Diyeti Sürdürme ve Motivasyon

Benim diyet listem var diyetisyene gidiyorum. Yemek olarak herkes uyduramayabilir sanki aynı yemeği :) şöyle olsa mesela her gün , ne kadar spor yapıldı, ne kadar öğün ve ara öğün yapıldı ve güncel kiloyu da ekleriz tabloya. Haftalık kilo kısmını pazar günleri değiştiririz , olur mu öyle ?
Olur tabi ki zaten tablodan kastım güncel kilo, hedef kilo, haftalık değişim, adımlar falan, yoksa yemekli yaparsak herkes uyum sağlayamaz 😊

İsimGüncel KiloGünlük Adım1. Hafta Değişim2. Hafta Değişim

Yalnız ben tablo yapmayı bilmiyorum 😅 telefondan giriyorum bir de.
Be yapsam onu ilk sayfaya koyabiliyormusunuz acaba

Günaydınlar.

Dün akşam dışarda yedik ama bol salata ve kebap tercih ettim. Hafif yedim. Sonrasında arkadaşlar tatlı yedi ama ben yemedim. Dirayetli davrandım ve bu sabahki halimden çok memnunum.

Gözle görülür incelme oldu hamd olsun. Hafiflik rahatlık esneklik cabası.

Aklıma gelen her an egzersiz yapıyorum.oturduğum yerde parmak uçlarımdan ayak tabanıma yükselip iniyorum mesela.

Az önce 2 yumurta tereyağında, peynir zeytin ve yarım sıkma yedim. Biraz da fıstık.
Şimdi çayımı içiyorum.

Akşama da annemlere gideriz ne varsa onu yerim sanırım.

İddiamızın bitmesine 7 gün kaldı😬🫢😍🫠 bakalım sonuç ne olacak.

Günaydınlar.

Dün akşam dışarda yedik ama bol salata ve kebap tercih ettim. Hafif yedim. Sonrasında arkadaşlar tatlı yedi ama ben yemedim. Dirayetli davrandım ve bu sabahki halimden çok memnunum.

Gözle görülür incelme oldu hamd olsun. Hafiflik rahatlık esneklik cabası.

Aklıma gelen her an egzersiz yapıyorum.oturduğum yerde parmak uçlarımdan ayak tabanıma yükselip iniyorum mesela.

Az önce 2 yumurta tereyağında, peynir zeytin ve yarım sıkma yedim. Biraz da fıstık.
Şimdi çayımı içiyorum.

Akşama da annemlere gideriz ne varsa onu yerim sanırım.

İddiamızın bitmesine 7 gün kaldı😬🫢😍🫠 bakalım sonuç ne olacak.
Ne zamandır yapıyorsunuz diyet, ben daha dün başladım 🥺

İsimGüncel KiloHedef KiloGünlük Adım-Spor Sayısı1.Hafta Değişim2. Hafta Değişim3. Hafta Değişim4. Hafta Değişim
Merhaba hanımlar. Ben 28 yasinda çalışan bir anneyim. Kızım 3 yaşına girecek Mayıs'ta. Hamilelikte aldığım kilolari veremiyorum. 82-83le doğuma gidip 1 ay sonrasında 76 olmustum, tekrar 82lere çıktım. En düşük gördüğüm kilo 75ti. Ama şimdi 76-77 arası gidip geliyorum. Bu kiloya da 2022'nin ağustosunda inebildim. O dönemde 3 haftada 4 kilo vermiştim. Sonrasında kayinvalidemler ailece geldiler ve çalışmaya da başladım. Kilo aldim biraz. 2023 temmuz ayında tekrar başladım diyete ama 1-2 kilo dışında veremedim. D vitaminim dusuk galiba. Hastanede randevu bulamayınca sağlık ocağında diğer vitaminlere baktırdım. Normal çıktı. D vitamini kullanıyorum 1 haftadır. Ama asıl sorunum sanırım motivasyon. Motive olabilmek için neler yapabilirim? Diyet arkadaşlığıni düşündüm. Sosyal medya hesabi acacaktim bunun için. Sonra orası cok ugrastirici geldi bana. Ardından burası geldi aklıma. Grubunuz vs varsa bu çabuk pes edebilecek arkadaşınızı da alir mısınız acaba aranıza? Destek ve fikirlerinizi bekliyorum ve önemsiyorum arkadaşlar. Yazacak olan herkese teşekkür ederim şimdiden.

İsimGüncel KiloGünlük Adım1. Hafta Değişim2. Hafta Değişim
Sahihuban Sahihuban
R rvl
Papatyamelo Papatyamelo 75
G gokyuzummm11
L leyl76 75.1

Merhaba hanımlar. Ben 28 yasinda çalışan bir anneyim. Kızım 3 yaşına girecek Mayıs'ta. Hamilelikte aldığım kilolari veremiyorum. 82-83le doğuma gidip 1 ay sonrasında 76 olmustum, tekrar 82lere çıktım. En düşük gördüğüm kilo 75ti. Ama şimdi 76-77 arası gidip geliyorum. Bu kiloya da 2022'nin ağustosunda inebildim. O dönemde 3 haftada 4 kilo vermiştim. Sonrasında kayinvalidemler ailece geldiler ve çalışmaya da başladım. Kilo aldim biraz. 2023 temmuz ayında tekrar başladım diyete ama 1-2 kilo dışında veremedim. D vitaminim dusuk galiba. Hastanede randevu bulamayınca sağlık ocağında diğer vitaminlere baktırdım. Normal çıktı. D vitamini kullanıyorum 1 haftadır. Ama asıl sorunum sanırım motivasyon. Motive olabilmek için neler yapabilirim? Diyet arkadaşlığıni düşündüm. Sosyal medya hesabi acacaktim bunun için. Sonra orası cok ugrastirici geldi bana. Ardından burası geldi aklıma. Grubunuz vs varsa bu çabuk pes edebilecek arkadaşınızı da alir mısınız acaba aranıza? Destek ve fikirlerinizi bekliyorum ve önemsiyorum arkadaşlar. Yazacak olan herkese teşekkür ederim şimdiden.

İsimGüncel KiloGünlük Adım1. Hafta Değişim2. Hafta Değişim3.Hafta
Değişim
4.Hafta
Değişim
Sahihuban Sahihuban
R rvl
G gokyuzummm11
L leyl76 75.1
75.4 kg ile başladım
1. Haftanın sonunda 2 kg verdim
2. Haftada henüz tartılmadım ama 72 ye düştüm sanırım

Kendim yapmaya çalışıyordum ama zorlanıyordum iş arkadaşımla iddaya girdik birbirimizi motive ediyoruz bu sebeple şevke geldik ve ikimizde kilo verdik

Herkese merhaba , bugün diyetisyen günümdü ve heyoooo 1.8 kg vermişim sadece yağdan 🥳🥳 hocam bile şaşırdı duruma. Ki bu hafta çok kaçamak yapmıştım . Ama spora çok yoğunlaştığım için oldu bence. Mesela bu sabah 5 de uyandım ve 2 buçuk saat çok hızlı tempoda yürüdüm. Yarım saat de leslie yaptım. Akşama bir leslie daha yaparım. Ya da evi temizlerken doğal spor falan yapmış olurum :) çok kutluyum kızlar, almışımdır diye gittim, regl de var kesin fazla çıkacak dedim. Tam tersi oldu.

İsimGüncel KiloGünlük Adım1. Hafta Değişim2. Hafta Değişim3.Hafta
Değişim
4.Hafta
Değişim
Sahihuban Sahihuban
R rvl
G gokyuzummm11
L leyl76 75.1
Nasıl ekleme yapacağız acaba?

Herkese merhaba , bugün diyetisyen günümdü ve heyoooo 1.8 kg vermişim sadece yağdan 🥳🥳 hocam bile şaşırdı duruma. Ki bu hafta çok kaçamak yapmıştım . Ama spora çok yoğunlaştığım için oldu bence. Mesela bu sabah 5 de uyandım ve 2 buçuk saat çok hızlı tempoda yürüdüm. Yarım saat de leslie yaptım. Akşama bir leslie daha yaparım. Ya da evi temizlerken doğal spor falan yapmış olurum :) çok kutluyum kızlar, almışımdır diye gittim, regl de var kesin fazla çıkacak dedim. Tam tersi oldu.
Tebrikler! Sizin için çok sevindim, darısı hepimizin başına.

75.4 kg ile başladım
1. Haftanın sonunda 2 kg verdim
2. Haftada henüz tartılmadım ama 72 ye düştüm sanırım

Kendim yapmaya çalışıyordum ama zorlanıyordum iş arkadaşımla iddaya girdik birbirimizi motive ediyoruz bu sebeple şevke geldik ve ikimizde kilo verdik
Maşallah ya ne güzel. Cevremde böyle birini bulsam keşke 😅

Oooo süpersiniz hocam 👏👏👏 adet dönemi metabolizmanin cok hızlı olduğu bir dönemmiş. Ama 2 kiloya yakın yağ müthiş bir şey ya. Net kilonuz ne su an? Tabloya yazayım hemen. Darısı bana inş. Önümüzdeki hafta da cok az kilo verirsem doktora gideceğim artık ne problemim var bakalım.

IMG_20240517_202337.jpg

Bugünkü aldığım kalori bu şekilde.
Normalde bu uygulama 1600 kalori olarak hesaplamisti almam gereken kalori miktarını. Ama uzmanlar genelde 200-300 kalori altının alınmasını öneriyor. Kuzenimde boyle soyledi. 1100 kaloriye sabitledim ben de. Ama bugun karbonhidrat fazla olmuş. 38 kalori fazla tuketmisim.

Su tüketimim yeterli olmadı bugün. Ödem çayı yapacağım birazdan.

Oooo süpersiniz hocam 👏👏👏 adet dönemi metabolizmanin cok hızlı olduğu bir dönemmiş. Ama 2 kiloya yakın yağ müthiş bir şey ya. Net kilonuz ne su an? Tabloya yazayım hemen. Darısı bana inş. Önümüzdeki hafta da cok az kilo verirsem doktora gideceğim artık ne problemim var bakalım.
Teşekkür ederim :) şu an 67 oldum . Ama tabloya başlangıç olarak 68 yaz hocam. Geçen hafta 1 kilo almışım , o dengeyi bozdu.

X