Çocuklarda dikkat dağınıklığı için öneriniz var mı?

bende size katılıyorum. Normal doğum yaptım, ve diğer söylenen hiç bir şey geçerli değil, tek çocuğumuz var ve fazlasıyla ilgili sevgi doluyuz. Ama ne yazık ki düşüte olsa hiperaktif bir oğlum var.
Bende bilimsel olduğunu düşünmüyorum aynı şekilde ilişkimiz iyidir babası da bende sevgimizi ilgimizi gösteriz

Bizim bu testte 2 seviyesinde hiperaktivitesi çıktı, diğerleri normal üstü performans sadece hiperaktivitede sıkıntı var. Umarım ilaçsız çözebiliriz.
Açıkcası testi yaptırmadım ama argivit focusun etkisini görmeye başladık o yüzden içim rahatladı olabildiğince ekran süresini de kıstık

Bende konuştuktan sonra aldım tat konusunda endişeliydim ama gayet severek içiyo:) boy uzaması için daha erken tabi ama dikkat ve odaklanma konusunda bende iyi geldiğini görüyorum kendi çocuğumda

Tik problemi yaşayan var mı?
Tikler de ayrı yorucu oldu bizim için, kalacak diye korkmaya başladım.

Açıkcası testi yaptırmadım ama argivit focusun etkisini görmeye başladık o yüzden içim rahatladı olabildiğince ekran süresini de kıstık
Argivitle yol aldıysanız bence dikkat eksikliği yoktur. Hiç endişe etmeyin çünkü bu vitaminler hafif bir etkiye sahip, ilaç gibi değil. Etkili olması önemli bir sıkıntı olmadığını gösterir. Bizde argivit smart ve easy fish oil kolini kullanıyoruz. Şu an öğretmenininde söylediği gayet iyi durumda olduğu. sıkıntımız yok şükür. Sizin yavrunuzada şifalar dilerim.

Tik problemi yaşayan var mı?
Tikler de ayrı yorucu oldu bizim için, kalacak diye korkmaya başladım.
Dehb tedavisi alıyormuydu? İlaçlarda tik yapabiliyor ya da var olan tiki arttırabiliyor. Oğlumda da kısa süreli oldu. Hala da değişken tikler olabiliyor ama çok anlaşılacak gibi değil. Boğaz temizleme gibi. Ben hiç uyarmıyorum görmezden geliyorum bu şekilde de geçiyor. Değişen tiklerse kalıcı olmuyor diye biliyorum.

Dehb tedavisi alıyormuydu? İlaçlarda tik yapabiliyor ya da var olan tiki arttırabiliyor. Oğlumda da kısa süreli oldu. Hala da değişken tikler olabiliyor ama çok anlaşılacak gibi değil. Boğaz temizleme gibi. Ben hiç uyarmıyorum görmezden geliyorum bu şekilde de geçiyor. Değişen tiklerse kalıcı olmuyor diye biliyorum.
Evet alıyor, ama uzun süre sonra çıktı tikler, ilaçla bağlantısını duydum ama ondan mı bilmiyorum.
Dediğiniz gibidir umarım, ben de hep geçici diye düşünmek istedim.

Göz kırpma, boğaz temizleme, omuz silkme bunları genelde görmezden geldik.
Şimdi burun çekme başladı, buna da tepki vermemeye çalışıyoruz ama bu hepimiz için zor oldu, çok sesli ve uyanık olduğu her an kesintisiz devam ediyor.

Evet alıyor, ama uzun süre sonra çıktı tikler, ilaçla bağlantısını duydum ama ondan mı bilmiyorum.
Dediğiniz gibidir umarım, ben de hep geçici diye düşünmek istedim.

Göz kırpma, boğaz temizleme, omuz silkme bunları genelde görmezden geldik.
Şimdi burun çekme başladı, buna da tepki vermemeye çalışıyoruz ama bu hepimiz için zor oldu, çok sesli ve uyanık olduğu her an kesintisiz devam ediyor.
Onunda değişkenmiş hiç sıkıntı yapmayın, değişken tikler kalıcı olmuyormuş. Bizim çok kızdığımız bir dönemde çıkmıştı tik, duygusal zorlandığı bir durum olabilir eğer böyle bir şey varsa onu düzeltmeye çalışabilirsiniz. Sizde destek alıyormuşsunuz ama kaygı vs durumlarında biz duygu balonu yapıyoruz. Zorlandığı duyguları, korkularını kağıtlara yazıyor. Bir balonun içine atıyoruz. Sonra balonları patlatıyoruz. O kağıtları toplayıp bir kutuda saklıyoruz. Bir hafta geçtikten sonra kağıtları okuyup korkularının kaygılarının devam edip etmediğini ya da azaldığını gözlemliyoruz. Burada amaç onu etkileyen kötü duygularının, kaygılarının azalabileceğini hatta tamamen bitebileceğini anlayabilmesi. Birde ilaçla beraber kullanılabiliyormu bilmiyorum doktorunuzla görüşebilirsiniz, ama fosfotidilserin kolin içeren magnezyum olabilir ya da argivit gibi takviye alabilirsiniz. Biz şu dönem maşallah diyim çok iyiyiz. Hiperaktivitede ciddi azalma olduğunu düşünüyorum. Yaz dönemi psikiyatri randevumuzda var, doktor duruma daha iyi bakar elbette ama kullandığım takviyelerin ciddi desteği oldu.

Zamanla o da olcak dediğim gibi ablamın çocuklardan biliyorum nasıl etkili olduğunu zaten
Takviye edici gıda faydalı olunca şunu düşündüm vücudün demek ki bi eksiği varmış o yüzden bu dikkat dağınıklığı, odaklanma vs oluyomuş her çocuğa bunda bu var diyip ilaç dayamak aslında ne kadar doğru tartışılır önce vücuttaki eksikleri bu tarz güvenilir gıda takviyeleri tamamlamak lazım asıl sorunu ortadan kaldırmak için

Takviye edici gıda faydalı olunca şunu düşündüm vücudün demek ki bi eksiği varmış o yüzden bu dikkat dağınıklığı, odaklanma vs oluyomuş her çocuğa bunda bu var diyip ilaç dayamak aslında ne kadar doğru tartışılır önce vücuttaki eksikleri bu tarz güvenilir gıda takviyeleri tamamlamak lazım asıl sorunu ortadan kaldırmak için
Kesinlikle öyle önce bi baktırmak lazım ne eksiği var ne buna sebep oluyo çok doğru diyosun

X