İlköğretim Yorum ve Soruları Çocuğu Bilim Sanat Merkezinde eğitim alan anneler paylaşımlarımızı burdan yapalım.

Benimde iki çocuğum bilsemli. Birisi dorduncu yılı küçüğüm bu sene kazandı. Her şeyde olduğu gibi işini iyi yapanlardan çok memnunuz ama öylesine derse gelen öğretmenlerden dolayı bazı alanlardan sogudu oğlum. Ve asla ilgilenmiyo bile suanda. Küçüğüm yeni başlayacak. Hayırlısı olsun hepimize ve çocuklarımıza

Benimde iki çocuğum bilsemli. Birisi dorduncu yılı küçüğüm bu sene kazandı. Her şeyde olduğu gibi işini iyi yapanlardan çok memnunuz ama öylesine derse gelen öğretmenlerden dolayı bazı alanlardan sogudu oğlum. Ve asla ilgilenmiyo bile suanda. Küçüğüm yeni başlayacak. Hayırlısı olsun hepimize ve çocuklarımıza
hayırlı olsun .
inşallah memnun kalır küçüğünüz de.

Selamlar
Bılsemde tablet sınavında elenmıstı oglum 3. sınıfta. Aynı yıl özelde tanılanmıstı. Daha sonra beledıyenın actıgı ama ısmını vermedıgım bır kurulusun destekledıgı bılım sanat merkezınde üstün zekalılar sınıfına yerlestı. 2 sene sureklı devam ettı , bılıyorsunuz devam zorunlulugu var. Ilk sene haftada 1 gundu, gecen sene haftada 2 gun oldu. Omrumuz yollarda gectı desem olacak.

Yalnız ben gecen sene artık cok bunaldım alalım oglum senı buradan yeter dedım ama o cok sevıyor , ona hıc yuk gıbı gelmedı.
Neyse gecen sene nısan ayında ram a basvurdum tanılanması ıcın.
Ilk zeka testı 7 yasında yapılmıstı bu defa 9 yasını 1-2 ay gecmıstı. Asis yapıldı ve cıkısta bana testor oglunuzun ustun zekalı olmadıgına karar verdık, parlak zekalı cocugunuz dedı. Acıkcası sevındım . Ama bılım merkezınde ısler ters gıttı cunku üz sınıfına devam etmesı ıcın yenı bır rapor gerekıyor gecıslerde, ılkokuldan ortaokula gectı bu sene cunku.
Dedıler ozelde yıne ılk yaptırdıgınız testı yaptırın wisc r onda yıne ustun zekalı cıkacak dendı.

Ram 'da asis yapıldı. Asis gecerlılıgı kabul edılmıs bır test degıl neyse uzatmıyayım . Ben bılım sanatla gorusup yıl sonunda tablet sınavına soktum yıne oglanı. Sonuclar 3-4 ay gecmesıne ragmen acıklanmadı sanırım eylul sonunda olacak. Ben uz sınıfından cıkıp bırde parlak zekalıların gıttıgı sınıflar var oraya gıtmesını dogru buluyorum.
Kısacası bılsem tecrubemız yok ama bılsem dısıplılıne yakın kuruma 2 sene devam ettıgımız ıcın soyluyorum kı eger cocugunuz hayata karsı ısteklı ıse kesınlıkle bırakmaz.

Ya bu bilsem sınavına itiraz falan ediliyor mus da nesine itiraz edeceğim ki ben yani sınav sinucunu puanını bilmiyorum bir kere ne baz alınıyor onu bile bilmiyorum Nevreste Nevreste senin bilgin var mı ??

Ya bu bilsem sınavına itiraz falan ediliyor mus da nesine itiraz edeceğim ki ben yani sınav sinucunu puanını bilmiyorum bir kere ne baz alınıyor onu bile bilmiyorum Nevreste Nevreste senin bilgin var mı ??
itiraz süresi geçti 13 eylülde itirazlar değerlendirilecek en son.genel yetenekte zeka testi yapılıyor resim ve müzikte ise yetenek testi.puanlamada yanlışlık olmuş mu ona bakılıyor.zaten yerleşememiş ise baraj puanının altında demektir

itiraz süresi geçti 13 eylülde itirazlar değerlendirilecek en son.genel yetenekte zeka testi yapılıyor resim ve müzikte ise yetenek testi.puanlamada yanlışlık olmuş mu ona bakılıyor.zaten yerleşememiş ise baraj puanının altında demektir
Yok yerlesmedi de mesela 100 üzerinden puan veriliyorsa mesela şu şu puanla yerlesemedi denmedi yani MEB in sitesinde girdim hak kazanamadı yazıyordu puan vs bilgi verilmiyor sanırım

Yok yerlesmedi de mesela 100 üzerinden puan veriliyorsa mesela şu şu puanla yerlesemedi denmedi yani MEB in sitesinde girdim hak kazanamadı yazıyordu puan vs bilgi verilmiyor sanırım
Neye ıstınaden ıtıraz edeceksınız pekı?
Bızım bır arkadasın kızının zeka testı ve ramda tanılı ve ve resımde cok ıyı olmasına ragmen hem resım hem genel yetenegı kazanamadı. Itıraz ettıler yenıden teste gırecegını soylemısler.

Neye ıstınaden ıtıraz edeceksınız pekı?
Bızım bır arkadasın kızının zeka testı ve ramda tanılı ve ve resımde cok ıyı olmasına ragmen hem resım hem genel yetenegı kazanamadı. Itıraz ettıler yenıden teste gırecegını soylemısler.
İşte bende bunu düşünüyorum itiraz etmiş olsam elimde her hangi bir belge yok ki neye itiraz edeyim burası komik zaten

Ne baz alınıyor onu bilmiyorum çizimin iyi olmasi mi çizimin yaratıcı olması mı ne hesaplanıyor kaç uzeirndrn kaç aldı onu bile bilmiyorum nesine itiraz edeyim diyorum :KK70:

İşte bende bunu düşünüyorum itiraz etmiş olsam elimde her hangi bir belge yok ki neye itiraz edeyim burası komik zaten

Ne baz alınıyor onu bilmiyorum çizimin iyi olmasi mi çizimin yaratıcı olması mı ne hesaplanıyor kaç uzeirndrn kaç aldı onu bile bilmiyorum nesine itiraz edeyim diyorum :KK70:
Bızım bahsettıgımız kızın resmı oldukca ıyı yanı onu almayıp kımı aldılar merak edıyorum ama. Resımden dırek ret geldı onlara genel yetenek ıcın degerlendırmeye gırecektı bu hafta

Bızım bahsettıgımız kızın resmı oldukca ıyı yanı onu almayıp kımı aldılar merak edıyorum ama. Resımden dırek ret geldı onlara genel yetenek ıcın degerlendırmeye gırecektı bu hafta
Himm anladım ben çocuklardaki yaratıcılığı da göz önüne alıyorlar mı acaba dedim aradıkları ciizm demek ki neyse seneye artık nasip

Ramdan tanılıydı bu cocuk zaten yapılmıs zeka testlerı vardı. Sızınkının var mı?
Yok hayır onun için nereye başvurmam gerekiyor peki test için ücretsiz mi yaş farketmeksizin yapılıyor mu ? Çok soru sordum kusura bakmayın

Çünkü bilsem sınavı geçen sene ilk defa yapıldı bizim okulin öğrencilerine

test ilkokul 1.2.ve 3.sınıf öğrencilerine yapılıyor.Öğretmeni sınav başvurusunu yapıyor.kaçıncı sınıf çocuğunuz

X