Birçok yuvanın yıkılmasına sebep olan sey benim başıma da geldi(Kumar)

Benim eşimde oynuyor ancak cüzi denebilecek rakamlarla, ordan kazandigi 3 5 kuruşla çevirerek vs oynuyor.
Yerinizde olsam ailesinwesoylerdim, kimsede öyle kalpten vs gitmiyor merak etmeyin.
Kapatsınlae çocuklarının kumar borcunu, yada aiz hiç karışmayın takılarinizida vermeseydiniz keşke ama olan olmuş artik.
Ailesinin de sorumluluğu değil ki bu. Evlenip çocuk yapan koca adam. Konu sahibi memnun değilse boşanır.

Ailesinin de sorumluluğu değil ki bu. Evlenip çocuk yapan koca adam. Konu sahibi memnun değilse boşanır.
Aslında birazda ailenin sorumluluğu, kizimin okulunda çocuklar için kazi kazan tarzı bir oyuncak var en başından beri buna tepki gösteriyorum okulda ne işi var kazı kazanın diye.
Geçenlerde arkadaşı kızımın yanındayken kendisine almıs, kizimada sende alsana demiş oda annem izin vermiyo kötü şey o demiş.
çocukda kizima daha 7 yaşındalar annene soylemezsin ne bilecek sanki demiş.
Ben bunu duyunca çocuğun velisine bu annene soylemezsin fikrini ilettim bugün bunu saklayacak yarın Allah bilir endişesi ile.
Kadın bana gülerek ay Allahım çok bıcırık değilmi ya diyor.
kadın kendi yaş grubunda kazı kazan oynayan, annene soylemezsin olur biter diyen çocuğunun çok bıcırık olduğunu düşünüyo 20 sene sonra belkide daha farklı şeyler olacak ama işte normalleştiriyoruz biz herşeyi.
Yetiştirdiği çocuğa herkesin biraz canı sıkılsın bence annem kalpten gider babam felç geçirir o kadar düşünüyodun madem oynadigimi ögrenirlerse uzulurler diyip oynamayacaksin.
Belki aile etkili bir konuşma yaparda vazgeçer kim bilir.

Size sormak istiyorum. Benimle ayni durumlari yaşamış birileri var mi? Bu asamadan sonra ne yapmam nasil davranmam gerekir. Surekli aglayip konusu acilinca ben telafi edeceğim diyor ama toparlanmak uzun ve bebegim yolda :KK43:
Var, yakın akrabalarımdan biri sizinle aynı durumda.
Evlenmeden önce de kumar oynayan adamla düzelir diye evleniyor ama nafile, 12-13 yıldır evliler, o kumar borcu hiç bitmedi, akrabam çalışıp eşinin borçlarına harcıyor maaşını, evliliğin ilk yılları adam pişmanmış gibi davrandı ama yıllar geçtikçe karısının boşamayacağından da emin oldukça yüzsüzleşti şimdi hiiiç umurunda değil, benim süper akıllı akrabam geçen sene adamı dize getireceğini zannedip boşanma blöfü yaptı adliyeye gidip dilekçe veriyor gibi hareketlerini fotoğraflayıp eşine atmış, adam karısını biliyor tabii fotoğraflara gülücük atıp akşama evde görüşürüz demiş, bizimki de tıpış tıpış eve dönmüş, kumar oynuyor diye ceza verip adamı yatak odasına almıyordu sözde ama maşallah almamış haliyle bile 4 çocuk yaptı, ceza vermese kim bilir kaç çocukları olurdu, çocuklar için diyor yılların emeği diyor oturuyor ama kendisi de biliyor ki bu adam ölene kadar kumar oynayacak ve borçları da asla bitemeyecek.

Çözümü boşanmak başka yolu yok ama siz bilirsiniz.

Aslında birazda ailenin sorumluluğu, kizimin okulunda çocuklar için kazi kazan tarzı bir oyuncak var en başından beri buna tepki gösteriyorum okulda ne işi var kazı kazanın diye.
Geçenlerde arkadaşı kızımın yanındayken kendisine almıs, kizimada sende alsana demiş oda annem izin vermiyo kötü şey o demiş.
çocukda kizima daha 7 yaşındalar annene soylemezsin ne bilecek sanki demiş.
Ben bunu duyunca çocuğun velisine bu annene soylemezsin fikrini ilettim bugün bunu saklayacak yarın Allah bilir endişesi ile.
Kadın bana gülerek ay Allahım çok bıcırık değilmi ya diyor.
kadın kendi yaş grubunda kazı kazan oynayan, annene soylemezsin olur biter diyen çocuğunun çok bıcırık olduğunu düşünüyo 20 sene sonra belkide daha farklı şeyler olacak ama işte normalleştiriyoruz biz herşeyi.
Yetiştirdiği çocuğa herkesin biraz canı sıkılsın bence annem kalpten gider babam felç geçirir o kadar düşünüyodun madem oynadigimi ögrenirlerse uzulurler diyip oynamayacaksin.
Belki aile etkili bir konuşma yaparda vazgeçer kim bilir.
Dürtüsellik, genetik yatkınlık, kumar kaynaklı dopamin yüksekliğine bağımlılık gibi dünya kadar sebebi var kumar oynamanın. Ailenin kabahati olabilir ya da olmayabilir. Ama bu adam artık yetişkin bir birey. Ailesinin herhangi bir sorumluluğu yok. Bir aile kurmuş, o ailenin rızkını kumarda yemiş üzerine bir de borç yapmış. Anne babasına yedirse parayı tabii ki onların ödemesi lazım. Ama yaşlı başlı insanlar niye kumar borcuna ortak olsunlar? Konı sahibi de altınlarını vermemeliydi. Oynarken ona mı sormuş sanki.

Konu sahibi ya şu an yaptığı gibi maddi manevi desteğe devam edecek ya da gözünü açıp adamı bırakacak. Hangi borç ödendiği halde 100.000 lira artar? Adam şu an bile açık davranmıyor. Hamile karısını kaybetmekten korkmayan adam ailesinin sözünden hiç etkilenmez. Keşke birisinin konuşmasıyla bırakacak olsa ama hiç sanmıyorum.

Daha yeni evliyim ve eşimin ailesi cok iyi insanlar , herkesin imrendiği bir evlilik goruntum vardi. Tabii babam hicbir zaman beni paylasamadi ve zaten kendisi de kalp hastasi. Cocugumun olacaği durumu elimi kolumu bağliyor. Kumar davranisinin devam etmeyeceği umuduyla zamana biraktim. Zira birakip gitsem kafasina sıkacak bir psikolojide şu an...
Sizi üzmek istemem ama kafasına sıkacak kadar zayıf bir karakterin kumarı bırakabilecek kadar irade sahibi olma ihtimali yok denecek kadar az. Borcun artmasından da belli. Yalana başlamış. Malesef çok zor günler sizi bekliyor. Bağınızı ne kadar erken keserseniz o kadar az zarar görürsünüz.

Sen delirdin mi kumarbaza al borcunu kapa diye para verilir mi? O altinlarin hepsiyle tekrar oynamıştır. Ben de oynuyorum, insan cok durtusel hareket ediyo. Mantikli biri var gibi dusunuosun sen karsinda ama mantikli insan zaten hic oynamaz. Ailesine söylemen lazim rezil olunca insan biraz duruluo :) ama ben gene de karistirmam kumarima lafini dinliosa ne ala. Aglamasi zayif karakterli bi erkek olduğunu gösterir boylesi daha iyi ailesine rezil ederek rahat edebilirsin. Dedigin gibi iyi insanlarsa şayet dogacak bebeginin hatrina ogullarinin yerine öderler. Tek basina mucadele verme. 100.000 tl neyin faiziymis öyle kapamaya ragmen yalan söylüyor her türlü hesabina bak kartlarini falan kapattir maas kartina da el koy. Sartlar buysa devam et yoksa daha cok uyutur seni.

Sen delirdin mi kumarbaza al borcunu kapa diye para verilir mi? O altinlarin hepsiyle tekrar oynamıştır. Ben de oynuyorum, insan cok durtusel hareket ediyo. Mantikli biri var gibi dusunuosun sen karsinda ama mantikli insan zaten hic oynamaz. Ailesine söylemen lazim rezil olunca insan biraz duruluo :) ama ben gene de karistirmam kumarima lafini dinliosa ne ala. Aglamasi zayif karakterli bi erkek olduğunu gösterir boylesi daha iyi ailesine rezil ederek rahat edebilirsin. Dedigin gibi iyi insanlarsa şayet dogacak bebeginin hatrina ogullarinin yerine öderler. Tek basina mucadele verme. 100.000 tl neyin faiziymis öyle kapamaya ragmen yalan söylüyor her türlü hesabina bak kartlarini falan kapattir maas kartina da el koy. Sartlar buysa devam et yoksa daha cok uyutur seni.
Tatlım sen bıraktım kurtuldum diyordun , sevinmiştik tekrar mi basladin ?

Çok haklısınız, 2 aydır maaşımın tamaminı aktardım desem yeridir, ki o da bana verme ben toparlayacağim oluyor ama sürekli borca maaşım kadar faiz geliyor azaltmadikça , sırf borcun katlanmaması icin yaptim ama icimde bu davranisinin cezasini cekmeli ki bir daha bulaşmasin fikri var ama guvenemiyorum. Cocugum icin rahatça alisveris bile yapamiyorum. Kalan miktari sordugumda azalmamis aksine 100.000 tl kadar artmis tekrar mi oynadin dedim yok, krediyi kredi ile kapattim yanlis oldu diyor. Gel de delirme. Karnimdaki hatrina büyütmüyorum. Surekli aglayan bir eş ama onumuzdeki aylarda sanirim ben ve cocugumu dusunup kendisine bu borcu armagan etmeliyim.
Sizinki de kurda kuzu teslim etmeye dönmüş,kumar oynayan adama maaş gönderilir mi kardeşim.Emin ol zararımı kapatırım umuduyla tekrar oynamıştır.
Bu da bir bağımlılık asla tedavi olmadan geçmez,gerçi tedavi görüp iyileşmeyen de çok.
Siz evliliğe devam edecekseniz onun tüm hesaplarına el koyun,siz yönetin parayı.Niye ona maaş veriyorsunuz bir de.

FİNDEKS RAPORU ve KISITLAMA KARARI
Telafi diyorsa tekrar yapacağı anlamına gelir. Doktorların da söylediği şey 2. ye 3. ye bu hataya düşmenin nedeni telafi. Ödeme rakamının büyümesinden bahsetmişsiniz. Öncelikle paranın kontrolü sizde olmalı. Maaşı ona vermeyin siz ödeyin. Banka hesaplarına bakmayın, sizin bilmediğiniz bi banka seçip ondan kredi çekebilir. Bunun en keskin yolu findeks raporu. 10 günde bir 20-30 TL vererek bankadan bu raporu alın. Orada zaten bir şey saklamasına imkan yok. Kredi kartı borçları, açık hesapları ve hatta en son ne zaman kredi çektiğini görebilirsiniz. Bu şekilde bir şey saklayamaz. İşi yüzsüzlüğe vurursa gerekli şartlar oluştu diyip kısıtlama kararı aldırabilirsiniz.

Öncelikle geçmiş olsun. Etrafım da var böyleleri eşleri ayrılmadı ama keşke ayrılsalardı daha iyi çünkü huylu huyundan vazgeçmiyor. Nasıl bir bağımlılıksa artık ne ev ne araba paraları yediler hatta iş yerini bile dolandırdılar. Sonuç mu? Devletin verdiği yardım parasını bile götürüp o illeti oynuyormuş düşünün artık. Umarım tez vakitte feraha kavuşursunuz.

Tatlım sen bıraktım kurtuldum diyordun , sevinmiştik tekrar mi basladin ?
Yok canim birakmadim. Bi ara cikmiodum yurtdisina sadece pandemi ve öncesi o da işlerim yolunda gitmezken :KK70: simdi uk'de olunca her hafta oynuyorum. Fiziksel oynayacagim ortam lazim bana oyle online falan oynamam belki onu demisimdir adafghaagj.

Yok canim birakmadim. Bi ara cikmiodum yurtdisina sadece pandemi ve öncesi o da işlerim yolunda gitmezken :KK70: simdi uk'de olunca her hafta oynuyorum. Fiziksel oynayacagim ortam lazim bana oyle online falan oynamam belki onu demisimdir adafghaagj.
İyi bari , sosyal bagimlisın en azından, ortam bekleyebilmek bile bir filtre, onlinecilar daha fena, onlara hiç dur durak yok.

FİNDEKS RAPORU ve KISITLAMA KARARI
Telafi diyorsa tekrar yapacağı anlamına gelir. Doktorların da söylediği şey 2. ye 3. ye bu hataya düşmenin nedeni telafi. Ödeme rakamının büyümesinden bahsetmişsiniz. Öncelikle paranın kontrolü sizde olmalı. Maaşı ona vermeyin siz ödeyin. Banka hesaplarına bakmayın, sizin bilmediğiniz bi banka seçip ondan kredi çekebilir. Bunun en keskin yolu findeks raporu. 10 günde bir 20-30 TL vererek bankadan bu raporu alın. Orada zaten bir şey saklamasına imkan yok. Kredi kartı borçları, açık hesapları ve hatta en son ne zaman kredi çektiğini görebilirsiniz. Bu şekilde bir şey saklayamaz. İşi yüzsüzlüğe vurursa gerekli şartlar oluştu diyip kısıtlama kararı aldırabilirsiniz.
Esim icin banka bana bi raporu verir mi? Kişisel veri sonucta nasil basvuru yapacagim. Full time calisiyorum bankaya da gidemiyorum. Mobil bankacilik vs olur mu

İnanmayın,devam edecek ve siz sürekli borç ödeyeceksiniz. En yakın zamanda boşanın kurtulun. En azından çocuğunuza bir iyilik yapmış olursunuz

Esim icin banka bana bi raporu verir mi? Kişisel veri sonucta nasil basvuru yapacagim. Full time calisiyorum bankaya da gidemiyorum. Mobil bankacilik vs olur mu
Hayir banka size vermez. Eşinizin mobil bankasından alacaksınız. Hangi bankanın maaş müşterisiyse o bankadan alabilirsiniz. Illa maas müşterisi olduğu banka olmak zorunda değil.Işbank denizbank garanti. Bunlardan kolayca alabiliyorsunuz. Sadece 2 gün 3 gün gecikmeli olabiliyor. Mesela eşiniz bugün kredi çekti siz onu aynı gün değilde 2 gün sonra o raporda görebiliyorsunuz.

E devletten kredi risk raporu alabiliyor, bankaya gitmesine gerek yok.
E devletten alsın bakın.
Gelen rapor için sms olarak eşinize şifre gelecek oradan kontrol edebilirsiniz tüm borclarini

Hayir banka size vermez. Eşinizin mobil bankasından alacaksınız. Hangi bankanın maaş müşterisiyse o bankadan alabilirsiniz. Illa maas müşterisi olduğu banka olmak zorunda değil.Işbank denizbank garanti. Bunlardan kolayca alabiliyorsunuz. Sadece 2 gün 3 gün gecikmeli olabiliyor. Mesela eşiniz bugün kredi çekti siz onu aynı gün değilde 2 gün sonra o raporda görebiliyorsunuz.
mobil bankacılık ekranında hangi seçenekte oluyor acaba şimdilik kendi hesabımdan bakmak istedim göremedim.

düzeltme: Findeks risk raporu diye bir şey var bu sadece maaş bankası değil de tüm hesapları içeriyor öyle mi?

ben sizin bu genişliğinize hayran kaldım. eşinizin hesaplarına bakmak için bile adamın telefonunu elinden bıraktığında gizli gizli bakmaya çalışıyorsunuz. ben olsam ensesinde boza pişirirdim. ayrıca "ben halledicem" dedikten sonra karadelik gibi büyüyen borcu bile sorgulamıyorsunuz. şu anda tefeciden borç almış olabileceğiniz asla aklınıza gelmiyor. aradan günler geçmiş ve ayağının altında yangın varmış gibi bankaya koşmak yerine mobil bankadan bakmanın derdindesiniz. bazı insanlar kendi sonlarını kendi elleriyle hazırlıyor gerçekten.

ben sizin bu genişliğinize hayran kaldım. eşinizin hesaplarına bakmak için bile adamın telefonunu elinden bıraktığında gizli gizli bakmaya çalışıyorsunuz. ben olsam ensesinde boza pişirirdim. ayrıca "ben halledicem" dedikten sonra karadelik gibi büyüyen borcu bile sorgulamıyorsunuz. şu anda tefeciden borç almış olabileceğiniz asla aklınıza gelmiyor. aradan günler geçmiş ve ayağının altında yangın varmış gibi bankaya koşmak yerine mobil bankadan bakmanın derdindesiniz. bazı insanlar kendi sonlarını kendi elleriyle hazırlıyor gerçekten.
burada yazılmayan ayrıntılara girilmeyen birçok durumla iç içeyim. Fevri davranmayı yıllar önce bıraktım büyük bir ders alıp, ağzımdan çıkan her cümlenin bir insanın ölümüne yol açacağını dahi görmüş biri olarak, sessiz ilerleyip kanıt toplayarak söz hakkı geldiğinde ne denilirse denilsin tezleri çürütüp net şekilde hayatıma yön vermek için bu sabrı gösteriyorum. İnanın bu da çok zor, ama insan zorunda kalınca böyle sessiz sessiz ilerlemek zorunda kalıyor.

burada yazılmayan ayrıntılara girilmeyen birçok durumla iç içeyim. Fevri davranmayı yıllar önce bıraktım büyük bir ders alıp, ağzımdan çıkan her cümlenin bir insanın ölümüne yol açacağını dahi görmüş biri olarak, sessiz ilerleyip kanıt toplayarak söz hakkı geldiğinde ne denilirse denilsin tezleri çürütüp net şekilde hayatıma yön vermek için bu sabrı gösteriyorum. İnanın bu da çok zor, ama insan zorunda kalınca böyle sessiz sessiz ilerlemek zorunda kalıyor.
fevri davranmayin ama sizi borc batagina suruklemis adam da bi zahmet seffaf olsun

X