Birinci sınıfiz bu sene ama öğretmen yok

Hayır efendim fi tarihi değil, hala çalışıyorlar. Bakanlıkta da il ve ilçe milli eğitimde de hala çalışanlar var.
Öncelikle kişilerin meslek bilgisi kan bağı ile birbirine geçmiyor. Akraba sohbetleri de yeterli olmamis ki şöyle bir cümle kurmussunuz.

"İşim bitti hadi git demiyorlar bildiğim kadarıyla,ilk dönem boyunca kalacak,yedek öğretmen olarak görevlendiriyorlar"

Çok ütopik, pembis bir hayal gibi olmuş sadece.

Öncelikle kişilerin meslek bilgisi kan bağı ile birbirine geçmiyor. Akraba sohbetleri de yeterli olmamis ki şöyle bir cümle kurmussunuz.

"İşim bitti hadi git demiyorlar bildiğim kadarıyla,ilk dönem boyunca kalacak,yedek öğretmen olarak görevlendiriyorlar"

Çok ütopik, pembis bir hayal gibi olmuş sadece.
Siz kendi tecrübelerinizi anlattınız ben de kendi gördüklerimi. Kan yoluyla meslek bilgisi geçtiğini iddia etmedim ki, benim bütün çevrem öğretmen,müfettiş ve idarecilerden oluşuyor. Tatmin olmadıysanız yapabileceğim bir şey yok. İş bilmez insanlar olduğu kadar işini çok iyi yapan ve öğretmensiz sınıf bırakmayan,kadrosundaki öğretmeni de mağdur etmeyen insanlar da var,bilginiz olsun. Kabalığınız sebebiyle umuyorum ki forumda tekrar karşılaşmayız 😊

Ne bakımdan yasal değil? Adına mehil müddet derler ve yasal bir haktır.
İzin dediğiniz için öyle dedim. Yasal değil demedim. Simdi herkes bilmez sanır ki tayini çıkan kafa izni yapıyor. Ogretmenler tayini çıkınca bile tatil yapıyor demesinler diye. Bu forumda öğretmen düşmanı yok gerci ama.

Kızım bu sene 1 e başladı .
Daha doğrusu basliyamadi.
Normalde oryantasyon olur bizde olmadı öğretmen yok dendi amenna dedik.
Bugün gittik.yine öğretmen yok bu hafta da gelmeyin dediler.1.sinifin 6 şubesi var 4 sınıfın öğretmeni var iki sınıfın yok ne yapabilirim bu konuda şikayet et
Kimi kimi şikayet edeceksiniz biraz sabredin gelir öğretmen 2 haftadan çok bir şey kaybedilmez tüm eğitim öğretim birbirinine girmiş zaten kızınız da üniversite sınavına hazırlanmıyor alt tarafı 2 çizgi çekecekşer deftere amma abartınız

X