Eski eşimi arayıp ağladım pişmanım :(

şimdi gittim eski konunuzu da okudum, ilk paragrafı okumam yetti.
sizi yanına yakıştırmayan biriyle neden evlendiniz???
baştan uygun değilmişsiniz birbiriniz için, bile bile lades demişsiniz ve bu adamı kendinize takıntı haline getirmişsiniz.
sizi sürekli aşağılayan bi insanda neden bu ısrar???

eşiniz gibi hayatınıza devam etmeye çalışın, terapi alın ve onu hayatınızdan çıkarın, gerekirse bilinçaltınızı falan temizlettirin.

kendinize değer verin biraz.
O zamnlar daha başka düşünüyordum, sonuçta benimle ilgileniyor diye mutlu oluyordum. Evlenmezdi sevmese diyordum.
A alev gozlu kiz çocuğunuz şu an kaç yaşında?
3.5 yaşında
Kendimden bildiğim için bu tarz durumlarda çok fazla şaşmayan bir tespitim var. Babasız mı buyudunuz?
Evet babamı onunla evlenmeden önce kaybettim. Nasıl anladınız
Onunla niye bosandiginizi hatirlayin. Sizi bosanmaya goturen hislerinizi hatirlayin. Ondan tekrar soguyacaksiniz.
Bu sefer de öfkeleniyorum yine pişman olsun istiyorum. Davayı o açmıştı o günler aklıma geliyor travmalarım tetikleniyor

Neredeyse tum yorumlarına baktım. Bence eski eşin haklı. Nerede ne yapilmasini bilmeyen birisin, düşüncelerin - kafa yapın - mantığın vs çok saçma.
ilk vukuatin değil, eşin boşandıktan sonra sevgili yapınca 'bu b.k suratliyi mi sectin' diye cirkinlesmissin. Şu an senin yaşında olan bekar kadınlar icin çirkin ifadelerin var. Kim bilir adamı insanlar icinde nasıl rezil ettin ki onca lafi söylemiş.

Ekleme; bir buçuk yıl boşanma + iki sene ayrı evlerde yaşayıp davanın bitmesini bekleme
Yani üç buçuk yıldır ayrisiniz

Ne kadar evli kaldınız? Aslında bakarsanız yanlış yapmışsınız çok. Bundan sonrası için düzelin uğraşmayın.

Bende okudum okuyunca hatırladım konunuzu. Yapmayın bunu kendinize adamın pişman olup size dönme gibi bir durumu olmayacak çünkü adam acı ama gerçek sizi hiç sevmemiş. O zamanki aklında ne vardı da evlendi bilmiyorum ama bu sevgi evliliği değilmiş. Olmayacak birieye hırs yapmanın anlamı yok. Gidin terapi alın çocuğunuza odaklanın arkadaş çevrenizi genişletin kendi yolunuza bakın en kısa sürede

😐😐😐 Başlığı gördüm, nicki gördüm, simit boğazımda kaldı, iyi halt etmişsiniz cidden. O çocuktan da soğusun en sonunda sizin yüzünüzden, sizle muhatap olmamak için çocuğu görmemeyi göze alsın, o zaman da üstüme attı bütün sorumluluğu gitti, o gününü gün ediyor benim kendime ayıracak bir günüm yok diye ağlamaya gelirsiniz. Napıyorsunuz siz ya? Kendinize gelin. Şu saatten sonra olur mu? Madem bu kadar kıymetliydi, zamanında makul olacaktınız, car car kavga etmeyecektiniz, üstünüze başınıza o zaman özen gösterecektiniz. Gönlü geçseydi bile en azından huzur bulduğu yerden kolay gitmezdi. Kaçmış kurtulmuş adam sanki, A deseniz yükseliyor, ödü patlıyor adamın. Bilemiyorum. Ama kendinize hiç iyi etmiyorsunuz haberiniz olsun. Bakın artık hayata bir şekilde kanalize olmak zorundasınız, bu halleriniz ancak kendinize zarar verir.
Çocukla ilgili aynen böyle olacak ve iyice psikolojisi bozulmuş anneyle başbaşa kalacak yavrucaĝiz. Harika bir evlilik bir anda bitmemiş, baştan sıkıntılı başlamış zaten. Adam neyin pişmanlığını yaşayacak? En son keske bu kadından çocuk yapmasaydım diye pisman olabilir ona doğru gidiyor.

Son düzenleme:
Kendine uğraş bulmalısın kitap oku internetten uzun diziler izle el işi tığ işi resim çizim ne olursa . Hele bu ara daha da yoğunlaştıysa bu duyguların kesinlikle kafanı meşgul edecek bişeyler yapmalısın her akşam gezmeye gidecek halin yok çocuğun varken en kurtarır yolu dizi kitap olur. Ve Allah a sığın için sıkıştığında sabır dile eninde sonunda geçecek, ama geçmesini istersen eğer , istemeyip saplanıp kalırsan maalesef bu uğurda daha da küçültürsün kendini.ve böyle olduğun için kendinden nefret edecek ettikçe daha da küçülecek hateketler şeklinde kısır döngüye girersin.yazık etme kendine ve çocuğuna.

İnsana en çok koyan şey 'benleyken yapmazdı' olan kısmı.. 1.5 yıl olmuş zaman geçiyor ama bazı seyler içten gitmiyor anlıyorum sizi. İnsan ne kadar güzel olursa olsun bazı zamanlar o görmeyince güzel olsa ne olur diyor. Evli değilim ama içimi acıttı hisleriniz.. toparlanmanızı umuyorum terapiye baslayabılırsınız

Boşanan herkesin pişman olmasını beklemek fazlaca hayalperestlik geliyor bana.
Pişman olsun istiyorum ! Eeee neden ?
Belki çok mutlu.
Belki bu kararı daha önce almadığı için pişman.
Bu boş vesveselerle kendinizi heba edip, adamın sizden toptan hayatından çıkmarmak
için çocugundan bile uzaklaşmasına vesile olacaksınız.

Şu yazdıklarınızdan sadece çocuğa üzüldüm. sizin gibi saplantılı bir annesi olduğu için sağlıklı büyümeyeceğini düşünüyorum. Siz kabullenmiyorsunuz o adam artık gitmiş 1.5 sene olmuş boşanalı sağlıklı bir yuva olsaydı zaten boşanmazdınız adamın yakasını bırakın ve artık hayatınızın baş köşesine çocuğunuzu koyun.

asıl sizinkiler seni kakalamaya çalıştı

çok erken nişanlandık siz zorladınız dedi durdu

nişan elbiseme çingene gibi, ne biçim şeyler beğeniyorsun dedi

biraz kaliteli bir şey al bu ne böyle pazar malı gibi dedi

Ama o yanına yakıştıramıyordu beni.

Hep rezil olduk arkadaşlarımıza.
Bu adamı mı özlüyorsunuz?

Siz hiç normal bir aile olmamışsınız ki, hiç sevmemiş sizi.
Ne güzel mesleğiniz var, çocuğunuz var biraz kendi hayatınıza bakın artık bırakın o ne yaparsa yapsın.
Kaç yıl geçmiş aradan yaptıklarınız, düşünceleriniz hiç normal değil. Lütfen yardım alın, çocuğunuza yazık

Burada bir üye boşanmış bir adamla sevgili olduğunda eski karısının rahatsız ettiğini söyleyince herkes linç etmişti. Kadın eski kocasına mı kaldı diye. Kalan kalıyormuş demek ki 😀
Onun elinde kuruntularından başka bir şey yoktu. Burda olanı canlı görüyoruz, sevgilisine bişey sormaktan bile korkan, kendini sevdiği adamın hayatında emniyetli bir yerde görmeyişinin acısını başka bir kadından çıkaran bir kadının kıskançlık krizlerinden fazlası var burda.

Onun elinde kuruntularından başka bir şey yoktu. Burda olanı canlı görüyoruz, sevgilisine bişey sormaktan bile korkan, kendini sevdiği adamın hayatında emniyetli bir yerde görmeyişinin acısını başka bir kadından çıkaran bir kadının kıskançlık krizlerinden fazlası var burda.
Eh her zaman diyorlar ya kadın hisseder diye. Kadın hissediyorsa doğrudur diye akıllar veriliyor burada. Ama işe gelince öyle gelmeyince kuruntu 😃

Boşanmadan önce büyük bir aşk, ne bileyim huzurlu bir ev hayatı olsaydı hadi özlüyorsunuz diyeceğim de bu adamın bu ilişkinin neyini özlüyorsunuz Allah aşkına?
Adam sizin giydiğiniz kıyafete kadar aşağılıyordu, aşağılanmayı mı özlediniz?
Adam hayatına bakıyor, peşinize takılıp huzur vermese daha mı iyi? Çocuğuyla ilgileniyor ve sağlıklı bir şekilde hayatını yaşamaya devam ediyor.
Bu işin tadı kaçmadan tedavi olun. Adam pişman olunca sizi maaşa mı bağlayacaklar, herkes hayatına baksın

Sevgili konu sahibi; sizin konularınız beni çok üzüyor. Benzeri başıma gelmedi ama durumunuzu çok iyi anlıyorum, kendi başıma gelseydi de bu kadar iyi hissederdim sanırım .

Aramanız bi noktada iyi olmuş, adamın zerre miktarı umrunda olmadığınızı anladınız. Umarım bi daha yapmazsınız.

Sizden olmaz. Sizin boşanmanız şöyle dursun evlenmeniz hataydı. Bu adam sizi sevmedi hiç, küçümsedi beğenmedi yanına yakistirmadi. Bunları unutmayın.

Belki bi psikiyatri uzmani size yardımcı olabilir. Takıntı için yani...

Allah yardımcınız olsun.

Eh her zaman diyorlar ya kadın hisseder diye. Kadın hissediyorsa doğrudur diye akıllar veriliyor burada. Ama işe gelince öyle gelmeyince kuruntu 😃
Ben vermiyorum o akılları. Kadın hisseder savı çok tehlikeli bence. Erkekler de çıkar biz de hissediyoz der, yapacakları her şeyi o zemine oturtur bi güzel rahatlatır vicdanını. Hissetmiyor kadın, elindeki malı biliyor, ona gıkı çıkmayınca sağa sola sarıyor.

Ben vermiyorum o akılları. Kadın hisseder savı çok tehlikeli bence. Erkekler de çıkar biz de hissediyoz der, yapacakları her şeyi o zemine oturtur bi güzel rahatlatır vicdanını. Hissetmiyor kadın, elindeki malı biliyor, ona gıkı çıkmayınca sağa sola sarıyor.
Vallahi ben o kadar çok gördüm ki boşadığı adam başkasını sevince kıymete bindiren. Arada ki kadın gitse yine dönüp bakmaz yüzüne ha o ayrı. Garip bir psikoloji ama var bunu kabul etmek lazım

X