Boşanmalarda nafaka

E tamam madem düzen kuracak şekilde mal paylaşımınızda var daha fazla istemenin mantığı ne? Bir işe girersiniz hem kendinize gelirsiniz hem düzeninizi kurarsınız böyle adamdan talep etmektense.
Ömür boyu istiyorum dediğimi hatırlamıyorum bugün boşanıyorum yarın iş arıyayım yapamıyorsunuz maalesef

Evlendiğim için işimi bırakmadım pandemide işimden ayrılmak zorunda kaldım daha sonra evlendim hamilelik sürecim ve sonrasında düşük süreci yaşadım sizin için yeterli mi bunlar ?
Neyse, nafaka alcaginizi sanmiyorum, alirsaniz da 3ün 1 gibi bir rakam olur.

O da size yetmez
E çalışmakta da gözünüz olmadigi icin
Tekrardan calismanizi istemeyen biriyle evlenirsiniz.
Ondan sonra hobaa yine basa.

Neyse, nafaka alcaginizi sanmiyorum, alirsaniz da 3ün 1 gibi bir rakam olur.

O da size yetmez
E çalışmakta da gözünüz olmadigi icin
Tekrardan calismanizi istemeyen biriyle evlenirsiniz.
Ondan sonra hobaa yine basa.
Allah sizin kalbinize iyilik versin siz beni dert etmeyin 3ün 1 i size kalsın bu terbiyeyle size daha çok lazım

Nafaka olayi tamameeennn kalkmali.

10 20 30 yilll evli kalirsin, bu evlilikle birlikte baya bir sey kaybedersin.
ulan adamin yikadigim donlarina sayar yine catir catir alirim da, su kadarlik evliliklerin nafakasi, tamamen ticaret

Ömür boyu istiyorum dediğimi hatırlamıyorum bugün boşanıyorum yarın iş arıyayım yapamıyorsunuz maalesef
Yoo ben gayette yaptım hemde yaşamadığım şey kalmadı kısacık evlilikte sizin gibi beni mutlu edemediği için gibi bahane değil her türlü ağır şey vardı neredeyse ama ben para versin demedim kaldıki istesem yeridir. Gittim düzenimi kurmak için ve hayata daha kolay adapte olmak için çalıştım.

Calisacak durumda degilseniz, bir mazeretiniz varsa ve hatta bazen yoksa bile size nafaka baglanir ama bir de tazminat davasi acin. Esinizin kusurlari sebebiyle evlilik bitmek zorunda kaldiysa.

Hakkinizda hayirlisi olsun 🙏🏻

Yoo ben gayette yaptım hemde yaşamadığım şey kalmadı kısacık evlilikte sizin gibi beni mutlu edemediği için gibi bahane değil her türlü ağır şey vardı neredeyse ama ben para versin demedim kaldıki istesem yeridir. Gittim düzenimi kurmak için ve hayata daha kolay adapte olmak için çalıştım.
Tebrikler sizin adınıza çok sevindim daha da güzel günleriniz olsun

Calisacak durumda degilseniz, bir mazeretiniz varsa ve hatta bazen yoksa bile size nafaka baglanir ama bir de tazminat davasi acin. Esinizin kusurlari sebebiyle evlilik bitmek zorunda kaldiysa.

Hakkinizda hayirlisi olsun 🙏🏻
Teşekkür ederim insanın anlaşılabilmesi ne kadar güzel bir duyguymuş ama tazminat davası açayım mı diye sorsam beni kurşuna dizerler sanırım

Nafaka olayi tamameeennn kalkmali.

10 20 30 yilll evli kalirsin, bu evlilikle birlikte baya bir sey kaybedersin.
ulan adamin yikadigim donlarina sayar yine catir catir alirim da, su kadarlik evliliklerin nafakasi, tamamen ticaret
Sanane kardeşim sanane ya çileden çıkardın madem istemiyorsun nafaka sen boşanınca isteme tamam mı ?

Düğün takılarınız varsa kesinlikle alın ben bir kadının çocuk yoksa nakafa talep etmesinden ziyade çalışıp ayakları üzerinde durmasını 1 lirasının geçmemesini tercih ederim fakat bazı adamlar öyle psikolojik yıkım bırakıyor ki bi kaç ay o nafakayı ödemeyide hak ediyor. Arkadaşım bu durumu yaşamasa bende anlayamazdım o kadar yıprandı ve ben onu gördüm ki aile evine dönüp babadan para istemek çok yük geldi avukatıda az bile olsa bağlansın cebinden para çıksın dedi(adam ultra cimri parasını değil canını iste verir o kadar) işe girene kadar harçlık yaptı 2 ayda iş buldu neyseki

Onları bana bırakıyor zaten öyle bir cimrilik yok ama en azından yaşayan birini gördüğünüz için ne durumda olduğumu anlamanıza sevindim bende bir ömür bana bunu ödesin demiyorum bir süreç var ve kolay değil bunu atlatmam lazım

Evlendiğim için işimi bırakmadım pandemide işimden ayrılmak zorunda kaldım daha sonra evlendim hamilelik sürecim ve sonrasında düşük süreci yaşadım sizin için yeterli mi bunlar ?
Pandemi başlangıcında işten çıkarıldıysanız; işveren size yasal tazminatınızı ve haklarınızı vermiş olmalı.

Evlilik hayatı içerisinde çalışmamak eşinizle ortak kararınız olmuş. Ancak şu anda evlilik bitiyor diye eşiniz size işsizlik maaşı misali bir maaş bağlamak zorunda değil.

Düğün takılarınıza da dokunulmamış ve adam size vermiş.

Pandemi başlangıcında işten çıkarıldıysanız; işveren size yasal tazminatınızı ve haklarınızı vermiş olmalı.

Evlilik hayatı içerisinde çalışmamak eşinizle ortak kararınız olmuş. Ancak şu anda evlilik bitiyor diye eşiniz size işsizlik maaşı misali bir maaş bağlamak zorunda değil.

Düğün takılarınıza da dokunulmamış ve adam size vermiş.
Zorunda ya ben öyle istiyorum hem çalışıcam hemde nafaka alıcam benim hayatım benim kararım bir soru sordum olay o kadar alakasız yerlere geldi ki şu kadar olur bu kadar olur demek yerine yok öyle yapmalısın yok şöyle olmalısın iştende çıkarılmadım ben bırakmak zorunda kaldım

Zorunda ya ben öyle istiyorum hem çalışıcam hemde nafaka alıcam benim hayatım benim kararım bir soru sordum olay o kadar alakasız yerlere geldi ki şu kadar olur bu kadar olur demek yerine yok öyle yapmalısın yok şöyle olmalısın iştende çıkarılmadım ben bırakmak zorunda kaldım
Aileniz ne diyor? Destek olurlar mı size?

Merhaba arkadaşlar boşanma aşamasındayım ama eşimle nafaka konusunda anlaşamıyoruz. Çocuk yok. Biliyorum bana kızanlarda olacak aranızda ama evlilik birliğinin bozulmasını isteyen o ve mağdur olan benim.Ayrıca evlilik boyunca çalışmayı teklif ettim ama istemedi.Şuan içinse psikolojik olarak buna hazır değilim.Eğer biz anlaşamazsak hakim neye göre karar veriyor bilgisi olan varsa beni aydınlatabilir mi? Şimdiden teşekkürler..

Aileniz ne diyor? Destek olurlar mı size?
Tabiki destek oluyorlar evlatlarıyım ben onların zaten onlar yanımda olmasa süreç daha zor geçerdi benim için

Tabiki destek oluyorlar evlatlarıyım ben onların zaten onlar yanımda olmasa süreç daha zor geçerdi benim için
Tabi ki diyerek yadırgamışsınız sorumu ama burada okuduğumuz birçok konuda kız aileleri destek olmuyor.
Yani bakın ne kadar şanslısınız farkında mısınız?
Eşiniz mal mülk konusunda sizin tabirinizle cimrilik yapmamış, altınlarınızı vermiş, aileniz arkanızda yani kira fatura vs derdiniz olmayacak. Siz hâla nafaka diyorsunuz.
Alacağınız üç kuruş meblağ yani. (O da olursa tabi)
Mahkeme sürecini uzatmaya değer mi cidden.

X