Evlat Edinme Evlat edinme

Evlat edinen annelerin paylaşım alanı. Prosedürler neler ? Neler yaşadık ? Neler yaşıyoruz ?
Bir bilgim yok. Ama kurumdan evlat edinmek daha iyi değil mi. Aile ile birebir iletişim kurduğunuz için çocuk büyüyünce pişman olduk geri istiyoruz diyebilirler mi acaba.
Umarim en kısa zamanda evladınıza kavuşursunuz
Kurumdada geri isteme riskleri var hani ben olaya şöyle bakıyorum Allah beni ayrılıkla imtihan edecekse doğurduğumu da kaçırabilirler Allah korusun :KK43: kurumda sıra beklememek adına kişilerarası düşündük :KK43:(

Kurumdada geri isteme riskleri var hani ben olaya şöyle bakıyorum Allah beni ayrılıkla imtihan edecekse doğurduğumu da kaçırabilirler Allah korusun :KK43: kurumda sıra beklememek adına kişilerarası düşündük :KK43:(
Kişiler arası çok riskli bence. Sağlam bir güven olması gerekiyor ve bunu sağlıyorsa karşı taraf olabilir.

Kurumdada geri isteme riskleri var hani ben olaya şöyle bakıyorum Allah beni ayrılıkla imtihan edecekse doğurduğumu da kaçırabilirler Allah korusun :KK43: kurumda sıra beklememek adına kişilerarası düşündük :KK43:
Olur mu öyle şey?
Allah beni trafik kazası ile imtihan edecekse eder zaten deyip dalalım mı araçların arasına?

Tabiri caizse insan eşeğini sağlam kazığa bağlar, sonrası takdir...

Emin misiniz peki çocuğun ailesi hayatınıza dahil olmak isterse bir gün? Güvenebilir misiniz? Eni konu iyice düşündünüz mü?
Yasal mı bu, hiç bilmiyorum ama.

Risk birebir de daha fazla gibi geldi bana. Sanırım çok beklediniz evladınız olması için şimdide beklemek istemediğiniz için kısa yol kullanmak istiyorsunuz. Ama bu şekilde de ilerde başınız çok ağrıyabilir

Olur mu öyle şey?
Allah beni trafik kazası ile imtihan edecekse eder zaten deyip dalalım mı araçların arasına?

Tabiri caizse insan eşeğini sağlam kazığa bağlar, sonrası takdir...

Emin misiniz peki çocuğun ailesi hayatınıza dahil olmak isterse bir gün? Güvenebilir misiniz? Eni konu iyice düşündünüz mü?
Yasal mı bu, hiç bilmiyorum ama.
Hayır yanlış anladınız tabii ki öyle değil. Kurumdan evlat edinsekte aynı risk var . Aile bir gün isteyebiliyor çocuğu. Biz doğursakta Allah nasip etmezse yine etmez . Ben bunu demeye çalıştım. Gerçekten anne olmak istiyoeum bir çocuğa yuva olmak istiypruz . Bir gün gelirler korkusuyla hareket edersek kimsesiz çocukları kimse evlat edinmez zaten ...

Risk birebir de daha fazla gibi geldi bana. Sanırım çok beklediniz evladınız olması için şimdide beklemek istemediğiniz için kısa yol kullanmak istiyorsunuz. Ama bu şekilde de ilerde başınız çok ağrıyabilir
Kurumdan alırsak yine aynı risk var ... biz kuruma da gittik bu arada. Ordan sıra gelirse yine evlat edinicez illa kişilerarası değil :KK43:

Sakın bu işe girmeyin. Zira bir çok olayda sizin gibi ailelerin mağdur edildiğini,maddi yönden kullanıldığını, özellikle çocuk biraz büyüyüp 5-6 yaşına girdikten sonra aile üzerine baskı kurulup maddi yönden sömürüldüğünü gördüm. Bu işi kazanç kapısı haline getirenler bile var. Bence bekleseni bile kurum kanalı ile almak daha faydalı. Evlat edinme ile ilgili yasal düzenlemeyi , bir avukattan en azından daşımanlık hizmeti alarak daha sağlıklı bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Hayır kişiler arası evlat edinme de genelde doğumda bırakıyır anne çocuğu. Çocuk kuruma gitmeden bize geliyoe. Avukat oluyor ilk günden itibaren her şey yasal
Bu durumda aileyi de "kendiniz " bulmalısınız.Şu an var mı böyle bir aile çevrenizde ?

X