İlköğretim Yorum ve Soruları Çocuğu Bilim Sanat Merkezinde eğitim alan anneler paylaşımlarımızı burdan yapalım.

Biz 5. sinifiz genel yetenek .Gecen yilda devam etti .
Secmeli dersler ve zorunlu dersler var .
Bu yil cumartesi 9 dan 3 e kadar zorunlu dersler var hafta ici de seçmeli dersler var biz gitmiyoruz hafta ici .Zor oluyor diye .
4. sinifta haftada 3 gun ogleden sonra zor olmustu .

Yok gitmiyor.bu sene girecek sınava.izmirdeyim ben.
hayırlısı inşallah
Tebrik ederim.hafta içi ders çıkışı oluyor diye duymuştum.
öğrenciye göre ayarlıyorlar.
bazı öğrencileri haftaiçine ayarlıyorlar. kendileri de yoğun . dağıtıyorlar tüm haftaya
Biz 5. sinifiz genel yetenek .Gecen yilda devam etti .
Secmeli dersler ve zorunlu dersler var .
Bu yil cumartesi 9 dan 3 e kadar zorunlu dersler var hafta ici de seçmeli dersler var biz gitmiyoruz hafta ici .Zor oluyor diye .
4. sinifta haftada 3 gun ogleden sonra zor olmustu .
cumartesi bizim sabah 8.30 dan öğlen 12.30 a kadar okulun kursu var. 5. sınıf bizim de. 1 den 5 e kadar da bilsem var. cumartesi yok bizim oğlan evde tüm gün .
beni hatırladın mı. :spor:

hayırlısı inşallah

öğrenciye göre ayarlıyorlar.
bazı öğrencileri haftaiçine ayarlıyorlar. kendileri de yoğun . dağıtıyorlar tüm haftaya

cumartesi bizim sabah 8.30 dan öğlen 12.30 a kadar okulun kursu var. 5. sınıf bizim de. 1 den 5 e kadar da bilsem var. cumartesi yok bizim oğlan evde tüm gün .
beni hatırladın mı. :spor:
Cevapların için çok teşekkür ederim canım.

sen böyle bi şe almıştın noldu duruyor mu. yapıyor musun hala .

Son düzenleyen: Moderatör:
Chess, bilsem in SBS sınavına herhangi bir katkısı bulunmuyor canım.Bilsem lerin amacı üstün yetenekli olup yeteneği farkedilmediği için başarılı olamayan çovukları alanında yetiştirmek.Üstün yetenekli çocukların neredeyse yarısının normal eğitim sistemini kabul etmedikleri için heba olduğu görülmüş.
Bilsemde ders çalışılmıyor.Örneğin 5. sınıf öğrencisinin eline 1 tane 7. sınıf matemetik sorusu veriliyor ve formül verilmeden çocukların farklı şekillerde bu problemi çözmesine yönlendiriliyor.Veya fen dersinde deney ve gözlemle araştırıp bulmaya teşvik ediliyor.Not yok,zorlama yok.Eğlenerk öğrenme ,araştırarak bulma var.
Oğlumun uzmanlaşmasını istediğim bir dal henüz yok.Ama lise için hedefimiz TEVİTÖL İNANÇ TÜRKEŞ LİSESİ VAKFI.Bu okul Bilsemlerin Lise şekli.Türkiyede bir tane var.SBS sınavıyla almıyor.Kendi bünyelerinde 3 aşamalı sınav yapıyorlar.Çocukların ilköğretim döneminde kazandıkları uluslararası proje dereceleride bir referans oluyor tabii.

Yegenlerimden tanidigim kadariyla bu kurum benim de beklentimi karsilamayacak.

Oglum henuz kucuk, yegenimin özel ders aldigi bir kiz var, cok memnunlar. Mental aritmetik vs programlar da duzenliyor, origami ögretiyor yegenimde baya gelisim gördük. Oglum biraz buyuyunce bir deneyecegim. Birebir egitim degil paylasimli olmasini istiyorum ama boyle olunca da ilgi alaka bölünüyor ve yine formül ezberletmeye dönüsüyor is :/

oğlum bireysel değerlendirmeyi geçti.
kayıt için yerine gitmek gerekiyor sanıyorum . gerekli evrakları netten baktım .

İki yıl hem çocuğu yorduk hem kendimiz yorulduk saatler çok kötüydü.
Okulda yapılan proje ödevlerinin fazlasını yaptırdılar durmadan biz hiç memnun kalmadık .
Bıraktık çocukta nefes aldı bizde.😬

biz de bunalırsak bırakırız nolcak .
büyük oğlum gitmedi bıraktı .
sınıfta kızlar daha çok diyerek . bi tek erkek oğlum vardı.
o zaman küçüktü . inat etti. ısrar ettik dinlemedi.
ama keşke gitseydim diyor . şimdi pişman .
arkadaşı devam ediyor . bunalmıyor sanıyorum arkadaşı.

İki yıl hem çocuğu yorduk hem kendimiz yorulduk saatler çok kötüydü.
Okulda yapılan proje ödevlerinin fazlasını yaptırdılar durmadan biz hiç memnun kalmadık .
Bıraktık çocukta nefes aldı bizde.😬
8. sınıfa geçti değil mi oğlunuz

X