadan evlenmemisim diyen ben(gec evlendim ve cocugu eşim istedi kumarini bilmeden önce) su an yakinda doğacak cocugum için, kendim için çok stes ve üzüntü yaşıyorum. Borç icin tüm takılarımı satıp eşime bir daha tekrarlanmamak üzere verdim ama Allahıncezası su borç bitemedi ve hala faiz ödüyoruz ki ben faize aşırı karşı olan az ile yetinen helal parayla büyütülmüş bir aileden geldim. Bu durum o kadar canımı sıkıyor ki karşimdaki insana zaten zorla güvenip evlenmistim. Evlenmeden once istihare duasina dahi uyumustum. Ufak bir olumsuzluk disinda hayirla yorumlanacak bir rüyaydı. Bana,çevresine davranisi, yardimseverliği,alçak gönüĺlülüğü, merhameti çoktu, gel gelelim futbol fanatikliğinden bu zararı gorecegim aklima gelmezdi. Bana bu borcunu gec soyleyerek daha da batmişız ve batiyoruz haberim yok... benden gizleme sebebi ise ""Hamilesin diye, beni birakip gidersin diye korktum, söyleyemedim oldu." Bu durumu kendi ailesi bilmiyor bilse kalpten giderlermis. Su an hamile halimle stresli bir iste calışıyorum ve bebegime ucretsiz izin alma hayalim yok oldu. O kadar üzülüyorum ki bu duruma. Normalde de kuskulu bir insan olan ben bu davranisindan sonra surekli oynayip oynamayacagini sorguluyorum. Cevabi ise oynamiyorum. Ilk defa boyle bir sey yaptim demesi.

Size sormak istiyorum. Benimle ayni durumlari yaşamış birileri var mi? Bu asamadan sonra ne yapmam nasil davranmam gerekir. Surekli aglayip konusu acilinca ben telafi edeceğim diyor ama toparlanmak uzun ve bebegim yolda :KK43:

Kusura bakmayın uzun oldu. Okuyan tüm üyelere teşekkürler. Yorum yaparsaniz cok sevinirim,zira bu stres beni eritiyor. Kimseye anlatamiyorum.

Elinden telefonu birakmayan bir eşe sahiptim. Devamli uyarsam da gerekçesi "ne yapayim stres atiyorum" oluyordu. 2 ay once ogrendim ki iddiaa illetinde yüklü bir para kaybetmiş, ikimiz de calisiyoruz ve ben kendi aileme dahi yük olmamak için azicik calisma hayatımla kenara koyduğum paralarla ailemin bana gosyerecegi destek dahil her seye yetismeye calistim. Esimle dügün borclarini bitirip rahat nefes alma sonra da doğacak çocuguma güzel gelecek hazirlamak, icinde hicbir sey birakmamak adına iyi ki calismadan evlenmemisim diyen ben(gec evlendim ve cocugu eşim istedi kumarini bilmeden önce) su an yakinda doğacak cocugum için, kendim için çok stes ve üzüntü yaşıyorum. Borç icin tüm takılarımı satıp eşime bir daha tekrarlanmamak üzere verdim ama Allahıncezası su borç bitemedi ve hala faiz ödüyoruz ki ben faize aşırı karşı olan az ile yetinen helal parayla büyütülmüş bir aileden geldim. Bu durum o kadar canımı sıkıyor ki karşimdaki insana zaten zorla güvenip evlenmistim. Evlenmeden once istihare duasina dahi uyumustum. Ufak bir olumsuzluk disinda hayirla yorumlanacak bir rüyaydı. Bana,çevresine davranisi, yardimseverliği,alçak gönüĺlülüğü, merhameti çoktu, gel gelelim futbol fanatikliğinden bu zararı gorecegim aklima gelmezdi. Bana bu borcunu gec soyleyerek daha da batmişız ve batiyoruz haberim yok... benden gizleme sebebi ise ""Hamilesin diye, beni birakip gidersin diye korktum, söyleyemedim oldu." Bu durumu kendi ailesi bilmiyor bilse kalpten giderlermis. Su an hamile halimle stresli bir iste calışıyorum ve bebegime ucretsiz izin alma hayalim yok oldu. O kadar üzülüyorum ki bu duruma. Normalde de kuskulu bir insan olan ben bu davranisindan sonra surekli oynayip oynamayacagini sorguluyorum. Cevabi ise oynamiyorum. Ilk defa boyle bir sey yaptim demesi.

Size sormak istiyorum. Benimle ayni durumlari yaşamış birileri var mi? Bu asamadan sonra ne yapmam nasil davranmam gerekir. Surekli aglayip konusu acilinca ben telafi edeceğim diyor ama toparlanmak uzun ve bebegim yolda :KK43:
Yaptığının sorumluluğunu alsin madem o kadar para kaybetti evini geçindirip çocuğun masraflarına yetisip borcunu da ödemeyi akil etmiştir siz cocugunuzdan feda etmeyin yedigi halti kendi temizlesin siz temizledikce devam eder

Yaptığının sorumluluğunu alsin madem o kadar para kaybetti evini geçindirip çocuğun masraflarına yetisip borcunu da ödemeyi akil etmiştir siz cocugunuzdan feda etmeyin yedigi halti kendi temizlesin siz temizledikce devam eder
Çok haklısınız, 2 aydır maaşımın tamaminı aktardım desem yeridir, ki o da bana verme ben toparlayacağim oluyor ama sürekli borca maaşım kadar faiz geliyor azaltmadikça , sırf borcun katlanmaması icin yaptim ama icimde bu davranisinin cezasini cekmeli ki bir daha bulaşmasin fikri var ama guvenemiyorum. Cocugum icin rahatça alisveris bile yapamiyorum. Kalan miktari sordugumda azalmamis aksine 100.000 tl kadar artmis tekrar mi oynadin dedim yok, krediyi kredi ile kapattim yanlis oldu diyor. Gel de delirme. Karnimdaki hatrina büyütmüyorum. Surekli aglayan bir eş ama onumuzdeki aylarda sanirim ben ve cocugumu dusunup kendisine bu borcu armagan etmeliyim.

Ayrılacaksınız,bunun kurtuluşu yok, keşke altınlarınızı vermeseydiniz doğacak çocuğunuza yatırım olurdu.
Daha yeni evliyim ve eşimin ailesi cok iyi insanlar , herkesin imrendiği bir evlilik goruntum vardi. Tabii babam hicbir zaman beni paylasamadi ve zaten kendisi de kalp hastasi. Cocugumun olacaği durumu elimi kolumu bağliyor. Kumar davranisinin devam etmeyeceği umuduyla zamana biraktim. Zira birakip gitsem kafasina sıkacak bir psikolojide şu an...

Bende 2,5 aylık bebeğimle lohusa halimle avukat ofislerinde gezdim. Doğum anında ve doğum sonrasında adama bir özgüven geldi. Kayınvalidem de yapılmaması gereken her şeyi yapıp, söylenmemesi gereken her şeyi söyledi. Tabi ben hemen avukata gidip protokol hazırlattım. Avukatım onu arayınca tutuştu ayaklarımı öpüyordu ayrılmayalım diye. Biz bir şekilde barıştık. Ama haftasında sorunlar yeniden baş gösterdi. Çünkü ben lohusalıkta yaşadıklarımı asla unutamıyordum o da kendi zevkine dalmıştı. Şuursuzca evde geziniyor, lafını esirgemiyordu. Ayrılamadığım için de eli güçlenmişti sanırım. Bu adam nasıl bu hale geldi diye düşünürken bilgisayarda mail hesabını açık unuttuğunu farkettim o işteyken. 2,5 yıldır evliyiz ve bu adam 2,5 yıl boyunca her gün defalarca yüksek miktarlarda kumar oynamış. Hatta ben doğum yaptığım gün dahi oynamış. Çıldırdım, evden kovdum, anlaşmalı boşanma davası açtım, tehditle protokolü imzalattım. Ancak 2,5 ay süre verdiler boşanma tarihine. Annem yanıma geldi küçücük bebekle çok zor zamanlar geçirdik. Her gün mesajlar, aramalar, herkesi araya sokmalar, tövbe etmeler, yalvarmaların ardı arkası kesilmedi. Herkes ona inanmıştı çok pişman düzelecek diyorlardı. Ama ben buradaki konulardan kumarın düzelmeyeceğini, onun değişmeyeceğini, benim de bu yaşananları unutmayacağımı bilmeme rağmen tekrar şans verdim. Barıştıktan 1,5 ay sonra eski dalgınlıkları geri gelmeye başladı. Şüphelendim ceplerini karıştırdım. Abisinden para almış dekontu buldum. İtiraf edersen sana yardım ederiz toparlarız dedim. İtiraf etmedi. Hesap özetlerini çıkar dedim. Çıkaramam çünkü oynuyorum hiç bırakmadım dedi. Yani sıkışmadan itiraf bile etmedi 1 hafta içinde evden çıktı, protokol imzaladık ve dün anlaşmalı boşandık. Hepsi 1 hafta içinde oldu. Davayı 17 Temmuza atmışlardı yalvar yakar 2 gün sonrasına ayarladım. Çünkü bir an önce bitsin gitsin istedim. Mahkeme çıkışı bana diyor ki “oh çok da güzel oldu :) Sanki ben kumar oynadım, ben sorumsuz davrandım, lohusalıkta o işkenceleri ben yaptım gibi. Söylediği şeyi hırsından ve artık yalvarsa da barışma ihtimali kalmadığından söylediğine eminim. Her ayrılıkta karşı tarafın pişman olmasını bekleriz ama onların her pişmanlığı bizi yanıltıp daha kötü durumlara düşürüyor ve değişmeyeceklerine emin olabilirsin. Lütfen pişman olmasını falan bekleme belki Allah senin daha mutlu olman için, daha fazla zaman kaybetmemen için pişman etmiyordur onu. Kıymet bilmeyen insanlar emin ol bir sonrakinde çok kötülere denk geliyorlar ve o zaman pişman oluyorlar ama iş işten geçmiş oluyor. Bebek varken biliyorum acını bile yaşayamıyorsun. Sürekli emzirme, gaz sancıları, bakımları, dinlenip kafanı bile toplayamıyorsun. Bunların hepsini yaşadım. Lütfen ailenden destek almaktan çekinme. Mutlaka her gün dışarı çık, güvendiğin bir arkadaşın varsa ona anlat. Dün boşandık kötü hissettim bana başından itibaren tüm yaşattıklarını düşündüm. İyi ki boşandım dedim bugün çok daha iyi hissediyorum. Sende umarım en kısa zamanda toparlanırsın. Bu senin elinde unutma.

Daha yeni evliyim ve eşimin ailesi cok iyi insanlar , herkesin imrendiği bir evlilik goruntum vardi. Tabii babam hicbir zaman beni paylasamadi ve zaten kendisi de kalp hastasi. Cocugumun olacaği durumu elimi kolumu bağliyor. Kumar davranisinin devam etmeyeceği umuduyla zamana biraktim. Zira birakip gitsem kafasina sıkacak bir psikolojide şu an...

Üstteki mesajı oku. Kumar oynayan düzelmez.

Millet imrense ne olur sen borç harç içinde yaşadıktan sonra. Onun zevkleri için sabah akşam çalıştıktan sonra mehirin gittikten sonra.

Ayrıca yeni olsa ne olur? Yeni olması daha iyi yılların gitmemiş olur.Eski evlilik olsa bu seferde yıllarım gitti derdin hep bi bahane.

Bazı insanlar sürekli tecrübe edilmiş yanlışları tecrübe etmek istiyor. Ben düzeltirim kafasından.Halbuki doğru birdir.

Neyse yaşa ve gör o zaman.

Son düzenleme:
Hamileymișsiniz, üzülmenizi istemem ama oynamayacagim, oynamiyorum demesine inanmayin.
Kumar oynayanlar. öncesinde kaybettiğini yerini koymanin hirsiyla tekrar oynar,
bir süre borcu saklar,
sonra anne, baba, eş öğrenir,
borç ödenmeye baslar,
bu sefer de önce onlara karşı anlık bir suçluluk duyup bir süre oynamazlar, bakarlarki borç ödeniyor, arkamı toplayan var deyip, yeniden oynayip daha büyük kaybederler. Berbat bir kısır döngü.

Buradaki kumar konularını okuyun, şu ana kadar birakti, bitti diyen olmadı.

Merak etmeyin kimse kafasına sıkmaz.
Kuzenim 18 yıla yakindir oynuyor
10 daire parasi yemiştir kumarda.
Ilk esinden kumar sebebi ile ayrıldı
Ikinci esinden de neredeyse ayrilmak uzereydi , toparladilar diye biliyorum ama kumar illetinden vazgeçmek hemen kolay olmuyor , karsinizdaki sizi manipüle edecek ki zaten soylememe sebebini hamilesin beni birakip gidersin e bağlamış, borc odenirken durduk yere 100.000 tl artmaz , size tavsiyem sakın maaşınızi vermeyin , birikimlerinizi vermeyin , ailesine anlatin ki aslinda zaten biliyorlardir , çünkü kumar birden bire ortaya çıkmaz maalesef 3 - 5 bir sey degil bahsettiginiz rakam çünkü. Sizden gizli çevrenizden borc isteyebilir dikkat edin.
Tek sartiniz tum hesaplarin sizin elinizde olması olsun , siz maasinizi ona aktarmayin , esiniz size tum maasi aktarsin ve banka hesaplarina el koyun.

Bakın ileride bu durum cok daha büyük sorunlara sebep olacak , kumar ve alkol bağımlılıkları aşırı zor duzelen bağımlılıklardir.
Rabbim yardımcınız olsun.
Bebeginizi de huzurla büyütmek nasip olsun inşallah.

Size sormak istiyorum. Benimle ayni durumlari yaşamış birileri var mi? Bu asamadan sonra ne yapmam nasil davranmam gerekir. Surekli aglayip konusu acilinca ben telafi edeceğim diyor ama toparlanmak uzun ve bebegim yolda

Çok haklısınız, 2 aydır maaşımın tamaminı aktardım desem yeridir, ki o da bana verme ben toparlayacağim oluyor ama sürekli borca maaşım kadar faiz geliyor azaltmadikça , sırf borcun katlanmaması icin yaptim ama icimde bu davranisinin cezasini cekmeli ki bir daha bulaşmasin fikri var ama guvenemiyorum. Cocugum icin rahatça alisveris bile yapamiyorum. Kalan miktari sordugumda azalmamis aksine 100.000 tl kadar artmis tekrar mi oynadin dedim yok, krediyi kredi ile kapattim yanlis oldu diyor. Gel de delirme. Karnimdaki hatrina büyütmüyorum. Surekli aglayan bir eş ama onumuzdeki aylarda sanirim ben ve cocugumu dusunup kendisine bu borcu armagan etmeliyim.

Altınları vermen hata, boşasan dımdızlak kaldın
Adam keyfine çatır çatır emeklerini yemiş afedersin götünü de dönüp dibinde yatırıyor musun?
Ve bu adamı rezil etmek yerine aileden gizliyorsun
Al gizlediğin için 100 bin daha çıkmış?? Kredi ise açsın uygulamalardan göstersin neymiş kredi. Bence oynadı yalan söylüyor.
Altınları bozduran adam tenezzül edip süreci sana danışmıyor sıvamış iyice
Senin bebeğin olacak gitmiş parayı bayılmışın o altın geri gelmez diyecektin ailesine kapatacaklardı. Gidip çocuğuna da malzemeleri alacaklardı . Baktın olmuyor Altınları bozdurup kendine yeni düzen kuracaktın..
Karnındakinin hatrına büyütmen lazım kocaman bir kaos duruyor ortada.. o paraya gidip üst baş kıyafet araba almadın kocanın zevkini ödüyorsun. Bebeğin rızkı gitti. Senin emekler gitti
Ben senin yerinde olsam rest çekerdim...
Gitsin tedavi olsun psikoloğa ben tekrar oynadığını düşünüyorum. İnşallah başka haltlar da yoktur
Allah sonunu hayır etsin ne diyim ki

Sıkmaz inanma

2 aydır maaşın çoğunu vermenize rağmen nasil borç 100 bin artıyor? Maalesef yalan söylüyor gibi geldi.
Eğer evliliğin devam etmesini istiyorsa maaşını ve banka şifrelerini size versin. Borç bitene kadar siz takip edin her şeyi. Yanlış anlamayın da siz biraz safsınız hem altınlar gitmiş hem maaşı vermişsiniz çocuğunuz için olan ücretsiz izni gözden çıkarmışsınız. Sizi de çekiyor kendi düştüğü bataklığa. O kadar verici olmayın. Siz ve karşınızdaki çocuk uzulene kadar anası babası üzülsün derim ben böyle bir durumda. Onların istesin.

Hiçbir şey yapmaz biliyor musunuz? Bu tarz bağımlılığı olanlar iyice arsızlaşıyor canı kıymetlidir korkmayın. Olan size ve çocuğunuza olur, borcun 100bin artması kesinlikle devam ettiğini gösteriyor. Bence şansı haketmiyor kurtarın kendinizi çalışıyormuşsunuz bir de

ben faize aşırı karşı olan az ile yetinen helal parayla büyütülmüş bir aileden geldim
Haram helal diyorsunuz ama kocanız harama bulaşmış. Bu şartlarda getirdiği her kuruş, yediği içtiği haram değil mi? Faize de karşısınız ama adam size faiz ödetiyor. Ben inançlı biri değilim böyle hassasiyetlerim yok ama sizin var. Sırf bu nedenle ayrılmanız lazım normalde.

O kumar sizle evlendikten sonra başlamamıştır öncesi vardır, gizlemiştir. Kötü günde, birikmiş de altın da kocaya verilir ama sizinki kötü gün değil. Bildiğin zevkine eğlencesine para yemek. Altınlarınızı vererek çok büyük hata yapmışsınız. 2 aydır maaşınızı veriyorsunuz ama öyle görünüyor ki yıllarca vereceksiniz. Adam ne bebeğini ne eşini ne evini düşünüyor önemsiyor. Babam benden vazgeçmedi dediniz, bence derhal babanıza gidin anlatın ve bir avukat bulun. Tam tersi iyice dibe batarsanız asıl o zaman kahrolur, şimdi sizi çekip çıkartabilir. Bankalar sıkıştıracaktır. Ne diye böyle bir adamın arkasında pisliğini toplamakla ömrünüz geçsin ki? Kafasına falan sıkmaz, ağlamaya da utanmıyorlar.

Evet siz de o genellemenin içindesiniz. Eşinden boşanmak istemeyen kadınların 2 bahanesi oluyor. Ya anne ya da babaları hastadır ( genelde de babadır ve kalp hastasıdır) ya da çocuğum babasız büyümesin derler.

Kumarbazlar kumarı asla bırakmazlar. Sizi, çocuğunuzu bırakır ama kumar oynamayı bırakmaz. O 100 bin de bunu kanıtlıyor. Krediyi krediyle kapatmışmış. Keşke altınlarınızı vermeden önce konu açıp sorsaydınız.

Mesele o borcu ödemeniz değil. Giden gitmiş. Mesele kumarın bağımlılık olması. Şimdi ödeseniz de ilerde tekrar oynayacak emin olun. Sizi üzmek istemem ama ona göre karar verin.

Bu halı altına süpürülecek bir konu değil. Ya uzun bir süre tedavi olup bu esnada tüm banka hesaplarını size vermesini ve telefon numarasını değiştirip tuşlu telefona geçmesini sağlayın ya da boşanın. Yoksa bu yaşadıklarınız yaşayacaklarınızın fragmanı olur.

Canim cok gecmis olsun . Benim arkadasim da sizjn esiniz gibi malesef. O esiyle bosandi. Ama sevgilisini ve kendisini iddaadan batirdi. Bagimlilik bu malesef oynamayacam demekle olmuyor. Esinizin tedavi gormesi gerekiyor.ailesinin bilmesi gerekiyor bence..tek basiniza bunla baş etmeniz zor olur ki hamilesiniz daha fazla yipratmayin kendinizi tedavi olmaya ikna etmelisiniz

X