Erkek İnfertilitesi Celalettin Peru'da tedavi olanlar burda dertleselim... Elonge spermatidlerle tup bebek yapanlar???

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
Merhaba arkadaşlar;
Mesajım belki biraz uzun olabilir ama faydası olsun diye isim vererek detaylı şekilde açıklamaya çalışacağım.
2006 yılında evlendik, 2007 yılında eşimin azorsperm benim ise polikistover hastalığımın olduğunu öğrendik.

-2008 yılında Ankara Gürkan Klinikte eşim tese oldu, sperm bulundu, 1 embriyo transferi ve negatif sonuç.
-2010 yılında Prof. Dr. Engin ORAL ile tedavi, Bahçeci de Tese, sperm bulundu, 2 embriyo transferi ve pozitif sonuç ama 1 aylıkken düşük.
-2011 yılında Prof. Dr. Engin ORAL ile tedavi, 2 adet dondurulmuş embriyo transferi, pozitif sonuç ama 2 aylıkken düşük.
-2013 yılında Prof. Dr. Kaan AYDOS ile tedavi.
-2014 yılında Prof. Dr. Kaan AYDOS Tese, sperm bulundu, Ank. Ünv. Cem ATABEKOĞLU tüp bebek, 1 embriyo transferi ve negatif sonuç.
-2015 yılında Prof. Dr. Kaan AYDOS Tese, sperm bulunup dondurulmasına rağmen tekrar Ank. Ünv. başka bir hoca tarafından tese, sperm bulundu, Ank. Ünv. Cem ATABEKOĞLU tüp bebek, 2 embriyo transferi ve negatif sonuç.

Anlaşılacağı üzere doğru düzgün bu işin tedavisine yönelen bir doktora 2016 yılının başına kadar denk gelmedik. Prof. Dr. Kaan AYDOS tedavi dese de her defasında TESE ameliyatı yapma fikrini tekrarladı. 2016 yılının Ocak ayında Dr. Celalettin PERU yu internette duyduk. Eşim randevu aldı, ilaç ve bitkisel tedaviye başladı. 3 ay sonra kontrole gittiğinde daha önce doktorun söylediği hormon değerleri görülmüştü. 18 Temmuz da 2. üç aylık kontrole gidildiğinde çok şükür az da olsa sperm çıkışı olmaya başladı. İlaç ve bitkisel+ ek gıda takviyeleri ile tedaviye devam. 3. üç aylık sonucu da buradan yazacağım.

Kısacası kesinlikle hemen eşleriniz TESE ameliyatı olmasın. Her ameliyat insanı geriye götürüyor. Bozulan dokuların kendisini yenilememe gibi bir riski de var. Dr. Cellettin PERU eşime bu kadar TESE ameliyatı olmana rağmen yine de dokuların çok kötü değil demiş (muhtemelen daha önce bir çok bitkisel gıda kullanmamızın faydası). Sorusu olan var ise elimden geldiğince seve seve cevaplarım.
Arkadaslar halen tedavi olan varmi ? Ozllikle kasap olan kaan aydosa ! Cok uzuluyorum birden fazla tese yaptiran arkadaslara bizde kaan beyin hastasiydik esimin fsh105 lerdeyken tese yapti sonrasinda bize hic umit yok evlat veya sperm bankalarina muracat edebilirsiniz dedi yaziklar olsun boyle prof. Olmus doktorlara.. biz 1 yildir CELALETTIN PERU hocamiza gidiyoruz kok hucremiz bile yokken fsh 105 den 3 )leri gorduk suan elonge 4 sonuc verecez belki sperm cikacak hani umut yokdu allahim bin kez razi olsun celalettin peru hocamizdan suan az kaldi cok sukur :-) sizde bizim dustugumuz kaan aydos tuzagina dusmeyin.. ben celalettin peru hocamizi bu kulupde buldum allah razi olsun umutlarimiza umut oldu maddi manevi bizim yanimizda moral vererek dua ederek bir baba sefkatini samimiyeti ile ne kadar dua etsem az.. bunu diger konularda paylasiyorum ki belki birkisiyi kurtaririz diye hocamla karsilasirlar onlar bizim dustugumuz duruma dusmesinler bilincsiz tedavi teseler ile ..

Bizde celaleddin beyde 6 aydır tedavi görüyoruz hipofiz mr için kendisi yönlendiriyor altı ay önce 70 tl vermistik

kadın gıbı hissetmek derken? boyle bir mantık yok sakunya hanım horöonlar sıfırlanıyor ama erkekler bunu farketmıyor bılee bu tedavısız sekılde olusan bır ıktıdarsızlık oluyor ve tdavı ıle ortadan kalkıyor en fazla goguslerı acır onu hıssettıgınız dede doktor hemen hap verıyor ve acı hemen gecıyor hormonal degerler ile ilgili bunlar malesef birseyler elde edebilmek için malesef herseye katlanmamız gerek erkekde bayanda hoca hcg tedavısı yapıyor hem hormon verıp hem fıtoterapı verıyor ılacları devler karsılıyor fıtoterapi kısmıda 1000 tl veya kuısurlu bır rakam tutuyor macunlar kapsuller vs verıyor bızde ımmotıl varken suan harektlı spermler cıkmaya basladı tedavı cok guzel gıdyıor sukur tabı herkesın bunyesı ve verecegı cevap farklı olabılır...
Ilaclari raporlu mu devlet karşılıyor biz eczaneye 1500 verdik 3 binkadarda bitkiseller ve vitaminler tuttu

Ilaclari raporlu mu devlet karşılıyor biz eczaneye 1500 verdik 3 binkadarda bitkiseller ve vitaminler tuttu
ilaçları devlet karsılıyor hoca rapor cıkartıyor ama artık yazdıgı ığnelerın bir kısmını devlet karsılamıyor cebımızden odenıyor dier yarısını karşılıyor sadece o sebebpten o kdr tutmustur.eskiden yanı 2018 yılında bız 100 200 tl flalan oduyorduk vitaminler ve bıtkıseller tamamen özel zaten

Fiyatlar yükselmiştir belkide biz iki girişimizde bir tüp bebek parası verdik muayene ve ilaçlara bakalım bayramdan sonra tekrar gidecez

bir tüp bebek parası o kadar ucuz değil inanın :) yeni giden arkadaslar var herhangi bir zam yok suanlık sadece elden verılen muayne ucretı artık yenı hastanede 400 tl verilip kayıt acılıp hoca ıle gorusulebılecek.

Arkadaşlar salih eczanesiydi sanırım orayla cp hastalarının anlaşması var en dolu reçete en fazla 1000lira adem beydi sanırım ordan alınnilaçlarınızı kargoda yapıyo aradıgınız zaman

Arkadaşlar salih eczanesiydi sanırım orayla cp hastalarının anlaşması var en dolu reçete en fazla 1000lira adem beydi sanırım ordan alınnilaçlarınızı kargoda yapıyo aradıgınız zaman
Bizde ordan almıştık galiba emniyet arkası gibi bir yerdi bizim 3 aylık merional ovitre fostimon evicap dostinex dvit 1500 vermiş eşim niye o kadar fazla tutmuş anlamadım

bir tüp bebek parası o kadar ucuz değil inanın :) yeni giden arkadaslar var herhangi bir zam yok suanlık sadece elden verılen muayne ucretı artık yenı hastanede 400 tl verilip kayıt acılıp hoca ıle gorusulebılecek.

Canımmm nasılsın?Nasıl gidiyor sizin tedavi?Başlamıştınız tüp bebeğe herhalde..Hep aklıma geliyorsun ama unutuyorum sonradan yazmayı..İnşallah herşey yolundadır,bizim idolümüzsün :) :)

Canım hamile kalmıssın çoookkk sevindim Rabbim sağlıklı huzurla kucagına almayı nasip etsin çok şükür🤩🤲🏻

Canımmm nasılsın?Nasıl gidiyor sizin tedavi?Başlamıştınız tüp bebeğe herhalde..Hep aklıma geliyorsun ama unutuyorum sonradan yazmayı..İnşallah herşey yolundadır,bizim idolümüzsün :) :)
sağol canım benım cok sukur tuttundu bebeğim spermlerimizi dondurduk ama halen tedavıye devam edıyoruz Rabbım saglıkla kucxagıma almayı nasıp tsın sızlerede bu duyguyu yaşatsın tek temennim inşAllah

sağol canım benım cok sukur tuttundu bebeğim spermlerimizi dondurduk ama halen tedavıye devam edıyoruz Rabbım saglıkla kucxagıma almayı nasıp tsın sızlerede bu duyguyu yaşatsın tek temennim inşAllah

Yaaa canım benim çok ama çok sevindim MAŞALLAH..Rabbim sağlıkla hayırlarla kucağınıza almayı nasip etsin bebişinizi..Aman kendine dikkat et canım benimmm..Allah razı olsun inşallah bizlerde o günleri vakti gelince hayırlısıyla görürüz arkadaşım :)

esım 15 yasında kemoterapi almıştı sırt bolgesınde cıkan beze sebebı ıle o nnedenle bu azo celalettın hoca hormon ve bıtkısel tedavı uyguladı ve 1 yılda bu sevıyeye geldık sukurler olsun darısı sızlere
Amiinn canım amin Rabbim isteyen herkese anne baba olmayı hayırlısıyla nasip etsin sizde yavrunuzu sağlıkla alın kucagınıza 🤲🏻

selam. eşim azo. horöonları normal . tese sonucu sperm var. ancak hocada tedavi görse normal yolla bebek olacak kadar düzelme yaşayan oldu muhiç aranızda. tüp bbek yapıcaz 3. kez . yaşım fazla. 1 ıkı senelik tedavi için benim yaşım geç. ne dersiiz.

X