Birinci sınıfiz bu sene ama öğretmen yok

Kızım bu sene 1 e başladı .
Daha doğrusu basliyamadi.
Normalde oryantasyon olur bizde olmadı öğretmen yok dendi amenna dedik.
Bugün gittik.yine öğretmen yok bu hafta da gelmeyin dediler.1.sinifin 6 şubesi var 4 sınıfın öğretmeni var iki sınıfın yok ne yapabilirim bu konuda şikayet etsem mi
Siz günde 40 tane konu mu açıyorsunuz.Farkli farklı.

Kızım bu sene 1 e başladı .
Daha doğrusu basliyamadi.
Normalde oryantasyon olur bizde olmadı öğretmen yok dendi amenna dedik.
Bugün gittik.yine öğretmen yok bu hafta da gelmeyin dediler.1.sinifin 6 şubesi var 4 sınıfın öğretmeni var iki sınıfın yok ne yapabilirim bu konuda şikayet etsem mi
Milli eğitime şikayet edin.

Milli eğitime şikayet edin.
anamızı şey eden kadı, kimi kime şikayet edeceğiz pardon?

o öğretmenleri durup durup okulların açılmasına ramak kala atayan bizatihi milli eğitim

tayini yeni belli olan öğretmenin de atanınca izni var
e olacak tabi haliyle bu insanlar da ev tutacak taşıyacak, aboneliklerini yapacak,eski okulundan ilişki kesecek yeni yerde başlatacak bunlar hep imza...

milli eğitimimiz bunları düşünemediği (!) için zamanında atamıyor hocaları sağolsun...

Üstüne basa basa sordum hatta sorduk..yeni atanmiş dendi.imza işleri var dendi
Yeni atanmış öğretmenlerin 1 eylülde göreve başlamış olması lazım. 1.sınıflar asla öğretmensiz bırakılmaz, göreve yeni başlayan öğretmene, mecburiyer yoksa ücretli öğretmene de verilmez. İlginç bir durum olmuş. Öğretmen yoksa sınıflar öğretmen sayısına göre ayarlanır gerekirse. Çok üzücü olduğunu biliyorum ama şansınıza böyle denk gelmiş. Hangi şehir bu, nasıl böyle bir boşluk oluşmuş. Küçük bir yerdeyseniz ve müdürden istediğiniz cevabı alamıyorsanız milli eğitim müdürlüğüne gidip sorun durumu. Alacağınız bir cevap olduğuna eminim.

X