Erkek İnfertilitesi Celalettin Peru'da tedavi olanlar burda dertleselim... Elonge spermatidlerle tup bebek yapanlar???

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
Kızlar Celaleddin hoca nasıl bi doktor eşim azospermi hastası sağ tarafta tıkanıklık var dediler ameliyat oldu sol tarafta varikosel var dediler bu sebeb değil dediler hormonlar iyi Celaleddin hoca ya gidelim dedik eşim eski bi arkadaşını görmüş onunda çocuğu olmamış Celaleddin hoca ya gitmiş 7 ayda çocuğu olmuş

Kızlar Celaleddin hoca nasıl bi doktor eşim azospermi hastası sağ tarafta tıkanıklık var dediler ameliyat oldu sol tarafta varikosel var dediler bu sebeb değil dediler hormonlar iyi Celaleddin hoca ya gidelim dedik eşim eski bi arkadaşını görmüş onunda çocuğu olmamış Celaleddin hoca ya gitmiş 7 ayda çocuğu olmuş
Merhaba öncelikle geçmiş olsun... celalettin bey işinde gayet başarılı bir doktor biz de onda tedavi görüyoruz ve memnunuz. Lakin tedavi maliyeti biraz yüksek.

Benimde esime Oligoastenoteratozoospermi teshisi konuldu celalettin peruda tedaviye basladik. Biraz sonuclar duzelirse tup bebek yapmaya ragziyiz bizim sayimiz az ve morfolojimiz 0 2 kez denedik ikiside negatif oldu simdi igne tedavimiz devam ediyor merional ve ovitrelle verdi yannda da bitkisel 2 ilac . cikan yenihucreler de morfolojide duzelmis oluyor mu ben tup bebegede ragzi oldugim icin hic normal yolu dusunmuyorum. Tup bebek deneyecek duruma gelmek kac ay suruyor tedavi goren arkadaslardan fikir rica ediyorum
Merhaba morfolojınınz arttı mı

Arkadaşlar bizde cp gitmeyi düşünüyoruz eşimin spermi çok az hatta kriptoozospermi diye geçiyo bizimle benzer rahatsızlığı olan var sonuç alan var mı

Merhabageçmiş olsun inşallah bebegine kavuşmuşsundur. benimde seninle aynı durumdayım eşimde azospermi hormon fiziki muyane ulturasonda normal genetik sonuçlarını bekliyoruz siz genetik yaptırdınız mı sonuç ne çıktı celalettin hocaya gittiniz mi fayda gördünüz mü

eşi celalettin hocanın hastası olanlar elongo 2 aşamasını gördükten ne zaman sonra sperm çıkışı oldu pandemiden dolayı randevuya gidemiyoruz merak ediyorum hangi aşamadayız diye

Bizim 2 sene oldu daha çıkış göremedik. Enson elonge 3 idi. Pandemiden dolayı gidemedik 4 ay oldu neredeyse.
Bizimde 2 yıl 3 ay oldu başlayalı celalettin hocaya sizin yine bir tık daha iyi elongo 3 aşamasındasınız eşimin en son testi ekteki gibi

Eklentiler

• XX.PNG
    XX.PNG
    50,2 KB · Görüntüleme: 134
sizin azosperm sebebi nedir
Bizimkide sebebsiz. Fsh hormonu biraz yüksekti ve testesteron az. Testis yetmezliği diye ifade ediliyor genel olarak. Genetik olarak herhangi bir sıkıntı yok. Tıkanıklık vs yok ama azospermi. Ne zaman sonuç alırız Allah bilir. İşimiz biraz zor. Sözde hoca mesaya hazır ol dedi telefonda ama onda da çıkar mı zor bir ihtimal. Bu ay içinde gidip tekrar test verecek yaklaşık 4 ay oldu eski testimizden beri. İnşallah ilerleme olmuştur. Allah hepimizin yardimcisi olsun.

Bizimkide sebebsiz. Fsh hormonu biraz yüksekti ve testesteron az. Testis yetmezliği diye ifade ediliyor genel olarak. Genetik olarak herhangi bir sıkıntı yok. Tıkanıklık vs yok ama azospermi. Ne zaman sonuç alırız Allah bilir. İşimiz biraz zor. Sözde hoca mesaya hazır ol dedi telefonda ama onda da çıkar mı zor bir ihtimal. Bu ay içinde gidip tekrar test verecek yaklaşık 4 ay oldu eski testimizden beri. İnşallah ilerleme olmuştur. Allah hepimizin yardimcisi olsun.
Bizede mesa aşamasına geldiniz demişti ama ben mesa yada tese istemiyorum biraz daha tedavide ilerleleme olsun ondan sonra bakarız artık şişli memorialde yaptıracagım tüp bebegi onun için sperm çıkmasını bekleyecegiz

Bizede mesa aşamasına geldiniz demişti ama ben mesa yada tese istemiyorum biraz daha tedavide ilerleleme olsun ondan sonra bakarız artık şişli memorialde yaptıracagım tüp bebegi onun için sperm çıkmasını bekleyecegiz
Siz 2 yıl 3 ay olmuş demişsiniz bizimde neredeyse tam 2 yıl oldu. Yavaş ilerliyor ama ilerleyip sonunda çıkış olacak diye birşey de yok. Çünkü elonge 3 e 4 e gelip daha ilerisini göremeyen bir sürü kişi var. Ayrıca elonge 4 e ulaşıp Mesa olup sonuç alamayan da bir sürü kişi var. İşimiz Allah a kalmış durumda. Ayrıca birçok ürolog da 2 seneden fazla hormon vs takviyesi almanın vücut için zararlı olacağını savunuyor. Biz bu sınıra ulaştık. Daha ne kadar bekleriz bilemiyorum. Ama bir yerlerden bir mucize bekliyoruz artık. Allah yardımcımız olsun.

Siz 2 yıl 3 ay olmuş demişsiniz bizimde neredeyse tam 2 yıl oldu. Yavaş ilerliyor ama ilerleyip sonunda çıkış olacak diye birşey de yok. Çünkü elonge 3 e 4 e gelip daha ilerisini göremeyen bir sürü kişi var. Ayrıca elonge 4 e ulaşıp Mesa olup sonuç alamayan da bir sürü kişi var. İşimiz Allah a kalmış durumda. Ayrıca birçok ürolog da 2 seneden fazla hormon vs takviyesi almanın vücut için zararlı olacağını savunuyor. Biz bu sınıra ulaştık. Daha ne kadar bekleriz bilemiyorum. Ama bir yerlerden bir mucize bekliyoruz artık. Allah yardımcımız olsun.
işallah olur o mucize yoksa benim kaldırabilecegim bir durum değil 5 yıl oldu dayanıyorum ama daha ne kadar dayanırım bilmiyorum

Merhaba kızlar
Önceden bu forumda acaba hamilemiyim diye girip muhabbetler ederdim
Meğersem girmem gereken forumlar bunlarmış..
2yıllık evliyiz yaş 25 (ikimizinde)
1yıl korunmamanın ardından dedik gidelim doktora
Eşim sperm testi verdi ve hayatımızın şoku burda başladı daha önce bu hastalığı bilmiyordum bile yaşamadan başına gelmeden bilemiyosun allah hepimizin yardımcıısı olsun
Öğreneli 1ay oldu sayılır. Aslında doktor bize 1ay bekleyin testi tekrarlayalım dedi ama. Biz araştırmalar sonucu bizede yakın oldugu icin Celallettin hocadan randevumuzu aldık Tabi semen analizimiz yine aynı
%100 spermatosit var şuanlık. Ultrasyondada birazcık varikosel çıktı 1.5grande.
Hormon testlerimiz fsh 10 çıktı. Kimi doktor yüksek kimisi normal diyor kararsız kaldım bu konuda
Celalettn hoca. Biraz yüksek dedi ve bizden genetik test istedi. Şüphelenmiyorum genetikten dedi bu arada. Ama yine yaptırıcaz. He bu arada doktor kök hücren var dedi sen orta dereceli bi yerdesin ne kötü ne iyi dedi Eşimin kücükken okulda testisinin inmemiş oldugunu farketmişler doktora götürdüklerinde bir tane iğne ile düzelmiş. Sanırım bizim sebebimiz bu geç kalmış olabilirler iğne için
Doktor bize ilaç tedavisi fitoterapiye başladı eğer cidden önce ilaç tedavisine baslamak istiyorsanız. Maddi durum çok önemli 1 ay olmadı ve biz şuana kadar 6-7bini geçtik sanırım testler ilaçlar
Dr henri den istenilen setler 3 bin tuttu malesef ne kadar süre tedavi olucaz ne kadar süre bunları alıcaz bilmiyorum allah hepimizin yardımcısı olsun.

X