Boşanmalarda nafaka

Elin herifi dediğiniz adamla evlendim ve istemediğim halde boşanma talep ediliyor yaşadıklarımı oturup bir düşünün daha sonra bilmiş laflarınızı yazın sizlere kimseye muhtaç olmadan nasıl yaşanır diye sormadım sorumun farkına varın bildiğiniz bişey yoksada ahkam kesmemeyi haddinizi bilmeyi öğrenin.
Neden bosanmak istiyor?
O boşanmak isterken, "istemedigim halde" diye nasil diyebiliyorsunuz?
Bosanmaktan vazgecse okey misiniz yani?
Benden bosanmak isteyen adami, ondan once ben boşarım ama tabi "ekonomik özgürlüğüm" varsa.
Yoksa boyle inisiyatifi onun eline bırakırsıniz tabi

Neden boşanmak istiyor eşiniz?
Kızgın olduğunuz için nafaka istiyor olabilir misiniz?
Bence alacağınız üç kuruş için ömrünüzden yıllarınızı harcamayın.
Bir an önce düzeninizi kurun.

Neden boşanmak istiyor eşiniz?
Kızgın olduğunuz için nafaka istiyor olabilir misiniz?
Bence alacağınız üç kuruş için ömrünüzden yıllarınızı harcamayın.
Bir an önce düzeninizi kurun.
Psikolojik sorunlarını atlatamıyor ve beni mutsuz ettiğini düşünüyor tabiki kızgınım onca emek hayal çöpe gidiyor kolay birşey mi ? Zaten bunu ömür boyu istiyorum demiyorum hayatımı normal bir düzene oturtana kadar

Şiddet vs görmediyseniz nafaka talep etmek yersiz ve yetersiz olur ama düğünde takılan takılarınızı vs harcandıysa talep edebilirsiniz
Mal sorun değil zaten orada proble
Neden bosanmak istiyor?
O boşanmak isterken, "istemedigim halde" diye nasil diyebiliyorsunuz?
Bosanmaktan vazgecse okey misiniz yani?
Benden bosanmak isteyen adami, ondan once ben boşarım ama tabi "ekonomik özgürlüğüm" varsa.
Yoksa boyle inisiyatifi onun eline bırakırsıniz tabi
Bekara karı boşamak kolaydır diye bir söz var tam size uygun
Psikolojik sorunlarını atlatamıyor ve beni mutsuz ettiğini düşünüyor. Ve evet boşanmaktan vazgeçse okeyim sizin için sorun var mı sanki bu evlilik için siz emek verdiniz?

Nafaka verse bile verilen miktar çok düşük kalıyor. Mecburen çalışmak zorunda kalacaksınız.
Arkadaşım 900tl almıştı sonra işe girdi mesleğide vardı 2 ay aldı sanırım yani buna tamah mı edeceksiniz? Çocuklara zaten 2-3bin bağlıyolar hatta forumda daha azı bile var
Doğrudur bu konular hakkında hiç bir bilgim yok ve danışmak ,fikir almak istedim ama herkes sadece yargılıyor .daha önce 3-5 kere boşanmadım ve çok zor bir durum

Mal sorun değil zaten orada proble

Bekara karı boşamak kolaydır diye bir söz var tam size uygun
Psikolojik sorunlarını atlatamıyor ve beni mutsuz ettiğini düşünüyor. Ve evet boşanmaktan vazgeçse okeyim sizin için sorun var mı sanki bu evlilik için siz emek verdiniz?
E sizde benim icin onemli değil mutlu olup olmamam, karin tokluguna okeyim deseydiniz

Psikolojik sorunlarını atlatamıyor ve beni mutsuz ettiğini düşünüyor tabiki kızgınım onca emek hayal çöpe gidiyor kolay birşey mi ? Zaten bunu ömür boyu istiyorum demiyorum hayatımı normal bir düzene oturtana kadar
Elbette kolay değil. Ama eşiniz de ne zaman hazır olacağınızı, nafakayı ne zamana kadar ödeyeceğini bilemediği için yanaşmıyor olabilir.
Madem aranızda çok ciddi sıkıntılar olmamış, aksine mutsuz olduğunuz için ayrılmak istiyor, siz iş bulup düzen kurana kadar birkaç ay daha evli kalmayı düşünmez misiniz?

Pozitifim.
Sadece kadınların bu hallerine üzülen biriyim.
Daha iyi yerlerde olmanizi cani gönülden isterdim, umarim bundan sonrasinda olursunuz.
Calismayi birakmayin...
Ben sorumda buna mecbur bana ödemek zorunda ömür boyu bana bakacak gibi bişey yazmadım demek istediğimi anlamış olsaydınız bana bu denli sert cevaplar vermezdiniz sadece toparlanma evresi vardır insanların bunu düşünmeden yargılayıp durdunuz Merak etmeyin çok şükür ne yapacağıma karar verecek yaştayım

E sizde benim icin onemli değil mutlu olup olmamam, karin tokluguna okeyim deseydiniz
Hala neler diyorsunuz evlilik sizin için karın tokluğu mu? Hanımefendi severek evlendim ve evlilik iyi günde kötü günde diye söz vererek oluyor bu onun kötü günüyse yanında destek olarak devam etmek isterdim neyi almıyor kafanız?

Doğrudur bu konular hakkında hiç bir bilgim yok ve danışmak ,fikir almak istedim ama herkes sadece yargılıyor .daha önce 3-5 kere boşanmadım ve çok zor bir durum
Düğün takılarınız varsa kesinlikle alın ben bir kadının çocuk yoksa nakafa talep etmesinden ziyade çalışıp ayakları üzerinde durmasını 1 lirasının geçmemesini tercih ederim fakat bazı adamlar öyle psikolojik yıkım bırakıyor ki bi kaç ay o nafakayı ödemeyide hak ediyor. Arkadaşım bu durumu yaşamasa bende anlayamazdım o kadar yıprandı ve ben onu gördüm ki aile evine dönüp babadan para istemek çok yük geldi avukatıda az bile olsa bağlansın cebinden para çıksın dedi(adam ultra cimri parasını değil canını iste verir o kadar) işe girene kadar harçlık yaptı 2 ayda iş buldu neyseki

Hala neler diyorsunuz evlilik sizin için karın tokluğu mu? Hanımefendi severek evlendim ve evlilik iyi günde kötü günde diye söz vererek oluyor bu onun kötü günüyse yanında destek olarak devam etmek isterdim neyi almıyor kafanız?
Oyle olsaydi nafaka hesap etmezdiniz suan mesela, esimi seviyorum, nasil vazgecirebilirim, boyle boyle sacma dusunceleri var vs derdiniz.
Nafaka hesabına düştüğünüze gore, evlilik sizin icin o saydiginiz seyler değil:)

Düğün takılarınız varsa kesinlikle alın ben bir kadının çocuk yoksa nakafa talep etmesinden ziyade çalışıp ayakları üzerinde durmasını 1 lirasının geçmemesini tercih ederim fakat bazı adamlar öyle psikolojik yıkım bırakıyor ki bi kaç ay o nafakayı ödemeyide hak ediyor. Arkadaşım bu durumu yaşamasa bende anlayamazdım o kadar yıprandı ve ben onu gördüm ki aile evine dönüp babadan para istemek çok yük geldi avukatıda az bile olsa bağlansın cebinden para çıksın dedi(adam ultra cimri parasını değil canını iste verir o kadar) işe girene kadar harçlık yaptı 2 ayda iş buldu neyseki
Onları bana bırakıyor zaten öyle bir cimrilik yok ama en azından yaşayan birini gördüğünüz için ne durumda olduğumu anlamanıza sevindim bende bir ömür bana bunu ödesin demiyorum bir süreç var ve kolay değil bunu atlatmam lazım

Herkesin farklı bir hayat yaşantısı var. Üslup olarak farklılar. Ben de güçlü kadından yanayım. Erkeklerin karşısında iki üç kuruş ezilip büzülen kadınları görünce hem çok üzülüyorum hem çok kızıyorum. Biz de çok keyif alarak çalışmıyoruz neticede. Kendi hayatımızda ipleri elimizde tutmak için, ilerde olumsuz bir durum olursa ayaklarımız üzerinde durabilmek için çalışıyoruz.

Umarım bu süreci en az yara alarak atlatırsınız. Mutluluklar dilerim 💐

Oyle olsaydi nafaka hesap etmezdiniz suan mesela, esimi seviyorum, nasil vazgecirebilirim, boyle boyle sacma dusunceleri var vs derdiniz.
Nafaka hesabına düştüğünüze gore, evlilik sizin icin o saydiginiz seyler değil:)
Derdiniz ne anlamış değilim ama hakkımda ne düşünüyorsunuz yaşamanızı dilerim artık bu da son sözüm size belki o zaman kimseyi bilip bilmeden yargılamanın ne kadar kötü bişey olduğunu anlarsınız.

Onları bana bırakıyor zaten öyle bir cimrilik yok ama en azından yaşayan birini gördüğünüz için ne durumda olduğumu anlamanıza sevindim bende bir ömür bana bunu ödesin demiyorum bir süreç var ve kolay değil bunu atlatmam lazım
Aile evine dönecekseniz sizede anca cep harçlığı gibi miktar bağlanır ayrı bir ev düzen kuracak kadar gelmez. Birde evlilik yılını baz alıyorlar 15-20 sene evli kalan bi kadına miktar olarak daha fazla bağlanır çünkü yaşta ilerlemiş oluyor o sürelerde çalışssa emekli olacaktı bunu göz önüne alıyolar

Ben sorumda buna mecbur bana ödemek zorunda ömür boyu bana bakacak gibi bişey yazmadım demek istediğimi anlamış olsaydınız bana bu denli sert cevaplar vermezdiniz sadece toparlanma evresi vardır insanların bunu düşünmeden yargılayıp durdunuz Merak etmeyin çok şükür ne yapacağıma karar verecek yaştayım
10 sene calismadan evli kalipta bosansaydiniz, bunun toparlanmasi nasil olacakti?
O kadar seneden sonra ne vasifla is bulacaktiniz?
Kandirmayin kendinizi.

Çocuklara bile komik rakamlar veriliyor. Siz ne kadar nafaka almayı umuyorsunuz ki?
Eş kusurluysa tazminat alınabilir ama altınları size bırakıp, nafaka vermeyen adamdan zorla nafaka talep etmek hiç doğru gelmiyor bana. Bağlanacak nafaka da toplanmam lazım dediğiniz süreçte tek başınıza yaşamanızı devam ettirmeye yetmez, çok yüksek bir gelir yoksa ki o durumda bile yüksek bir nafaka zor.

X