Covid koku kaybı

Kişiden kişiye cok farklılık gösteriyor :KK43: annemin 9 aydır gelmedi, kuzenimin ise koronayı atlattığı hafta bu düzeldi bu problemi. Doktor bir arkadasım koku testi önermisti hergün 15-20 dakika keskin 3-4 kokuyu önüne al mesela turp koklarken biranda kahve kokla gibi, o sekilde düzelen hastalarım oldu demisti biz bazen bu sekilde test yapıyoruz anneme, sizde bir deneyin isterseniz. Birde bazı hastalarda tat geri geldiğinde cok daha hassas bir sekilde geliyomuş duyduğuma göre. mesela metal kaşık kullanamayanlar varmış metal tadından dolayı vs. bu sekilde hassasiyet yaşayan oldu mu aranızda?

Kişiden kişiye cok farklılık gösteriyor :KK43: annemin 9 aydır gelmedi, kuzenimin ise koronayı atlattığı hafta bu düzeldi bu problemi. Doktor bir arkadasım koku testi önermisti hergün 15-20 dakika keskin 3-4 kokuyu önüne al mesela turp koklarken biranda kahve kokla gibi, o sekilde düzelen hastalarım oldu demisti biz bazen bu sekilde test yapıyoruz anneme, sizde bir deneyin isterseniz. Birde bazı hastalarda tat geri geldiğinde cok daha hassas bir sekilde geliyomuş duyduğuma göre. mesela metal kaşık kullanamayanlar varmış metal tadından dolayı vs. bu sekilde hassasiyet yaşayan oldu mu aranızda?
Evet, herşeyin tadı aynıydı, iğrenç bir ilaç tadı…..
Koku kaybını da tat kaybını da sirkeyle atlattım ben
Günde birkaç kez bir çorba kaşığı sirke içtim, önce ağzımda beklettim tadını hissetmeye çalıştım sonra yuttum, ben çok faydasını gördüm tavsiye ederim

Geçmiş olsun.
Başlığı görünce koku kaybıyla ilgili bir şey yazacaksınız sandım.
Benim 2 ay oldu ama tam olarak koku alamıyorum hala.
Kekik çayı öksürüğe çok iyi geliyor.
Yalnız parolu küçümsemeyin, ateş için bir şey diyemem ama benim tüm ağrılarımı geçiren muhteşem bir ilamer

Ben de ve kardeşimde oldu. Ben bayağı panik yapmıştım. Çözüm oldu. Bir bardak sıcak suya bir tutam atın, on dk bekleyin için. Günde en çok iki kez yapın. Ben eminim çözüm olacak size de.
Allah razı olsun, gerçekten çok kötü bir şey koku almamak. İnşaAllah bendede etkili olur

Ya bu koku olayı ne zaman geliyor, bende merak ediyorum.Benim de 15 günüm.Burnumun ucunda tuhaf bir koku var.Bakir kokusu gibi ve hep ayni koku.
Üzwrlik tohumu kaynatıp içtim , o sayede haftalar sonra geri geldi. Geçmiş olsun

X